.
Отговор в тема
Страница 201 от 450 ПървиПърви ... 101151191197198199200201202203204205211251301 ... ПоследнаПърви
Резултати от 5 001 до 5 025 от общо 11246
  1. #5001
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Какво предлагаш в тази ситуация:
    След като не можеш да имаш по-хубавото - няма ли някакви причини за това? Вината не е ли в теб? Ако не е в теб - в кого?
    Какво трябва да правим, щом сме недоволни от това което имаме и искаме нещо друго, по-хубаво?
    Това казах и аз, че не трябва да се задоволява с по-лошото?
    Life is how you live it not how you spend it.

  2. #5002
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    Това казах и аз, че не трябва да се задоволява с по-лошото?
    Това го разбрах, само че май ти не ме разбра какво питам и още по-малко ми отговори. Опитай пак:
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Какво предлагаш в тази ситуация:
    След като не можеш да имаш по-хубавото - няма ли някакви причини за това? Вината не е ли в теб? Ако не е в теб - в кого?
    Какво трябва да правим, щом сме недоволни от това което имаме и искаме нещо друго, по-хубаво?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #5003
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това го разбрах, само че май ти не ме разбра какво питам и още по-малко ми отговори. Опитай пак:
    Така е, прав си (не мога да повярвам, че го казвам), но нали осъзнаваш, че "вината" може да е косвена, не е нужно да си направил нещо, за да стоят така нещата (специално в случая). В този ред на мисли, ако тръгнеш да се променяш заради всеки срещнат, ще изгубиш себе си, което е напълно безсмислено.
    Не може винаги да имаш това, което искаш и това е така не по една и две причини.
    Не казвам "не се бори", казвам само че понякога е за добро.
    А иначе точно заради последния ти въпрос ѝ казах да не се примирява с по-лошото само защото не може да има по-хубавото. Когато става въпрос за човек, така ограничаваш и себе си и него, защото явно ти не го заслужаваш, щом си мислиш, че нещо е по-добро от него, и себе си, защото не търсиш нещото, което за теб ще е най-доброто.
    Да, като цяло мога да говоря много по темата, но няма много смисъл.
    Life is how you live it not how you spend it.

  4. #5004
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това го разбрах, само че май ти не ме разбра какво питам и още по-малко ми отговори. Опитай пак:
    Така е, прав си (не мога да повярвам, че го казвам), но нали осъзнаваш, че "вината" може да е косвена, не е нужно да си направил нещо, за да стоят така нещата (специално в случая). В този ред на мисли, ако тръгнеш да се променяш заради всеки срещнат, ще изгубиш себе си, което е напълно безсмислено.
    Не може винаги да имаш това, което искаш и това е така не по една и две причини.
    Не казвам "не се бори", казвам само че понякога е за добро.
    А иначе точно заради последния ти въпрос ѝ казах да не се примирява с по-лошото само защото не може да има по-хубавото. Когато става въпрос за човек, така ограничаваш и себе си и него, защото явно ти не го заслужаваш, щом си мислиш, че нещо е по-добро от него, и себе си, защото не търсиш нещото, което за теб ще е най-доброто.
    Да, като цяло мога да говоря много по темата, но няма много смисъл.
    Life is how you live it not how you spend it.

  5. #5005
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    Повярвай ми, когато говориш за човек, а не за китара, не е по-добре да се задоволиш с по-малкото, само защото не можеш да имаш по-хубавото. Пречисти си мислите от "скъпата китара" и тогава търси някоя друга, която, повярвай ми, ще ти се струва хиляди пъти по-скъпа, когато я намериш.
    Присмял се хърбел на щърбел.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  6. #5006
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Присмял се хърбел на щърбел.
    Защото "повярвай ми" значи нещо толкова различно...
    Life is how you live it not how you spend it.

  7. #5007
    Супер фен Аватара на Wednesday666
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 063
    Начи, тва шибано есе ако не го напиша днес, просто ще се изям. Вярно, до понеделник има доста време, ма да не е само тва, бахти и тъпотиите.

  8. #5008
    Аватара на Stygian
    Регистриран на
    Nov 2017
    Мнения
    57
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Човек, който много обичам , ми донесе шоколад за почерпка изненадващо на работа. :3
    Супер.
    The night is dark and full of terrors.

  9. #5009
    Малко са хората с които имам желание да се видя и да прекарам 6 часа след работа, без да се чувствам скапана след това. Чак снощи осъзнах колко всъщност ми липсва. И такава картичка за РД може само тя да се сети да ми вземе още 2-3 седмици и пак ще си е тук.
    Последен ден на работа днес и след това 4 почивни. Не че много се преуморих тази седмица де
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  10. #5010
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Цитирай Първоначално написано от Stygian Виж мнението
    Супер.
    Нали, ноли?! Ного яко. :3 Цял ден си се радвах на шоколада и го разделих с шефа си.

