.
Отговор в тема
Страница 45 от 72 ПървиПърви ... 3541424344454647484955 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 101 до 1 125 от общо 1786
  1. #1101
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Един нормален ден в бъдещият либерален абсурдистан:

    "Цяла нощ валя сняг...На сутринта:
    08.00: Правя снежен човек
    08.10: Минаваща феминистка ме пита защо не правя снежна жена
    08.15: Правя и снежна жена да станат двойка
    08.18: Детегледачката на съседите протестира, че бюстът на снежната жена бил много пищен
    08.20: Кварталната гей двойка мърмори, че можело да направя двама мъже
    08.25: Веганите от N12 се възмущаваха заради носа от морков
    08.27:. Минаващи цигани ме нарекоха расист, защото двойката е бяла
    08.31: Мюсюлманите отсреща настояваха да сложа забрадка на снежната жена
    08.39: Полицията пристигна по сигнал да види какво става
    08.41: Казаха ми да махна дръжката от метлата на снежния човек, защото би могла да бъде използвана,като смъртоносно оръжие!Нещата се влошиха,когато им казах: "Особено, ако ви е навряна..."
    08.47: Идва екип на местната телевизия.Питха ме дали знам каква е разликата между снежен човек и снежна жена?
    "Да, топките", отговарям и ставам сексист!
    08.52: Конфискуваха ми телефона и ме закараха в районното!
    08.55: Питаха ме имам ли съучастници
    09.03: Неизвестна джихадистка групировка пое отговорност за действията ми....
    ... След 48 часа излязох от ареста и гледам къщата ми и имотите ми иззети според новия закон!"

  2. #1102
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Защо лишиха откривателя на ДНК от почетните му титли?
    https://www.nationalgeographic.bg/?c...RWGLFq6GXRuvMg

    ПП: „Какво е розов фашизъм ли?
    Да унижаваш човек, който има огромен принос за напредъка на човечеството, само защото изказва мнение, което не ти харесва... например.“

  3. #1103
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Но те не навлизат в света по естествен, пазарен начин, цена и конкурентоспособност, а отново по политическо-идеологическа линия и натиск, а всичко, което се налага по изкуствен-идеологически начин, винаги струва много скъпо, именно защото се поддържа по изкуствен начин, а не по естествен път.
    Точно както при комунизма, произвеждаше се, но това масово производство нямаше нищо общо с търсене и потребление, и до какво доведе това.

    ПП: Уж си либерал, пък гледам много страхове (и ограничения) имаш - страх от глобално затопляне, страх от мръсен въздух, страх от пренаселване, страх от изчерпване на полезни изкопаеми, страх от Путин и от Тръмп, страх от бели, хетеросексуални мъже, страх от патриархат и патриотизъм.
    Защо говориш преди да си разучил нещата? Електрически коли има от 19-ти век. Но само през последните 20 години стават все по-конкорентно способни заради практическите си подобрение които се явяват на равнище с нормална кола вървяща на бензин/дизел и т.н. А и отделно защото са по икономични и еко-френдли от петрола. Погледни всяка една голяма автомобилна компания и ще намериш че всичките имат доста голяма селекция от електрически или хибридни модели, не е само Тесла. Погледни само тендецията на Запад каква е. За последните 30 години например, Шотландия е снижила разхода си на вредни емисии с 46 на 100! Нищо не се налага изкуствено. В капиталистическата машина единственото което има значение е ефикасността на масовата продукция. Колкото по-ефикасно и струва по-малко да се поддържа, пък всъщото време максимизира продукцията е в плюс. Разбери че за да има инвестиции в нещо, трябва и да има търсене и потенциал за растеж. Иначе кой идиот ще тръгне да инвестира в нещо което не би било търсено или одобрено от пазара?

    Не виждам къде пише че щом си либерален и прогресивен не би трябвало да се страхуваш от нищо? Всички сме хора. "Страх" ме e, да. Защото колкото и да е добра капиталистическата машина, е и доста неустойчива. Такава система налага идеята за безкрайно консумиране във финитен свят на ресурси. Трябва да има баланс. Обезлесяването, вредните емисий, промяната на климата... това всичко оказва ефект, дали то било върху някоя еко-система или някъде в някой далечен край на света където привидно не би те засегнало, но в един глобализиран свят, ефекта на пеперудата е доста реален (например финансовата криза от 2008 ). Ти ме изкарваш че щом съм либерален нямам никакво чуство за обща отговорност, дали то към квартала, страната или планетата. И когато такива като Путин и Тръмп почнат да си мерят пишките, те не го правят от чуство за патриотизъм. Тяхното е чист национализъм: мойте хора са по-добри от твойте на основа на това че се наричат Американци или Руснаци... Не би ли се съгласил с мен че с мерене на членове или пък пълна изолация и да си заровиш главата в пясъка, проблеми не се решават; трябва кооперация и взаймно помогане? Страх ме щото много като теб ми се струват че забравят уроците от миналото; колко кръв се е проляла из Европа заради прищевките на идиоти като Тръмп, Путин и Орбан. Най-вече защото приемаш света в който живеем днес за даденост а не като една неустойчива реалност която всеки момент може да се разпадне ако няма взаймно опити да си помогнем и един такъв ред да се поддържа дали то бил световен или регионален.

    Планетата е една. Помощ от космоса няма да дойде. Земята ти е единствения дом който някога си имал и ще имаш! Поне го запази и за бъдещите поколения!

    https://www.youtube.com/watch?v=wupToqz1e2g
    Последно редактирано от Zlennox : 01-14-2019 на 15:45
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  4. #1104
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Един нормален ден в бъдещият либерален абсурдистан:

    "Цяла нощ валя сняг...На сутринта:
    08.00: Правя снежен човек
    08.10: Минаваща феминистка ме пита защо не правя снежна жена
    08.15: Правя и снежна жена да станат двойка
    08.18: Детегледачката на съседите протестира, че бюстът на снежната жена бил много пищен
    08.20: Кварталната гей двойка мърмори, че можело да направя двама мъже
    08.25: Веганите от N12 се възмущаваха заради носа от морков
    08.27:. Минаващи цигани ме нарекоха расист, защото двойката е бяла
    08.31: Мюсюлманите отсреща настояваха да сложа забрадка на снежната жена
    08.39: Полицията пристигна по сигнал да види какво става
    08.41: Казаха ми да махна дръжката от метлата на снежния човек, защото би могла да бъде използвана,като смъртоносно оръжие!Нещата се влошиха,когато им казах: "Особено, ако ви е навряна..."
    08.47: Идва екип на местната телевизия.Питха ме дали знам каква е разликата между снежен човек и снежна жена?
    "Да, топките", отговарям и ставам сексист!
    08.52: Конфискуваха ми телефона и ме закараха в районното!
    08.55: Питаха ме имам ли съучастници
    09.03: Неизвестна джихадистка групировка пое отговорност за действията ми....
    ... След 48 часа излязох от ареста и гледам къщата ми и имотите ми иззети според новия закон!"


    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Защо лишиха откривателя на ДНК от почетните му титли?
    https://www.nationalgeographic.bg/?c...RWGLFq6GXRuvMg

    ПП: „Какво е розов фашизъм ли?
    Да унижаваш човек, който има огромен принос за напредъка на човечеството, само защото изказва мнение, което не ти харесва... например.“
    Всичко това се нарича демокрация! Ето я цялата свобода - продължението на комунизма.

