.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 67
  1. #1

    Exclamation За или против жената да поеме инициативата ?

    Здравейте ! Знам, че живеем в 21 век, но как би погледнал един мъж на жена,която първа го кани на среща, на кафе или друго мероприятие ? Имам една приятелка,която страшно си пада по един мъж, беше го канила на кафе, но той си бе намерил оправдание да не отиде , после и се извини, но от тогава така и не излязоха ... говорят си общи приказки,когато се засекат, но нищо по въпроса ... Та се чудеше дали да не опита да го покани в тях да пийнат нещо... Бих и казала давай покани го , но и самата аз не знам как да я посъветвам ?
    Та кажете ми вашето мнение ?
    Последно редактирано от Roza_bez_bodli : 06-29-2018 на 18:54

  2. #2
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Нямам предразсъдъци яйцето или кокошката. Но пък съм и старомодна и ми се иска мъжа да е “мъжът”.
    Относно другото - няма интерес. Няма смисъл да го кани. Ако искаше да има нещо общо с нея, щеше да намери начин или най-малкото да пренасрочи срещата за друг път.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  3. #3
    Доколкото знам след седмица и е писал да се видят , но тя била на работа и нещо се е провалило , бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Нямам предразсъдъци яйцето или кокошката. Но пък съм и старомодна и ми се иска мъжа да е “мъжът”.
    Относно другото - няма интерес. Няма смисъл да го кани. Ако искаше да има нещо общо с нея, щеше да намери начин или най-малкото да пренасрочи срещата за друг път.
    Доколкото знам след седмица и е писал да се видят , но тя била на работа и нещо се е провалило , бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...
    ... Като цяло и аз съм старомодна

  5. #5
    Доста интересна тема. Според мен няма нищо лошо ако на една жена й хареса даден мъж... просто да се опита да общува с него или да го покани на кафе примерно. Да, в реда на нещата е в нормалните флиртаджийски взаимоотношения мъж-жена мъжът да е този, който трябва или се очаква да поеме инициатива, но според мен няма нищо лошо и нередно в алтернативния вариант. Лично становище. Поздрави!

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от greydaze Виж мнението
    Доста интересна тема. Според мен няма нищо лошо ако на една жена й хареса даден мъж... просто да се опита да общува с него или да го покани на кафе примерно. Да, в реда на нещата е в нормалните флиртаджийски взаимоотношения мъж-жена мъжът да е този, който трябва или се очаква да поеме инициатива, но според мен няма нищо лошо и нередно в алтернативния вариант. Лично становище. Поздрави!
    Звучи добре ... Благодаря , харесва ми !

  7. #7
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    От рационална гледна точка стереотипите за половете нямат логика. Следователно няма значение кой кого ще покани на среща, кафе и т.н. сп мен. Не виждам никаква разлика между това дали тя ще покани него или той нея.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    От рационална гледна точка стереотипите за половете нямат логика. Следователно няма значение кой кого ще покани на среща, кафе и т.н. сп мен. Не виждам никаква разлика между това дали тя ще покани него или той нея.
    Имаш право

  9. #9
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    По принцип (по-)заинтересования трябва да направи първата крачка, без значение от пола. Не виждам нищо против жената да е по-активната в свалките - аз също си свалам всичките завоевания и никой от всичките бивши не се е оплакал за което.
    квак

  10. #10
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Цитирай Първоначално написано от Roza_bez_bodli Виж мнението
    Доколкото знам след седмица и е писал да се видят , но тя била на работа и нещо се е провалило , бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...
    Това вече е нещо друго. От първия пост излиза, че тя го е поканила, а той я е отрязал учтиво. При тома положение топката е в нейни ръце да го покани или да му намекне, че е свободна за да я покани той.

