.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Ревност (осъзнаване) , недоверие , раздразнителност.

    Здравейте , може би по самото заглавие , някой от вас ще преценят , че съм ненормален и с право. Проблемът е следния , имам приятелка от 7 месеца , много се обичаме показваме си го , но аз просто съм доста ревнив.. Самия аз се виждам като ДОСАДЕН и най-лошото е , че осъзнавам кво й причинявам , но понякога избухвам , разбирате ли губя контрол , почват да ми треперят ръцете (когато примерно има някакъв ДРЕБЕН повод за ревност) , знам че ще кажете , че е детинско може би. Постоянно имам някакви съмнения , че тя би ме заменила за друг (в началото си пишеше с някакви момчета точно като тръгнахме първите 2-3 месеца за които криеше и в последствие я разбрах , обяснявам си го , че е заради това всичко ..) Момичето се промени , не ме питайте знам , виждам го , ВЯРВАМ й , но някак в мен пак има ревност при някакъв малък повод. Изглеждам обсебващ притеснявам се ако излезе на кафе / дискотека , започвам да си мисля ами ако има мъже и се пробват нещо ами това онова и т.н сещате се. Не искам да се разделяме , защото аз я обичам адски много , както и тя мен , искам да коригирам проблема да оправя нещата за да не я задушавам , но съм адски избухлив и като че ли постоянно търся причина за скандал (породена от ревност / съмнения в лоялността). Получих проблем с нервите , понякога започват да ми треперят ръцете и изпадам в неконтролируеми състояния и казвам куп неща , мисля за раздяла и т.н и след час отново ми липсва и гледам малко повече над нещата , но за момента просто ставам ужасен.Моля ви кажете как да се справя с всичко , докато не съм я загубил. Понякога си мисля , че всичко е като навик , имаме моменти в които всичко върви , спокоен съм , но понякога (наскоро ми направи нещо като напук заради това , че тя се подразнила и аз изревнувах и отново почнаха съмнения , ревност , мисли) сме в период , в който всеки ден има нещо за което да се скараме (ОТ РЕВНОСТ отново). Дали е възможно , защото когато сме на разстояние един от друг се чувствам раздразнен , изморен , ревнив , а като е до мен съм спокоен и по-лесно приемам нещата.
    Последно редактирано от valentin333 : 07-08-2018 на 17:27

  2. #2
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ами май е най-добре да се консултираш директно с психиатър, който да помисли какво може да направи, за да се чувстваш по-добре и да не си толкова избухлив, напрегнат и т.н. защото това се отразява и ти вреди и на тебе също. И успоредно с това може да посещаваш и психотерапевт за поведеченска терапия, ще има ефект. Ама за психиатъра е твърде добра идея, особено както казваш, че трепериш, неконтролируем ставаш и т.н. Обикновени неща като валериани, валидоли и т.н. биха имали слабо временно решение по време на криза и няма да ти помогнат много много.

  3. #3
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Колко често се виждате? Ако е някаква връзка от разстояние, в която се виждате 2-3 пъти в месеца положението няма да се оправи.

    И имал ли си подобни проблеми в предишни връзки? Понякога асоциираме човека до себе си с човек, с когото сме били преди и прехвърляме върху него негативните емоции от предишни връзки.

  4. #4
    Не нямал съм подобни , смисъл пак съм бил ревнив , но в такава степен - не. Иначе сега сме в такъв период , да , че сме от разстояние и е някак нервно. Когато сме заедно , пак е така , но не е баш болезнена ревност , по-сдържан съм.

  5. #5
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    спри да тровиш живота на момичето и се успокой
    ще те остави, ако продължаваш, стегни се навреме
    хубаво, е че пишеш темата
    ако аз бях на мястото на приятелката ти и ако майка ми разбере, считай, че щеше да ми дудне да си тръгна;
    имала съм приятелки с ревниви приятели, накрая порастват и ги оставят

    тя те обича с причина; със сигурност си прекрасен човек щом търсиш решение
    заслужаваш щастие и спокойствие
    не се тормози и наистина, възползвай се от всякаква помощ на психолог; приятели ; баща/майка
    тр да си спокоен и да не те тормозят такива неща, млад мъж си и всичко е пред теб
    Последно редактирано от NomNomNom : 07-12-2018 на 20:25
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  6. #6
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    As I said, потърси професионална помощ и нещата мн бързо ще отшумят. Няма смисъл да се измъчваш с такива усещания и чувства.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си