  5. #1105
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Това не е утопия а необходимост. Като тръгнат да привършват петролните запаси след около 100години, тая икономика и инфраструкура на какво ще върви? Или правиш сметка да ъпгрейдваме към модел автомобил тип флинстоун?
    Ти по-добре кажи как да се направи електрически самолет, който да вози 300 и повече пътници през океана !
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Но те не навлизат в света по естествен, пазарен начин, цена и конкурентоспособност, а отново по политическо-идеологическа линия и натиск, а всичко, което се налага по изкуствен-идеологически начин, винаги струва много скъпо, именно защото се поддържа по изкуствен начин, а не по естествен път.
    Точно за това комунизмът се провали!
    Нео-либерализмът ще се провали по същите причини!
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: Уж си либерал, пък гледам много страхове (и ограничения) имаш - страх от глобално затопляне, страх от мръсен въздух, страх от пренаселване, страх от изчерпване на полезни изкопаеми, страх от Путин и от Тръмп, страх от бели, хетеросексуални мъже, страх от патриархат и патриотизъм.
    Злетоксът е фашизоиден комунист с "леви" сексуални убеждения !
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Питха ме дали знам каква е разликата между снежен човек и снежна жена?
    Абе май въпросът все стига до разликата между човек и жена !
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Защо лишиха откривателя на ДНК от почетните му титли?
    https://www.nationalgeographic.bg/?c...RWGLFq6GXRuvMg

    ПП: „Какво е розов фашизъм ли?
    Да унижаваш човек, който има огромен принос за напредъка на човечеството, само защото изказва мнение, което не ти харесва... например.“
    И да му отнемат титлите, няма да променят фактите!
    Защо в олимпийските финали на 100 м няма нито един бял?! Това не е ли расизъм ебаси?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Електрически коли има от 19-ти век. Но само през последните 20 години стават все по-конкорентно способни заради практическите си подобрение които се явяват на равнище с нормална кола вървяща на бензин/дизел и т.н.
    Колко км минават електробоклук и бензинова кола с едно зареждане?!
    С каква скорост?!
    За колко време се пълни резервоарът на една кола и за колко време се зарежда батерията на електробоклука?!
    Колко време и километри може да издържи двигателят на една кола и колко време - батерията на електробоклука?!
    Колко струва нов електробоклук (или смяната на батерията му)!? По-евтино ли е от бензинова кола от същия клас?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Нищо не се налага изкуствено. В капиталистическата машина единственото което има значение е ефикасността на масовата продукция.
    Защо тогава вдигат данъците или направо забраняват дизеловите коли?! Това е лобизъм и протекции на едни изделия за сметка на други, защото свободният пазар е против електробоклуците!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Разбери че за да има инвестиции в нещо, трябва и да има търсене и потенциал за растеж. Иначе кой идиот ще тръгне да инвестира в нещо което не би било търсено или одобрено от пазара?
    Явно няма голямо търсене, щом се опитват да наложат електробоклуците насила и в същото време ограничават и забраняват нормалните коли !
    Ако беше доброволно, досега по улиците щеше да има само електрически коли и то без законови, административни и данъчни протекции !

    П.С. Злетоксчо, вземи си оправи правописа, че е много зле !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #1106
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ти по-добре кажи как да се направи електрически самолет, който да вози 300 и повече пътници през океана !
    https://www.iflscience.com/technolog...d-no-fuel/all/

    Всичко с времето си!



    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Злетоксът е фашизоиден комунист с "леви" сексуални убеждения !
    Я кажи тогава, понеже си голям циник и надарен с много интелект, къде е паралела между нео-либерализма и комунизма? Между децентрализацията и централизацията; къде по точно е този тоталитарен контрол в нео-либерализма? Щото така както аз го виждам, май вие с Ефенди подбирате от какво да се почуствате обидени и засегнати (досущ snowflakes) и после прехвърляте вината че някой ви го налага отгоре.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    И да му отнемат титлите, няма да променят фактите!
    Тъкмо сега като му ги отнемат ще ги дадът на Розалинд Франклин.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Защо в олимпийските финали на 100 м няма нито един бял?! Това не е ли расизъм ебаси?!
    Представи си подобен аргумент с централноафриканските бамбути, черно племе, по-известно като пигмеи. При средна височина от 1.50-55м грозния би твърдял, че бамбутите са генетично предразположени да ходят под ниските врати. Би ли било законно да се екстраполира, че чернокожите като цяло имат естествено предимство при ходене под ниски врати?

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Колко км минават електробоклук и бензинова кола с едно зареждане?!
    С каква скорост?!...
    https://www.autocar.co.uk/car-news/n...range-revealed

    560км автобус. До към 120км/ч. 5 часа зареждане. За тесла няма да говоря. Тойота и Волво имат сравнително по-евтини цялoстно електрически леки коли и хибриди. Та ти колко километра на ден въртиш че да не ти стигнат 400-км?

    Та така де, виждам че не разбираш от пазарна икономика и как работи принципа на търсене и предлагане. Ако не се досещаш, колкото повече се налага едно нещо толкова повече поевтинява защото търсенето е по-голямо. Както до преди 40-години е било лукс да пътуваш със самолет, така е и толкова евтино сега и нещо съвсем нормално. ECONOMIES OF SCALE!

    Като цяло, EV батерийте са по-надеждни от нормалната кола. Това се дължи главно на по-малко движещи се части и по-малко екстремни работни условия.

    Всички EV батерии имат дълги гаранции. Ако се провали, има вероятност да се провали в рамките на гаранционния период. Като пример, Toyota Prius Hybrid е на пътя от 18 години и сравнително малък брой от тях са заменили батерията. Това е нещо като 1% за първото поколение и 0.03% за второто поколение.
    "Повредена" батерия не означава непременно "мъртва". Повредена батерия на Nissan LEAF например е загубила около 30% от капацитета си, което означава, че все още има останали 70%. Повечето хора карат по-малко от 30мили/60км на ден. По-новите електромотори с обхват 200+ мили никога няма да бъдат безполезни.
    Голямите цени за замяна на батерията се отнасят за цялата батерия. Но батериите са съставени от клетки и в повечето случаи само няколко клетки се нуждаят от подмяна.
    Така че с тревогите, свързани с батерията, електромоторите са много по-добри при поддръжката. С едно изключение: гуми.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Защо тогава вдигат данъците или направо забраняват дизеловите коли?! Това е лобизъм и протекции на едни изделия за сметка на други, защото свободният пазар е против електробоклуците!
    Явно няма голямо търсене, щом се опитват да наложат електробоклуците насила и в същото време ограничават и забраняват нормалните коли !
    Ако беше доброволно, досега по улиците щеше да има само електрически коли и то без законови, административни и данъчни протекции !

    Ъъъъъъ... защото дизела е вреден за околната среда!? Но теб никой не те спира да се загнездиж до ауспуха и да вдишваш аромата на рози бликащ от каруцарското ти BMW, модел 1980. По същата логика, дай да не забраняваме остарялите технологий бре? Свободния пазар, по твойта логика, е и против жигулите от 50-те защото автомобилните компании се оптиват да наложат нови модели.... Представяш ли си да ми караш по пътищата с няква разбрицана каруца, пък и да ги съсипваш тия пътища така измежду другото и да не те таксувам или да ти сложа данък? После кой ще я оправя тая околна среда и тия разнебитени пътища? Пак държавата ама ще мрънкаш че пък не били оправени!

