.
Отговор в тема
Страница 202 от 450 ПървиПърви ... 102152192198199200201202203204205206212252302 ... ПоследнаПърви
Резултати от 5 026 до 5 050 от общо 11246
  1. #5026
    Супер фен Аватара на sladura89
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 058
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Ако си добър без диплома, шансовете ти да те извикат даже само на интервю, се намаляват поне двойно.
    Тогава си купуваш диплома и проблема е решен! Колкото и да ти излезне времето и усилията за да я изкараш са безценни, най-вече времето, понеже времето с което разполагаме е ограничено!

  2. #5027
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Викаш, на 18 плясваш дипломата за магистър в СВ-то, а? И тея докато ръфат колците на доматите, ти им показваш как се прави? Или си пропиляваш буквално 6 години от живота докато направиш години да си представиш купената диплома? Или работиш и после криеш 6-те години трудов стаж, за да мине номера, че имаш диплома?
    Всички знаем за Стив Джобс, дето напуснал училище, ама всъщност, бай ти Иван-Циганина също е напуснал училище, но бърка бетон. Погледни колко бай Ивановци има и колко Стив Джобовци и ще се ориентираш в шансовете си.

  3. #5028
    Спешно!Описание на приятел на английски език по дадените въпроси!
    How old are the people?
    Where are they?
    What do you think they have in common?
    Do they have a good relationship with each other?
    What are the advantages and disadvantages of making friends with people from school/work?

  4. #5029

    Спешно!Описание на приятел на английски език по дадените въпроси!

    How old are the people?
    Where are they?
    What do you think they have in common?
    Do they have a good relationship with each other?
    What are the advantages and disadvantages of making friends with people from school/work?

  5. #5030
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Викаш, на 18 плясваш дипломата за магистър в СВ-то, а? И тея докато ръфат колците на доматите, ти им показваш как се прави? Или си пропиляваш буквално 6 години от живота докато направиш години да си представиш купената диплома? Или работиш и после криеш 6-те години трудов стаж, за да мине номера, че имаш диплома?
    Всички знаем за Стив Джобс, дето напуснал училище, ама всъщност, бай ти Иван-Циганина също е напуснал училище, но бърка бетон. Погледни колко бай Ивановци има и колко Стив Джобовци и ще се ориентираш в шансовете си.
    Да речем, че бог ти е дал гениално ниво на интелект спрямо медицината, лекар без диплома пак няма да станеш. Просто никой няма да те вземе, никъде.

    Но да речем, че си тотален изрод (макар и самоук) програмист и си нереално добър, когато кандидатстваш в IT сферата, на никой не му дреме дали имаш диплома от СУ, ТУ или от Обора на село, пускат ти 1-2 математически теста, пускат ти няколко логически задачи и те карат да направиш програма, най-добрите резултати отиват на интервю, а тия с дипломите (щото може и да са купени) гледат с пръст в устата.

    За пример (мързи ме да го търся, ако ти е толкова важно го намери)
    Ubisoft North (Monreal)
    Blizzard & Blizzard North (Monreal)
    EA
    Joymax
    са примерно гейминг компании, които са назначавали и продължават да го правят, хора без дипломи. Стига да имат нужните умения.
    Щото в края деня, за една такава компания е много по-важно да има изключително добър програмист, отколкото да има някакъв casual завършил с 4ка СУ ама да я има хартийката..
    А повярвай ми, т'ва да учиш soft dev си е пълна загуба на време,нерви и пари. Щото накрая няма да си научил нищо съществено, а само къде, как и колко ефективно да преравяш огромни масиви от информация за това, което ти трябва.

    PS: брат ми е самоук програмист (работещ в Чехия)
    Съседа ми е самоук програмист (работещ в Швейцария)
    чачо (съфорумника) учи ама отпадна и пак работи като такъв.
    Един мой колега пък е hardware-ен техник и жена му има магазин. пак е самоук. даже в момента учи право. ;д а е бог на сървърите и хардуера и като цяло всичко квото може да се пипне.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  6. #5031
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  7. #5032
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    Да речем, че бог ти е дал гениално ниво на интелект спрямо медицината, лекар без диплома пак няма да станеш. Просто никой няма да те вземе, никъде.

