.
Отговор в тема
Страница 340 от 450 ПървиПърви ... 240290330336337338339340341342343344350390440 ... ПоследнаПърви
Резултати от 8 476 до 8 500 от общо 11246
  1. #8476
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Някойтам работата в бриколажа (не знаех че още има такива магазини, мислех че са фалирали) няма да те очарова, това щях да кажа ако беше някой нормален човек, но в твоя случай тая работа си е точно като за тебе. Имам приятел който нвремето работеше в такъв магазин. Цялата работа е да кибичиш на смени и да се зарибявате с тъпня с другите неандерталци които работят там. Рядко те питат ещо клиенти освен в отдел строителство и най-често за цени. Повече ще е хамалска работа за малко пари, ама тебе би те устроило. Хората които идват да пазаруват много често ще те обиждат, ама нали си от село и си за малко това няма да те притеснява. Много пъти съм бил свидетел на това.
    Честно казано, работата ще ти легне идеално. Ако искаш да те вземат някъде ще трябва да покажеш много енергия дори и привидна, ентусиазъм и адекватност. Просто се прави че всичко знаеш, нещата са елементарни, а реално ще ги научиш от колегите като почнеш.
    Според мен трябва да идеш пак на място и да кажеш да те пробват. Шанса да ти се обадят е минимален, особено за София, там получават стотици CVта. А за общоработнически работи сигурно са и хиляди.

  2. #8477
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Хей го на и бизнесмена баровец дето не може да се отърве от девойките в парка се изказа. Бил мислел, че фалирали. А да си запознат, че това е третата по големина верига от магазини в Европа. Но не бих се учудил и ако в пещера живееш. Вика в отдел строителство. Това е верига магазини от типа направи си сам така, че тук отделно строителство е малко размито понятие. Дали ще ме разпитват или не е важно. Като не ме разпитват ще си редя рафчетата и готово. Пък и да ти кажа честно онзи ден гледах едно момче как се беше подпряло на рафтовете. И последно не разбрах сега много ли се работи или се клюкари само с колегите, че един път го каза по единия начин, а после по-другия. Последно само за цените ли ще ме питат или ще ме обиждат? Последно малко ли ще ме задържат или много понеже нещата били прости? Последно ще ме вземат ли или няма да ме вземат? За кратко или пък за дълго? Нещо яко си противоречиш. Вземи се уточни сам със себе си? А и като цяло на мен на този етап не ми трябват хиляди левове. Имам си малко спестявания, пестелив съм, а и не ми се налага да харча особено. Не че не си плащам сам доста мои си неща. Трябва ми просто стаж, евентуално да се справя с притесненията и страховете си спрямо София и малко повече социализация и обкръжение.

    Пък и ти баровецо доколкото знам работиш като общак така, че не ми се пъчи с кой знае колко големи финанси и разточителство на пари. Видно е че си не по-малко захлупен от мен. Не можеш да се сравняваш с Номката например, ако ще се сравняваме хората от форума. Явно и по акъл обаче не може да се сравнявате, защото тя за разлика от теб въпреки, че има донякъде правото да ми обяснява как видиш ли съм бил едикакъв си, къде съм тръгвал да почвам и за какви мижави видиш ли пари, въпреки че може да се каже, че ме познава поне няколко идеи повече от теб, тя ми каза че би се застъпила за мен пред приятелката за да ме препоръча. Това беше наистина доста мило въпреки, че е твърде вероятно и да са просто написани думи. Но както казах бизнесменче ти на Номката например не само по акъл, но не можеш да и стъпиш нито на финансите нито на полетите. Явно цял живот ще си останеш просто един злобен общак бягащ с колело в парковете.
    Последно редактирано от Niakoitam : 07-21-2018 на 23:56
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  3. #8478
    Не мога да избягам от себе си. Не мога да избягам от това, което мога да напиша или кажа. Но щом от себе си не мога да избягам, как тогава надскачвам себе си. Та, нали човек не би си поставил цел, която не би могъл да изпълни. Ще кажеш, ами една от двете гледни точки е грешна. Е, как да докажа, че човек не би могъл да си надскочи поставената цел, след като човек, или по скоро аз, за себе си най, да твърдя, мога, винаги успява да стигне целта с, щом бъде набелязана и се седне да се мисли върху пътя, който ще осигури осъществяването й.

