.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    Проблем с тестисите на 16г.

    Здравейте, както всеки на моята възраст (16г.), ме е срам да се допитам до родителите ми, затова искам първо да попитам тук. Та единия ми тестис е по-голям от другия, но не това е проблема. Проблема е, че е много по-голям от другия, смисъл може би, по моя преценка около 3-4 пъти по-голям, също така не е и с точно овална форма(по средата има лека издутинка). Ако може някой да ми обясни или да ми каже какво е положението. Страх ме е да не се окаже нещо като тумур. Няма как да е оплитане на семенните канлчета, защото еякулирам всеки ден и нямам затруднения при изхвърлянето на семенната течност. Надявам се някой да може да ми помогне и да не се окаже нещо сериозно. Ако има някой като доктор или подобие, ако поиска мога да пратя снимки за да погледне и да ми помогне.

  2. #2
    Също забравих да спомена, че ако няма дразнител не изпитвал никаква болка.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Отивай на лекар още утре!
    Цитирай Първоначално написано от netro Виж мнението
    Проблема е, че е много по-голям от другия, смисъл може би, по моя преценка около 3-4 пъти по-голям, също така не е и с точно овална форма(по средата има лека издутинка). ... Страх ме е да не се окаже нещо като тумур.
    Не искам да те плаша, но както го описваш може да се окаже точно това!
    До сега не си ли забелязал тоя проблем?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #4
    Ами отдавна го наблюдавам, смисъл нито ме боли нито ми прави проблем но разликата в големината е голяма. А ако се окаже че е тумор как се премахва ... с операция ? Ще е проблем ли ако изчакам до 18 ако наистина е тумур ?

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    От колко време имаш този проблем?

  6. #6
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Зависи от тумора, но най-вероятно с операция. От колко време ти е уголемен така тестисът? Сигурен ли си че никаква болка нямаш? Нещо със спермата има ли, което да изглежда странно. Не, ако е тумор, не е редно да чакаш докато станеш на 18 определено. Въпреки, че леко ме съмнява да е това. Може да е просто киста.

  7. #7
    ами не знам от колко време го имам но го преди 2-3 години. Предполагам и преди това съм го имал защото пенисът ми в надървено положение седи само на едната страна.

  8. #8
    а за болката не изпитвам като цяло болка. Когато еякулирам ако гащитеми лека са натиснали тестиса вече придобива форма на болка но търпима, смисъл по някога просто си продължавам без да отдръпна ластика от тестиса.

  9. #9
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Амииии, никак няма да е зле да отидеш на лекар asap. Няма нужда ппц да казваш на ваще, отиваш на личния лекар казваш му на него и той ще те прегледа и вероятно ще те изпрати на уролог. Можеш ако имаш пари, да отидеш на платен прием директно на уролог. Вероятно ще ти направят ехо на топката.
    А можеш да кажеш и на вашите, не е чак толкова страшно. Имал съм орхиепидемит преди време, като заболи яко и щеш нещеш казавш като не можеш да вървиш

  10. #10
    Ако се окаже че е рак или тумор там както се казва има ли риска за живота или за това дали след време ще се появи пак. Също скъпа ли е операцията ако знаеш ?

  11. #11
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Малко е вероятно да е тумор, но за всеки случай казвам. Риска за живота ще зависи от степента на развитие на тумора и неговия вид, дали има метастази в други части на тялото и т.н. При оперативно отстраняване в ранен стадий вероятноста да се появи пак е малка. Безплатна ще бъде операцията вероятно, ако слагат имплант вътре за обем за красота, тогава ще се плати предполагам, не знам.
    Имал ли си наскоро някакви кръвни изследвания, които да са дали странни резултати?

  12. #12
    Абсолютно никога не съм давал кръвни изследвания, но ако дам това може ли дами подскаже някак. Също така това за което казваш кръвно изследване може ли да се направи без знанието на родителите ?

  13. #13
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Хм, твърде странно е че не си имал никога кръвни изследвания. При някои тумори може разни показатели да се покачат. Но с това ще се занимава лекаря.
    Последен въпрос, като го опипваш тестиса, структурно, хомогенен ли е или вътре има бучки? Усеща ли се да поддава като балон с течност да речеме?

  14. #14
    Ами като цяло е с гладка повърхност, отдолу се чувства твърд, отгоре е меко сякаш наистина има мехур, но имам чувството че не може да се спука а при отклонението към пикочните канали там също е удебелено сякаш има натрупване на канали но нямам проблеми с отделянето .

  15. #15
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Отиди на доктор, едва ли е тумор. Мисля си че вероятно е киста, ама отиди на доктор. И то по възможност по-бързичко, да не останеш само с един тестис (бтв това няма да ти причини никакви проблеми, дори да имаш само един, абсолютно функционално ще си е. ) А и не си играй много много. Като казвам балон и т.н. да не вземеш да го пукаш, сакън говорех просто по-разговорно. Отиди на лекар, нито боли прегледа нищо страшно няма, ще ти го опипа първо, после ще му направи ехография вероятно да види какво ще види и после може други изследвания, но нищо страшно няма да бъде, спокойно, не се притеснявай, отивай на лекар :P И после кажи какво е станало ;P

    P.S. Предишли проблеми с този тестис имал ли си? Инфекции нещо?

