.
Затворена тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9

Тема: сервитьор

  1. #1
    Nikolay991006
    Guest

    сервитьор

    Здравейте имам шанс да започна сервитьор в един клуб и се чудя до каква степен играе математиката защото съм малко скаран с нея нали естествено правя си всякакви сметки но съм виждал че сервитьорите не се занимават много с пари защото повечето хора остават точно и сервитьора само обира парите вие как мислите?

  2. #2
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    на мен би ми било трудно, помагах на една рецепция преди години, и като имаше хора в магазина, се изприщвах, защото хем на ум не ме бива да смятам, хем на калкулатор, хем на касовия треперя да не объркам всяка цифра

    ама ако ти си нормален и уравновесен човек, би трябвало да се справиш, аз просто съм дебилна
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  3. #3
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Nikolay991006 Виж мнението
    Здравейте имам шанс да започна сервитьор в един клуб и се чудя до каква степен играе математиката защото съм малко скаран с нея нали естествено правя си всякакви сметки но съм виждал че сервитьорите не се занимават много с пари защото повечето хора остават точно и сервитьора само обира парите вие как мислите?
    Ако с математиката си по-зле отколкото средно-статистически клиент, ще ти се налага да плащаш доста сметки от джоба си! Отваряй си очите на 4.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #4
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Елементарни сметки трябва да можеш да правиш колкото да връщаш ресто. Относно отчета, също не е трудно, защото се отчитат банкнотите по видове. Описваш примерно 3 банкноти по 100 - 300, 6 по 50 - 300, 18 по 20 - 360 и така нататък, накрая събираш всичко отдолу. Тук почти винаги се ползва калкулатор, така че не трябва да се притесняваш.
    Не разчитай на оставянето на точни пари, защото има клиенти, които нарочно оставят бакшиша след като си им върнал рестото, за да видят дали няма да си го прибереш сам най-нагло и да се заядат.
    Против самата професия нямам нищо и супер много я уважавам, също и не искам да поставям всички под общ знаменател, защото имах супер интелигентни колеги, обаче в този бранш има изключително кухи лейки, които все пак се справят със сметките. Трябва просто да си спокоен и концентриран и всичко ще бъде наред.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Ако знаеш интегралите, ще си номер 1!

    Бахти дебилния въпрос...

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Nikolay991006 Виж мнението
    Здравейте имам шанс да започна сервитьор в един клуб и се чудя до каква степен играе математиката защото съм малко скаран с нея нали естествено правя си всякакви сметки но съм виждал че сервитьорите не се занимават много с пари защото повечето хора остават точно и сервитьора само обира парите вие как мислите?
    Благодаря за споделянето
    octordle

  7. #7
    Ако не сте добри в математиката, тогава се оборудвайте с инструмент, за да можете винаги да се справяте phoodle

  8. #8
    Когато бях в училище, също имах време да работя като сервитьор, не беше толкова трудно, колкото си мислех, това време има много запомнящи се спомени с моите колеги и гости, които бяха бити от мен.



    .

  9. #9
    Оценявам професията и не искам да обединявам всички, тъй като имам блестящи колеги, но в тази област има ярки личности. Празен период плаща сметки. Всичко ще е наред, ако сте спокойни и внимателни drift hunters

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си