.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 40 от общо 40
  1. #26
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    наско боба пропусна да напише, че нещо в хороскопа ти е причината
    ма то още 1 като му прочетеш и ти идва на ум, че не е добре с главата

    ////////////////////////////////////////////
    значи всички рестарти са били от рама
    махаш едната плочка и рестартираш
    сменяш им местата и рестартираш
    то при проблем с рам веднага дава сигнал

  2. #27
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Скоро ще го пробвам с размяната на рама. А като сложа изгорялата рам и рестартирам, изобщо ще се включи ли компа, какво тр да очаквам? Да не изгори нещо друго заради липсващ компонент?

  3. #28
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    според мен не е изгоряла, иначе въобще няма да се включва
    при проблем с рам със самото стартиране се чува един пиупиупиу звук
    и толкова, нито ще се пусне, нито друго
    можеш и това да пробваш
    https://www.memtest86.com/

  4. #29
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Направих някои открития за проблема:
    Поставих 2те платки рам в други 2 слота (имам общо 4 слота). Съответно пак започна да ми показва че си имам 8гб рам и компа стартира бързо и си работеше бързо..... за кратко. После отново замръзна и се рестартира. После видях че пак показва само 4 гб рам. Пак се рестартира но влязох в биоса, там показваше 8гб рам. Което значи че в биоса показва 8гб рам но след стартиране на уиндоуса след рандом време крашва и понякога се събужда с 4гб рам. Четох в интернет че ако в биоса показва пълната рам но уиндоуса регистрира само част от нея проблема може да е в уиндоуса.
    Което пък ми се явява голям проблем понеже януари като преинсталирах помня че минах 2,3 уиндоуса докато се задържах с тоя с който съм в момента.

    Проблема с предходния който махнах след седмица беше че даваше грешки когато искаше да инсталира важните уиндоус ъпдейти след свежа преинсталация. И се наложи да го махна понеже и той крашваше и се сдобих с тоя с който съм сега. На тоя пък умишлено спрях някои ъпдейти за които пишат че са телеметрия т.е. шпионски ъпдейти. Та сега съм в безизходица защото един вид съм пробвал всички уиндоуси 7 от замундата и всички са нестабилни и много проблеми и отнемат адски много време да им оправяш проблемите. Като цяло пълна загуба на време, изтощен съм от уиндоуси и преинсталации.

    Някой може ли да препоръча уиндоус за който е коментирано че няма много проблеми...? В замундата такъв няма.

    За уин 8 и уин 10 наблюдения нямам но не ми се почва сагата отново, и разучаване на нова операционна система, но ако уин 10 е читав кажете направо него да подхващам.......:Х

    П.С. Като слагах рамта в новите слотове забравих да я щракна, и като пуснах компа видях какво значи "ПИУ ПИУ ПИУ ПИУ" и черен екран :д та това ми стана ясно. Като си щракнах клипсовете си тръгна.

    П.С.2. Сега пак погледнах- събудил се е с 4гб рам а преди половин час когато гледах беше 8гб.
    Последно редактирано от LoadRunner : 06-07-2018 на 14:15

  5. #30
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Което пък ми се явява голям проблем понеже януари като преинсталирах помня че минах 2,3 уиндоуса докато се задържах с тоя с който съм в момента.

    Проблема с предходния който махнах след седмица беше че даваше грешки когато искаше да инсталира важните уиндоус ъпдейти след свежа преинсталация. И се наложи да го махна понеже и той крашваше и се сдобих с тоя с който съм сега. На тоя пък умишлено спрях някои ъпдейти за които пишат че са телеметрия т.е. шпионски ъпдейти.
    Аз съм се убедил, че уиндоусът работи най-добре без никакви ъпдейти!
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    ...всички са нестабилни и много проблеми и отнемат адски много време да им оправяш проблемите. Като цяло пълна загуба на време, изтощен съм от уиндоуси и преинсталации.

    Някой може ли да препоръча уиндоус за който е коментирано че няма много проблеми...?