    Стига толкова философстване в тази посока.
    Имам пари, в близост до храна съм. А насреща ти някакъв видно луд човек, който обаче няма зъби (тук-там няколко). Е, пари ли пак да му дам, след като знам, че ще ги даде за алкохол или някаква простотия, ще ги пропилее, но все пак са му дадени, нужно ли е след това въобще да се съди, какво ще прави с тях. И все пак, когато за втори път ми се отдаде, реших да не му дам нищо. Та, дори и храна. За храната ми стана тъпо, честно казано. Обаче, точно в такъв момент си казвам и се питам.
    Добре де, имам парите, имам и храната. Ако му дам парите, ще е безполезно, той няма да си купи въдица и се научи да лови риба. А храна ? Ами храна винаги мога да му давам щом имам в излишък, в излишък, да, дори и егоистично да звучи.

    Хем такъв човек ме интересува, за да му помогна, хем не. И то ни най-малко, обаче изпитвам някакъв вид състрадание, обаче когато го изпитам, ще искам да му дам нещо. А каквото му дадеш е безполезна инвестиция, по добре бих ги дал за едно дете което няма възможности, но пламъкът му гори в очите. И все пак каква е правилната постъпка в такъв вид ситуация. Да се съобразиш със състрадателното чувство за момента, или да се съобразиш със мисловното обяснение "Че няма да помогне с бъдещето това, дефактно напразно дадени пари или храна." ....



    Живи и здрави, на тез, прочели моето мнение

  4. #8479
    Пиша "teenproblem.net" И първото, което ми зареди, са онези статии написани с половин грам мозък. С поредното заглавие отнасящо се за някоя холивудска "звезда", певци, рапари и т.н. Защо му е на човек да си губи от личното време, за да чете или пише, за някой, който, на пример, желаел още деца. Или пък, че някъв' си купил остров, а друг богати вейрън. Звездите щастливи феновете и те.
    Почитането на някои всеизвестен певец или актьор е нищо по различно от почитането, на някои дух, бог, всемогъща невидима сила, от примитивните племена. Все едни и същи архетипи движещи съзнанието. Дали модерен или примитивен човек. Фигурата на почит си остава като фактор, само нейното лице и обяснение за нея се е изменило.
    Каква аналогия само.
    Тру ор нот тру, йу дисайд.

  5. #8480
    @ BlacklaslalNigga Споделям донякъде мнението ти. Според мен по-удачния избор е да се даде храна/и аз бих дал, но също при условие, че имам в излишък/. Не е кой знае каква инвестиция,както казваш, но какво да го правиш? Все пак е човек. Относно сайта, бъкан е с такива статии, все едно четеш жълта преса(за съжаление).

  6. #8481
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    При положение, че приятелите ми ги няма при мен по цяла година, имала съм връзка от разстояние и изобщо доста си обичам личното пространство, не мога да повярвам, че ми е тъжно, когато моя човек не е наоколо за 3-4-5 дни. :дд Малко смешно и жалкарско ми е, няма какво да се лъжем.
    Снощи беше една прекрасна, забавна, мила, сладка и невероятна вечер. :3 Стана много добре така. И днес ако се получи, ще е чудесно.
    квак

  7. #8482
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    Не мога да избягам от себе си. Не мога да избягам от това, което мога да напиша или кажа. Но щом от себе си не мога да избягам, как тогава надскачвам себе си. Та, нали човек не би си поставил цел, която не би могъл да изпълни. Ще кажеш, ами една от двете гледни точки е грешна. Е, как да докажа, че човек не би могъл да си надскочи поставената цел, след като човек, или по скоро аз, за себе си най, да твърдя, мога, винаги успява да стигне целта с, щом бъде набелязана и се седне да се мисли върху пътя, който ще осигури осъществяването й.

