.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1

    Unhappy Помощ за НВО!?

    Здравейте, аз съм 7ми клас и след пет дни ми предстои матура по Български език и литература, и след седем дни по Математика. Много се притеснявам дали ще мина тази по математика...просто този предмет не ми върви
    По Български съм сигурна че ще я взема с най-малко 90 точки (с толкова взех пробната)...а пробната по математика взех с едва 27 точки. Въпросите са ми следните: От както се помня искам да кандидатствам в Езикова гимназия. Дали ако мина матурата по български с 90т , а тази по математика с 30 (примерно), ще ме приемат? Как по точно се формира балът? И, дали някой знае какъв бал трябва да имаш, за да те приемат в езикова гимназия?
    Благодаря ви предварително!

  2. #2
    Всяко едно училище и всяка една паралелка има различно балообразуване. В повечето случаи информацията за балообразуването при кандидатстване се публикува в официалната уеб страница на даденото училище. Ако така информация липсва, се обадете в канцеларията на училището, което си избрал/а.
    Независимо какви резултати ще получиш на националното външно оценяване имаш шанс да бъдеш приета, защото абсолютно никой не знае какви хора с какъв бал кандидатстват за даденото училище и паралелка. Ако успееш да намериш максималния и минимални бал на дадената паралелка от предишната учебна година /2016-2017/ съм сигурен, че ще се успокоиш поне малко. Най-лесното място, от което да разбереш бала от предходна учебна година, е в РУО на съответната област.
    Пожелавам ти късмет при кандидатстването.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си