  11. #11

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от RapExotic Виж мнението
    Това вече е нещо друго. От първия пост излиза, че тя го е поканила, а той я е отрязал учтиво. При тома положение топката е в нейни ръце да го покани или да му намекне, че е свободна за да я покани той.
    Благодаря , ще го добавя към първоначалния пост

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Roza_bez_bodli Виж мнението
    Здравейте ! Знам, че живеем в 21 век, но как би погледнал един мъж на жена,която първа го кани на среща, на кафе или друго мероприятие ? Имам една приятелка,която страшно си пада по един мъж, беше го канила на кафе, но той си бе намерил оправдание да не отиде , после и се извини, но от тогава така и не излязоха ... говорят си общи приказки,когато се засекат, но нищо по въпроса ... Та се чудеше дали да не опита да го покани в тях да пийнат нещо... Бих и казала давай покани го , но и самата аз не знам как да я посъветвам ?
    Та кажете ми вашето мнение ?
    Доколкото знам след седмица и е писал да се видят , но тя била на работа и нещо се е провалило , бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...
    Последно редактирано от Roza_bez_bodli : 06-30-2018 на 18:57

  14. #14
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Roza_bez_bodli Виж мнението
    Имам една приятелка,която страшно си пада по един мъж, беше го канила на кафе, но той си бе намерил оправдание да не отиде , после и се извини, но от тогава така и не излязоха ... говорят си общи приказки,когато се засекат, но нищо по въпроса ... Та се чудеше дали да не опита да го покани в тях да пийнат нещо... Бих и казала давай покани го , но и самата аз не знам как да я посъветвам ?
    Та кажете ми вашето мнение ?
    Твоята приятелка е полудяла за секс точно с ТОЗИ мъж и му се натиска съвсем явно.

    Той много добре е разбрал каква и е целта, но след като е отказал среща и не проявява интерес, значи не я харесва !
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Но пък съм и старомодна и ми се иска мъжа да е “мъжът”.
    Е да - явно искаш някой да те глези и да ти плаща сметките . Докато това продължава, мъжете и жените никога няма да бъдат равни.
    Цитирай Първоначално написано от Roza_bez_bodli Виж мнението
    ...бил и казал когато ти е удобно аз ще чакам или нещо от сорта , но после нищо ... вече известно време ...
    Потърсил я е от учтивост, като може дори да е знаел че тогава е заета и ще му откаже.
    Щом не я е потърсил пак и както казваш "после нищо... вече известно време" - той не се интересува от нея и няма да я потърси повече !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    По принцип (по-)заинтересования трябва да направи първата крачка, без значение от пола. Не виждам нищо против жената да е по-активната в свалките - аз също си свалам всичките завоевания и никой от всичките бивши не се е оплакал за което.
    Като цяло си права ... Като се замисля наистина не е от значение

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Твоята приятелка е полудяла за секс точно с ТОЗИ мъж и му се натиска съвсем явно.

    Той много добре е разбрал каква и е целта, но след като е отказал среща и не проявява интерес, значи не я харесва !

    Потърсил я е от учтивост, като може дори да е знаел че тогава е заета и ще му откаже.
    Щом не я е потърсил пак и както казваш "после нищо... вече известно време" - той не се интересува от нея и няма да я потърси повече !
    Звучи малко гадничко , но пък истината боли ...
    Но виж виждам надежда или поне ми се иска да е така ...
    Може и да си прав ... Наистина ...
    Последно редактирано от Roza_bez_bodli : 07-01-2018 на 05:58

  17. #17
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Roza_bez_bodli Виж мнението
    Звучи малко гадничко , но пък истината боли ...
    Но виж виждам надежда или поне ми се иска да е така ...
    Може и да си прав ... Наистина ...
    Няма никаква приятелка, а става въпрос за теб самата, нали ?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Няма никаква приятелка, а става въпрос за теб самата, нали ?!
    Не се уточних,че ако съм на нейното място е гадно ... Нещата не са такива,каквито изглеждат
    И все пак понякога и аз самата не разбирам мъжката природа ...
    Хубав ден !
    Последно редактирано от Roza_bez_bodli : 07-01-2018 на 10:15

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Твоята приятелка е полудяла за секс точно с ТОЗИ мъж и му се натиска съвсем явно.