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    П.С. Злетоксчо, вземи си оправи правописа, че е много зле !
    Не се грижи за правописа ми. Българският ми е второстепенен език. Не го използвам всекидневно и то ръкописно. Бих бил по-загрижен за това че не знаеш бъкел по-такива теми но все пак се перчиш.
    Последно редактирано от Zlennox : 01-14-2019 на 22:36
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  7. #1107
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Още политкоректна идиотия. Оскарите щели да бъдат без водещ, поканеният да води Кевин Харт отпаднал, понеже преди 10 години бил публикувал в Туитър, че ще направи всичко възможно синът му да не стане гей, поради което сега пак нечии чувства са наранени със задна дата, та тоя няма как да води."


    ПП: Внимавайте, какво говорите преателЕ, защото ако сте казали нещо неполиткоректно, дори преди 10-20 години (което тогава е изглеждало безобидно), заради него, либералите после цял живот ще ви преследват и ще ви саботират животеца (а може и до трето коляно). Прошка няма.
    Последно редактирано от defender : 01-14-2019 на 21:23

  8. #1108
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Планетата е една. Помощ от космоса няма да дойде. Земята ти е единствения дом който някога си имал и ще имаш! Поне го запази и за бъдещите поколения!
    Айде бе, нали Мъск прати електрическа кола в космоса и нали щяхме да колонизираме и други планети?
    Ама сега изведнъж Земята стана единствена.

    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    За последните 30 години например, Шотландия е снижила разхода си на вредни емисии с 46 на 100!
    Подобни измервания са абсолютно относителни и неточни и с пропаганден характер. Животновъдството (особено на овце, крави и прасета), което генерира голяма част от вредните емисии не може да бъде капсулирано (добитъкът отглеждан по стандартите на ЕС изиква огромни отворени пространства), така че да се измери за каква част от вредните емисии е отговорно то е невъзможна задача и за тази цел просто се пренебрегва в статистиките (или по-скоро стъкмистиките). Да, учените може например да се опитат да предположат колко точно метан произвежда една крава за една година и да умножат този резултат и да го добавят към общата картинка, но сторгият научен метод изисква това да се направи за множество животни, да се вземе предвид възрастта им, теглото им и прочее и да бъдат взети резултатите за цяла една година и прочее и прочее. А това изисква те да бъдат затворени в капсулирано пространство, така че да може да бъдат точни измерванията. Естествено, поне в Шотландия си има си закони срещу третирането на животните по този начин, така че, както вече казах, най-лесно е към стъкмистиката да се приложи измислено изичлесние на вредните емисии от селското стопанство. Това е изгоден ход за всяко правителство, що се отнася до общата оценка на вредните емисиите в края на "преброяването". Подават се просто неверни данни. Но това съвсем не значи, че стъкмистиката разчита само на животновъдството. Това важи и за всеки отделен отрасъл на в стопанството на една държава. Всяка държава се старае да изглежда така сякаш прави нещо по въпроса за глобалното затопляне докато всъщност нищо не се прави. Просто има цикличност в икономиката и ако индустриалната революция в Европа и САЩ отдавна е отминала, сега производството се е преместило към страните от третия свят, където никой не го е грижа за качеството на живота и здравето хората. За последните 100 години никой не е доказал глобалното затопляне и дори има глобално застудяване.

  9. #1109
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Не виждам къде пише че щом си либерален и прогресивен не би трябвало да се страхуваш от нищо?
    Добре де, човек който го е страх от пренаселване и затова иска да контролира живота на другите, това как се нарича, и за каква свобода става въпрос?

  10. #1110
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Айде бе, нали Мъск прати електрическа кола в космоса и нали щяхме да колонизираме и други планети?
    Ама сега изведнъж Земята стана единствена.
    Земята ще му е първата и последната планета на която се е родил и ще умре. Освен ако не мислиш че ще има масова колонизация на милиони хора до Марс в следващите 100 години и Грозния - с неговия чар и късмет - ще е измежду тези милиони.


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Животновъдството (особено на овце, крави и прасета), което генерира голяма част от вредните емисии не може да бъде капсулирано
    Когато нещо се прави по стандарт то значи че има универсална апликация. Като фермер, тия стандарти са затова. За да можеш да произвеждаш продукти с приблизително еднакво качество. Това ще рече с какво ги храниш, къде ги храниш, как ги храниш и т.н.

    Ако не виждаш как това...

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    добитъкът отглеждан по стандартите на ЕС
    противоречи с казаното от теб тук, по-добре си редактирай пост-а. Има един закон. Казва се "The Law of Large Numbers"

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Да, учените може например да се опитат да предположат колко точно метан произвежда една крава за една година и да умножат този резултат и да го добавят към общата картинка, но сторгият научен метод изисква това да се направи за множество животни, да се вземе предвид възрастта им, теглото им и прочее и да бъдат взети резултатите за цяла една година и прочее и прочее.
    Животновъдството е между 10-25% от всичките емисии взети заедно в зависимост дали го гледаш глобално или регионално. Най-голямата част идва от изкопаеми и индустрията. Индустриалния секто е много по-ефикасен сега от колкото преди 30 години.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Просто има цикличност в икономиката и ако индустриалната революция в Европа и САЩ отдавна е отминала, сега производството се е преместило към страните от третия свят, където никой не го е грижа за качеството на живота и здравето хората.
    Тоест си признаваш че на Запад фабриките и индустрията е станала по-ефиктивна от гледна точка на намаляването на вредните емисии! Мерси.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    За последните 100 години никой не е доказал глобалното затопляне и дори има глобално застудяване.
    Това не залужава отговор.
    Последно редактирано от Zlennox : 01-15-2019 на 15:51
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  11. #1111
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    https://www.iflscience.com/technolog...d-no-fuel/all/

