.
Отговор в тема
Страница 422 от 451 ПървиПърви ... 322372412418419420421422423424425426432 ... ПоследнаПърви
Резултати от 10 526 до 10 550 от общо 11256
  1. #10526
    Цитирай Първоначално написано от per-dead Виж мнението
    Сега се чувствам крайно съсипана, унизена, подиграна, наранена. Не съм сигурна обаче, дали се чувствам така заради него или заради себе си, защото позволих да ми се случи нещо подобно.
    Заради двете.

    Явно се чувстваш така, сякаш нещо твое е останало у него... и сега ти изпитваш липса/празнина, а на него му идва в повече.

    Това е нормално за всички отношения. Сети се, например, за това което учите по физика - когато две тела се отрият едно в друго, те се наелектризират, защото електроните от едното остават върху другото... и така и двете тела развиват заряд - едното отрицателен, а другото положителен.



    По принцип, в така нареченото по-горе от FuzzyDesertPaw "цивилизовано разделяне", точно за това става дума - за неутрализиране на заряда, така да кажа... да си разделите по равно генерираните емоции, спомени и преживявания, по такъв начин, че никой след това да не чувства липса, а да се чувства спокойно и пълноценно, за да продължи напред в своята посока.

    Вашето разделяне НЕ Е цивилизовано. Вие сте запазили заряда, образно казано, помежду си. (В момента ви говоря за ИСТИНСКИ окултизъм, така че пишманчетата уикари да внимават).



    Точно както учите по физика, с течение на времето всеки заряд се нормализира - отрицателно зареденото тяло с времето придобива електрони от въздуха, а положително зареденото с времето ги отдава на въздуха.

    На практика, в човешките вазимоотношения, това означава, че е нужно да мине ВРЕМЕ - но време, което се измерва със събития и преживявания, а не по часовник. С времето всеки от вас ще стане пълноценен отново, когато нормализира заряда си.



    В твоя случай, за да нормализираш усещането за липса, трябва да си осигуриш НОВИ преживявания и занимания, от които да ВЗЕМЕШ нещо за себе си.

    Осъзнай, че тази дупка в личния ти свят и в битовото ти ежедневие е чудесна възможност да се захванеш с някаква нова дейност. Запиши се на нещо. Пробвай нещо ново. Намери нова книга или нова музика, захвани се с нов личен проект.

    Оцени и нещо друго - ще откриеш, че в момента не гледаш с обичайните си очи на света. Пробвай да се захванеш с домашното, което най-много отлагаш, защото най-много мразиш.

    Погрижи се за себе си по някакъв начин. Защото, в крайна сметка, точно това усещаш, че ти липсва - грижа. Направи нещо за себе си, сега имаш времето и спокойствието за нещо, което си отлагала.

    Както казваше развратния ми даскал по история - всяка депресия се лекува с яко бачкане.

  2. #10527
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от per-dead Виж мнението
    Така и стана в крайна сметка. Ни бих казала, че беше цивилизовано. Даже обратното. Снощи му заявих, че леко ме боли от това, че аз имам чувства, а той явно - никакви. Отговорът беше "добре, имаш ли нещо друго да споделиш или мога да си боледувам на спокойствие, докато ти си нещастна отново?".
    Чудя се от къде ги копате такива утайки, не мога да си го обясня..

    Лошо се е получило при теб но какво да се прави.. По - добре се радвай, гарантирам ти колко по-добре ще си сега и най-важното си вземи поука. Само недей се вземай още един такъв след време.


    Истината е, че най - свободните и спокойните хора са single като мен

  3. #10528
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    ...

    Истината е, че най - свободните и спокойните хора са single като мен
    Цял живот съм така - съответно като не съм бил никога във връзка, то съответно нямам база за сравнение, не знам какво да очаквам и като краен резултат - живея спокойно.

    Но хора като per-dead - те вече са опознали "що е то връзка" и.. няма да се задържи дълго single. Или оня ще я прикотка отново и тя, лудо влюбена по него ще се върне при него, или до месец ще е с ново гадже..

  4. #10529
    Супер фен Аватара на per-dead
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    1 189
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Трябва да празнуваш, че си се отървала от този тип.
    Ден 2-ри: още ми е кофти от ситуацията (фактът, намерих входа към нея), но в същото време изпитвам някакво облекчение, че повече няма да бъда държанка на някого, завързана за синджира на емоциите си към него.

    hecu2, thanks for all of your advises. хубавото е, че не сме прекарвали толкова много време заедно (както правят нормалните хора), скоро почват лекциите, работя в една IT компания, където в момента се боря за повишение и не чувствам празнина в ежедневието.