    Но да речем, че си тотален изрод (макар и самоук) програмист и си нереално добър, когато кандидатстваш в IT сферата, на никой не му дреме дали имаш диплома от СУ, ТУ или от Обора на село, пускат ти 1-2 математически теста, пускат ти няколко логически задачи и те карат да направиш програма, най-добрите резултати отиват на интервю, а тия с дипломите (щото може и да са купени) гледат с пръст в устата.

    За пример (мързи ме да го търся, ако ти е толкова важно го намери)
    Ubisoft North (Monreal)
    Blizzard & Blizzard North (Monreal)
    EA
    Joymax
    са примерно гейминг компании, които са назначавали и продължават да го правят, хора без дипломи. Стига да имат нужните умения.
    Щото в края деня, за една такава компания е много по-важно да има изключително добър програмист, отколкото да има някакъв casual завършил с 4ка СУ ама да я има хартийката..
    А повярвай ми, т'ва да учиш soft dev си е пълна загуба на време,нерви и пари. Щото накрая няма да си научил нищо съществено, а само къде, как и колко ефективно да преравяш огромни масиви от информация за това, което ти трябва.

    PS: брат ми е самоук програмист (работещ в Чехия)
    Съседа ми е самоук програмист (работещ в Швейцария)
    чачо (съфорумника) учи ама отпадна и пак работи като такъв.
    Един мой колега пък е hardware-ен техник и жена му има магазин. пак е самоук. даже в момента учи право. ;д а е бог на сървърите и хардуера и като цяло всичко квото може да се пипне.
    Всичко, за което пишеш, е вярно, но това е така в момента, защото има глад за кадри. Тенденциите са все повече хора да се насочват към тази сфера, както и все повече фирми да аутсорсват в страни като Индия по обясними причини. Бъдещето е много несигурно и за съжаление отделите за човешки ресурси гледат преди всичко дипломата, а не дали реално знаеш нещо. Така е в почти всички останали области, въпрос на време е и ИТ индустрията да бъде застигната от това. Също така в дългосрочен план, ако си без диплома, ти ставаш зависим от шефа си - винаги можеш да бъдеш заменен от някой новобранец с диплома, както и не можеш да се изкачиш на по-висока длъжност, което не е приятно.

  8. #5033
    Дипломата винаги е в плюс, въпреки че успехът зависи от личните качества и опита. У нас вече няма човек без диплома и на много фирми е пределно ясно, че на студентите им липсват както практиката, така и съвременни иновативни теоретични знания.

  9. #5034
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Преди не повече от месец и половина основното ми усещане беше за тъга,безнадежност и огромна самота. А днес,днес е усещането,че я желая наистина силно,постоянно преливащи едни в други емоции и страх да не попадна просто във френд зоната и с времето или просто с времето да се отдалечим и очуждим. Със специалното участие на моя милост.
    Крепи ме едничката мисъл,че нещата започнаха в точното време и точния момент както бе казано,има много нефизически знаци,в който двамата си вярваме и че някои казани и работи за при нея съвпадат по време с разни казани и не само за при мен.
    Дано нещата се наредят,а не прецакат с времето,защото наистина много ми хареса това,което видях поне първия месец. Никога не съм смятал,че може наистина да срещна човек дето толкова да ми допадне физически,като характер,емоционално и като мислене и разсъждения.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  10. #5035
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Вчера бях цял ден на работа, вечерта на рожден ден, от който се прибрах в 3 сутринта, за да си легна и да стана в 7 за работа. Прибрах се в 4 да си направя курсовата работа, която току-що довърших и след малко отивам отново на работа. Тази вечер откриваме бара и ще се стои до 3-4 поне, а утре сутрин съм на лекции, които ще продължат цял ден. След тях разбира се ме очаква още една парти вечер, а ако в неделя съм жива, ще си изключа телефона и ще спя цял ден. Това е защото се оплаквах от застой в социалния ми живот и прекалено много свободно време, в което не съм продуктивна. "Внимавай какво си пожелаваш" придоби смисъл.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  11. #5036
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    Да речем, че бог ти е дал гениално ниво на интелект спрямо медицината, лекар без диплома пак няма да станеш. Просто никой няма да те вземе, никъде.