    Всичко с времето си!
    Защо ми говориш за научна фантастика ?!
    Дай нещо реално!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Я кажи тогава, понеже си голям циник и надарен с много интелект, къде е паралела между нео-либерализма и комунизма?
    Общото е че и двете доктрини са тоталитарни и основани на демагогия!
    И двете нямат нищо общо с пазарната икономика!
    Разликата е само в някои нещата които налагат, като доста от тях са общи!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Представи си подобен аргумент с централноафриканските бамбути, черно племе, по-известно като пигмеи. При средна височина от 1.50-55м грозния би твърдял, че бамбутите са генетично предразположени да ходят под ниските врати. Би ли било законно да се екстраполира, че чернокожите като цяло имат естествено предимство при ходене под ниски врати?
    Това не променя факта, че в международно спортно събитие, медалите в някои дисциплини отиват все при хора с определен цвят на кожата!
    Според твоята собствена идеология, това е расистко и трябва да се наложат квоти в разпределението им.
    Сега ако отречеш тези факти, това би означавало че си лицемер (какъвто всъщност си) и че твоята идеология е несправедлива!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    560км автобус. До към 120км/ч. 5 часа зареждане.
    До тук с предимствата на електробоклуците! По международните линии автобусте (на дизел) минават по 1500 км за 24 часа.
    Никоя фирма не би взела автобус, който трябва да се зарежда 5 часа за да мине 500 км !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Та ти колко километра на ден въртиш че да не ти стигнат 400-км?
    Аз не ходя всеки ден до морето, но с електробоклук няма да стигна и за 24 ч!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Та така де, виждам че не разбираш от пазарна икономика и как работи принципа на търсене и предлагане. Ако не се досещаш, колкото повече се налага едно нещо толкова повече поевтинява защото търсенето е по-голямо.
    Смешник, ако едно изделие е по-добро като качество и цена, то няма нужда от "налагане" с непазарни средства!
    Ако то е по-добро, хората ще го предпочитат и то ще се наложи по естествен път - това е пазарната икономика!
    Бизнесът с електробоклуци явно не върви, защото са скъпи и по-скапани от нормалните коли и затова либерастите се опитват да ги наложат с тоталитарни средства!
    Още нещо - продукт наложен насила никога няма да поевтинее! Напротив - той ще е колкото се може по-скъп!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Както до преди 40-години е било лукс да пътуваш със самолет, така е и толкова евтино сега и нещо съвсем нормално. ECONOMIES OF SCALE!
    Това няма нищо общо с икономия на мащаба!
    Технологията със самолетите се е наложила защото са по-бързи, удобни и хората масово предпочитат да платят за малко по-скъп билет за самолет, отколкото да пътуват дни наред с кораб!
    Електробоклуците са хем по-съкпи, хем по-неудобни от сегашните коли! Докато това е така, те никога няма да изместят нормалните коли по пазарен път!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Като цяло, EV батерийте са по-надеждни от нормалната кола. Това се дължи главно на по-малко движещи се части и по-малко екстремни работни условия.
    Каква им е цената?!
    Колко време се зареждат и колко път минават с едно зареждане?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    ...пример, Toyota Prius Hybrid е на пътя от 18 години и сравнително малък брой от тях са заменили батерията. Това е нещо като 1% за първото поколение и 0.03% за второто поколение.
    Приусът не е електромобил, като дори не е истински хибрид! Това е конвенционална кола, с допълнителен електродвигател и батерия, което я оскъпява и глупаците мислят че е "еко"!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Свободния пазар, по твойта логика, е и против жигулите от 50-те защото автомобилните компании се оптиват да наложат нови модели....
    Когато старата кола не може вече да се ремонтира на разумна цена, се купува нова. Това е пазарният принцип.
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Представяш ли си да ми караш по пътищата с няква разбрицана каруца, пък и да ги съсипваш тия пътища така измежду другото и да не те таксувам или да ти сложа данък? После кой ще я оправя тая околна среда и тия разнебитени пътища?
    Само глупак може да повярва, че старата кола съсипва пътищата повече от новата. Защо тогава старата да има по-висок данък?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Не се грижи за правописа ми. Българският ми е второстепенен език. Не го използвам всекидневно и то ръкописно.
    Сигурен съм че си така и по всеки друг език.
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Бих бил по-загрижен за това че не знаеш бъкел по-такива теми но все пак се перчиш.
    Напротив!
    За пореден път показах на всички, че освен либерастки глупости не знаеш нищо друго и те направих за смях, но теб явно не те е грижа !
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Още политкоректна идиотия. Оскарите щели да бъдат без водещ, поканеният да води Кевин Харт отпаднал, понеже преди 10 години бил публикувал в Туитър, че ще направи всичко възможно синът му да не стане гей, поради което сега пак нечии чувства са наранени със задна дата, та тоя няма как да води."
    Сигурен съм че за водещ на оскарите веднага биха поканили някой, който иска децата му да са хомо .
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Тоест си признаваш че на Запад фабриките и индустрията е станала по-ефиктивна от гледна точка на намаляването на вредните емисии! Мерси.
    На Запад фабрики вече на практика няма - преместили са почти всичките в Китай!
    Местене от единия крачол в другия не значи намаляване на вредните емисии като цяло !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Това не залужава отговор.
    Срещу истината няма какво да се каже и е хубаво че си замълчал !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #1112
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Защо ми говориш за научна фантастика ?!
    Дай нещо реално!
    Както виждаш модела е реален. Науката зад него е реална и апликацията е реална. Ако престанеш да се правиш на тъп и вложиш малко разум, ще ти трекне че никой никога не е започнал с готов прототип. Нито пък съм инжинер че да ти извадя космически кораб от ръкава си.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Общото е че и двете доктрини са тоталитарни и основани на демагогия!
    И двете нямат нищо общо с пазарната икономика!
    Разликата е само в някои нещата които налагат, като доста от тях са общи!
    Изтъркани, банални клишета които постоянно подхвърляш но никога не си ги обяснил като бял, разумен човек. Тоест, така и не ми показа къде е този паралел... Какъв е този тоталитарен аспект в двете идеологии? Защо нямат нищо общо с пазарната икономика? Разликата е че не знаеш какво говориш.

    Либерализма идва от думата "Либърти" тоест свобода. Ти умнико, имаш ли свободата да търгуваш в страната и извън нея ако решиш без да искаш разрешение от държавата или конкретно другата страна в която смяташ да търгуваш? Държавата казва ли ти какво, къде и как да търгуваш освен общо приетите регулации за фейр плей? Можеш ли сам да стартираш собствен бизнес с минимален опит и отделно държавата да ти слага най-ниския корпоративен данък в ЕС както е в България? Къде по-тозно е този тоталитарен, централно икономически паралел?


    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това не променя факта, че в международно спортно събитие, медалите в някои дисциплини отиват все при хора с определен цвят на кожата!
    Според твоята собствена идеология, това е расистко и трябва да се наложат квоти в разпределението им.
    Сега ако отречеш тези факти, това би означавало че си лицемер (какъвто всъщност си) и че твоята идеология е несправедлива!
    Я погледни кои Африкански държави обират медалите - 3/4 в повечето случаи. В Африка знаеш ли колко държави има? Да си чувал за Египетски, Морокански, Судански или някой атлет от Зимбабуе да обира всички медали? Определени нации фокусират опита си върху определени спортове. Ако чернокожия беше физически и генетично предразположен да бъде над белия, то щангите щяха да са черен спорт. Колкото до другото, това е меритокрация. Логиката ти липсва, камоли трезвен рационален поглед върху мащаба на нещата.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    До тук с предимствата на електробоклуците! По международните линии автобусте (на дизел) минават по 1500 км за 24 часа.
    Никоя фирма не би взела автобус, който трябва да се зарежда 5 часа за да мине 500 км !
    Хахахаха понеже Грозния няма как да си признае че греши, сега ще каже че всеки предпочита да се вози с международни автобуси и да се лангърка 10-15 часа. Напротив, електробусите ги изкопуват точно защото са много по-добри заместители за градски транспорт както вече се прави масово в цяла Европа иотделно за по малки разстояния. Тесла наскоро пуснаха камион с 1000км обхват на пълна батерия. Пепси и ФедЕкс веднага тръгнаха да изкопуват! А, и другото, никой не е тръгнал да сменя 20/30/40 милиарда коли вървящи на изкопаеми с чисто електрически за един ден. Това става постепенно, което значи че хибридна система от изкопаеми горива и електрически мотори е съвместима. Но на теб явно не ти е удобно да си признаеш.


