- Форум
- По малко от всичко
- Информационни технологии
- БЕЗПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ
Онзи ден ми излезе случайно в олк-са обява за безплатен интернет, разгледах го беше антена която разкодирвала и прихващала уайфай в радиус 4-5 километра. Като цяло има доста обяви и всички са представени със сензационни заглавия и описания, потърсих из нета със снимката излязоха ми същите антени като в сайтовете за такава техника са представени като антени за интернет и не се споменава това за разкодирването и прихващането на всякакви мрежи. Като почнат най-евтини от 20-тина лева минават над 100. С най-различни мощности и глупости. Има ли полза наистина от такава, заслужава ли си, кое е добре да се гледа при покупката мощността, големинат на радуис от който прихваща ?
това за разкодирването е пълна простотия
имах възмоцността да пробвам една така,компютъра забиваше след 30минутно 'разбиване' на паролата
единствено,служи като тип усилвател за търсене на wifi сигнал
Антената може и да става, ако е качествена. За разбиването на кодирано wifi забрави.
Hacking WPA / WPA2 in Backtrack 5 R3 [HD + Narration]
https://www.youtube.com/watch?v=zAh0yQdLXDc
разбира се, че става само, че му трябват пособията за това и си е играчка ако не го мързи .....
аз съм отварял WEP но това е лесно с WPA и WPA2 е малко точилка, трябва *.cap файла се качи в нета на едни клъстър сървъри където си си "забравил паролата" плащаш си и си я получаваш обратно![]()
Последно редактирано от michaelis : 12-11-2016 на 20:15
Отишъл мравоядът при Ной и го попитал:
- Пич, кажи ми честно... само две мравки ли взе? ..
коментирано е в края на статията в последния линк.
Иначе да, предполагам глуповати пароли бол има в обсег на антената, и принципно така може и да си заслужава.
Много ми е интересно защо според теб е невъзможно да се разбие парола на WiFiМомче, не знам в кой век живееш, но купи си наръчник за ИНТЕРНЕТ
Мога да ти кажа дори безплатни приложения за телефон, които могат да свършат тази децка работа!
Има и други видове защитаване на на wifi чрез пароли, но повярвай ми никой "цевилен" не би го направил!
@Genasis
Програмите, които можеш да ми кажеш ползват метода на "грубата сила". При една добра парола (дълга, с малки и големи, букви, цифри и специални символи) ще трябват месеци, дори може и години за да я спипа. Един добър рутър няма да те остави да опитваш толкова дълго. Повечето добре защитени рутъри са и със списък на допусканите MAC адреси. Там дори няма смисъл да опитваш. Така, че гледането на хакерски филми, не е като истинското хакване.
Желая успех на тези, които решат да пробват.
Последно редактирано от dimitar_ak : 01-11-2017 на 18:46
брутфорс от години не се ползва и причината е, че има много по-лесни и бързи начини
прихващат са пакетите и ако не си със скъп рутер поддържаш криптирането им, става за 10 минути
пък да не ти казвам, колко лесно се клонират Мак адресите на машините
след това и филтрирането по мак адрес не помага и казваш здравей на параноята
Ако искаш нещо за разбиване на пароли което да работи и да е безплатно ето ти една програмка WiFi Map - пароли Безплатно