    Но да речем, че си тотален изрод (макар и самоук) програмист и си нереално добър, когато кандидатстваш в IT сферата, на никой не му дреме дали имаш диплома от СУ, ТУ или от Обора на село, пускат ти 1-2 математически теста, пускат ти няколко логически задачи и те карат да направиш програма, най-добрите резултати отиват на интервю, а тия с дипломите (щото може и да са купени) гледат с пръст в устата.

    За пример (мързи ме да го търся, ако ти е толкова важно го намери)
    Ubisoft North (Monreal)
    Blizzard & Blizzard North (Monreal)
    EA
    Joymax
    са примерно гейминг компании, които са назначавали и продължават да го правят, хора без дипломи. Стига да имат нужните умения.
    Щото в края деня, за една такава компания е много по-важно да има изключително добър програмист, отколкото да има някакъв casual завършил с 4ка СУ ама да я има хартийката..
    А повярвай ми, т'ва да учиш soft dev си е пълна загуба на време,нерви и пари. Щото накрая няма да си научил нищо съществено, а само къде, как и колко ефективно да преравяш огромни масиви от информация за това, което ти трябва.

    PS: брат ми е самоук програмист (работещ в Чехия)
    Съседа ми е самоук програмист (работещ в Швейцария)
    чачо (съфорумника) учи ама отпадна и пак работи като такъв.
    Един мой колега пък е hardware-ен техник и жена му има магазин. пак е самоук. даже в момента учи право. ;д а е бог на сървърите и хардуера и като цяло всичко квото може да се пипне.
    Продължаваш да не загряваш какво ти говоря...
    Явяваш се ти и още 20 човека за дадена позиция. Ти нямаш диплома, 19 имат. В задачата се пита кои 10 човека ще викнат изобщо на интервю, където евентуално ще разберат кой какво знае?

  12. #5037
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Извинявай, в измисленият ти свят те викат само по веднъж за работа в топ-фирмите ли?


    Интервю-то винаги е ФИНАЛНА ФАЗА.
    Обикновено преди това са изпитите
    и точно в IT сферата тия ги боли фара дали имаш измислената хартийка от СУ, при условие, че си решаваш уравненията, задачите и програмите в пъти по-ефикасно и бързо от тези с хартийката..

    Може да е изискване за държавна работа, но не и за мега компаниите, на които им е през кура какво мисли антракс от тийнпроблем за ит сферата..
    Just sayin.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  13. #5038
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Впрочем, младеж интервютата са накрая и поради друга причина.
    4 свободни места, а вие сте 8 човека.. общо взето винаги е някакъв разговор, да видят що за човек си, а не колко знаеш, ти стигнал ли си до там, на тях им е пределно ясно колко знаеш. Тук е въпроса да наемат правилният човек, който да влезе в екипа без проблеми. За това на тези интервю-та обикновено има психолози.

    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  14. #5039
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от divergent Виж мнението
    Вчера бях цял ден на работа, вечерта на рожден ден, от който се прибрах в 3 сутринта, за да си легна и да стана в 7 за работа. Прибрах се в 4 да си направя курсовата работа, която току-що довърших и след малко отивам отново на работа. Тази вечер откриваме бара и ще се стои до 3-4 поне, а утре сутрин съм на лекции, които ще продължат цял ден. След тях разбира се ме очаква още една парти вечер, а ако в неделя съм жива, ще си изключа телефона и ще спя цял ден. Това е защото се оплаквах от застой в социалния ми живот и прекалено много свободно време, в което не съм продуктивна. "Внимавай какво си пожелаваш" придоби смисъл.
    А свириш ли на китара мойто момиче ?