    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Смешник, ако едно изделие е по-добро като качество и цена, то няма нужда от "налагане" с непазарни средства!
    Ако то е по-добро, хората ще го предпочитат и то ще се наложи по естествен път - това е пазарната икономика!
    Бизнесът с електробоклуци явно не върви, защото са скъпи и по-скапани от нормалните коли и затова либерастите се опитват да ги наложат с тоталитарни средства!
    Значи, Грозен, утре искам да отидеш и да правосгласиш на целия бизнес в България че маркетинг повече няма смисъл да се прави. Това е остаряла концепция която няма място в пазарната икономика защото ако един продукт е по качествен от друг, клиента трябва да му погледне само фабричната спецификация и продукта веднага ще се наложи, без никаква компетиция!
    Някога замислял ли се се над глупостите които пишеш? Ако ти дам 3 пластмасови чашки с газирана напитка, и 3-те с различен производител на кола (Пепси, Кока-Кола и някой Български) би ли ги различил? Или ги различаваш най-вече заради предразсъдаците си и маркетинга който им се прави. 90 на 100 вкусът е един и същи.

    Цената, приятлю, се определя от търсенето и колко е наложен продукта, каква демографика изкопува продукта ти и към кой тип хора ти е съсредоточен маркетинга. Цената също така се определя и от пазара, не само от качеството. По-тъп и елементарен отговор нямаше как да ми дадеш.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Още нещо - продукт наложен насила никога няма да поевтинее! Напротив - той ще е колкото се може по-скъп!
    Разбрах те! Искаш да ми кажеш че Айфон е продукт наложен на пазара насила. Въпреки че струва 100 долара да се произведе, Стиви го продава за 700/800 и цената му се покачва със всяка година. Както и например един пантофи на Гучи. Както казах, утре искам да правосгласиш на цяла България че маркетинга е тоталитарна комунистическа идея. Силна логика!


    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това няма нищо общо с икономия на мащаба!
    Технологията със самолетите се е наложила защото са по-бързи, удобни и хората масово предпочитат да платят за малко по-скъп билет за самолет, отколкото да пътуват дни наред с кораб!
    Електробоклуците са хем по-съкпи, хем по-неудобни от сегашните коли! Докато това е така, те никога няма да изместят нормалните коли по пазарен път!
    Щом няма нищо общо с икономия на мащаба, обясни тогава защо днес всеки 2-ри има кола но през 50-те или 60-те е било рядкост за всяко 2-ро семейство да има кола? Защо още тогава не сме пътували със самолет като сме знаели че е било сто пъти по-удобно и бързо? Не забравяй че под икономия на мащаба влиза и развитието на петролната индустрия - едното развива другото и тък една компания може да предложи по-евтини услиги към клиентите си !

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Каква им е цената?!
    Колко време се зареждат и колко път минават с едно зареждане?!
    Приусът не е електромобил, като дори не е истински хибрид! Това е конвенционална кола, с допълнителен електродвигател и батерия, което я оскъпява и глупаците мислят че е "еко"!
    Както казах, на едно зареждане, цялостна електрическа кола може да изкара 400/500км като спокойно може да си я презаредиш през ноща. Има сравнително по-евтини по-стари модели. Не съм автокъща че да ти я продавам. Ако приусът не е хибрид то явно си заблуден. Говоря от личен опит. Майка ми и е необходима кола за да си върши работата, преди да я смени караше Опел Зафира 1.6 двигател. Като я смени с Тойота Аурис хибрид, 1.8 двигател. Разходите по колата спаднаха на половина, като при градски условия си кара само на батерията която между другото се зарежда кинетично.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Когато старата кола не може вече да се ремонтира на разумна цена, се купува нова. Това е пазарният принцип.
    Само глупак може да повярва, че старата кола съсипва пътищата повече от новата. Защо тогава старата да има по-висок данък?!
    Мхм, затова повечето в България карат модели от 90-те а тук се сменяват на 5 години. Тоест пак си идваме на старото, новите модели са по ефикасни и изискват по-малко грижи, подмяната на колата е неизбежна!

    https://www.independent.co.uk/life-s...ir-835157.html

    Силна логика

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    На Запад фабрики вече на практика няма - преместили са почти всичките в Китай!
    Местене от единия крачол в другия не значи намаляване на вредните емисии като цяло !
    Я напиши в гугле и сравни колко вредни емисии една фабрика на запад изхвърля сега в сравнения с преди 20/30 години и ела пак да те нахраня!
    Последно редактирано от Zlennox : 01-15-2019 на 22:48
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  13. #1113
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Всяка година се наслушваме как се отделят милиарди от джоба на данъкоплатеца за нови ВЕИ мощности, борба с въглеродните емисии и спасяване на планетата.
    Но какво казва статистиката:
    СО2 емисии на световно ниво: +2.7% за 2018 г. спрямо 2017 г.!
    Как става така, бе?

  14. #1114
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Както виждаш модела е реален.
    Щом не работи и не се използва, значи не е реален!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Изтъркани, банални клишета които постоянно подхвърляш но никога не си ги обяснил като бял, разумен човек. Тоест, така и не ми показа къде е този паралел... Какъв е този тоталитарен аспект в двете идеологии? Защо нямат нищо общо с пазарната икономика?
    Това вече съм го обяснил, а ти явно си и неграмотен, щом не си го прочел:
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Смешник, ако едно изделие е по-добро като качество и цена, то няма нужда от "налагане" с непазарни средства!
    Ако то е по-добро, хората ще го предпочитат и то ще се наложи по естествен път - това е пазарната икономика!
    Бизнесът с електробоклуци явно не върви, защото са скъпи и по-скапани от нормалните коли и затова либерастите се опитват да ги наложат с тоталитарни средства!
    Още нещо - продукт наложен насила никога няма да поевтинее! Напротив - той ще е колкото се може по-скъп!
    ...
    Електробоклуците са хем по-съкпи, хем по-неудобни от сегашните коли! Докато това е така, те никога няма да изместят нормалните коли по пазарен път!
    ...
    Само глупак може да повярва, че старата кола съсипва пътищата повече от новата. Защо тогава старата да има по-висок данък?!
    ...
    За пореден път показах на всички, че освен либерастки глупости не знаеш нищо друго и те направих за смях, но теб явно не те е грижа !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Либерализма идва от думата "Либърти" тоест свобода.
    При комунизма на хартия също имаше неограничена свобода и демокрация ! С това не доказваш нищо!
    Доказваш само колко либерастката идеология е човеконенавистна и близка до 1984 на Оруел:
    "Министерство на истината"
    "Министерство на любовта"
    и т.н.
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Ти умнико, имаш ли свободата да търгуваш в страната и извън нея ако решиш без да искаш разрешение от държавата или конкретно другата страна в която смяташ да търгуваш?
    Мога ли да продавам оръжие на Иран и да купувам петрол оттам например?!
    Защо?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Държавата казва ли ти какво, къде и как да търгуваш освен общо приетите регулации за фейр плей?
    Да - казва ми какви коли да купувам и да карам, като забранява тези, които 90% от населението е избрало на пазарен принцип!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Я погледни кои Африкански държави обират медалите - 3/4 в повечето случаи. В Африка знаеш ли колко държави има?
    ...
    Логиката ти липсва, камоли трезвен рационален поглед върху мащаба на нещата.
    Говорех за "спортисти с определен цвят на кожата", а ти ми вадиш аргумент с "държави"?!?!??? "Раса" и "държава" са две различни неща!
    Очевидно на теб логиката ти липсва и се опитваш да я заобикаляш, защото не ти изнася! Току-що го доказа!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Напротив, електробусите ги изкопуват точно защото са много по-добри заместители за градски транспорт както вече се прави масово в цяла Европа иотделно за по малки разстояния.
    "Електробусите" за градския транспорт са измислени и съществуват отдавна, при това на много по-ниска цена:



    Ето че пак, електробоклуците, които предлагаш, нямат предимство пред съществуващия продукт, нито по качество, нито по цена! Как ще се наложат по пазарен принцип ?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Значи, Грозен, утре искам да отидеш и да правосгласиш на целия бизнес в България че маркетинг повече няма смисъл да се прави. Това е остаряла концепция която няма място в пазарната икономика защото ако един продукт е по качествен от друг, клиента трябва да му погледне само фабричната спецификация и продукта веднага ще се наложи, без никаква компетиция!
    Рекламата е предназначена да въздейства на глупаците, които за съжаление са мнозинство!
    Погледни какво се рекламира! Особено по телевизията! Понеже говорехме за колите, кога за последно видя реклама на Мерцедес?! Рекламират се все коли от ниския ценови и качествен клас! Същото е и с всички останали продукти!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Ако ти дам 3 пластмасови чашки с газирана напитка, и 3-те с различен производител на кола (Пепси, Кока-Кола и някой Български) би ли ги различил?
    Аз такива неща не пия...
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Разбрах те! Искаш да ми кажеш че Айфон е продукт наложен на пазара насила. Въпреки че струва 100 долара да се произведе, Стиви го продава за 700/800 и цената му се покачва със всяка година. Както и например един пантофи на Гучи. Както казах, утре искам да правосгласиш на цяла България че маркетинга е тоталитарна комунистическа идея. Силна логика!
    Айфонът е боклук и пазарният му дял е нищожен в сравнение с андроидските телефони! А Стиви отдавна вече е на бунището на историята !
    Новата религия е консуматорството и само подобни фанатици могат да се хванат на въдицата с "айфоните на Стиви", "пантофките на Гучи" или електробоклуците !
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Щом няма нищо общо с икономия на мащаба, обясни тогава защо днес всеки 2-ри има кола но през 50-те или 60-те е било рядкост за всяко 2-ро семейство да има кола? Защо още тогава не сме пътували със самолет като сме знаели че е било сто пъти по-удобно и бързо?
    Явно не правиш разлика между "икономия на мащаба" и приложимостта на дадена технология към нуждите на хората.
    Ако технологията не е по-добра и по-евтина от съществуващата, масово производство никога няма да има!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Както казах, на едно зареждане, цялостна електрическа кола може да изкара 400/500км като спокойно може да си я презаредиш през ноща. Има сравнително по-евтини по-стари модели.
    ....преди да я смени караше Опел Зафира 1.6 двигател.
    Стар електробоклук в движение, по-евтин ли е от зафирата?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Ако приусът не е хибрид то явно си заблуден. ...Тойота Аурис хибрид, 1.8 двигател. ...батерията която между другото се зарежда кинетично.
    Заблуденият си ти - дори не знаеш устройството на боклуците за които лобираш!
    За това не ти върви пропагандата!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Мхм, затова повечето в България карат модели от 90-те а тук се сменяват на 5 години. ... новите модели са по ефикасни и изискват по-малко грижи...
    Понеже са по-ефикасни, за това ли ги сменяте на 5 години ?!



    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Я напиши в гугле и сравни колко вредни емисии една фабрика на запад изхвърля сега в сравнения с преди 20/30 години...
    В гугъл може да се намери всичко, каквото поискаш - включително, че може да съм ти баща !
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Всяка година се наслушваме как се отделят милиарди от джоба на данъкоплатеца за нови ВЕИ мощности, борба с въглеродните емисии и спасяване на планетата.
    Но какво казва статистиката:
    СО2 емисии на световно ниво: +2.7% за 2018 г. спрямо 2017 г.!
    Как става така, бе?
    Става така, защото за развитието на ВЕИ-тата се използват конвенционалните индустрии, което увеличава вредните емисии .
    Последно редактирано от Грозния : 01-16-2019 на 18:23
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #1115
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Ако ЕС беше действително "либерален" съюз, щеше максимално да улесни поне излизането от съюза - и щеше максимално бързо да предложи на Великобритания такава сделка, която всички да приемат. ЕС обаче е псевдо-либерален съюз, и затова до последно ще заплашва Великобритания с разни варианти на "излизане без сделка" - и допълнително ще затвърди имиджа си на деспотична сила, която стъпи ли веднъж върху някоя точка от земното кълбо, при никакви обстоятелства не ще да се оттегли оттам, пък ако ще и кръв да се лее."

  16. #1116
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Ако ЕС беше действително "либерален" съюз, щеше максимално да улесни поне излизането от съюза - и щеше максимално бързо да предложи на Великобритания такава сделка, която всички да приемат.
    Разсъждаваш тъпо. Великобритания може и веднага да си излезе стига да иска, но естествено, че не й се иска този вариант. Както при развод между двама души делата за разпределение на имуществото и правата за отглеждане на децата по между им могат дълго да се проточат, така е нормално и излизането от ЕС, което междувпрочем касае съдбите на милиони великобритански и европейски граждани, да се проточи.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ЕС обаче е псевдо-либерален съюз, и затова до последно ще заплашва Великобритания с разни варианти на "излизане без сделка" - и допълнително ще затвърди имиджа си на деспотична сила, която стъпи ли веднъж върху някоя точка от земното кълбо, при никакви обстоятелства не ще да се оттегли оттам, пък ако ще и кръв да се лее."
    ЕС няма как да обяви война, защото не е федерация, а икономически съюз. Либералността му се изразява в уеднаквяване на стандартите на производството на стоки и услуги в страните му, така че те стокообмяната и търговията да се осъществяват по-лесно между страните членки. Всеизвестно е клишето, че ЕС е икономически гигант, но политическо джудже и това няма да се промени скоро. Забелязал съм, че разглеждаш нещата винаги от популистка гледна точка.

  17. #1117
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Либералността му се изразява в уеднаквяване на стандартите на производството на стоки и услуги в страните му, така че те стокообмяната и търговията да се осъществяват по-лесно между страните членки.
    Ако либералността на ЕС се изразяваше само в това, щеше да е прекрасно, но уви, тези хора искат да променят и моралът ни. Ако приема моралът им, няма вече да съм аз, политкоректно отчужден от себе си. Да, ама не. Много здраве.