    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Чудя се от къде ги копате такива утайки, не мога да си го обясня..

    Лошо се е получило при теб но какво да се прави.. По - добре се радвай, гарантирам ти колко по-добре ще си сега и най-важното си вземи поука. Само недей се вземай още един такъв след време.


    Истината е, че най - свободните и спокойните хора са single като мен
    Нали знаеш какво казват "няма сила, която да спре една жена да се влюби в най-големия боклук".


    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Но хора като per-dead - те вече са опознали "що е то връзка" и.. няма да се задържи дълго single. Или оня ще я прикотка отново и тя, лудо влюбена по него ще се върне при него, или до месец ще е с ново гадже..
    ей тука, пред тази клавиатура, се заклевам, че ако пак има наглостта да ме потърси, ще му отрежа пишката. да не му пречи.
    в последно време, винаги съм била с акъла си, колкото и да съм се влюбила. но ме е направил човек, който 18 години се е надявал, че майка ми ще се промени (тя никога не го е обичала, използвала го е). явно е наследствен порок

    Благодаря ви, хора, за подкрепата. It means a lot to me.

  5. #10530
    Интересно ми е - без да описваш какво точно вършиш в тази IT компания, докато следваш за - май беше детска педагогика, каква е нетната ти заплата (като се добавят всички бонуси, като купони, здравни осигуровки, безплатни карти за транспорт и други подобни)?

  6. #10531
    Супер фен Аватара на per-dead
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    1 189
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Интересно ми е - без да описваш какво точно вършиш в тази IT компания, докато следваш за - май беше детска педагогика, каква е нетната ти заплата (като се добавят всички бонуси, като купони, здравни осигуровки, безплатни карти за транспорт и други подобни)?
    1500 чисти + 80 кинта купони.

  7. #10532
    Цитирай Първоначално написано от per-dead Виж мнението
    1500 чисти + 80 кинта купони.
    А, аз - с 10 г. трудов стаж, завършено висше образование и работа не в сферата на IT - около 1500-1600, т.е. също като теб.. Шибана евтина работа имам.. ://

    И браво, добра работа си си намерила.
    Чудя ти се от какъв зор учиш за детски учител - малките сополанковци да ти късат нервите, а за награда - ще получаваш по-малко пари, отколкото в момента получаваш.
    Последно редактирано от ghostuser001 : 09-22-2019 на 20:51

  8. #10533
    Супер фен Аватара на per-dead
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    1 189
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    А, аз - с 10 г. трудов стаж, завършено висше образование и работа не в сферата на IT - около 1500-1600, т.е. също като теб.. Шибана евтина работа имам.. ://

    И браво, добра работа си си намерила.
    Чудя ти се от какъв зор учиш за детски учител - малките сополанковци да ти късат нервите, а за награда - ще получаваш по-малко пари, отколкото в момента получаваш.
    Аз също исках да завърша компютърни науки. Компютърно инженерство, за да сме по-точни. Просто осъзнах, че в тази сфера по-голямо значение имат опитът и способностите, отколкото хартийката. Като цяло, никога не съм предполагала, че вместо с хардуер, ще се занимавам със сървъри и то без нужното техническо образование, но ми харесва, интересно ми е и се развивам в тази насока за сега. Ще уча за детски учител, защото според мен, главните проблеми на обществото се крият в необразоваността. Но не в академичната необразованост, а в липсата на морални стойности, ценностна система, възпитание и личностно отношение. Не помня кой беше авторът, но "най-страшното, по време на политическа криза, е безразличието". А тези неща се изграждат у човека именно в тази възраст.
    Майка и татко също са учители, през по-голямата част от стажа си са били по селските училища. След като дойдоха да преподават в града, баща ми започна в училището, където учех и аз, като възпитател, не като класен. Взе първия си випуск там още от първи клас, аз отидох и видях какво изплюват детските градини - една сбирщина от лигльовци, плюещи се един-друг, въргалящи се по пода в наплютото. Това беше само първият ден. Баща ми, от тази сбирщина, направи клас - никога не съм ги виждала да се делят на групички (по-заможните срещу по-бедните, по-наперените срещу по-смотаните), научи ги на ценностна система, дисциплина, уважение, сплоти ги. Когато завършиха четвърти клас, поведението им беше по-зряло от това на моите съученици (в 11-ти клас). После дойде следващият випуск, които също скоро ще излязат от началната степен като хора, не като разглезени от невежите си родители хлапенца.
    Единственият начин, по който можеш да промениш света е като промениш хората в него. А това е един от малкото начини, по който можеш да им повлияеш. Веднъж задавах същите въпроси на една моя приятелка, която също следва за даскалка и тя ми отговори следното "на работа, знаеш ли колко простаци виждам - тъпи идиоти, всеки ден се разправям с тях. да, мога да се скарам на някого, да го поставя на мястото му и да му стане тъпо. но след 5 минути ще му мине и пак ще е същият идиот, защото вече е късно да се промени. а с децата не е същото. може да успееш да промениш само едно, но пак си направил нещо".

