.
Отговор в тема
Страница 6 от 72 ПървиПърви ... 23456789101656 ... ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 1786
  1. #126
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Обратния ефект е, че например ако за изпълнението на някоя задача трябва да избирам работници или фирма от Африка или от България, със сигурност ще избера от България, след като така или иначе ще трябва да им плащам еднакво (защото това ми е наложено централизирано).
    Не ти е наложено въобще, но имаш по-голяма тарифна или икономическа изгода ако търгуваш с държава от единичния пазар. Та разбира се ако и Африканската и Българската фирма са еднакво компетентни и качествени, от икономическа гледна точка има по-голяма полза да търгуваш с Българската затова защото е в единичният пазар. Зависи и от бизнес модела на компанията, ако качестовто лагва а това ти е приоритен и Африканците са по компетентни в тази сфера - да речем от тези държави в единичният пазар - то тогава имаш по-голяма инсентивация да търгуваш с тях. Плащането съответства с длъжността и качеството доставено (или хипотетичните отговорности и кфалификации) за парите, тоест това което твърдиш е тъпо. Индивида има отговорността да бъде компетивен на пазара, не държавата, тя може само да фасилитира начините по-които имаш възможност да станеш компетивен.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    По-голяма част от източноевропейските работници се задържат на западния пазар на труда именно заради по-ниската си надница, която вземат.
    А? :О
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  2. #127
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Не знам какво се чудиш, например имам познати във Франция, подрязват лозя, тарифата им е по 10 евро на час, докато френските им колеги по 15-17 евро. Та по този начин се пласират, не остават без работа.

  3. #128
    нео-либерализма е най-изгоден за транс-националните корпорации, които окупират по-бедни държави и буквално въздействат като ''невидима ръка''. Да, те внасят нови технологии. Отварят работни места. Но тяхното влияние е толкова силно, че буквално определят целия пазар на ресурси и пари.

  4. #129
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Левият либерализъм създаде своя ариец.
    Първата фалшификация, която левият либерализъм осъществи, бе спрямо човека.

    На човека му бе вменено да мисли и чувства според катехизис, създаден в бюрократична лаборатория. Човекът стана стока, с упътване и ръководство за управление. И всеки индивид, който не функционираше спрямо наръчника, отпадаше от прототипа на порядъчния гражданин и отиваше в сервиза като поне временно непригоден.

    Левият либерализъм се опита да снеме от човека неговата онтологична природа (да го лиши от рационалността и инстинктите му), предоставяй му в замяна ядрена идеология. Тази идеология бе призвана да компенсира екзистенциалната самота на човека със социалното му съвкупяване. Човекът бе инжектиран със сектантски радикализъм, който трябваше да „изтрие“ и биографичната му следа, и житейския му опит, и привичките на контекста му.

    Левият либерализъм се опита да шпаклова човека според калъп. Този калъп бе най-могъщото социално инженерство след тоталитарното такова.

    Но левият либерализъм създаде своя ариец-сектант – дехуманизирания сектант, обърнатия човек, чиято душа е в задника, а мислите му са газове."
    Последно редактирано от defender : 11-02-2017 на 15:53

  5. #130
    До тук 5 години съм критикувал една система. Или различни хора. Но истината е, че трябва да се търси. Да се измисли алтернатива. Нещо, което ще промени човешката природа. И вероятно технологиите го правят. Има много сили, които се опитват да реализират ученията си.

  6. #131
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    "С около 1000 проекта, които се очаква да бъдат финансирани чрез структурните фондове към момента на изтеглянето от Обединеното кралство, съществуват големи рискове, които ще варират в различните области и сектори на политиката. През периода 2014-2020 г. правителството на Обединеното кралство и правителствените ръководители прогнозират, че финансираните от ЕС програми за периода 2014-2020 г. ще подкрепят над 206 000 фирми и ще създадат почти 81 000 работни места. Над два милиона души се очаква да бъдат подпомагани по една от финансираните от ЕСФ интервенции за развитие на умения, социално включване, пригодност за заетост и обучение и заетост на младите хора. Предишни изследвания показаха рисковете за икономическото развитие от рязкото намаление или прекратяване на финансирането от ЕС"