    Стига толкова философстване в тази посока.
    Имам пари, в близост до храна съм. А насреща ти някакъв видно луд човек, който обаче няма зъби (тук-там няколко). Е, пари ли пак да му дам, след като знам, че ще ги даде за алкохол или някаква простотия, ще ги пропилее, но все пак са му дадени, нужно ли е след това въобще да се съди, какво ще прави с тях. И все пак, когато за втори път ми се отдаде, реших да не му дам нищо. Та, дори и храна. За храната ми стана тъпо, честно казано. Обаче, точно в такъв момент си казвам и се питам.
    Добре де, имам парите, имам и храната. Ако му дам парите, ще е безполезно, той няма да си купи въдица и се научи да лови риба. А храна ? Ами храна винаги мога да му давам щом имам в излишък, в излишък, да, дори и егоистично да звучи.

    Хем такъв човек ме интересува, за да му помогна, хем не. И то ни най-малко, обаче изпитвам някакъв вид състрадание, обаче когато го изпитам, ще искам да му дам нещо. А каквото му дадеш е безполезна инвестиция, по добре бих ги дал за едно дете което няма възможности, но пламъкът му гори в очите. И все пак каква е правилната постъпка в такъв вид ситуация. Да се съобразиш със състрадателното чувство за момента, или да се съобразиш със мисловното обяснение "Че няма да помогне с бъдещето това, дефактно напразно дадени пари или храна." ....

    Живи и здрави, на тез, прочели моето мнение
    Може би ще прозвучи егоистично и крайно, но не бих му дал нищо. Това са хора, които експлоатират емоциите на останалите. Ще видиш такива на ключови места около заведения за хранене или черкви. Възползват от състраданието и чувството за вина на хората. Снабдявайки ги с провизии, им вредиш. Просто удължаваш тяхната агония, защото докато имат стабилен прилив на финанси/храна, те няма да направят нищо, за да променят положението си. Да не говорим за мръсния бизнес с трафик на деца, които биват използвани за просене/джебчийство. Или това, че просяците си имат райони, в които могат да просят и накрая се отчитат на някого. Света е пълен с безскрупулни дребни мошенници, които са готови на всичко, за да се доберат до парите на обикновения добродушен човек. От хора, на които не им достигат пари за билет на гарата (видях го още един път същия) до разни "военни ветерани", които имат епилепсия и нямат пари за лекарства (изкарват ти документи и кво ли не). Нищо, че военните са сравнително добре платени, като освен това са горди хора - не биха просили каквото и да става. Някой ще каже - "постави се на тяхно място". Ами откъдето и да го гледам, каквото и да става, не бих си позволил да завися от състраданието на останалите хора. По-скоро бих се самоубил, пред това да прося по улиците.

  8. #8483
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Някойтам аз толкова просто се изразих, ще опитам да опростя- за селяндурин като тебе тая работа ще е райска, въпреки че ще те обиждат за щяло и нещяло ти ще гледаш щастливо предвид това що за човек си. И да, повече ще се подпираш по рафтовете и ще интригантствате с другите селчовци из магазина които се правят че работят. Бриколажа е една замираща и изчезваща верига в българия, хич не ме интересува каква е в европа. Аз съм дипломиран инженер и конструирам неща на компютър с помощта на различни програми, всичко друго е плод на чалгарската ти злоба и на факта че си плешива, очилата хлебарка.

