.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1

    Красиви гледки в София (места с красив изглед) !!!

    Към всички които са били на някои супер прекрасни места в София от където има прекрасна гледка, нека да пишат- издирвам такива места: например високи блокове, достъпни покриви на сгради или някое място, откъдето може да се наблюдава изгрев/залез..
    Идеята ми е спонтанна - просто ми се иска да зарадвам един специален човек; а и нека споделим спомените за красивите моменти на мръсната ни столица ;д хах
    Life is not a circus, it's a fuckin cabaret...

  2. #2
    Аватара на Greennight
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    София
    Мнения
    3 779
    Почти няма такива места.Освен да отидеш някъде пред НДК или пред Александър Невски...

  3. #3
    На Попа е особено красиво
    Fly like a butterfly, sting like a bee.
    Muhammad Ali

  4. #4
    Супер фен Аватара на iLovePussyJuice
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Sofia
    Мнения
    2 168
    Цитирай Първоначално написано от Greennight
    Почти няма такива места.Освен да отидеш някъде пред НДК или пред Александър Невски...
    колко жалко

  5. #5
    Тоя селянин Грийннайт отново се изказа.

    Можеш да разгледаш високите блокове в Лозенец и дали можеш да достигнеш до висока точка там.

    Ако имаш кола или транспорт - Копитото.

    София е уникален град за наблюдаване през ноща.

  6. #6
    Повече от фен Аватара на Shiz0
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Велико Търново
    Мнения
    352
    Цитирай Първоначално написано от catalogueofanger

    Ако имаш кола или транспорт - Копитото.
    София е уникален град за наблюдаване през ноща.


    когато за 1в път бях там...останах буквално с отворена уста.. нито можеш да откъснеш поглед..нито да кажеш нещо.

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Цитирай Първоначално написано от Shiz0
    Цитирай Първоначално написано от catalogueofanger

    Ако имаш кола или транспорт - Копитото.
    София е уникален град за наблюдаване през ноща.


    когато за 1в път бях там...останах буквално с отворена уста.. нито можеш да откъснеш поглед..нито да кажеш нещо.
    СМОООООГ!

  8. #8
    Качи се на копитото някой път и после говори за смоооооог...


    Най-якото място да видиш София е Камен дел, но там не се стига с кола, а с лифт и съответно е трудно за изгрев/залез.


    В Лозенец има няколко подходящи сгради, но определено няма да те допуснат лесно - това са Енергопроект и Кемпински Зографски, както и един висок блок точно зад Енергопроект, който е с "остър" покрив - там ако някой се навие.

    Друг вариант са и високите хотели в други места - Родина и Плиска, но не е толкова мащабно.


    Копитото си остава най-добрият и достъпен вариант.

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    От малък ме влачат по планините ,а с приятели лятото се качваме ей-така, колкото да си запълним деня.
    Ми яко смог е, какво ? Освен ако не е валяло - тогава гледката е добра.
    Както и да е ,уж на ташак ,пък разводних темата

  10. #10
    риъъъъли?

    И какво представлява този яко смог, е така?

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    ти значи не знаеш какво е смог ,а ми казваш в планината да се кача ,че да видя .....

    Като гледаш към града от високо или от града към Витоша ,обърнал/а ли си внимание ,че е някак "изсветлено". Сякаш има мъгла в далечината ...
    Лятото понякога е толкова зле ,че София изглежда като 'потънала' в някакъв огромен облак дим (то си е тва ,де ).

    Пример - след дъжд ,сутринта , забелязал/а ли си колко по-ясно се вижда Витоша ?

  12. #12
    Ама не ми каза какво представлява този смог - а вечер вижда ли се или само е в най-слънчевите/топли дни през лятото?

    А защо сутрин и след дъжд го няма?

  13. #13
    В София вече няма смог. Последно съм виждал края на 90-те, но тогава работеха повече заводи и бълваха прах и пушеци. най-вече Кремиковци.
    ...

  14. #14
    Супер фен Аватара на myNameIsImmortal
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 590
    Цитирай Първоначално написано от Shiz0
    Цитирай Първоначално написано от catalogueofanger

    Ако имаш кола или транспорт - Копитото.
    София е уникален град за наблюдаване през ноща.


    когато за 1в път бях там...останах буквално с отворена уста.. нито можеш да откъснеш поглед..нито да кажеш нещо.
    Къде се намира това .. "Копитото"??

    Аз пък наблюдавах София от Витоша, има малка отбивка до 1 манастир (чиито име не знам как се казва) и беше много красиво и доста спокойно.. през деня фучат коли насам натам, но вечер е супер..

  15. #15
    Супер фен Аватара на myNameIsImmortal
    Регистриран на
    Dec 2008
    Мнения
    1 590
    Цитирай Първоначално написано от Shiz0
    Цитирай Първоначално написано от catalogueofanger

    Ако имаш кола или транспорт - Копитото.
    София е уникален град за наблюдаване през ноща.


    когато за 1в път бях там...останах буквално с отворена уста.. нито можеш да откъснеш поглед..нито да кажеш нещо.
    Къде се намира това .. "Копитото"??

    Аз пък наблюдавах София от Витоша, има малка отбивка до 1 манастир (чиито име не знам как се казва) и беше много красиво и доста спокойно.. през деня фучат коли насам натам, но вечер е супер..

  16. #16
    Телевизионната кула на Витоша е това...


    А бтв за темата ти, която е заключена - супер романтика ще е да я заведеш в ресторант Панорама, който се намира на последния етаж в японския хотел - проблема е, че е адски скъпо и трудно за резервация, но гледката (особено при залез и хубаво време) и цялата атмосфера трепят всичко. Ама си е дебела историята там...

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    ти значи не знаеш какво е смог ,а ми казваш в планината да се кача ,че да видя .....

    Като гледаш към града от високо или от града към Витоша ,обърнал/а ли си внимание ,че е някак "изсветлено". Сякаш има мъгла в далечината ...
    Лятото понякога е толкова зле ,че София изглежда като 'потънала' в някакъв огромен облак дим (то си е тва ,де ).

    Пример - след дъжд ,сутринта , забелязал/а ли си колко по-ясно се вижда Витоша ?
    Защо понякога - винаги си е в облак.
    По-скоро понякога, когато софиянците са на море или по родните места - би могъл да видиш София от високо.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си