.
Отговор в тема
Страница 375 от 450 ПървиПърви ... 275325365371372373374375376377378379385425 ... ПоследнаПърви
Резултати от 9 351 до 9 375 от общо 11246
  1. #9351
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Дейтончо, ше сипва, ше сипва, ма колко пък да сипва?! Те хората тук, поне по-добрата половина от четящите, разбират иронията и ще се хилят, ако не друго.

    Он: Ах, как ми хареса това... А такъв студ не съм влагала никога в отношенията си с когото и да било скоро. Ще видим как е с палачинката на обратно.
    квак

  2. #9352
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Те хората тук, поне по-добрата половина от четящите, разбират иронията и ще се хилят, ако не друго.
    Вече се оливате да се правите на интересни, че много го знаете английския, в случая с буквален превод на израз, който така казан е безсмислен. Цецко поне си кара директно на англиийски ;д. Нищо лично, но на мен поне ми е тъпо и дразнещо. И аз го знам английския, и кво от това? Не е някво постижение. Всеки може да знае език.
    You're tryin' to be different, that makes you no different

  3. #9353
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Пробвай първо в Gepime.
    От там може да си намериш някой дето да те заведе на ексКУРзия в Дубай и оттам вече е лесно. Е какво като са с харем. Ти ще си най-обичаната.
    Всъщност това да не си го писала ти?

    http://spodeli.net/4/story-39978.html
    Гепи ме е за теб, ти си падаш по онлайн запознанства. Така поне после можеш да си Ги увърташ както си искаш и да ти вярват хората че си имал връзка с тая и оная. Няма да е първи път
    И като гледам как все търсиш силни, борбени жени, дето да са ти упора, предлагам да се ориентираш към мъже.
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  4. #9354
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Не знаех, че само на английски го има тоя израз. Отивам утре да кажа на класния (преподава бел от преди ти да се родиш, предполагам) да спре да го ползва, щото не му отива на бел-а.
    квак

  5. #9355
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Гепи ме е за теб, ти си падаш по онлайн запознанства. Така поне после можеш да си Ги увърташ както си искаш и да ти вярват хората че си имал връзка с тая и оная. Няма да е първи път
    И като гледам как все търсиш силни, борбени жени, дето да са ти упора, предлагам да се ориентираш към мъже.
    Аз ти предлагам ти да минеш на жени,защото очевидно мъжете трудно ти достигат нивото, а и все голям го вадиш. Може някоя да му се зарадва.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  6. #9356
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Не знаех, че само на английски го има тоя израз. Отивам утре да кажа на класния (преподава бел от преди ти да се родиш, предполагам) да спре да го ползва, щото не му отива на бел-а.
    Класният ти използва буквалния превод на the better half of или "мнозинството от", имайки превид последното? Бих се изненадал.
    You're tryin' to be different, that makes you no different

  7. #9357
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Аз ти предлагам ти да минеш на жени,защото очевидно мъжете трудно ти достигат нивото, а и все голям го вадиш. Може някоя да му се зарадва.
    Не виждам да съм аз нещастна от живота си и от човека с който съм. Не съм аз тази със страховете да не остана наранена, та съвета ти е напълно безполезен
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  8. #9358
    Да, никой не те спира да си народиш деца и после да не ги гледаш, бавачки и градини бол, даже може да ги забравиш. Реалността ни е точно един часовник, който ръчка слабоумните в слабините.

  9. #9359
    anonymous1043668
    Guest
    Нали разбираш,че ако си се оженила за някакъв некадърник децата и останалите семейни задължения падат върху теб. Той може и да е богат, да плаща парите,но не може един да тегли каруцата.

    Има дори едно клипче по тая тема за токсичните връзки:

  10. #9360
    Нали знаете все пак че уредените бракове не са толкова популярни по наще ширини и имаш предостатъчно време преди да се решиш на дете да видиш що за човек е и да избегнеш дадени неприятни ситуации. Това да не е тотото да чакаш да видиш какво ще ти се падне
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  11. #9361
    Цитирай Първоначално написано от corbV2 Виж мнението
    Класният ти използва буквалния превод на the better half of или "мнозинството от", имайки превид последното? Бих се изненадал.
    По-добрата половина не е израз, сиреч няма нищо семантично, което да не се преведе буквално.

    Имам предвид на български.
    Последно редактирано от Юнгинген : 08-30-2018 на 17:46

  12. #9362
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    По-добрата половина не е израз, сиреч няма нищо семантично, което да не се преведе буквално.
    The better half of (something), което означава "мнозинството от" (за хора), "по-голяма част от" си е баш израз в английския. Спести ми философстването си. И твоята игра ми е ясна и си адски смешен, особено като се заплетеш в някакви сложни думи и обяснения, които никой не може да разбере, включително ти самия. Ае бягай.
    You're tryin' to be different, that makes you no different

  13. #9363
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Ми, то много неща ги има и в българския, и в английския, че и в занзибарския. Дай пък да говорим само на северозападния български диалект - там поне няма изрази, дето се повтарят. Нали, ако искаш да бъдеш различен това, де.
    И само за английския и турския имате претенции, никой нищо против няма за това, че голяма част изрази идват от други езици. Да не говоря на никъде, давам пример с фармацията и медицината - доста латински има и в двете, никой не мрънка за което.
    квак

  14. #9364
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    В случая не говорим за чуждици, които нямат заместител или просто са навлезли, а за израз, който има друг смисъл, различен от буквалния. Бях забравил, че тук не е мястото да се правят забележки. Извинявам се.
    You're tryin' to be different, that makes you no different

  15. #9365
    Казвам на български, не знам защо се сърдиш. По-добрата има смисъл защото избягва дихотомията на лош-добър, ако няма степенуване. Ти каза, че няма смисъл, но всъщност има.

