.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 40
  1. #1
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985

    Често син екран

    Често може би по над 2 пъти седмично компа ми забива и се появява син екран и на колоните ми се чува зацепващ звук.
    Прочетох грешката в Action Center, пишеше video hardware problem.
    Това какво трябва да значи, нещо свързано с видеокартата но какво би могло да бъде?
    Компютъра е на 4-5 години.

    Видео карта- ASUS HD7750 Series
    Последно редактирано от LoadRunner : 01-10-2018 на 10:06

  2. #2
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    получих още 2 сини екрана преди малко в рамките на 2 минути

  3. #3
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    https://imgur.com/2HbsccE
    https://imgur.com/VzJXAgH

    https://i.imgur.com/wCYNbJX.png
    Вждам и че драйверите са инсталирани, уж показва че няма по-нови.

    успях да снимам само това и всеки път едно и също
    Последно редактирано от LoadRunner : 01-10-2018 на 10:11

  4. #4
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Синия екран доста често го получавам последната година Четох малко тая тема http://hardwarebg.com/forum/showthre...e-screen-error
    Дали е възможно да е проблем с паметта и при мен? В темата не виждам кой знае кви конкретни отговори и стъпки за действие...

  5. #5
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Като въпрос- Ако изгори някоя памет (нали за РАМта става въпрос, имам 8ГБ рам, компа ще продължи ли да работи без нея или всичко ще умре и трябва да го водя на сервиз да го оправят/сменят рамта по спешност) ?

  6. #6
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    при проблем с рамът ще почне да пиука, тва не можеш да го объркаш с друго
    картите на амд са много качествени, но имат недостатък
    старите вървят със стари драйвъри
    ако преди ъпдейт на драйвърите си нямал проблем
    намери коя версия драйвъри е била и я слагай

  7. #7
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Значи кофти, щото съм с драйвъра от фабричния диск с драйвърите дето ми го дадоха в далечната 2014
    Иначе имаше доста кофти звук, нещо от сорта на "ДЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ " и звучеше страшно
    Явно ще го водя на доктор някой ден щото от година ми прави един и същи проблем а няма как да е от характеристиките, все още стават.

  8. #8
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    не е дззъъъъ, а и пиуууууууууууууууу или пиупиупиу

    пробвай различни драйвъри, не е като само една версия да работи
    просто новите не стават

  9. #9
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Сините екрани винаги са мистерия и няма един конкретен отговор за причината да излизат. Обикновено съвета е да се ъпдейтват драйвери, firmware, bios и каквото там може да се ъпдейтва. Аз бих добавил и Windows като достатъчно бъгава система понякога.

    Все пак можеш да отвориш компа, да разкачиш каквото може - памети, видеокарта, дискове - и да ги закачиш отново. Това много често помага.

  10. #10
    Banned
    Регистриран на
    Jan 2018
    Мнения
    12
    A защо просто не го отвориш и не го почистиш от прахоляка? Аз моя съм го носила да ми го издухат с въздух там където правят гуми на коли. И работи много добре след това.

  11. #11
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Аз моя го чистя с прахосмукачка. Не мога да си представя да го продухвам, дори и на терасата, всичко ще стане в облак прах.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Често може би по над 2 пъти седмично компа ми забива и се появява син екран и на колоните ми се чува зацепващ звук.
    Прочетох грешката в Action Center, пишеше video hardware problem.
    Това какво трябва да значи, нещо свързано с видеокартата но какво би могло да бъде?
    Компютъра е на 4-5 години.

    Видео карта- ASUS HD7750 Series
    За лаптоп ли става въпрос?

    Според мен хардуера ти заминава, дъно, видеокарта...

    Проблемът ти не е в софтуера, освен ако не си инсталирал нещо ново или си пипал настройките.
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    ...дори и на терасата, всичко ще стане в облак прах.
    Ами да, нека си седи в компютъра ти, където му е мястото !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #13
    vsetaia
    Guest

  14. #14
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    По случайност или не, днес май си оправих проблема но ще кажа след кратко ползване по-натам.
    Ами значи не съм проверил правилно за ъпдейти на всички драйвъри. Заблудил съм се, досега не ми се е налагало просто да ъпдейтвам.
    Та последните 2 месеца получих около 500 сини екрана и внезапни рестартирания и крашвания, направо бях свикнал с това.
    Свалих DriverEasy който ми показа че имам 13 ъпдейта на драйвъри.
    Ами ъпдейтнах ги, сега ще видим.
    То след сини екрани първо се проверява за ъпдейти ама аз съм си помислил че всички са ми ъп ту дейт, но не е било така.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Аре на бас, че не получаваш сини екрани само от старите драйвери !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #16
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Ами ако компютърът издава "мииик"-оподобен звук

  17. #17
    Хммм и на мен ми се е случвало но не толкова често, може би 1 път в месеца и аз не знам ще те излъжа няма значение, но се оправи от самосебе си. И винаги след това се рестартираше имаше и някакви надписи, но много ги помня вече.

  18. #18
    Голям фен Аватара на kyka1
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Варна
    Мнения
    657
    Сега ти се получава 2 пъти на седмица след два месеца ще почнат по 2 пъти на ден тези екрани. Отивай в някой сервиз защото самия проблем няма да си го решиш сам и това не ти е от драйверите. Може да е от много неща: видеокарта, дъно, рам и т.н И аз имах същия проблем рам паметта ми беше си заминала заменихме я с нова и ооо чудо всичко е ток и жица
    Живота е рисуване без гума за триене...





