.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Приятелства след завършването - реалност или мит?

    Здравейте, казвам се Филип и съм набор 1998, тоест 12ти клас. Тази година е последната ми в гимназията и след нея възнамерявам да замина за Германия и да уча там. Някои от приятелите ми също смятат да заминат за чужбина, други искат да останат тук. От известно време се чудя какво ще се случи с приятелствата ми след като затворим тази глава от живота ни, а именно детството и гимназиалните години. Всеки ще замине на някъде и животите ни ще тръгнат в различни посоки. Какво смятате, че ще се случи и какво се е случвало при вас? Споделете подобни истории ако имате такива. И как може да се запази едно приятелство, разделено от хиляди километри?

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Такива приятелства са по-скоро мит - всеки поема по различен път след абитуриентския. Аз отдавна не поддържам връзка и не знам какво се случва с никой от бившите ми съученици.

  3. #3
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Грозния е прав. Поддържам връзка само с двама от първото ми училище и с един от второто.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  4. #4
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Ако решиш, винаги можеш да поддържаш връзка с тези, които мислиш за приятели. Аз си останах приятел с 4-5 човека от моя клас, дори и да не се виждаме всеки ден. Така че, за мен, това е реалност.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  5. #5
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Повечето едва ли ще ги видиш повече след като завършиш. Особено ако си от голям град. Ако имаш "групичка" от няколко по-близки човека е възможно да продължи приятелството ви, но обикновено и това е до време. А това кой какво мисли да прави след като завърши и какво ще направи реално са съвсем различни неща. Аз като бях 12 клас половината ми съученици си правеха планове как ще завършат и веднага ще се изнесат за чужбина да учат там или ще започнат бизнес. Сега, до колкото съм информиран, само един от класа е в чужбина и то за бачкане, а останалите са по нашите университети и се мъчат да избутат някоя друга година, че да вземат диплома и бачкат за по 5-6 стотака на месец в кварталните супермаркети.
    Последно редактирано от RapExotic : 10-29-2016 на 20:35

  6. #6
    Повече от фен Аватара на qkataa_123
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    321
    Цитирай Първоначално написано от Filip1998 Виж мнението
    Здравейте, казвам се Филип и съм набор 1998, тоест 12ти клас. Тази година е последната ми в гимназията и след нея възнамерявам да замина за Германия и да уча там. Някои от приятелите ми също смятат да заминат за чужбина, други искат да останат тук. От известно време се чудя какво ще се случи с приятелствата ми след като затворим тази глава от живота ни, а именно детството и гимназиалните години. Всеки ще замине на някъде и животите ни ще тръгнат в различни посоки. Какво смятате, че ще се случи и какво се е случвало при вас? Споделете подобни истории ако имате такива. И как може да се запази едно приятелство, разделено от хиляди километри?
    Ами аз съм в 9 клас но съм чувала че когато завършат учениците от 12 клас и може да си създават срещи целия клас

  7. #7
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    След десет години може и да се срещнете на срещата на випуска.
    Поддържам контакт само с моята компания, с повечето си пишем и се виждаме веднъж месечно, гилдията лятото ги заебах, но осъзнах, че това са единствените ми близки хора, да са живи и здрави, че си ме прибраха обратно. С тях се виждам задължително всеки уикенд. Добре, че са социалните мрежи, така си малко от малко в час какво се случва с останалите от класа, иначе контактите се разреждат и малко вероятно да се подновят напълно. И в България да си, и в чужбина да си, от отношенията ти със съучениците остават само тези, с които си бил в една компания, всички други за жалост (или за щастие) се превръщат в познати на "Здравей-Здрасти", има и случаи, в които ще учите в един университет и ще се подминавате...
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  8. #8
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Нямам опит за след завършване на 12-ти клас, но досега съм сменил две училища (съответно след 4-ти клас се преместих и после в гимназия след 7-ми). Почти всякакви връзки съм скъсал с хората, с които прекарах първите 4 класа - нямахме много общо, освен с малка група хора, и то само две момчета от тази група все още могат да бъдат наречени мои приятели. Със съучениците от 5-7-ми клас поддържам активна връзка - често се засичаме, а и имаме обща група във скайп, във която се пише постоянно. Има малка група от тия 22-ма човека, с които още съм абсолютен приятел - често се виждаме, цъкаме на различни игри заедно, пишем си много, обаждаме се един на друг и т.н. Но това не са повече от 4-5-ма човека.
    Принципно съм чувал, че най-здравите приятелства се завързват в гимназията, не знам доколко е вярно. Но, ако целия клас е навит, може да си правите срещи през някакъв период от време - 3 или 4 години, нещо подобно. Така например баща ми ходи на събирания на бившия му гимназиален клас вече повече от 20 години.

  9. #9
    Голям фен Аватара на LadyTerrible
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    820
    В гимназията бяхме голяма компания (15-20) човека и бяхме постоянно заедно,повечето бяхме в един клас,та и в училище бяхме неразделни.От тях само аз и още 3-ма души останахме да учим в България (да ни питаш от кой зор).Когато останалите се прибират по Коледа и лятото още се събираме,пътуваме чат-пат,но нищо не е същото ,естествено.Няма и как да е.Хората много се променят,животите на всички ни са различни.Някои хора от компанията си останаха все толкова близки,но други се превърнаха(ме) от приятели в познати.Това са нормални неща.Ако искаш да запазиш връзка с приятели от училище,опитай,но за мен в повечето случаи е по-скоро мит,отколкото реалност. Успех!

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си