    Он: В нас е баня от жега, много обичам. <3 Напазарувах и сладко, пуканки и ролещ шоколад, за да си довърша почивката и класическият мързел. Утре вечер кой си идва? Нъдъпътоооооооо! <3 Много нямам търпение.
    Трябва да се поуспокоя малко, щото вярно съм отвратителна на моменти. Не знам що още съм толко крива и отвратителна, но определено е някво кофти като само тъпотии са ми в главата. Неква картинка гледах вчера и си я споделих на стената - че се концентрирам в малкото лошо и не виждам многото хубаво. Това не е полезно нито за мен, нито за човека ми. Ся, и двамата минахме през глупости - трябва да съм малко по-търпима спрямо тъпотиите.
    квак

  11. #5011
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    Така е, прав си (не мога да повярвам, че го казвам)...

    Благодаря, благодаря !
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    ...ако тръгнеш да се променяш заради всеки срещнат, ще изгубиш себе си, което е напълно безсмислено.
    Заради всеки срещнат не, но задари няко(й/я) ко(й/я)то си заслужава не трябва ли да се променяме ако трябва?
    Успешната връзка не се ли основава на компромиси и от двете страни?
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    Не може винаги да имаш това, което искаш и това е така не по една и две причини.
    ...казах да не се примирява с по-лошото само защото не може да има по-хубавото.
    А може би така ѝ се пада ?
    Може би твърде се е надценила, като си мисли че заслужава или може реално да има "по-добра китара" !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #5012
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    О, колко мило, добавил си ме в подписа си...;3

    Въпреки това (най-последното ти изречение) щом го има за "лош" (стига сме говорили за китари, че ще ги намразя накрая от това гнусно сравнение), значи тя не го заслужава. Съответно да спре да губи и неговото и своето време и да търси някой, който хем ще я има нея за достатъчно добра, хем тя него. End of story.

    ПТ: Еми...от 1 седмица не съм спряла да говоря колко ми е притеснено и вместо да е до мен...Не знам, трябва да спра да очаквам неща от тоя човек или поне да спра да обръщам внимание, като не изпълни очакванията ми. На теория звучи толкова лесно...

    Както и да е, утре имам важна контролна, стискайте палци поне вие, гайс енд галс. <3
    Life is how you live it not how you spend it.

  13. #5013
    4 day weekend
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  14. #5014
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Леле, влизам да разгледам темата и гледам каква дискусия сте развили за качеството на музикалните инструменти...
    Е чак такъв боклук не съм, наранявали са ме по този начин, но аз не съм. Аз си имам само една китара и дори в музикалния магазин да има и други, не ги приемам за по-добра от тази, която аз съм си избрала. Фактът, че си е лично моя я прави толкова хубава, щастието да я имам я зарежда с тази уникалност и едва ли някога бих намерила по-добра, просто защото тази любов не може да се прехвърли просто ей така върху друг.
    Необходими са време и вяра, че всичко ще се подреди, за да се осъществят най-съкровените ти мечти и желания. Щастието не трябва да се очаква, а да се създава. Когато нещата се вършат с любов и отдаденост, трудът е възнаграден и настъпва хармонията. <3
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  15. #5015
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    О, колко мило, добавил си ме в подписа си...;3
    Няма нищо, аз благодаря за изказването .
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    Въпреки това (най-последното ти изречение) щом го има за "лош", значи тя не го заслужава
    Значи твърде много се е надценила.
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    (стига сме говорили за китари, че ще ги намразя накрая от това гнусно сравнение)
    Моля, моля, за сравнението трябва да благодариш на Дивергюн Кифлие-Китарлъ, тъй като е нейно творение !
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    Както и да е, утре имам важна контролна, стискайте палци поне вие, гайс енд галс. <3
    Успех !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #5016
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Значи твърде много се е надценила.
    Точно това имах предвид.
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Моля, моля, за сравнението трябва да благодариш на Дивергюн Кифлие-Китарлъ, тъй като е нейно творение !
    За това също. ;д
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Успех !
    Благодаря. Изкарах 5 на писмената част (пак заради недочитане, писна ми вече всеки път от недочитане да имам по-ниската оценка), след 2 часа и половина ми е тестовата, но там очаквам да е лесно.

    ПТ: Много ми е изморено, бих поспала, ама по време на теста ще ми е още по-убито, а е само за 25 мин. и нямам право да съм забила...

    едит: А иначе се радвам, че си разбирам нещата, някои хора, които преди това са се занимавали с програмиране, се допитват до мен за разни неща и се чувствам лайк а бос. ;д Но да, като цяло това във връзка с оценките - ясно ми е вече, че няма толкова лесно да хвана стипендия, колкото си представях и няма смисъл да се притеснявам дали е 5 или 6. Пък ако е било писано, ще си хвана.
    Последно редактирано от Lilanda : 11-23-2017 на 15:32
    Life is how you live it not how you spend it.