    Тези не-демократично избрани бюрократи/технократи само зло ни мислят, а Ефенди? Баш като СССР.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  7. #132
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    "С около 1000 проекта, които се очаква да бъдат финансирани чрез структурните фондове към момента на изтеглянето от Обединеното кралство, съществуват големи рискове, които ще варират в различните области и сектори на политиката. През периода 2014-2020 г. правителството на Обединеното кралство и правителствените ръководители прогнозират, че финансираните от ЕС програми за периода 2014-2020 г. ще подкрепят над 206 000 фирми и ще създадат почти 81 000 работни места. Над два милиона души се очаква да бъдат подпомагани по една от финансираните от ЕСФ интервенции за развитие на умения, социално включване, пригодност за заетост и обучение и заетост на младите хора. Предишни изследвания показаха рисковете за икономическото развитие от рязкото намаление или прекратяване на финансирането от ЕС"

    Тези не-демократично избрани бюрократи/технократи само зло ни мислят, а Ефенди? Баш като СССР.
    Това е похвално, защото както се вижда в това начинание не е намешена либерална идеология. Проблема на ЕС не е в това, а в налагането на изкуствен социален инжинеринг и ценности.
    Последно редактирано от defender : 11-02-2017 на 20:12

  8. #133
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Господ е направил човекът от кал. Комунизмът, а сега либерализмът успешно превръща човекът отново в кал. В превод от руски, кал означава лайно. Господ да ни е на помощ тази кал да не се разтече отново по цялата земя (демек глобализъм). Амин."

  9. #134
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Веган: "Изнасилват пчелите, за да дават мед"


    ПП: Това ме кара да изнасливам, преателе.



    Ако либарелните ценности продължават да се развиват с такава мега скорост, скоро пчелите (представлявани от самосъзирали се адвокати-вегани) ще ни съдят, че нахълтваме в кошерите им, и им ядем меда, преателе.
    Последно редактирано от defender : 11-05-2017 на 20:39

  10. #135
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Веган: "Изнасилват пчелите, за да дават мед"
    Е, обаче е прав. Много пчелари, които развиват интензивно пчеларство наистина ги изнасилват. Има дори документални филми.

  11. #136
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    А какво да кажем за комарите и мухите. Убивал ли си?
    Даването на “права” на всичко живо – насекоми, бактерии е абсурдно.
    Животните не са разумни, не са част от обществения договор и не могат да имат права.

    Неправилно е човек да експлоатира животни за удоволствие и развлечение, но не и за да се наяде. Разбира се трябва не само да ги експлоатира, но и да се грижи за тях, и в границите на някаква разумна експоатация.
    Последно редактирано от defender : 11-05-2017 на 21:28

  12. #137
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А какво да кажем за комарите и мухите. Убивал ли си?
    Даването на “права” на всичко живо – насекоми, бактерии е абсурдно.
    Животните не са разумни, не са част от обществения договор и не могат да имат права.
    То пък ние сме много разумни. Става въпрос, че не можем да използваме толкова експлоатационно животните.

  13. #138
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Разумни сме, защото носим отговорност. Не прави това на мен, което не искаш да правят на теб. Животните не могат да дадат и спазват такова обещание и обществен договор. За какви права говорим. На животните не ум пука за твоите права и никога няма да им пука. Така че, права и животно е оксиморон.
    Последно редактирано от defender : 11-05-2017 на 21:33

  14. #139
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Разумни сме, защото носим отговорност. Не прави това на мен, кето не искаш да правят на теб. Животните не могат да дадат и спазват такова обещание. За какви права говорим. На животие не ум пука за твоите права и никога няма да им пука. Така че права и животно е оксиморон.
    аз пък имам куче и то ме обича, предано е и ми се радва.

  15. #140
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    аз пък имам куче и то ме обича, предано е и ми се радва.
    Ако аз държа в ръцете си пържола, а ти морков, на мене повече ще ми се радва.

  16. #141
    няма

  17. #142
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    каква кучешка любов, бау-бау.

  18. #143
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    От две седмици насам Фейсът ми показва само обвинения в сексуален тормоз. Както е тръгнало, необвинен мъж няма да остане в Холивуд.
    След тази вълна от обвинения и либерална политика на асексуалност, вече не знам как един нормален мъж може да пристъпи към нормалната жена и да флиртува с нея, без да е подложен под страх от законови санкции.
    Изобщо как ще я караме преателЕ, как ще сваляме жени, ще създаваме връзки и семейства, след като вече не знаем и ще ни е страх дори как да погледнем жената за да не бъдем обвинени в сексуален претекст и тормоз.
    Как изобщо нормалния мъж ще прави първата крачка във връзката, след, като либералната политика (на лумпени и комплексари) постепенно го скопява дори да флиртува.
    Бъдещето на връзките не ми изглежда много позитивно, преателЕ - това е някаква политика на стерилизация на обществото.
    За пореден път се уверявам, че либералната политика най-добре въплъщава в себе си идеята, че пътя към ада е осеян с добри намерения.
    Последно редактирано от defender : 11-06-2017 на 12:25

  19. #144
    получи ли съобщението ми дефендер?