    За уин 8 и уин 10 наблюдения нямам но не ми се почва сагата отново, и разучаване на нова операционна система, но ако уин 10 е читав кажете направо него да подхващам.......:Х
    Всеки уиндоус е дришня!
    Инсталилаш един без ъпдейти, само с най-високия сървис пак и това е. Аз така правя и нямам проблеми.

    Ако и това не помогне, може проблемът да е хардуерен. Например дънната платка или някой от компонентите ѝ да си заминава. Ама ти какво очакваш от лаптоп - да издържи колкото настолен ли?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #31
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    влизам само да споделя, че под Linux няма сини екрани
    нямаш причина да ползваш windows през 2018г, освен ако не работиш със софтуер, който върви само на него

  7. #32
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    под Linux
    "Като гледам не ги карат мното..."
    Още повече, че тъпият ЛАЙНОкс е безплатен и пак не може да се наложи - смятай!
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    нямаш причина да ползваш windows през 2018г, освен ако не работиш със софтуер, който върви само на него
    То повечето от софтуера и особено игрите работят само на уиндоус или мак, а не на безплатния ЛАЙНОкс !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #33
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Още повече, че тъпият ЛАЙНОкс е безплатен и пак не може да се наложи - смятай!
    най-ползвания microkernel в света е, не знам за какво говориш
    освен безплатен е и свободен
    за десктоп не се е наложил (все още), защото чичо ти Гейтс има добра маркетингова стратегия и успешно си налага софтуера, както и факта, че големите корпорации се поддържат взаимно (олигархия)
    То повечето от софтуера и особено игрите работят само на уиндоус или мак, а не на безплатния ЛАЙНОкс !
    за игрите - playonlinux/steam
    другия вариант е gpu passthrough
    факт е, че повечето не се портват за linux, но напоследък все повече го правят
    ама те игрите са за децата
    за кои програми говориш точно?

    windows е бъгава черна кутия, пълна с телеметрия, която третира потребителя като пеленаче
    и като нещо се прецака - единственото решение е преинсталация
    Последно редактирано от nqmamNervi : 06-07-2018 на 18:30

  9. #34
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    най-ползвания microkernel в света е, не знам за какво говориш
    микрокенеф ли ?!?



    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    освен безплатен е и свободен
    "Безплатно е само сиренето в капана за мишки!"
    Ти защо мислиш че ЛАЙНОксът е безплатен?
    Я ми кажи какво разбираш под "свободен", че ми стана интересно !
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    за игрите - playonlinux/steam
    другия вариант е gpu passthrough
    факт е, че повечето не се портват за linux, но напоследък все повече го правят
    ама те игрите са за децата
    за кои програми говориш точно?
    Е да бе?! Коя игра върви на ЛАЙНОкс?! Най-много някой смотан тетрис !
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    windows е бъгава черна кутия, пълна с телеметрия...
    Какво те кара да мислиш, че ЛАЙНОксът не прави същото ?!
    Я си припомни за безплатното сирене!
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    и като нещо се прецака - единственото решение е преинсталация
    Врътката с уиндоуса е да си купиш нов (който уж е по-добър), а с ЛАЙНОкса - да продължиш да го ползваш, защото те нищо не печелят от пускането на нови версии и преинсталации. Въпреки това, ЛАЙНОксът не може да се наложи! Я да помислим сега, от къде е далаверата на ЛАЙНОкса?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #35
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    микрокенеф ли ?!?
    "Безплатно е само сиренето в капана за мишки!"
    Ти защо мислиш че ЛАЙНОксът е безплатен?
    Я ми кажи какво разбираш под "свободен", че ми стана интересно !
    невежа
    имаш цялата информация на света - можеш да провериш какво е kernel
    андроида ти е базиран на linux

    свободния софтуер има следните 4 свободи:
    Свободата да изпълнявате програмата както желаете — за всякакви цели
    Свободата да изучаваш как работи програмата и да я изменяш, за да отговаря на нуждите ти. Достъпът до изходния код е необходимо условие за това.
    Свободата да разпространяваш копия
    Свободата да подобряваш програмата и да споделяш подобренията си с всички, за да може цялата общност да се възползва. Достъпът до изходния код е необходимо условие за това.

