.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18

Тема: Въпрос..

  1. #1
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758

    Въпрос..

    Как стана така, че всеки индивид с "ромска етническа идентичност" (че ако кажа другата дума, ще кажете че е расистко) е пастор на някаква "църква"?
    Толкова ли лесно се прави "църква" или техните "църкви" са незаконни?
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  2. #2
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    Как стана така, че всеки индивид с "ромска етническа идентичност" (че ако кажа другата дума, ще кажете че е расистко) е пастор на някаква "църква"?
    Толкова ли лесно се прави "църква" или техните "църкви" са незаконни?
    Протестантизма като цяло е шарлатанщина. Няма какво друго да очакваш. От предател е създаден, от отрепки е продължен.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    То цялата религия е шарлатанщина.
    Но сега сериозно: тия църкви легални ли са???
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  4. #4
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    То цялата религия е шарлатанщина.
    Но сега сериозно: тия църкви легални ли са???
    Легални са ако са вписани в регистъра по вероизповеданията. Повечето от тях са, дори от цигани да са създадени.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Легални са ако са вписани в регистъра по вероизповеданията. Повечето от тях са, дори от цигани да са създадени.
    А до каква степен се придържат към Библията, предвид факта, че повечето не могат да четат...
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  6. #6
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    А до каква степен се придържат към Библията, предвид факта, че повечето не могат да четат...
    Придържат се до голяма степен. Това че тълкуват грешно, както всички протестанти, е друг въпрос.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    за съжаление почти няма кой да вярва, макар и храмовете да са пълни, т.е. човек, който упражнява/практикува вярата правилно е рядко срещано явление в днешно време

  8. #8
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    макар и храмовете да са пълни
    Къде видя това, npp?
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  9. #9
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    за съжаление почти няма кой да вярва, макар и храмовете да са пълни, т.е. човек, който упражнява/практикува вярата правилно е рядко срещано явление в днешно време
    по мое мнение не са пълни

    Може би по празниците има хора, не знам..
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  10. #10
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    за Виделина ли става въпрос? Много са ми забавни тези, особено снимката, на която на ръката на джизъс пише "I <3 U"
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от divergent Виж мнението
    за Виделина ли става въпрос? Много са ми забавни тези, особено снимката, на която на ръката на джизъс пише "I <3 U"
    За всички ромски църкви ставаше въпрос
    Ама това с джиизъса ще го видя
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  12. #12
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    За всички ромски църкви ставаше въпрос
    Ама това с джиизъса ще го видя
    И във Велинград има. Повечето ходят щото им дават брашно, олио и други такива. Само не знам дали тия "църкви" ги финансира някой или крадат.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    И във Велинград има. Повечето ходят щото им дават брашно, олио и други такива. Само не знам дали тия "църкви" ги финансира някой или крадат.
    И аз мисля, че ги финансират.
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Къде видя това, npp?
    имах предвид дори и ако са пълни, не че със сигурност (ще) са пълни

  15. #15
    Хора какво ви става?
    Не мога да повярвам, че има "християни"които се държат по този начин.Че Бог обича всички еднакво .Не може да наричаш един отрепка ,а друг че не е отрепка и т.н.Нали всички сме създадени по Божия образ и подобие.Нека не се делим!Какво от това ,че пасторите на някои църкви са роми.Те не са ли Божий чада да не би да са нещо по малко от нас?Да не би Бог да няма право да действа чрез тях?Да някой роми са неграмотни и прочие, но Бог си има и своите верни последователи и от ромски произход.
    Според мен всеки който твърди противното не бива да се нарича християнин.Защото Бог не учи на това!

  16. #16
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    само дето повечето мингяни не са християни и не ходят в христиняски/сектански/ църкви
    мургавелите в голямата си част са мюсюлмани

  17. #17
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Ice77 Виж мнението
    Хора какво ви става?
    Не мога да повярвам, че има "християни"които се държат по този начин.Че Бог обича всички еднакво .Не може да наричаш един отрепка ,а друг че не е отрепка и т.н.Нали всички сме създадени по Божия образ и подобие.Нека не се делим!Какво от това ,че пасторите на някои църкви са роми.Те не са ли Божий чада да не би да са нещо по малко от нас?Да не би Бог да няма право да действа чрез тях?Да някой роми са неграмотни и прочие, но Бог си има и своите верни последователи и от ромски произход.
    Според мен всеки който твърди противното не бива да се нарича християнин.Защото Бог не учи на това!
    Зависи как дефинираш християнство. Защото " не всеки, който ме зове Господи, Господи ще наследи Царството небесно, а този, който изпълнява волята на моя Отец Небесен".
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Ice77 Виж мнението
    Хора какво ви става?
    Не мога да повярвам, че има "християни"които се държат по този начин.Че Бог обича всички еднакво .Не може да наричаш един отрепка ,а друг че не е отрепка и т.н.Нали всички сме създадени по Божия образ и подобие.Нека не се делим!Какво от това ,че пасторите на някои църкви са роми.Те не са ли Божий чада да не би да са нещо по малко от нас?Да не би Бог да няма право да действа чрез тях?Да някой роми са неграмотни и прочие, но Бог си има и своите верни последователи и от ромски произход.
    Според мен всеки който твърди противното не бива да се нарича християнин.Защото Бог не учи на това!
    говорейки от позицията на човек, който вярва само в библейския Христос и в никакъв друг мога да кажа, че за съжаление и така нареченото съвременно "християнство" беше пълно с ерес, неправда, нечестивост, и пр., и не казвам, че роми са главните отговорни за това, просто самите християнски вероучения/вероизповедания и деноминации бяха калпави и следвани сляпо(понеже нали мнозина правят така та дай и ние да не останем по назад...), лично аз не осъждам никого, макар че дори немалко християни ме съдиха непрестанно - "звярът(666)" си е "звярът" независимо дали е почитан под формата на индуизъм, ислям, християнство, или др. религия, за съжаление същият дух, който срещнах в системата на йога/индуизма/будизма срещнах и в християнството - оказа се, че много християни са на този дух...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си