    А с толкова партита, работа и лекции само да ти кажа, че... абе по-добре да не казвам...
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    Интервю-то винаги е ФИНАЛНА ФАЗА.
    Да, преди това отсяват хората по документи и точно това се опитваше да ти каже Турксолана .
    Дори да ви дават задачи, те пак отсяват хората по документи преди това.


    Някой купи ли си нещо на "черен петък"?
    Последно редактирано от Грозния : 11-24-2017 на 20:42
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #5040
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението

    Някой купи ли си нещо на "черен петък"?
    Поръчах една раница от емаг, тука от 2 седмици я мъдря, че беше 60 лева и сега като я видях за 40, не издържах. ;д

    Само се надявам да пристигне до сряда...
    Life is how you live it not how you spend it.

  16. #5041
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Доста неща ми се случиха за пръв път за последните месеци. Абе доволна съм, понатрупах опит. Дори успях да попадна в ситуация да спринтирам по пола и платформи към оживен булевард, носейки ъглошлайф със себе си...Погледите на мъжете бяха в стил "Мацка, която преследва нещо/някого с ъглошлайф?! Сънувам ли, или наркотиците този път надминават себе си в провокирането на интересни гледки?!"
    Ставам все по-малко категорична и все по-малко "знам" как работят нещата. Светът е голям и спасение дебне отвсякъде, , винаги може да бъдеш изненадан от нещо или да си дадеш сметка, че не си бил в час по отношение на схващанията си... и вероятно и в момента не си.
    Проекти-мроекти... зарежи, съставът с който ще се впусна в сериозни действия по въпроса, явно ще е друг. Тук не виждам достатъчно мотивация и даже мисленето във възможности вместо в проблеми не е кой знае колко изразено. Пропуснах да отбележа, че харесвам изключително много специалността си и колкото повече време минава, толкова повече се убеждавам, че е окей избор.
    Някакви хора идваха и си отиваха... Не протестирам. Преди сигурно би ми се сторило кофти и дори може би цинично, обаче това е, което е, нещата следват естествения си ход. Не съм предполагала, че някога ще побеснея толкова и ще се държа толкова кучкенски xD, че да върна на някого вещ по куриер, обаче ето на, афектирана съм с основание и съвсеем не ми пука дали е детско, тъпо, излишно жестоко и пр. Изобщо не се трогвам от погледа, който получих преди това, нито от обясненията. Най-смешното е, че ситуацията не се развива така заради преднамереност или защото е кофти човек, обаче и за това изобщо не ми пука. Време е да почна да гледам мааалко повече крайните резултати.
    Утре съм на едно онлайн обучение, после на школа, трябва и да уча... Напоследък не ми остава много време и вече сериозно трябва да помисля как да съм по-ефективна в управлението му. Вечната глупост при мен... Няма да е лошо и да помисля как да увелича още повече забавлението. Напоследък доста излизам и се случват разни готини неща, обаче съм алчна за още и още.

  17. #5042
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Йейейейейе, тук си е. <3 Утре ми е обещала и най-сетне да ме опляска с тонера, че измитото ми стои покъртително. Плана с виното от снощи завърши по друг начин - преполовихме бутилката, разливайки я, а очаквах да не стигне. Поне се натъпках на вредна храна за седмица напред.
    Вярно трябва да калм даунна, предполагам. Бавно некви неща се успокояват, но не и аз. Пък трябва, щото не вредя само на себе си, ми на доста хора наоколо. Сумати време все бях премазана емоционално, трябва да е вече време да дойда на мене си.
    Сигурно е прав, че не съм срещала такова отношение преди, а и да съм, явно съм забравила. Беше отдавна, определено. Ама поне съм сигурна, че не е той, което е ебахти якото. Оная вечер такъв рев изревах, не е истина, сигурно е било покъртително целия грим да ми тече по муцуната. На следващия ден чак звънна да ме провери да не съм изпаднала в нервна криза, явно вярно се е почувствал зле. Може би имах нужда да чуя тези неща, щото са истината от негова гледна точка. И да - знам, че има още поне един, на когото уж му дреме. Ситуацията ме умори до краен предел, това е по-ясно от всичко. Ще ми мине, доста неща ми минаха, че това ли?! Аз съм куче. И каквото не ме убива, ме изнервя много.
    Истината е, че доста неща се струпаха на веднъж и сега като не работя на пълна пара, а имам и малко повече време да се дразня, всичко ме удря със силата на влак.
    Работното място блести след днес, свърших и друго полезно, а именно говорих с мацката за ноктите си. Трябва да потвърдя вторник/сряда.
    квак

