.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3

Тема: Задачи

  1. #1

    Задачи

    Привет! Ще се радвам, в случай че ми помогнете с тези задачи. Благодаря!

    1. Недопустимите стойности на променливата y в израза ( 1/y2 - 1 ) : ( 1/y + 1) са ?

    2. Решенията на неравенството 1 + (4x2-9/2x-3)>0 са ?

    3. Корените на уравнението x2 + 3x - 2 = 0 са означени с x1и x2 . Стойността на израза x1(x2 - 3) + x2(x1-3) е ?

    4. . За x∈ [- 2; 0], най-малката стойност на функцията f(x) = 3x2 - 12x + 4 е ?

    5. Броят на решенията на уравнението корен(3-x) = - корен(х-3) е:

    6. Стойността на израза cos390 - sin 210 ° е?

    7. На чертежа CH е височина към хипотенузата AB на правоъгълния триъгълник ABC . Ако BC = 8cm, а BH = 6,4 cm, то tgα е равен на:

    8. Сборът на четвъртия и десетия член на аритметична прогресия е равен на 4 . Сумата от първите 13 члена на тази прогресия е:

    9. От три фолклорни групи с 4, 6 и 10 участници трябва да се избере един солист. По колко различни начина може да стане това?

    10. Ако за допустимите стойности на α е изпълнено равенството 1+cos2а/sin2α =3, то tgα е равен на:

    11. Триъгълникът ABC е равнобедрен. Ако са дадени AC = BC = b и ∠ACB = γ , то радиусът на описаната около триъгълника окръжност е:

  2. #2
    Страшно много Ви благодаря! Радвам се, че има толкова добри хора като Вас! Спасихте ми живота в края на годината! Пожелавам Ви много успехи! <3

  3. #3
    Годишната ми оценка ще е 6! Благодаряяя Ви много наистина <3

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си