  17. #5017
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението

    едит: А иначе се радвам, че си разбирам нещата, някои хора, които преди това са се занимавали с програмиране, се допитват до мен за разни неща и се чувствам лайк а бос. ;д Но да, като цяло това във връзка с оценките - ясно ми е вече, че няма толкова лесно да хвана стипендия, колкото си представях и няма смисъл да се притеснявам дали е 5 или 6. Пък ако е било писано, ще си хвана.
    chacho го бяха скъсали и изключили заради лош успех и пак работи като soft dev. това дали в момента учиш или не ще ти даде точно никакво предимство след време, ако си добър (а ти явно си) си добър с диплома или без е все тая.
    За оценките въобще не знам какво се косиш т'ва пък особено в твоята специалност е от никакво значение стига да не са 2ки..


    Он топик.
    Направих 2 салати. Маруля с лук краставици и репички и Картофи с лук (мноо лук)
    Към зелената салата пекнах рибка на скара, към картофената салата направих сирене по шопски с 4 вида месо.
    Взел съм 2 бутилки бяло вино, 1 бутилка червено вино, 1л от на бащата ракията и 6 бутилки пилзенско, 6 бутилки козел.
    Има лед.
    Мойта омеси ена питка.
    Взел съм разни сухи мезенца и сладкиши.

    Тримата ми най-добри приятели трябва всеки момент да дойдат с приятелките си вкъщи, да вечеряме 8мата и да си спретнем едно домашно, че миналата година по това време ми се е*а майката... А и вчера също, с този преебан крак едвам функционирам, но ако седя повече и не го изпъвам/не го свивам се търпи ;д

    Приятна и успешна вечер.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  18. #5018
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    ако си добър (а ти явно си) си добър с диплома или без е все тая.
    Ако си добър без диплома, шансовете ти да те извикат даже само на интервю, се намаляват поне двойно.

  19. #5019
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението

    За оценките въобще не знам какво се косиш т'ва пък особено в твоята специалност е от никакво значение стига да не са 2ки..
    Абе и на теб да ти дават 1300 лева стипендия...;д Иначе ич ми не е честно казано. Затова и казах, че няма да се напрягам, пък ако хвана, хвана - до момента имам 3 петици и 2 шестици, така че все още имам шанс. ;д

    Иначе съм съгласна с антракса - все повече търсят хора с дипломи.
    Life is how you live it not how you spend it.

  20. #5020
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Ако си добър без диплома, шансовете ти да те извикат даже само на интервю, се намаляват поне двойно.
    хахахахаххАХХАхаххахахХАХ АХхаХАХахХАХАХхаХАхахХАХх .
    Точно в тази сфера не.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  21. #5021
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    хахахахаххАХХАхаххахахХАХ АХхаХАХахХАХАХхаХАхахХАХх .
    Точно в тази сфера не.
    Всъщност наистина грешиш. ;д
    Life is how you live it not how you spend it.

  22. #5022
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от Lilanda Виж мнението
    Всъщност наистина грешиш. ;д
    Всъщност точно в тази сфера още при кандидатстването решаваш разни уравнения и прочие тестове защото в БГ можеш да си купиш дипломата.

    Чачо е жив пример, за човек преуспяващ в софт дев сферата, без да има диплома.
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  23. #5023
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    Всъщност точно в тази сфера още при кандидатстването решаваш разни уравнения и прочие тестове защото в БГ можеш да си купиш дипломата.

    Чачо е жив пример, за човек преуспяващ в софт дев сферата, без да има диплома.
    Чачо е пример от преди години. Познавам хора, на които им е все по-трудно да си намерят работа без диплома, а са с доста добри знания. Някои от тях са ми колеги в университета.
    Life is how you live it not how you spend it.

  24. #5024
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Филипе, и за теб има спасение
    https://www.youtube.com/watch?v=QFSEGn7ONR4
    ако ти е интересно може да му видиш интервюто защо е решил да порастне, мисля че ще намериш доста общо между вас

  25. #5025
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от AnarchyBoy Виж мнението
    Всъщност точно в тази сфера още при кандидатстването решаваш разни уравнения и прочие тестове защото в БГ можеш да си купиш дипломата.

    Чачо е жив пример, за човек преуспяващ в софт дев сферата, без да има диплома.
    Ти решаваш.. ако стигнеш до интервю... Имаш някакъв шанс да се вредиш покрай някакви стажантски програми и после, ако покажеш необходимото, да останеш, ама се връзваш за една фирма. Ако фирмата е име в бранша, дори само стажът там ще ти отвори врати, но ако е малка безизвестна фирма и нямаш диплома, като решиш да сменяш работата, ще отпадаш още при подбора по документи.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си