  9. #8484
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Някойтам аз толкова просто се изразих, ще опитам да опростя- за селяндурин като тебе тая работа ще е райска, въпреки че ще те обиждат за щяло и нещяло ти ще гледаш щастливо предвид това що за човек си. И да, повече ще се подпираш по рафтовете и ще интригантствате с другите селчовци из магазина които се правят че работят. Бриколажа е една замираща и изчезваща верига в българия, хич не ме интересува каква е в европа. Аз съм дипломиран инженер и конструирам неща на компютър с помощта на различни програми, всичко друго е плод на чалгарската ти злоба и на факта че си плешива, очилата хлебарка.
    А аз ще се изразя още по неандерталски, че за да вземеш да ме разбереш. Духай супата нещастник. Дипломиран инженер си ама май само в мокрите си сънища. Ако се занимаваш с компютърни неща, което е малко вероятно всъщност, вероятно е защото си поднаучил от интернет фукциите на някоя и друга програма и вероятно извън нея не можеш да боравиш даже и с windows-а. Мен да си ме вземат пък мнението на такива самозвани чикибийци като теб въобще не ме грее. А сега ходи да пасеш. Явно нито вдяна какво съм написал, нито ми отговори на допълнителните въпроси на които си противоречиш. Бахти и дипломирания инженер. Май само у вас си седиш та затова не знаеш магазините. Поразходи се поне до София малко да ги понаучиш. Той и брат ми е дипломиран инженер по електротехника бакалавър и магистър завършил TУ София само дето за разлика от теб има и бая по-голяма обща култура явно. Или просто взе и ми направи един копи пейст на някакво мнение от rabotodatel ?
    Последно редактирано от Niakoitam : 07-23-2018 на 17:07
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  10. #8485
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    хахахахахах току що ме подсети за тоя бегеработодател
    https://bgrabotodatel.com/company/1896

    виж само мнението от 23.06.2018, т.е. първото мнение на страницата, после може да продължиш нататък
    Аз казах че един приятел работи там преди 5,6 години и съм ходил да си купувам постоянно неща, и ти обясних за кибиците които работят там, съответно теб би те устроило. Кое не става ясно пак да питам?

  11. #8486
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    хахахахахах току що ме подсети за тоя бегеработодател
    https://bgrabotodatel.com/company/1896

    виж само мнението от 23.06.2018, т.е. първото мнение на страницата, после може да продължиш нататък
    Аз казах че един приятел работи там преди 5,6 години и съм ходил да си купувам постоянно неща, и ти обясних за кибиците които работят там, съответно теб би те устроило. Кое не става ясно пак да питам?
    Чел съм ги. То в тоя работодател само се плюе попринцип. Каквато и фирма да напиша от по-известните все се плюе по нея. Но ако се зачетеш има и хора с добри отзиви за Мосю Бриколаж. Нали не мислиш, че във всеки един магазин всичко е абсолютно еднакво? Най-малко ръководителите са различни.
    А и във въпросния сайт какви хранения четох за Нестле например. Е, и двата ми братовчеди са там с години. Има си проблеми разни, но като цяло не се оплакват.
    А ти вместо да ми се големееш и да ми се правиш на дипломирания инженер с големите претенции, като си имал приятел там, ако сте още приятели може да се позаинтересуваш колко време след пращането на CV-то са го викнали на интервю и колко време след това са го наели. Доста по полезен ще си ми вместо да дрищиш в темата само колкото да си разчесваш дипломиранете пръстенца.
    Последно редактирано от Niakoitam : 07-23-2018 на 11:54
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  12. #8487
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Ми ти не четеш уе,, щом той беше там преди 5,6години. Смени по 12 часа, щом е бил там си го е устройвало, не е човек с претенции точно като теб. Затова ти казах че ще ти е дюшеш. Ми не четеш, нали ти казах че за софия за такава работа пратените им CVта ще са хиляди. Преди кадето работих търсиха човек за офиса и имаше 300,400 CV та а работата е специфична та затова за общите работи CV тата ще са хиляди. Трябва да проявиш самоинициатива да идеш на място и да кажеш че това ти е мечтаната работа но трябва да говориш точно с тоя дето наема а не с някоя касиерка.

