Този пост ме провокира да пусна темата

auriss:
на голяма част от пишещите тук профилите попаднат ли пред ейч ар директно отпадат от подбора
може да греша ама от целия коптор тук само номката и сигурно рънъра бих могъл да търпя по 8 часа на ден струва ми се

а те бая дълбаят - не оставяйте следи към местата, където влизате да си избивате лиготията или нуждата от конфликт
Замислих се колко много следи оставяме, докато ползваме Интернет, съзнателно или не, мислейки си, че сме анонимни зад даден псевдоним. Някой с малко повече време и умения би могъл да сглоби пъзела за нула време. Всеки човек пише/разсъждава и се изказва по определен начин. Различните реакции в определени ситуации допълнително отсяват възможностите.

Неприятното е, че цялата тази информация е в някакви бази от данни на някакви сървъри и никой не знае за какво би могла да бъде използвана в бъдеще. Откъде да знам, например, че нетинфо не продава IP + постовете ми на дадена рекламна агенция, или че в бъдеще няма да го направи? Ако въпросната рекламна или каквато и да е корпорация събере информация от соц. мрежи и още няколко сайта, тя има пълен психо профил на една сериозна част от населението. След това стигаме и до HR-те, които могат да не те одобрят само заради някаква простотия, която си писал, като си се напил в даден форум/соц.мрежа.

Това е в разрез с човешките права, превръщаме се в продукти и в хора без лично пространство, което на мен не ми допада. Затова вярвам, че бъдещето на форумите от този тип е в image-board системите, където няма нужда от регистрация и на първо място е обменът на информация. Така пък потребителите няма да могат да си четкат егото и да си набавят нужната онлайн валидация, но това е дълъг преход, през който човечеството трябва да мине.

Въпросът ми е: има ли вариант да ми бъде изтрит профилът и има ли гаранция, че няма да има остатъци в базата от данни?