.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1

    Пиърсинг на хрущяла

    Здравейте, извинявам се предварително, ако има такава тема, не намерих актуална.
    Имам малко проблемче, и моля ако някой, е имал същия да помага.
    Става въпрос за дупчица на хрущяла на ухото - да започна, имам доста обеци по ушите, така че ми понася.
    Наскоро си направих 1 дупчица на хрущяла, може би 2 седмици да има. Четох доста за грижите, питах разбира се. Спазвам всичко, дори за момент помислих, че прекалявам.
    С пистолет е пробита - знам, че повечето сте срещу това, но всичките ми са с пистолет,просто на другото ухо ме бяха пробили с абокат, освен че дупката стана много по-дебела(широка), се възпали, защото ми засегнаха явно нещо като вена или нерв *не съм толкова компетентна с анатомията там * и доста главоболия бяха, но всичко заздравя и няма дори белег, и просто малко се наплаших... а и предишните ми са с пистолет.
    Първоначално беше добре като другите, леко червено, първият ден без болка дори, явно е било изтръпнало.
    Но сега леко ме боли, и отзад е подуто, не много но е подуто.
    Промивам го всеки ден по 2-3 пъти с кислородна вода, мислех че стяга винтчето на обецата*медицинска* и за това е подуто отзад, за това смених със сребърна много тъничка да мога да я въртя по-лесно, няколко пъти слагах банеоцин дори.
    Сега трети ден съм със сребърната положението е същото, опитвам да не спя на нея, но някой път се случва.
    Не е трагично, но просто това леко подуване отзад ме е страх да не прерастне в нещо по-сложно, моля ви кажете какво да правя, защото искам да си я запазя. Четох че на хрущяла при някой хора зараствало по-бавно поне 2-3 месеца и после от самосебе си се оправяло + грижите разбира се, но малко съм се стреснала и, честно казано се страхувам в целта си да се оправи по-бързо да не направя някоя глупост.
    Ами благодаря, за вниманието и ще приемам съветите ви

  2. #2
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Махни сребърната обеца и сложи медицинска стомана, нова дупка не е добре да има контакт със сребро. Обеците от мед. стомана са най-добри и защото са обикновено по-дълги та стои по-свободно. Освен всичко е и сравнително евтина - излизат 10-15 лева за брой от места тип На тъмно и Метълхевън. Не препоръчвам да търсиш по китайските магазини, защото по магазините дето споменах и по пиърсинг студиата обикновено са проверени най-малкото за винтове и така нататък, все пак ще си сигурна, че са добре като купуваш.
    Спри със кислородната вода и въртянето на сухо - едното изсушава яко, а другото може да разрани. Купи си малка разфасовка физиологичен разтвор за лещи и така чисти по 1-2 пъти макс, ина0е става прегрижване и стигаш обратния ефект. И като искаш да въртиш обецата, ок ама с физ. разтвор.
    И не товари организма с антибиотибиотични кремчета и пасти, ако няма нужда. А именно инфекция с неприятен мирис, някакви по-други подувания от неудобна обеца (каквото най-вероятно е твоето) и гной.
    Гледай да не се закачаш за дрехи или коса, не спи няколко дни на нея и всичко ще е точно. При други по-сериозни проблеми говори с пиърсър.
    квак

  3. #3
    голямо благодаря

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си