  13. #8488
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Ок, подскачането 2-3 дни подред с деца е уморително. Определено. Вярно, мега е сладка и мила ама е уморителна на моменти. :дд
    Малко съм му ядосана, щото заслужава доста бой.
    Въпреки всичко, съм адски щастлива. :3
    квак

  14. #8489
    Слънце, вода и един прекрасен мъж yes please
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  15. #8490
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Ми ти не четеш уе,, щом той беше там преди 5,6години. Смени по 12 часа, щом е бил там си го е устройвало, не е човек с претенции точно като теб. Затова ти казах че ще ти е дюшеш. Ми не четеш, нали ти казах че за софия за такава работа пратените им CVта ще са хиляди. Преди кадето работих търсиха човек за офиса и имаше 300,400 CV та а работата е специфична та затова за общите работи CV тата ще са хиляди. Трябва да проявиш самоинициатива да идеш на място и да кажеш че това ти е мечтаната работа но трябва да говориш точно с тоя дето наема а не с някоя касиерка.
    Кадето ли, ве, инженер? А знаеш ли за съществуването на пълен и кратък член? А за запетайките?
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  16. #8491
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Е, много искаш ти сега от него. Та той е само компютърен инженер и прави модели. Надявам се само, че така написано CV не е пратил, че в такъв случай явно наплива за позицията му май не е бил особено голям щом са го взели.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  17. #8492
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Кадето ли, ве, инженер? А знаеш ли за съществуването на пълен и кратък член? А за запетайките?
    Не скокло, ма едното няма общо с другото. То ти се бие в *гърдите че си педант.

    ПС. ;D ся видях че си влязла само и само да коментираш това.
    Последно редактирано от LoadRunner : 07-24-2018 на 12:32

  18. #8493
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Yea, sure.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  19. #8494
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Защо е толкова хептен умрял тоя форум?
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  20. #8495
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Yea, sure.
    шугър ли искаше да кажеш?

  21. #8496
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    стига хейт де

    аз пък днес казах на шефа ми, че напускам работа
    щях да се разплача няколко пъти
    каза ми, че съм незаменима и че няма кой да ме замени, може би ще има някой, дето да върши работата г/д както се изисква

    аз му казах, че съм депресарка, и имам нужда да избягам в друга държава

    а резултатът е, "партньорът" ми рязко вече е носталгичен и има нужда от мен, понеже ме губи
    другия, дето харесвах, рязко сега реши, че ще си общува с мен, понеже няма за кога, бягам

    винаги съм знаела, че само това ще промени нещата, но когато ги промени, то те вече нямат значение

    никой не иска нищо на тепсия, всеки иска само когато не може да има, до там стигам

    можеха да имат младо гадже, мина тая, ако някой иска да ме вижда, ше тряа бие 500км път
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  22. #8497
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Аз пък мисля да се уча да не ми пука за чувствата на хората и да спра да давам понякога цялата си лоялност на някого. Очевидно на хората им пука за моите чувства и са ми лоялни само докато чувстват,че евентуално могат да извлекат някаква полза от мен и като разберат, че е доста трудно великите им думи просто се изпаряват във въздуха.

    Близките, не чак толкова близките или пък непознатите лицемери пък въобще няма какво да ги споменавам
    Последно редактирано от Niakoitam : 07-24-2018 на 17:08
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  23. #8498
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    ..
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    ..
    Има игра

  24. #8499
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    ако някой иска да ме вижда, ше тряа бие 500км път
    хаха ее не, то бива бива да се хвалиш по форумите с работа с гаджета ама чак пък толко незаминима те уверявам че не си
    това са лицемерни слова които всички си казват на раздяла, чак пък да си повярваш толкова

  25. #8500
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    че никой не ми го е казал, аз на тях казвам
    който иска да идва
    аз съм чао

    п.п когато човек не се обича, тогава е горчив с другите, и аз съм била така

    когато се обича, не е лош с околните

    искрена съм в емоциите си които съм изляла горе, и се радвам и на носталгията, поне бяха 3 хубави години
    Последно редактирано от NomNomNom : 07-24-2018 на 18:09
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си