    Пп: Това си е тоталитаризъм, ама в розово рационализиран за да може например така, когато не го приемаме, да чувстваме вина (какви прекрасни ценности, ама как така не мога да ги прием, значи съм лош), с такова мислене човек не може да издържи дълго и рано или късно ще ги приеме. А ние тоталитаризмът вече сме го живели, а запада явно сега тепърва ще се запознава.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2019 на 14:17

  18. #1118
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Футболният клуб Ливърпул били виновни за изменението на климата и унищожаването на планетата... Ама верно ли бе?

    https://theecologist.org/2019/jan/17...BqmW7zlPz8cDv0

  19. #1119
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Всъщност ние не искаме истината - искаме да се самозалъгваме и избираме хора, които го правят с удоволствие.
    Нямаме силата и желанието да приемаме реалността, затова имаме нужда от посредници, от красиви опаковки.
    Затова истината вече често се нарича език на омразата и малцина са тези, които се чувстват дискомфортно от това. Останалите си живеят в измислени светове и гласуват за либерали, щото им говорят сладко и хубаво.
    Но кой каквото сам си направи."
    Последно редактирано от defender : 01-17-2019 на 14:28

  20. #1120
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако либералността на ЕС се изразяваше само в това, щеше да е прекрасно, но уви, тези хора искат да променят и моралът ни. Ако приема моралът им, няма вече да съм аз, политкоректно отчужден от себе си. Да, ама не. Много здраве.
    Не виждам с какво и как някой ти променя морала. Посочи ми поне един закон на ЕС атакуващ конкретни моралнии ценности. Както виждаш, Истамбулската конвениця така и не беше приета в България. Какъв е моралът в една държава си зависи строго определено от обществените нагласи и управляващите. ЕС е икономически съюз преди всичко и никога няма да има общо законодателство, камо ли пък силата да налага морални ценности.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Пп: Това си е тоталитаризъм, ама в розово рационализиран за да може например така, когато не го приемаме, да чувстваме вина (какви прекрасни ценности, ама как така не мога да ги прием, значи съм лош), с такова мислене човек не може да издържи дълго и рано или късно ще ги приеме. А ние тоталитаризмът вече сме го живели, а запада явно сега тепърва ще се запознава.
    Какъв ти тоталитаризъм, кви ти пет ле'а? Повече свободия, мешавица от мнения, убеждения, възможности да избираш как да си живееш живота и прочее не е имало никога повече както до сега. Достатъчно е да сравниш 20ти с 21ви век, за да видиш колко много се е променило всичко. Тоталитаризъм в Европа едва ли ще се завърне. Сега голямата опасност идва от Русия, която иска да си върне контрола върху Европа, както и в обозримо бъдеще вече и Китай, който за сега наричат "спящия гигант". Европа може да се превърне в потенциална бойна зона при евентуални бъдещи спречквания при борбата за влияние между по-горе изброените. Единственият начин всички малки народи тук да устоят на този натиск е да действат в някакви съюзни формирования, а ЕС, разраствайки се по размери и по влияние ставайки силен икономически по такъв начин ще има лостовете да противостои на заплахите на настъпващите времена.

  21. #1121
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако либералността на ЕС се изразяваше само в това, щеше да е прекрасно, но уви, тези хора искат да променят и моралът ни. Ако приема моралът им, няма вече да съм аз, политкоректно отчужден от себе си. Да, ама не. Много здраве.
    Не виждам с какво и как някой ти променя морала. Посочи ми поне един закон на ЕС атакуващ конкретни моралнии ценности. Както виждаш, Истамбулската конвениця така и не беше приета в България. Какъв е моралът в една държава си зависи строго определено от обществените нагласи и управляващите. ЕС е икономически съюз преди всичко и никога няма да има общо законодателство, камо ли пък силата да налага морални ценности.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Пп: Това си е тоталитаризъм, ама в розово рационализиран за да може например така, когато не го приемаме, да чувстваме вина (какви прекрасни ценности, ама как така не мога да ги прием, значи съм лош), с такова мислене човек не може да издържи дълго и рано или късно ще ги приеме. А ние тоталитаризмът вече сме го живели, а запада явно сега тепърва ще се запознава.
    Какъв ти тоталитаризъм, кви ти пет ле'а? Повече свободия, мешавица от мнения, убеждения, възможности да избираш как да си живееш живота и прочее не е имало никога повече както до сега. Достатъчно е да сравниш 20ти с 21ви век, за да видиш колко много се е променило всичко. Тоталитаризъм в Европа едва ли ще се завърне. Сега голямата опасност идва от Русия, която иска да си върне контрола върху Европа, както и в обозримо бъдеще вече и Китай, който за сега наричат "спящия гигант". Европа може да се превърне в потенциална бойна зона при евентуални бъдещи спречквания при борбата за влияние между по-горе изброените. Единственият начин всички малки народи тук да устоят на този натиск е да действат в някакви съюзни формирования, а ЕС, разраствайки се по размери и по влияние ставайки силен икономически по такъв начин ще има лостовете да противостои на заплахите на настъпващите времена.

  22. #1122
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не виждам с какво и как някой ти променя морала. Посочи ми поне един закон на ЕС атакуващ конкретни моралнии ценности. Както виждаш, Истамбулската конвениця така и не беше приета в България. Какъв е моралът в една държава си зависи строго определено от обществените нагласи и управляващите. ЕС е икономически съюз преди всичко и никога няма да има общо законодателство, камо ли пък силата да налага морални ценности.


    Какъв ти тоталитаризъм, кви ти пет ле'а? Повече свободия, мешавица от мнения, убеждения, възможности да избираш как да си живееш живота и прочее не е имало никога повече както до сега. Достатъчно е да сравниш 20ти с 21ви век, за да видиш колко много се е променило всичко. Тоталитаризъм в Европа едва ли ще се завърне. Сега голямата опасност идва от Русия, която иска да си върне контрола върху Европа, както и в обозримо бъдеще вече и Китай, който за сега наричат "спящия гигант". Европа може да се превърне в потенциална бойна зона при евентуални бъдещи спречквания при борбата за влияние между по-горе изброените. Единственият начин всички малки народи тук да устоят на този натиск е да действат в някакви съюзни формирования, а ЕС, разраствайки се по размери и по влияние ставайки силен икономически по такъв начин ще има лостовете да противостои на заплахите на настъпващите времена.
    Аз съм просто един нещастен човек, който иска да си спаси душата, а няма как да го обясня. Но съм сигурен, че много от вярващите хора ме разбират. Демек, който трябва да ме разбере, ще ме разбере. Нямам за цел пропаганда, политика или каквото и да е светско, затова приеми, че посланията ми не са за тебе.

    ПП: Ако нямаше Бог, може би щях да съм либерал, защото това е най-доброто което може да измисли човека с малката си главичка, но от гледна точка на Бог е най-лукавото.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2019 на 14:57

  23. #1123
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Ако ЕС беше действително "либерален" съюз, щеше максимално да улесни поне излизането от съюза - и щеше максимално бързо да предложи на Великобритания такава сделка, която всички да приемат.
    Ако напускаш дадено място, отваряш вратата и излизаш! ЕС не пречи на Англия да излезе, Англия е тази, която иска "сделка" за да си тръгне.

    Все едно имаме следното - Англия е на гости в апартамента на ЕС.
    Англия: - Тръгвам си!
    ЕС: - Добре, знаеш къде е вратата, ще задействаме процедура и ще ти викнем такси.
    Таксито пристига.
    Таксиджията към диспечерката: - Айде колежке, вади ги, на адреса съм!
    Англия е вече на вратата: - Тръгвам си...
    ЕС: - Добре, таксито е долу и те чака.
    Англия: Ама как така... аз сега така ли ще си тръгна?! - Била съм тука толкова време, искам да взема телевизора, печката и пералнята, защото и аз съм плащала за тях.
    ЕС: - Не може да ги взимаш, правилата на съюза са такива - или ги ползваме тука всички заедно, или си тръгваш без тях и си купуваш нови.
    Англия: - Отказвам да си тръгна, ако не ми дадете поне телевизора... или поне ми дайте правото да идвам в апартамента и да ползвам уредите когато и както си поискам, без да плащам ток и вода!
    ЕС: - Таксито долу ще те чака още 5 минути. Тръгвай сега с него, без сделка, а ако почакаш още малко, ще трябва да останеш тук или да се прибираш пеша!