  16. #16
    абсолютно никога не съм имал проблеми с тестиси

  17. #17
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от netro Виж мнението
    абсолютно никога не съм имал проблеми с тестиси
    Значии, отиди на доктор, няма никаква друга опция да разбереш какво ти има, а определено има нещо. Вероятно, не е нещо страшно, така че не се притеснявай чак толкова много, няма и да е животозастрашаващо, спокойно :P Просто тр да идеш все пак да се види какво е и какво ще се прави с него, ако ще се прави нещо, защото ако е безобидно, може и така да ти го оставят.

  18. #18
    също да попитам нали няма да имам проблеми с вдигане на тежести след операцията ако се наложи
    ?

  19. #19
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от netro Виж мнението
    разликата в големината е голяма. А ако се окаже че е тумор как се премахва ... с операция ? Ще е проблем ли ако изчакам до 18 ако наистина е тумур ?
    Ако разликата в големината е голяма и нараства, много вероятно е това да е именно тумор.

    Премахва се с операция, като се отстранява засегнатия тестис! Можеш да си сложиш имплант за да не личи че си с един. Дори да си с един, ще продължиш да си живееш като мъж и имаш шанс да направиш деца един ден.

    Ако продължиш да чакаш и е тумор, той ще се разпространи, като първо ще засегне и другия тестис. Тогава ще трябва да избираш дали да ти отрежат и двата или да умреш! Не чакай, а отиди на лекар час по-скоро!
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Амииии, никак няма да е зле да отидеш на лекар asap. Няма нужда ппц да казваш на ваще, отиваш на личния лекар казваш му на него и той ще те прегледа и вероятно ще те изпрати на уролог. Можеш ако имаш пари, да отидеш на платен прием директно на уролог. Вероятно ще ти направят ехо на топката.
    Това не е за уролог а за хирург, но както и да е, личния лекар ще го изпрати накъдето трябва.
    Задължително е да се направи ехография за да се види какво е. Ако е съмнения за рак, може да направят биопсия за изследване на тъканта преди да оперират.
    Цитирай Първоначално написано от netro Виж мнението
    Ако се окаже че е рак или тумор там както се казва има ли риска за живота ...
    Ако не се лекува, ракът води до смърт 100%! В повечето случаи доста по-бързо от СПИН-а!
    Цитирай Първоначално написано от netro Виж мнението
    също да попитам нали няма да имам проблеми с вдигане на тежести след операцията ако се наложи
    ?
    Най-вероятно поне известно време ще трябва да избягваш вдигането на тежести.
    Дори нищо да ти няма, като вдигаш тежести винаги трябва да носиш стегнати гащи, които да ти придържат добре тестисите, за да се намали рискът от херния.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #20
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ако разликата в големината е голяма и нараства, много вероятно е това да е именно тумор.

    Премахва се с операция, като се отстранява засегнатия тестис! Можеш да си сложиш имплант за да не личи че си с един. Дори да си с един, ще продължиш да си живееш като мъж и имаш шанс да направиш деца един ден.

    Ако продължиш да чакаш и е тумор, той ще се разпространи, като първо ще засегне и другия тестис. Тогава ще трябва да избираш дали да ти отрежат и двата или да умреш! Не чакай, а отиди на лекар час по-скоро!
    Това не е за уролог а за хирург, но както и да е, личния лекар ще го изпрати накъдето трябва.
    Задължително е да се направи ехография за да се види какво е. Ако е съмнения за рак, може да направят биопсия за изследване на тъканта преди да оперират.
    Ако не се лекува, ракът води до смърт 100%! В повечето случаи доста по-бързо от СПИН-а!
    Най-вероятно поне известно време ще трябва да избягваш вдигането на тежести.
    Дори нищо да ти няма, като вдигаш тежести винаги трябва да носиш стегнати гащи, които да ти придържат добре тестисите, за да се намали рискът от херния.
    Хирургът в случая се казва уролог. Урологията е хирургическа специалност. Хирург е много общо. Всички неща на отделителната система + тези на половата система, с изключение на ППБ и функционалните бъбречни болести се лекуват от уролози. Функциите на бъбрека са територия на нефролозите, които често са и уролози.
    С туморите на тази система обикновено се занимават уролози и онкоуролози.
    В зависимост от разположението, може и да не се премахне целия тестис, а само надсеменника. Освен това, факта че е толкова голямо, не е задължително да е тумор, споко. Може и да е някакъв вид киста.
    Да, след операцията няма да е желателно да вдигаш, тежести, клякаш, тренираш, както и да вървиш много.
    Ама каквото и да е, трябва ад отидеш на лекар, нищо не можем да решим тука

  21. #21
    мерси за помощта! Някой ден другата седмица ще отида на уролог да видим какво е, надявам се да не е тумур, защото в нета пише че той е грапав, а при мен е гладко.

  22. #22
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от netro Виж мнението
    мерси за помощта! Някой ден другата седмица ще отида на уролог да видим какво е, надявам се да не е тумур, защото в нета пише че той е грапав, а при мен е гладко.
    Ще чакаме да кажеш какво се е случило

  23. #23
    Резултатът е хидроцеле. Получава се от удар на тестиса. Ораганизма отпуска течност към наранената част. Тази течност обаче се е капсуловала около тестиса и се премахва с операция. Така го разбрах аз.

  24. #24
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от netro Виж мнението
    Резултатът е хидроцеле. Получава се от удар на тестиса. Ораганизма отпуска течност към наранената част. Тази течност обаче се е капсуловала около тестиса и се премахва с операция. Така го разбрах аз.
    Сто про бях сигурен, че не е тумор ;P Споко. Всичко ще е наред. Ще се оправиш

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си