  9. #10534
    Цитирай Първоначално написано от per-dead Виж мнението
    Аз също исках да завърша компютърни науки. Компютърно инженерство, за да сме по-точни. Просто осъзнах, че в тази сфера по-голямо значение имат опитът и способностите, отколкото хартийката. Като цяло, никога не съм предполагала, че вместо с хардуер, ще се занимавам със сървъри и то без нужното техническо образование, но ми харесва, интересно ми е и се развивам в тази насока за сега. Ще уча за детски учител, защото според мен, главните проблеми на обществото се крият в необразоваността. Но не в академичната необразованост, а в липсата на морални стойности, ценностна система, възпитание и личностно отношение. Не помня кой беше авторът, но "най-страшното, по време на политическа криза, е безразличието". А тези неща се изграждат у човека именно в тази възраст.
    Майка и татко също са учители, през по-голямата част от стажа си са били по селските училища. След като дойдоха да преподават в града, баща ми започна в училището, където учех и аз, като възпитател, не като класен. Взе първия си випуск там още от първи клас, аз отидох и видях какво изплюват детските градини - една сбирщина от лигльовци, плюещи се един-друг, въргалящи се по пода в наплютото. Това беше само първият ден. Баща ми, от тази сбирщина, направи клас - никога не съм ги виждала да се делят на групички (по-заможните срещу по-бедните, по-наперените срещу по-смотаните), научи ги на ценностна система, дисциплина, уважение, сплоти ги. Когато завършиха четвърти клас, поведението им беше по-зряло от това на моите съученици (в 11-ти клас). После дойде следващият випуск, които също скоро ще излязат от началната степен като хора, не като разглезени от невежите си родители хлапенца.
    Единственият начин, по който можеш да промениш света е като промениш хората в него. А това е един от малкото начини, по който можеш да им повлияеш. Веднъж задавах същите въпроси на една моя приятелка, която също следва за даскалка и тя ми отговори следното "на работа, знаеш ли колко простаци виждам - тъпи идиоти, всеки ден се разправям с тях. да, мога да се скарам на някого, да го поставя на мястото му и да му стане тъпо. но след 5 минути ще му мине и пак ще е същият идиот, защото вече е късно да се промени. а с децата не е същото. може да успееш да промениш само едно, но пак си направил нещо".

    Прекрасни изводи и прекрасно решение! =)

    Тази тема я направих като визитка, дано ти е полезна - Упътване към ИЗХОДА. Сайтът ми също е на разположение и е направен в услуга точно на доблестни хора като теб!

    Късмет, и ако решиш, ние от Апокрифна Академия сме насреща! =)

  10. #10535
    Цитирай Първоначално написано от per-dead Виж мнението
    ...
    Благодаря за изчерпателния отговор.
    По отношение на софтуеърното инженерство - такова следва една потребителка тук, чийто юзър нейм друга потребителка ми е забранила да споменавам. Но сигурно сама ще се сетиш. Интересно ми, ако ти без подобно образование имаш подобна работа - тя, с езиците които знае и владее + компютърното образование - сигурно ще е в началото с 2000-2500. Да призная - благородно завиждам. Това е, че когато бях на вашата възраст, бях мноооого неориентиран за това, в коя професионална посока да поема. В интерес на истината все още съм неориентиран. А вие младите - бачкате здраво, сплотяват ви в екипи, развиват индиректно емоционалната ви и социалната ви интелигентност, а аз - аз съм мнго голям индивидуалист. Не мога да работя в екип...