    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  24. #1124
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    ЕС няма как да обяви война, защото не е федерация, а икономически съюз.
    Икономически И политечески съюз! ЕС не е само икономически съюз от 90-те насам от както European Economic Community се интегрира и преименува на ЕС. Ако беше само икономически съюз нямаше да има 4 главни отговорни институции - Съвета, Комисията, Парламента и Европейския Съд. Европейските държави членки са до такава степен интегрирани една в друга - икономически и политически че никой не може да си позволи да се изолира без да си направи доброволно харакири! Погледни Брекзит и Ирландския проблем с границата със Северна Ирландия (тоест Великобритания). ЕС има голям потенциал за да бъде политически гигант но хора като ефенди не са си научили уроците по история и все още се прекланят пред хора като Орбан и развития като Брекзит. Даже, сега дядо Дръмпф като го видя света какво лике е, авторитета на САЩ е несъществуващ. Британците все оклепаха работата и те, с илюзии че все още са властна и могъща империя, и че света все още им се прекланя. Баба Меркел и ЕС са новите лидери на свободния свят. Като Еврофил, една европейска федерация би могла да измести и САЩ и Китай като световен лидер! Но това едва ли някога ще стане.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  25. #1125
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Щом не работи и не се използва, значи не е реален!
    "Щом гравитацията не работи в космоса и не се прилага там, значи е нереална." Логика браааат !

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това вече съм го обяснил, а ти явно си и неграмотен, щом не си го прочел:
    Ми не, не си го обяснил. Както ти показах никой не ти налага от горе какво, къде и как да си живееш живота. Ако беше тоталитарна схемата, нямаше на има никаква пазарна икономика защото ЕС би налагал - "top-down" - политика върху какво трябва да се продава и в какво количество, а не до го оставя по инициатива на частния бизнес. Ако беше тоталитарна супранационална организация, ЕС нямаше да има парламент и смешко нямаше да можеш да гласуваш всеки няколко години за евро депутати. Ако беше тоталитарна супранационлна организация, ЕС щеше да налага закони с железен юмрук. Но ти понже не си запознат как работят институциите на ЕС, ще ти кажа че законите минават през комисията, има дебат и дори тогава не се налагат а се препоръчват като регулаторни промяни в държавния закон, така че суверенитета на една държава да не бъде засегнат. 90% от законите на Великобритания са тяхни си, остатъка са регулаторни промени които те самите са имплементирали като препоръка от ЕС. Ако беше тоталитарен ЕС, Британците щяха да са в еврозоната и шенген, но уви. Хайде сега, пак те питам, КЪДЕ е този тоталитарен паралел с комунизма?

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Мога ли да продавам оръжие на Иран и да купувам петрол оттам например?!
    Защо?!
    Да - казва ми какви коли да купувам и да карам, като забранява тези, които 90% от населението е избрало на пазарен принцип!
    Ахх какъв си мазен само. Нарочно избираш конкретни държави като Иран защото много добре знаеш че там има политическа криза между тях и Запада и има наложени санкции. Питам пак, ЕС спира ли те да правиш всички тези неща които ти изброих, бизнес и прочие? Спира ли те ЕС да продаваш оръжия в Африка - защото грозен, България има доста износ на оръжие към централно африканските държави - спира ли те да копуваш петрол от Арабите? Иззел ли ти е ЕС колата само защото са решили до 2030 да изкарат дизеловите от производство?


    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Говорех за "спортисти с определен цвят на кожата", а ти ми вадиш аргумент с "държави"?!?!??? "Раса" и "държава" са две различни неща!
    Държавите които изброих са черни. Примера стои! Примера със щангистите стои!

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Очевидно на теб логиката ти липсва и се опитваш да я заобикаляш, защото не ти изнася! Току-що го доказа!
    "Електробусите" за градския транспорт са измислени и съществуват отдавна, при това на много по-ниска цена
    Ъъъъъъъ, не осъзнаваш ли колко не практично е слагането на линии, и то в голями метрополиси като Лондон, или Мадрид. Дори и за София пак е непрактично

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Рекламата е предназначена да въздейства на глупаците, които за съжаление са мнозинство!
    Погледни какво се рекламира! Особено по телевизията! Понеже говорехме за колите, кога за последно видя реклама на Мерцедес?! Рекламират се все коли от ниския ценови и качествен клас! Същото е и с всички останали продукти!
    Извинявай, не всеки е с коефициент на интелигентност над 160 като теб че да гледа само фабричните спецификации! Не осъзнаваш ли че ако няма маркетинг няма и компетиция? Всеки би отишъл при този който предлага най-качествения продукт на най-евтината цена. Какъв е тоя свободен пазар тогава? Чист монопол. Но ти поне си икономист и ги разбираш тия неща. Затова има продуктен-diversification и разнообразно портфолио от продукти в една компания. Някои искат кола с кожен салон, други с фабричен. Едни искат по-малък двигател но сравнително бърза кола. Други искат SUV вместо комби защото са по-спортен тип и са добри за междуградски пътувания. Разбери че рекламата е всичко. Как продаваш едно нещо е по-важно от това колко качествено е. И питал ли си се защо рекламират определени модели? Например заради демографията за която рекламират? Държавата в която рекламират? Какъв процент от пазара заема компанията там и какво се търси от хората? Финансовото и икомическото положение? Рекламата се прави според това за кой рекламираш и кой искаш да ти копува продуктите. Гледай Mad Men, реклами за идиоти.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Айфонът е боклук и пазарният му дял е нищожен в сравнение с андроидските телефони! А Стиви отдавна вече е на бунището на историята !
    Новата религия е консуматорството и само подобни фанатици могат да се хванат на въдицата с "айфоните на Стиви", "пантофките на Гучи" или електробоклуците !
    Дефлектираш здраво. Не ме интересува какъв му е пазарния дял. Няма значение дали Айфона е боклук. Може да е най-скапания телефон но се продава. Защо? Защото има ефектива реклама и маркетинг и може да се компетира с други телефони. Но както ти самия каза маркетинга е тоталитарна комунистическа идея. КОМПЕТИЦИЯ НЯМА! Ти живееш в супер голяма параноя, човек. Запомни че 1984 е художествено произведение, колкото и политически илюминираща да е.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Явно не правиш разлика между "икономия на мащаба" и приложимостта на дадена технология към нуждите на хората.
    Ако технологията не е по-добра и по-евтина от съществуващата, масово производство никога няма да има!
    Ми че то технологията на автомобила е била приложима още в 19-век бре? Една кола би поевтиняла ако наплив за нея има и мащаба на производство бива разширяван пропорционално на наплива за тоя модел. Колкото и приложима да е, ако няма мащабно производство, то това не е стока за масово продаване ами елитистка привилегия. Пример Върджин Галактик!


    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Понеже са по-ефикасни, за това ли ги сменяте на 5 години ?!
    Не. Но понеже има ефективен свободен пазар мога да я продам когато ми скимне без да се страхувам че никой няма да я купи! А всъщото време мога да си взема по-нова и ефикасна на изплащане.
    Последно редактирано от Zlennox : 01-17-2019 на 23:55
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си