    Той много добре е разбрал каква и е целта, но след като е отказал среща и не проявява интерес, значи не я харесва !
    Е да - явно искаш някой да те глези и да ти плаща сметките . Докато това продължава, мъжете и жените никога няма да бъдат равни.
    Потърсил я е от учтивост, като може дори да е знаел че тогава е заета и ще му откаже.
    Щом не я е потърсил пак и както казваш "после нищо... вече известно време" - той не се интересува от нея и няма да я потърси повече !
    Ужасно си прав, знаеш ли ?

  20. #20
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    не мога да повярвам, че такъв въпрос все още се задава
    двама зрели индивиди трябва да умеят дискретно и директно да показват/забелязват интерес ;

    иначе, пича или не се натиска точно за нея
    или има някакви проблеми, и иска да се виждат, ама друго му е на главата генерално
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  21. #21
    Супер фен Аватара на sladura89
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    2 058
    На мен ми харесва жената да поема инициатива и да прави първата крачка, за съжаление такива жени почти няма и аз поне не съм срещал да те канят на среща или да платят сметката абсурд, това няма как да стане! Иначе хора всякакви на едни им допада жената да поеме инициативата, а на други не за това няма как да дам съвет без да познавам мъжът, който си е харесала! Но пък е по-добре винаги да опиташ, ако не опиташ отговорът винаги ще е не!

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    не мога да повярвам, че такъв въпрос все още се задава
    двама зрели индивиди трябва да умеят дискретно и директно да показват/забелязват интерес ;

    иначе, пича или не се натиска точно за нея
    или има някакви проблеми, и иска да се виждат, ама друго му е на главата генерално
    като например ? жена или деца ? може да !
    Ама бих го пребила, че й е дал някакви надежди !

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от sladura89 Виж мнението
    На мен ми харесва жената да поема инициатива и да прави първата крачка, за съжаление такива жени почти няма и аз поне не съм срещал да те канят на среща или да платят сметката абсурд, това няма как да стане! Иначе хора всякакви на едни им допада жената да поеме инициативата, а на други не за това няма как да дам съвет без да познавам мъжът, който си е харесала! Но пък е по-добре винаги да опиташ, ако не опиташ отговорът винаги ще е не!
    от опит глава не боли

  24. #24
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Харесвам момичета с идеи, които не очакват момчето да ги забавлява и да им оцвети сивото ежедневие (не в любовен смисъл де xD). В този ред на мисли намирам за доста окей и дори желателно например да връщаш обаждания (а не да тестваш еластичността на нечии нерви, тъй като принцесата иска да се докаже на себе си), да правиш контраоферти с конкретно предложение например за картинги или дартс, ако не си свободна когато те поканят да кажем да пийнете и т.н. Нямам против и разни момичета, които ги влече, да са активни в истиския смисъл на думата и те да водят свалката. Обаче аз не бих го правила. Както и да звучи, сииилно съмнително да си падна по някой, който не е убеден какво прави/прави ли изобщо нещо и който вечно е в някакви дилеми. Благодаря съм на всички персонажи тип Хамлет в съвременен вариант. Ако ми е направил много силно впечатление и примерно сме сред адски много хора, т.е той още не ме е фиксирал, а аз съм ентусиазирана да придобия поне бегла представа какво представлява, да, не ми е проблем, нито ще се червя, нито нищо, обаче пак най-вероятно просто ще му хвърля кукичка като го заговоря и от там, ако реши, да напада.
    Обичам да се чувствам желана, това е. Разбира се, ако ме вълнува да се задържа покрай въпросния човек, няма да крася интериора, докато той се поти и се чуди с лявата или с дясната ръка да застане на челна стойка, но държа поне там първите няколко пъти, в които изобщо влизаме в контакт, да го има типично мъжкото поведение.
    Последно редактирано от paradosou : 07-07-2018 на 16:24

  25. #25
    Не виждам нищо лошо в това, НО ако се стигне до там или той няма кой-знае какъв интерес към нея или има много комплекси и не знае как той да направи първата крачка. И в двата случая не е на добре.
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си