    По отношение на децата - не знам. Там положението е... Разглезено. Вчера се возих на атракционния влак София-Черечиш-София и там бе като детска градина. Баби, дядовци, майки, бащи помъкнали невръстната си челяд, без да се съобразяват дали буйните им 3-5 годишни деца не пречат с викове, крясъци и т.н. на останалите.

    Аз никога не съм бил буен. Спомням си, че като малък, когато ми кажеха да пазя приличие - дума и звук не обелвах.

    Проблемът с децата и учителите е, че родителите искат да направиш човек от децата им, но не ти позволяват да бъдеш строг с децата им. Ако си - веднага те филмират и пускат по телевизията, пък дори ако детето им преди това те е плюло, обиждало и може би - посягало. Плюе се по-старата образователна система, че учителите ползвали пергели, линии и пръчки, за да въдворят ред, но не се отчита, че същите тези деца - днес наши родители, а на вас, по-младите, дори баби и дядовци - хем на възраст помнят цели стихотворения от достойни български автори, за сметка на днешните деца, които помнят същите стихотворения, но за най-много седмица..

    И пак ти се чудя на решението с детската педагогика - с изключение на София и по-големите градове, в по-малките не останаха млади хора, които да правят деца, които да ходят на училище. А ако все още има дечица - те са от мургавите.. Всъщност както е тръгнало - до 20-30 години 2/3 ще са от мургавите. По официални данни от преди няколко дни 1/3 от таз годишните първокласници майчиният им език не е български...
    Последно редактирано от ghostuser001 : 09-23-2019 на 07:10

  11. #10536
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Благодаря за изчерпателния отговор.
    Проблемът с децата и учителите е, че родителите искат да направиш човек от децата им, но не ти позволяват да бъдеш строг с децата им.
    Изобщо не е това проблема. С децата не бива да си строг.

    Проблемът е в това, че родителите изоставят децата си. След като ги направят, те капитулират от отговорността за тях и се опитват да прехвърлят отговорността, която е ТЯХНА отговорност, на някой друг.

    Този някой друг е институцията на държавата... която просто се изразява в лицето на държавната училищна система (и учителите, защото това е професия с държавен надзор).

    Децата страдат от това, защото те имат право на родители - рожденно право. И когато родителят се отказва от отговорността за детето (да се грижи за него, докато егото му не се развие напълно), това е изоставяне. Детето много добре запомня това изоставяне до края на живота си и то е общ знаменател на цялото му поведение и всичките му избори.

    Вината е на родителите.



    А държавата е хитра. Тя през цялото си съществуване е искала да разбие семейната единица. Ако семейната единица се разбие, тогава ДЪРЖАВАТА ще влезе в ролята на майката или на бащата за децата, и ще влезе в ролята на съпругата или съпруга за родителите. Така цивилните граждани (поданици всъщност) стават религиозно привързани към държавата.

    Така се крепи властта.

    Един от основните ефекти на това жените да се включат в работната бизнес среда и да правят кариери наравно с мъжете е... познай... - няма кой да гледа децата вкъщи!

    Това винаги е била основната цел на всички политически промени, които насърчават жените да участват в работещия свят наравно с мъжете - децата остават без грижа.

    И това насърчаване на женското участие в работещия свят наравно с мъжете може да се проследи през десетилетията и да се сравни чисто статистически с броя на децата, които са давани в детски градини (в ръцете на държавата, за да бъде тя техен родител и да ги възпита като свои поданици). Не говорим за училищата, защото държавата упражнява натиск това да е уж задължително.

    Резултатът от публичните шествия в САЩ, които преди десетилетия са настоявали да се приеме за нормално жените да пушат на публични места като мъжете, за да могат еднакво с мъжете да се социализират на работното си място, е 80% покачване броя на децата в детските градини. (Само пример...)



    Така че говорим за един МЕХАНИЗЪМ за експлоатация на детето в един гигантски ЗАВОД, където психиката му да се дресира към поклонничество пред авторитета.

    Родителите, заради чудовищната си безнравственост (то е затворен кръг, защото и те са били изоставени деца), създават травмата в детето.