    Е да бе?! Коя игра върви на ЛАЙНОкс?! Най-много някой смотан тетрис !
    не съм по игрите, но можеш да провериш сам
    dota2, cs:go съм сигурен, че вървят
    https://store.steampowered.com/linux#p=0&tab=TopSellers
    Какво те кара да мислиш, че ЛАЙНОксът не прави същото ?!
    това, че кода е отворен и мога да проверя какво точно изпълнява всяка една част от системата ми
    Я си припомни за безплатното сирене!
    Врътката с уиндоуса е да си купиш нов (който уж Това, че е по-добър), а с ЛАЙНОкса - да продължиш да го ползваш, защото те нищо не печелят от пускането на нови версии и преинсталации. Въпреки това, ЛАЙНОксът не може да се наложи! Я да помислим сега, от къде е далаверата на ЛАЙНОкса?!
    там е работата, че сравняваш софтуера със сирене
    софтуерът не е нещо материално и ако аз ти дам копие на моята програма, не се лишавам от нея
    Linux е най-големия и най-разработван проект изобщо, ползва се буквално навсякъде. всякакви вградени системи от рутери до сателити, автомобили, терминали, телефони ако щеш. големите компании са толкова зависими от linux, че са принудени да плащат, за да бъде разработван.
    не знаеш за какво говориш общо взето. изказваш се неподготвен.
    Последно редактирано от nqmamNervi : 06-07-2018 на 19:11

  11. #36
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Не ми отговори на въпросите:
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    ...
    Ти защо мислиш че ЛАЙНОксът е безплатен?
    ... Въпреки това, ЛАЙНОксът не може да се наложи! Я да помислим сега, от къде е далаверата на ЛАЙНОкса?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #37
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    "Ти защо мислиш че ЛАЙНОксът е безплатен?"
    защото има едно понятие, наречено софтуерно лицензиране. лицензът, който създателя е избрал в началото, го поддържа свободен и безплатен. точно този лиценз е ключов за развитието на проекта.

    "Я да помислим сега, от къде е далаверата на ЛАЙНОкса?!"
    ти не можеш ли да четеш?
    Linux е най-големия и най-разработван проект изобщо, ползва се буквално навсякъде. всякакви вградени системи от рутери до сателити, автомобили, терминали, телефони ако щеш. големите компании са толкова зависими от linux, че са принудени да плащат, за да бъде разработван.
    иначе има и други начини да се изкарват пари от свободен софтуер
    преди време се питах точно това и бях достатъчно прозорлив да потърся в интернет, вместо да чакам някой да ми поднесе информацията с лъжичка

  13. #38
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Да ви известя за решението на проблема ми, реших го още преди месеци но забравих да ви информирам.
    Уин 7 карах цяла година без да инстална ъпдейтит (не можеше). След проблема го водих на "доктор" и по хардуера нямаше нищо, върнаха ми го с проблем но със заключение че нищо му няма.
    Опитах се да направя няколко ъпдейта и след един от тях ми изписа че процесорът ми е прекалено нов и несъвместин вече с този софтуер (демек с уин 7)
    Преинсталирах с уин10 няма как, бях принуден. И воала, всички проблеми изчезнаха. Настроих си уин10 максимално изчистено и всичко си е наред.

    Най-омразното нещо в тоя уин ми е ова че не може да се ползва windows photo viewer. Другото е наред.

  14. #39
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    ... процесорът ми е прекалено нов и несъвместин вече с този софтуер (демек с уин 7)
    ...
    То пък сега ще се окаже, че лаптопът ти е прекалено нов ?!?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #40
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    То пък сега ще се окаже, че лаптопът ти е прекалено нов ?!?
    или умишлено са вкарали ъпдейт за да накарат хора с определени процесори да минат на 10ката

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си