  20. #145
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    От две седмици насам Фейсът ми показва само обвинения в сексуален тормоз. Както е тръгнало, необвинен мъж няма да остане в Холивуд.
    Това е защото им се иска да са спали с някой холивудски плейбой.
    А ако не са спали, искат да накарат света да повярва, че е било така и да изкарат малко пари с извънсъдебно споразумение.

    Как пък никоя не се сети, как преди 30 години клошар я е хванал за крака в автобуса или ѝ е предлагал секс на улицата ?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  21. #146
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Отиваш в Германия и попадаш на всичко, за което може да мечтае един човек, увличащ се прекалено много от научните занимания. А всъщност изобщо не е така.

    Всички, които ме изпратиха там, всички, които ме подкрепяха, завиждаха или недоумяваха защо не съм останал там, проявяваха много наивност. И проблемът даже не е в католическата пропаганда.
    Там съществува баналната идеология на западното превъзходство, която се проявява на всички нива.

    Разбира се, немците никога не са ми казали нищо грубо. Но при това степента на отчуждение и ксенофобия беше толкова висока, че и досега ми е болно. Просто ме смятаха за никой. Това беше непоносимо.

    При това те са убедени, че са въплъщение на водещите идеологии и ние трябва послушно да приемаме всичко това. Едновременно с това владее пълна ксенофобия и увереността, че те са върхът на любезността.

    И досега умът ми не го побира, как може човек да бъде толкова пропит с лицемерие. А за тях това е нещо съвсем нормално."
    Последно редактирано от defender : 11-09-2017 на 22:35

  22. #147
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Ридли Сокот ми падна в очите. Щял да презаснема сцени от готов филм, за да махне Кевин Спейси.
    А някаква мутра, бивш бодигард на Марая Кери, претендира за сексуално посегателство, че тя го извикала да й помогне с някакви куфари, а била облечена с прозрачен пеньоар, разкопчан. Горкият той... Изтрещяване."

  23. #148
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Ма как ве. Не може да е вярно това!
    Всеки знае от афишираните "научни" среди, че ледниците се топят само заради антропогенните въглеродни емисии от дейността на човека - 100% трябва да е платено това проучване от Ексон"



    "A new study adds evidence that a geothermal heat source called a mantle plume lies deep below Antarctica's Marie Byrd Land, explaining some of the melting that creates lakes and rivers under the ice sheet."
    https://www.sciencedaily.com/release...1107131745.htm
    Последно редактирано от defender : 11-10-2017 на 19:54

  24. #149
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Новата обществена детска площадка в Германия, преателЕ
    (импровизирана джамия с минарета):
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...8c&oe=5A996925
    Последно редактирано от defender : 11-11-2017 на 11:39

  25. #150
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Отиваш в Германия и попадаш на всичко, за което може да мечтае един човек, увличащ се прекалено много от научните занимания. А всъщност изобщо не е така.

    Всички, които ме изпратиха там, всички, които ме подкрепяха, завиждаха или недоумяваха защо не съм останал там, проявяваха много наивност. И проблемът даже не е в католическата пропаганда.
    Там съществува баналната идеология на западното превъзходство, която се проявява на всички нива.

    Разбира се, немците никога не са ми казали нищо грубо. Но при това степента на отчуждение и ксенофобия беше толкова висока, че и досега ми е болно. Просто ме смятаха за никой. Това беше непоносимо.

    При това те са убедени, че са въплъщение на водещите идеологии и ние трябва послушно да приемаме всичко това. Едновременно с това владее пълна ксенофобия и увереността, че те са върхът на любезността.

    И досега умът ми не го побира, как може човек да бъде толкова пропит с лицемерие. А за тях това е нещо съвсем нормално."
    Дефенди, това лични впечатления ли са или някой ти го разказа?
    Ако си го взел от някъде - посочвай си източниците!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си