    Държавата стимулира безнравствеността и действията на родителите, за да се възползва и да ОТНЕМЕ децата от родителите им. Това е КРАЖБА, защото в действителност е НЕВЪЗМОЖНО да изземеш чужда отговорност, особено отговорността към собственото дете. Може само да се СИМУЛИРА прехвърлена отговорност, но това не е обективно положение. Така че не е чудно безцеремонно безотговорното отношение на държавните институции към отнетите от родителите деца.




    А това да бъдеш строг с дете е жалко поведение. То е израз едновременно на безпомощност пред проблема (поради неразбирането му), което те отчайва, и на безнравственост, която ти поражда мислите да бъдеш строг към дете (защото няма развити добродетели в ценностната система, под възпитанието на държавата разбира се).

    Затова, анализирай по-добре, осведоми се по въпроса, и преразгледай ситуацията.

    Решение има =)

    Решението е - просто поеми отговорност пред това общество (в действителност пред себе си). Вместо да завиждаш на другите за заплатите им и да си губиш времето да се сравняваш с тях.

  12. #10537
    Виж - както има по-интелигентни възрастни хора, така има и по-интелигентни деца от други. На интелигентен човек и с половин дума, жест и поведение може да покажеш какво е редно и какво не. Какво може и какво не може да се прави. С такива деца родителите и учителите нямат проблеми. Проблем са дебелоглавите и физически бурни деца - там трябва по-засилен контрол. Както не можеш необязден кон да го възседнеш без да го прекършиш психически с упоритост, а не само с благи приказки, така и едно буйно, глуповато дете не можеш да го възпитаваш само с приказки. И не те знам ти какъв сектант-академик си, но едно време - преди държавата да даде каквито и да е било права на мъже и жени (визирам годините на ранното Средновековие) децата още от малки са хващани и експлоатирани от родителите си на труд, за ужас и страх на днешните социални грижи на множество агенции по света. И дотук с твоя контрол на държавата. Малките деца са упорити магарета, които с годините се превръщат в големи магарета. Я, ми обясни - как аз не пуша цигари? Или по-точно как аз никога не съм опитвал цигара - всякаква: тютюнева, трева и т.н. Как не съм опитвал наргиле? Как не съм опитвал наркотици - леки и тежки? Как не съм прибягвал до аулин, валериан и други сходни медикаменти, а само до нурофен или парацетамол, в количества не превишаващи упоменатите в листовката и то само, когато употребата им е била необходима? По личен избор. Личен избор, който съм направил на база кратък разговор с майка ми, когато бях много малък, в който ми бе обяснено, че това е вредно и че не е редно да се прави, въпреки че майка ми по онова време бе все още активен пушач на цигари, въпреки че половината ми съученици пропушиха още в 5-6 клас.. И как след 10-15 години пазя респект и уважение единствено към учителите, които бяха строги в час и не толерираха лигавщини. Проблемът на държавата ни е, че всеки иска тя да бъде строга към нарушителите, но когато нарушителят си ти или твой близък - тогава се почва със "защо с мен държавата е строга, а на Вуте му се размина". А да - трябват и пропорционални наказания - сурови, но ефективни Крумови закони. 2 години да се прилагат Крумовите закони и ще видиш как всеки ще е свободен да прави всичко в рамките на закона и никой няма да се осмели да прекрачи нормите.

  13. #10538
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    ...Виж - както има по-интелигентни възрастни хора, така има и по-интелигентни деца от други.
    ...Проблем са дебелоглавите и физически бурни деца - там трябва по-засилен контрол. Както не можеш необязден кон да го възседнеш без да го прекършиш психически с упоритост, а не само с благи приказки, така и едно буйно, глуповато дете не можеш да го възпитаваш само с приказки.
    ...
    Малките деца са упорити магарета, които с годините се превръщат в големи магарета.
    Това мисля да го докладвам на модератор.


    По мое впечатление, за теб е най-подходящо да си пишеш в Кофата. Като щедро и добронамерено напътствие бих споделил, че това, което ти разпознаваш като "интелигентност", не е нищо повече от прекършена воля и подчиняване на авторитета на по-силния (точно както ти си научен да се подчиняваш на авторитета). Поработи над това.

