.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10

Тема: Китара

  1. #1

    Wink Китара

    Здравейте!
    Обръщам се към музикантите за съвет. Имам желанието да си купя китара и да се науча да свиря на нея. Преглеждах много сайтове и разбрах, че има тънкости при избора на китара( например от какъв материал е корпуса, дали струните да са метални или пластмасови и т.н.). Прикачам линк към един комплект от класическа китара и аксесоари към нея. Искам да попитам за мнението ви и също така каква е разлика между акустична, класическа и бас китара.
    Благодаря предварително!!!
    А ето и линка:http://kitara.bg/komplekt-klasichesk...vane-1358.html

  2. #2
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Ами акустична и класическа китара са едно и също , а пък другия вид електрическата, а разликата между тях е че електрическата се вклюкчва към усилвател и има доста повече звукови възможности, а баса е нещо съсвсем различно,той е подържашт инструмент с 4 струни и няма нищо общо с обикновената китара.
    Щом досега не си ползвала китара по добра идея е да си купиш някоя евтина акустична китара, а в последствие в зависимост от това как се развиваш и за какво я ползваш можеш да си купиш някоя по скъпа електрическа или акустична китара.
    А относно линка, китатарата е добра даже ми сенструва и малко скъпа, но общо взето това е от което имаш нужда за да се научиш да свириш.

  3. #3

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    влез в youtube и намери видеоклипове със свирене на акустична и електрическа китара, и виж кое ще ти хареса повече, иначе по-специфично за избора, за ръка с къси пръсти ще е по-добре кирата с тесен гриф, и обратното, за ръка с дълги пръсти - китара с широк гриф, акустичната класическа китара е с по-меки струни, защото при нея са найлонови, докато онези с метални могат да бъдат по-травмиращи за пръстите, особено ако китаристът е начинаещ, затова ако е за начинаещ, по-добре да започне с акустична класическа китара с найлонови струни, не трябва да пресилва натиска с върха на пръстите върху струните, но трябва да си тренира техниката на грифовата ръка внимателно като увеличава времето за свирене постепенно с всеки следващ път така щото да избегне травми - спомням си един човек, на когото върховете на пръстите на грифовата му ръка се бяха деформирали от свирене, но той свиреше на много твърди метални струни и то всеки ден от сутрин до вечер, може би и притискаше струните твърде много, затова натискът трябва да е оптимален, ако ти се травмира пръст, после ще трябва да го чакаш да ти заздравее за да свириш отново, в случай че ще се щадиш, колкото за добрия звук на китарата, най-напред влез в някой магазин за музикални инструменти, в който има голям асортимент от китари, и пробвай скъпите маркови китари, като се вслушваш добре в звука, който произвеждат - това ще ти бъде добър ориентир за китарите с качествен звук, обикновено звукът на качествените акустични китари е силен, освен това имат и добър състейн т.е. възможна максимална продължителност на тона без бърз пад на силата му на звучене, така е и с електрическите, само че при тях вибрацията на струните се улавя от електрически адаптер(и), като се включват към усилвател за да може да се чуе звукът от вибрацията на струните, качествените електрически имат (така да се каже) мощни адаптери, които изпращат силен сигнал до усилвателя, и имат добър състейн, с тях могат да се постигнат ефекти с обикновен усилвател, каквито при по-нискокачествени китари са възможни само с допълнителни електронни ефекти
    Последно редактирано от npp : 01-07-2017 на 21:15

  5. #5
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Не ти трябва класическа китара, щом сама ще дрънчиш на нея; Влез в някой музикален магазин, кажи си бюджета и ги накарай да ти препоръчат акустични. Помоли ги да ти посвирят на тях, за да си харесаш и избереш по звука коя най-много ти допада - това всъщност е важното.
    Дебелината на грифа също е важна, да, съобрази се с големината на ръката си.

  6. #6
    Някой може ли да ми каже ако знае някой български сайт от който мога да си поръчам китарен пакет epiphone les paul или fender squier. Аз намерих един сайт в който ги има но цените бяха по високи от тези в чуждите сайтове.

  7. #7
    neznam dali ima tochno takyv komplekt no poprincip v kitara.bg ili muzikant.bg ima sravnitelno dobri komplekti
    Kysmet s tyrseneto

  8. #8
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Предполагам, че този комплект може да ти свърши работа, но не съм запознат с марката и качеството й на изработка. Разликата между трите е следната - класическата или испанска е с цел свирене на мелодии с пръсти като народни песни, испански балади и т.н., тоест не е много подходяща за блус, рок. Ако си падаш по блус и рок за теб е акустичната уестърн китара - с метални струни. На нея се свири най-често с перце. Бас китарата чисто и просто е за свирене на бас частите на едно парче. Да има много фактори при избирането на китара и общо взето мога да ти препоръчам следните - за класическа Yamaha C30M е доказан и добър избор. За уестърн китара препоръчвам марки като Stagg, Fender и Ibanez(Имаш доста варианти). За бас, тъй като най-вероятно ще е електрически(акустичните басове са си скъпички) ако нямаш претенции ти препоръчвам да си намериш 2-ра ръка. Аз лично имам 5-струнен бас на марката Apollo и съм доста доволен.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  9. #9
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    ^От името на едно аверче.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  10. #10
    Velissa Tosheva :3
    Guest
    Силно ти препоръчвам yamaha C30M2 с найлонови струни добра е за начинаещи и като напреднеш може да си вземеш друга само не си взимай с метални струни защото ще си режеш пръстите на нея и после няма оправяне

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си