  18. #5043
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Някой купи ли си нещо на "черен петък"?
    Аз си взех; клавиатура, мишка, слушалки.
    2 якета и 1 дънки.
    И на брат ми подарих един комплект парфюм, одеколон етц.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  19. #5044
    Любимото ми време от годината започна по-хубаво от всякога. Последните 2 седмици осъзнах, че трябва повече да ценя хората около себе си.
    А той... той е най-прекрасната китара някога произвеждана и съм изключително благодарна, че имам възможността да създавам спомен с него именно сега
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  20. #5045
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от paradosou Виж мнението
    Не съм предполагала, че някога ще побеснея толкова и ще се държа толкова кучкенски xD, че да върна на някого вещ по куриер, обаче ето на, афектирана съм с основание и съвсеем не ми пука дали е детско, тъпо, излишно жестоко и пр.
    по-скоро тъпо и по женски демонстративно

  21. #5046
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    А той... той е най-прекрасната китара някога произвеждана
    Ахаххахахах. Ето за това чувство говорех по-рано. ;д

    Аз...се чувствам прекрасно. Предстоят ми най-трудните тестове и контролни (като материал), като 2 от тях са през ден, но не се притеснявам вече толкова, след като мина най-трудният (като съдържание и време за работа) и изкарах висока оценка.

    ПС: Снощи сънувах, че професорката, съставила последния, заплашва, че който не я слуша следващата седмица, ще го снима и ще го постне в тийнпроблем за публично унижение. Напоследък сънувам все по-странни и глупави неща. ;д
    Последно редактирано от Lilanda : 11-25-2017 на 09:45
    Life is how you live it not how you spend it.

  22. #5047
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Ок, май станаха твърде много планове, от които не свърших почти нищо до обяд... Ей ся се мятам пак и по-експедитивно чистя из нас, бързо се гримирам, че съм няква бая не-за-пред-хора и ш ходим, където иска + където искаме двете. :дд Навила съм си на пръста, че искам червило, фдт и пудра, щото са тръгнали да свършват. Аре, червилата не са, но то си е лигавщина. :ддд Още се чудя за тва събиране от работа, особено като никой от моите няма да ходи. Не че няма и други яки колеги + хубавия колега (като картинка е момчето) ама няам кво да върша там...
    квак

  23. #5048
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    А той... той е най-прекрасната китара някога произвеждана
    "...ще се стопят китарите, (х2) защото аз не съм готов да те загубя като ключе от пощенска кутия - не съм готов. (х2)."
    Ех тия китари... сега Дивергюн Кифлие-Китарлъ ще се пукне от завист !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  24. #5049
    Мега фен Аватара на pandabear
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    3 697
    най-прекрасната седмица в живота ми беше това..влюбих се в Шотландия ;3
    сега трябва малко да се съсредоточа върху унито, тъй като пак ще ни изнасят някакви изпити преди сесията :/
    тази година няма да празнувам 8-ми с колегите, тъй като с него си намерихме яко местенце в планината, силно се надявам да има сняг <3

  25. #5050
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от pandabear Виж мнението
    най-прекрасната седмица в живота ми беше това..влюбих се в Шотландия ;3
    сега трябва малко да се съсредоточа върху унито, тъй като пак ще ни изнасят някакви изпити преди сесията :/
    тази година няма да празнувам 8-ми с колегите, тъй като с него си намерихме яко местенце в планината, силно се надявам да има сняг <3
    Пандишпандичке, да ти е честит новия чичо !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си