  14. #10539
    Човек, без да се обиждаш - но ти ми показа, че си последовател на скандинавските техники за възпитание на деца. Техники, при които обличат момичета и момчета еднакво, за да могат децата по свой избор да се самоопределят (тук си мисля на кой болен мозък първоначално му е хрумнала тази безумна идея). За щастие или нещастие, при човешките същества паметта предавана чрез ДНК е изключително малка и главно е свързана с базови инстинкти за оцеляване. Всяко ново човешко поколение трябва от начало да усвоява опита, натрупан досега. Това доскоро ставаше единствено с книги, учебници, други писания, както и чрез словесно предаване на информация. Сега всичко това се допълва и лека-полека измества от информацията, натрупана в Интернет. Съжалявам, но въпреки че един 3 месечен ембрион има същото право на живот като мен, а всяко живородено човешко същество е равнопоставено с мен, то не смятам, че един възрастен човек (родител, учител, настойник, и т.н.) следва да моли детето да спазва определени правила или да му позволява всичко, водейки се, че на подрастващите не бива да им се забранява нищо, да не им се вика или показва по какъвто и да е било начин кой е по-възрастния. Дори католическата църква не възприема децата-католици, без първо причастие, като осъзнати човешки същества..

    По отношение интелигентността - да разбирам ли, че и на теб родителското тяло или учителите ти са ти обяснявали за вредата на цигарите, наркотиците, но ти си устоял на техния авторитет, не са те пречупили и с гордост си опитал не една или две субстанции, които обърни внимание - някои от тях са забранени от закона за лица под 18 г. възраст, а други са абсолютно забранени. Моля, напиши ми тук, публично че употребяваш трева или други наркотични вещества, за да мога без никакво угризение да те докладвам на правоприлагащите органи.


    И не, аз не мисля, че наркоманите са болни хора, които са жертва на обстоятелствата и че следва да им се опрощават престъпленията, които са извършили под въздействието на наркотичните субстанции, които са употребили. Днес гледах по бтв за една майка, която се опитва да излекува своя пълнолетен син от наркотична зависимост. Безброй пъти, когато зачезвал, тя го обявявала за национално издирване - мерси, благодаря, но аз не искам данъците, които ми взимат от заплатата, да отиват за заплати на полицаи, които са ангажирани в безбройните безсмислени издирвателни операции на рецидивно укриващи се лица - било то наркомани, като този, или тийнейджърки, които бягат от домовете си поради това, че родителите им са против любовта им със съмнителни лица.

    Навсякъде в природата съществува налагане на авторитет от по-големия, по-силния, по-опитния - ти обаче упорито твърдиш, че при хората трябва да е обратно. Браво. С такива индивиди като теб човечеството е обречено.. Жалко, много жалко за човечеството - милиони години природна еволюция, накрая човешка революция и забвение (след като не се спазват природните закони).

  15. #10540
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Това мисля да го докладвам на модератор.


    По мое впечатление, за теб е най-подходящо да си пишеш в Кофата. Като щедро и добронамерено напътствие бих споделил, че това, което ти разпознаваш като "интелигентност", не е нищо повече от прекършена воля и подчиняване на авторитета на по-силния (точно както ти си научен да се подчиняваш на авторитета). Поработи над това.
    Препоръчвам ти да не си губиш времето да му отговаряш.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  16. #10541
    Моля да спрете с философските есета в темата и да се придържате към нея.

  17. #10542
    Брей, ако не съм аз - друг няма да се сети да пише в темата..

    Добре, че съм аз!

    Някой от вас, пъпеши такива, следи ли тази YouTube vlogger-ка: https://www.instagram.com/nika_zubra/

    На външен вид и на някои от снимките ми прилича на една по-възрастна и червенокоса версия на NomNomNom - една такава измъчена, сякаш изтощена.. С известна лудост в погледа и в някаква степен асоциална нотка.

    Но пък евалата, че има подобна професия - изучава поведението на хищните птици, с цел опазване на летище Домодедово от диви патици и гъски.

  18. #10543
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Замислям се да сътворя една кретения, разпитах няколко човека - половината са "да, искам да вися после", другата половина са "ъ, не". Днес трябва да го реша. Не е перманентно, но в следващите 2-3 седмици трябва да ми отмине мерака. Трябва да го помисля наистина.
    Ааааа, къф е шлядък - огромен мъШ, завит в пухено одеало и само носа му се вижда. :3 Даже ще го оставя да си отспи, а аз отивам да пия кафе. Искам да си нагушкам Кучото, не знам защо ама тая сутрин сано той ми лиосва в леглото.
    Едното от гъбичките си намери семейство и хем се радвам, хем ми е криво. Привързах се.