    МОМЧЕ СЪМ !

  19. #19
    Мисля че....компа на братото се е прецакал и той се е ......”Finish him” хахахаха
    Последно редактирано от OptimusPrime : 02-22-2018 на 21:51

  20. #20
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от kyka1 Виж мнението
    Сега ти се получава 2 пъти на седмица след два месеца ще почнат по 2 пъти на ден тези екрани. Отивай в някой сервиз защото самия проблем няма да си го решиш сам и това не ти е от драйверите. Може да е от много неща: видеокарта, дъно, рам и т.н И аз имах същия проблем рам паметта ми беше си заминала заменихме я с нова и ооо чудо всичко е ток и жица
    И аз мисля така, и може би точно рамта е проблема. Тествах с memtest86 ама само един път и не показа грешка, обаче други препоръчват да се тества поне 5-6 часа а не намерих такова време. Не съм го водил още на доктор че ми трябва още поне 3 месеца всеки ден а лаптопа ми лагав.
    Получавам още сини екрани след ъпдейтите на драйвърите но не всеки ден, някой път и 5 дни може да не се рестартира но почне ли 2,3 пъти се рестартва след синия екран.След ъпдейтите се подобри в пъти. Останаха ми 2 ъпдейта на 2 USB порта ама не съм ги правил, едва ли ще е от тях.
    Следва продължение.....
    Тука виждам че и умствено изостанали хора са писали, ама нека, да има.

  21. #21
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Откакто съм ъпдейтнал всички драйвъри (инсталирах си на АМД програма която ми показва ако имам нови, и ми показа) та от тогава нито един син екран.
    Това е отговорът, ъпдейт, 2 години съм бил с най старите драйвъри, една година търпях синия екран, после реших че трябва да преинсталирам- преинсталнах и сините екрани станаха 10 пъти повече- ъпдейтнах всичко и воала! Забравих да кажа и че го изчистих колкото можах с прахосмука и особено вентилатора също така смених местата на 2те плочки рам, едва ли е имало принос но все пак това беше всичко което съм правил.

    Предното ми мнение е от 22.2.2018 значи смятай колко време без забивки и сини екрани.
    Грозен, ти пак се оказа пълния ръб.
    Последно редактирано от LoadRunner : 04-06-2018 на 19:34

  22. #22
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Ми хубуо...
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  23. #23
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Така, след затишие от явно 2 месеца. Пак почнаха рестартите, забиванията и синия екран. Драйвърите са ъп ту дейт (освен USB тата но тях не мога да ги ъпгрейдна понеже ми дава грешка)
    Забелязах нещо друго:
    [img] https://imgur.com/8Awk6kB [/img]
    [img] https://imgur.com/q0iMI1Z [/img]
    (bbcod-а за снимките нещо май не бачка)

    Това значи ли че едната ми платка 4GB рам явно е изгоряла?
    Ако е така, значи в това е проблема, и трябва да сменям рам?

    Грозен ти не пиши в темата защото си излишен и некомпетентен. Мнението ти няма се зачита.
    Последно редактирано от LoadRunner : 05-29-2018 на 10:57

  24. #24
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Грозен ти не пиши в темата защото си излишен и некомпетентен. Мнението ти няма се зачита.
    Я пак?!
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Аре на бас, че не получаваш сини екрани само от старите драйвери !
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Това значи ли че едната ми платка 4GB рам явно е изгоряла?
    Ако е така, значи в това е проблема, и трябва да сменям рам?


    Трънчо, занеси лаптопа на добър сервиз (за предпочитане от където си го купил, дори да е изтекла гаранцията) да му направят тестове и да видят при какви точно условия крашва. Дори да не вярваш, аз наистина искам да ти помогна.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  25. #25
    Предвид някои от снимките по-горе и дадената информация намирам няколко проблема и мога да ти дам съвети:
    1.Свали си по-нова операционна система(с цел по-добра поддръжка). Не е задължително да е Windows 10. Ubuntu също става. Докато пиша това ползвам Chrome OS и мога да кажа, че е най-стабилната и бърза операционна система, която съм ползвал.
    2.Пиши на help-а в Microsoft.
    3.Съветвам те да пробваш продуктите на Iobit (https://www.iobit.com/)-личен опит, решават много проблеми.
    4.Ако предполагаш проблем с рамта-извади някое от двете блокчета. Използвай само едното и работи няколко дни с него. После ги смени и така ще видиш дали има(и кое е) дефектно.
    5.Определи и опиши в какъв момент екранът става син(напр. по време на 3D рендене или гледане на видео)
    6.Влез в BIOS и виж дали там няма информация, която да ти изглежда недостоверна. Напр. да не се вижда едното блокче с рам или информацията за спецификациите на видеокартата да не са верни.
    7.Преди време изпаднах в дилема, защо един компютър се изключваше без причина. След доста време установих, че е прегрявал(BIOS е настроен при температура над 100 градуса да изключва всичко с цел защита на елементите) Чисто информационно при 120 градуса процесорът се топи. Провери дали устройството ти не прегрява.
    8.Провери за вируси, системни грешки проблеми с регистрите, настройки на дисплея(напр. странно висока резолюция на графичната карта несъответстваща с резолюцията на дисплея). Виж т.3
    9.Преинсталирай операционната система.
    10.Ако все пак проблемът продължава се обърни към оторизирания сервиз на марката(не кварталния техник на всякаква техника).

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си