.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490

    С каква категория се кара е такъв бус?

    Пичаги, пускам я тук тази тема, че гледам, че тук разни шоферски въпроси разнищвате. Вчера спорихме с един приятел дали може да се кара бус с габаритите на форд транзит или ивеко дейли със собствена маса под 3 тона и половина, пътнически, не товарен или пътническо - товарен и до 8+1 места, с В категория? Единият твърди, че трите тона и половина максимално допустимо тегло е масата на самия бус, ненатоварен, а другият - че това е максимално допустимата маса на буса в натоварено състояние. Знам, че на талона ако пише N1 се кара с В, а ако пише N2 - с С, но не намерих и в интернет талон на такова превозно средство сниман. Аз съм почти убеден, че с кара с В, но ако някой е по - запознат, има или е карал, може ли да даде мнение как е според закона? Не търся мнения от типа на "карай си, няма страшно, баце Климент на село кара камаз без книжка от 30 години" и прочее. Мерси
    Последно редактирано от prosto_chovek : 06-09-2018 на 10:36
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  2. #2
    8+1 се кара с D категория, а с B можеш да караш допустима максимална маса на превозното средство (с товара) Демек, ако имаш само B категория ще можеш да караш до максимална допустима маса 3,5т, надвишиш ли ги, преминаваш в следващата категория C, а пътническите са със D - автобус

  3. #3
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    8 места плюс това на водача по правилник е максималното за В категория, но явно не съм разбрал правилно терминът максимално допустима маса. Убеден съм, че фолксваген транспортер се кара с В, но той си е мъничък в сравнение с ивекото
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Dem0na Виж мнението
    8+1 се кара с D категория,
    8+1 се кара с Б,
    9+1 и нагоре се кара с Д !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #5
    Интересна тема, като цяло можеш да караш всичко стига да не те спрат хахаа

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си