  16. #9366
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Виж, не е въпросът в забележката, а в това, че е неуместна. Това е израз, който се използва и от хора, дето грам английски не са чували. Не смятам, че изобщо е проблем или че измества друг типично български. Не съм го използвала в опит да се правя на ударена с мокър парцал. Ако така си ме разбрал, твоя работа. Следващия път не ме чети, щом ти е неприятно.
    квак

  17. #9367
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    Цитирай Първоначално написано от Юнгинген Виж мнението
    Казвам на български, не знам защо се сърдиш. По-добрата има смисъл защото избягва дихотомията на лош-добър, ако няма степенуване. Ти каза, че няма смисъл, но всъщност има.
    Нали ти казах да не ми се обясняваш? Още повече, че не си в час. Бягай.
    You're tryin' to be different, that makes you no different

  18. #9368
    Мога да ти дам пример и в изречение, ако искаш. Като те гледам обаче си зелка и хич не ти е до това, повече ти харесва да се караш на другите за неща, които си разбрал криво.

  19. #9369
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Какво значи да се излагам и да не се излагам? Кой го определя? Как се излгам? Ти излагаше ли се като спамеше по темите докато беше модератор? Папагала излагаше ли се докато ти подхвърляше за някаква мацка?Антракса излагаше ли се онзи път като изчака да ти махнат модераторските права и започна да те храни като каруцар? Грозния излага ли се като нарочно ви троли като виждаш,че му се връзвате и скачате? И т.н.
    Всеки е малко тъп по някакъв свой собствен начин, всеки се излага понякога, ама ти се излагаш с всяко едно мнение в тая тема.

  20. #9370
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от corbV2 Виж мнението
    The better half of (something), което означава "мнозинството от" (за хора), "по-голяма част от" си е баш израз в английския. Спести ми философстването си. И твоята игра ми е ясна и си адски смешен, особено като се заплетеш в някакви сложни думи и обяснения, които никой не може да разбере, включително ти самия. Ае бягай.
    Ти си откровен тъпанар, а английският ти език е като на Алфредо Торес българския. Изобщо не значи никакво мнозинство ами съвсем буклвално си е "по-добрата част". Колко хора трябва да ти се изредят да ти го кажат?

  21. #9371
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от YoungBloodZ Виж мнението
    Всеки е малко тъп по някакъв свой собствен начин, всеки се излага понякога, ама ти се излагаш с всяко едно мнение в тая тема.
    Брааааво на мен.
    А сега си спомни за фразата: "Човек вижда сламката в очите на другия, но гредата в своите не".
    И се замисли ти колко жестоко си се излагал в тоя форум. Ако имаш някакво професионално изкривяване, че още си модератор само да те подсетя, че вече не си. Сигурно, защото не си се излагал ще да е това.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  22. #9372
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Брааааво на мен.
    А сега си спомни за фразата: "Човек вижда сламката в очите на другия, но гредата в своите не".
    Ти тъп ли си?

    Прочети пак какво съм написал.

    Цитирай Първоначално написано от YoungBloodZ Виж мнението
    Всеки е малко тъп по някакъв свой собствен начин, всеки се излага понякога

  23. #9373
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от YoungBloodZ Виж мнението
    Ти тъп ли си?

    Прочети пак какво съм написал.
    Да, разбрахме че ти си много умен и се излагаш само понякога. Като цяло от тоя форум напоследък да ми пука за мнението на максимум един човек.
    Тук пиша просто най-вече от скука, защото с такива свръхинтелигентни и свръхоправни, свръхчистопътни и свръх каквото се сетиш типове като вас няма как да си го меря.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  24. #9374
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Да, разбрахме че ти си много умен и се излагаш само понякога. Като цяло от тоя форум напоследък да ми пука за мнението на максимум един човек.
    Тук пиша просто най-вече от скука, защото с такива свръхинтелигентни и свръхоправни, свръхчистопътни и свръх каквото се сетиш типове като вас няма как да си го меря.
    С това пасивно-агресивно поведение доникъде няма да я докараш.

  25. #9375
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Не ми е зор да докарвам нищо в някакъв си форум. Особено пък като този.
    Иначе да я докарам да я докарам докъде да я докарам. Докъдето я докарах и когато не бях т.нар. пасивно агресивен. В общи линии каквото повикало такова се обадило.
    Последно редактирано от Niakoitam : 08-31-2018 на 08:21
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си