    Едит: Ох, супер много се уплаших. Тва ще го сънувам довечера. Дъня Джеймсън да се поотпусна, че ми е много намотано още. Ужас. И за всичко това съм си виновна само и единствено аз... Изобщо не прецених какво се случва. Повече определено няма да позволя такова нещо.
    Последно редактирано от tori : 09-27-2019 на 17:50
    квак

  19. #10544
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Брей, ако не съм аз - друг няма да се сети да пише в темата..

    Добре, че съм аз!

    Някой от вас, пъпеши такива, следи ли тази YouTube vlogger-ка: https://www.instagram.com/nika_zubra/

    На външен вид и на някои от снимките ми прилича на една по-възрастна и червенокоса версия на NomNomNom - една такава измъчена, сякаш изтощена.. С известна лудост в погледа и в някаква степен асоциална нотка.

    Но пък евалата, че има подобна професия - изучава поведението на хищните птици, с цел опазване на летище Домодедово от диви патици и гъски.
    Колко твои профили трябва да игнорирам,....
    земи си намери хоби
    Последно редактирано от Rengur : 09-28-2019 на 12:12

  20. #10545
    Така, игнорирам оня по-горе безименен некрофил (какво по-откачено от това да се "любиш" с трупове на животни и хора) и отправям запитване към Фузинарора дали е ходил(а) на някаква световна среща/форум на татуистите в София (където би могла да почерпи опит от майстори татуисти + художници на тату-картинки)?

  21. #10546
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Ехааааа, колко е хубаво да "носиш" добри новини на някого... Много се надявахме и двамата на това, защото освен крачка напред към общата ни цел, е и доста добре за неговата професия. Може да изкара много позитиви от подобни неща. Радвам се, че се случи.
    Подготвя ме да снимам една сватба в събота, едва вторник е, а аз още не съм захванала гимбала, за да го разучавам - вчера стана тъмно, докато заредим батериите и не можахме. Но онзи ден се наснимах с ръчно-фокусния обектив, направих няколко яки бокенца, имам една камара добри кадри като за начало. Не очаквах, че ще ми се получи така добре, или той е невероятен учител, или аз съм талантлива и за това. Не вярвах, че някога ще си изпълня и тази мечта, но едната върви ръка за ръка с другата и двете заедно ми изкарват добри пари... И не съм ниииикак недоволна. Много е приятно.
    Кучо седи покрай мен, галя си го, гледа ме опулено и не смятам, че има каквото и да е, дето да искам повече.
    След малко като се надигне, започваме със снимането. Ще му обадя аз на тоя гимбал коя е Шефката...
    квак

  22. #10547
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  23. #10548
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    С гадината ги пръснахмеееее! Много добри кадри избарахме, много красиви неща се получиха. Младоженците и всичките им приятели бяха готини, бойното кръщене ми мина идеално и съм много доволна. Заслужавам си чайчето с ромченценценце. <3 Най-готино ми стана от факта, че не само снимах, а и се забавлявах от което. Толкова много хора работят скучни професии, защото ги е страх от провал или квото там, а ние си изпълняваме мечтите. Заедно. Невероятно е. <3
    квак

  24. #10549
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  25. #10550
    anonymous1043668
    Guest
    Гледам пак някакво куче нахапало човек.
    Добре бе, омръзна ми, толкова ли няма човек, който да ги разкара тези помияри? В токова много държави неконтролируеми породи като питбулите са забранени, защото там са наясно, че хората не са способни да се грижат адекватно за тях, естествено само в България всеки прави каквото си поиска. Аз не обвинявам животните, те са едни от жертвите в случая (освен осакатените хора), защото някакви тъпанари са си изкарвали комплексите с голяма порода куче или са го изхвърли вместо поне да го сложат в приют. Но от една страна няма ли да е по - леко и за тях да бъдат приспани (и за бездомните важи), отколкото да бъдат кандардисвани по приюти и да травмират и изтребват населението? И накрая медиите с най - голяма наглост викат да правим деца и да нараства народа. Ами как да нараства народа като то половината умряха от кучета и катастрофи бе? Как да има деца като и без тях хората няма какво да ядат и да работят, нито кой да ги образова както трябва? Обещавам до 2070 и дори по-рано тоя народ и държава ще е една история както сме тръгнали и всичкото от чиста простотия.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си