.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 17 от общо 17
  1. #1

    Лови ме ток от лаптопа

    Като тръгна да натискам копчето за включване леко ме хваща ток също и на буквата ,,е''.Включвах го на всичките контакти понеже мислех,че проблема е в контакта ама не е,кабела обръщах също и пак хваща ток.От какво може да се е получило и как да го оправя?
    The reality is false,dreams are real. https://www.facebook.com/hristina.slavchova

  2. #2
    anonymous1043668
    Guest
    Нещо не е наред с компютъра.Повреждал ли се е? Изливана ли е вода върху него? Изпускан ли е? Зарядното изгоряло ли е? Стар ли е? Батерията изгоряла ли е? Ако не мислиш че е нещо от изброените по-горе,заведи го на ремонт..

  3. #3
    Нищо от това не е,само където батерията не зная как се е спукала,беше чисто нова както и зарядното е ново.Ами де да знам стар ли е.
    The reality is false,dreams are real. https://www.facebook.com/hristina.slavchova

  4. #4
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от hriseto_22 Виж мнението
    само където батерията не зная как се е спукала
    Щом като батерията се е спукала,отиди да вземеш нова.Може от там да те удря тока..

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    като натиснеш E и те лови ток? Звучи ми странно. А по Е има ли нещо метално? Изглежда ми като проблем със заземяването (макар че може и да е от друго), закарай го на сервиз заедно със захранването.

  6. #6
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Става утечка някъде на ток. Обаче защо на Е-то като е пластамасово.... Другата ти ръка къде е като усещаш токовия удар?
    Корпуса на компа метален ли е?

  7. #7
    Ами точно тази буква ми е счупена,на самото копче имаше пластинка и тя се е счупила и не може да се оправи.Не зная дали е метален. / HP Compaq 6910p/ Батерията преди време един приятел ми я намери с 300 зора,понеже тук в България търсихме чисто нова и не намерихме.
    The reality is false,dreams are real. https://www.facebook.com/hristina.slavchova

  8. #8
    anonymous1043668
    Guest
    Може би е време да си вземеш нов компютър?

  9. #9
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Сетих се нещо. Разкачи лаптопа от тока, остави го само на батерия и кажи пак ли бие ток.

  10. #10
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Според снимките в нета лаптопа е пластмасов. Не те бие ток, ами се бодеш на нещо.

  11. #11
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    Според снимките в нета лаптопа е пластмасов. Не те бие ток, ами се бодеш на нещо.
    Е на две места, и на копчето на запалване и на буквата Е? То, верно е бая така heavy duty на външен вид, ама го изкара таралеж

  12. #12
    Само на батерия не.Ми на какво се бода тогава?
    The reality is false,dreams are real. https://www.facebook.com/hristina.slavchova

  13. #13
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Нещо има свързано със захранването. Сп мен протича някякъв ток под корпуса, ако има метално шаси, някои от тези лаптопи едно време имаха. Копчетата отдолу може да те удря от платката, която е с малък ток ппц.... Заведи го на сервиз да го измерят.
    Ама най-добре вземи и си подари един нов комп, ако не си мн харесваш стария де. Какви са му характеристиките? Втора ръка ли е?

  14. #14
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Ако проблема е от захранването, тогава тока ще бие и само като му се докосне буксата. Ще е достатъчно само захранването да се смени след като лаптопа още си работи. Захранването е ново и вероятно са й дали някой евтин китаец с утечка. Може да е безопасно, ама аз не бих си рискувал живота. Нали не искаш на надгробната ти плоча да пише "Умря в компанията на приятелите си от Facebook"

    Може да се пробва дали бие ток с оригиналното захранване от друг лаптоп, но най-вероятно няма. Аз бих си търсил ново дето да е 2 употреба от стар лаптоп, да си е марково такова. Виж в olx за обява, мисля че струват 30-40 лв.

  15. #15
    Има техници, иди и се консултирай, тука шегаджиите няма да са от помощ. Има много варианти.

  16. #16
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Сякаш си заслужава за тая стара бангия да се дават пари за ремонт... особено пък когато самия лаптоп не е за ремонт. Проблема може да е само в захранването така или иначе, а то не подлежи на ремонт - отваря се само с разбиване и ще е по-лесно и евтино просто да се смени с ново.

    Следва да попитаме какво е станало с оригиналното? Щото ако е пенсионирано заради прокъсан кабел, то може евентуално кабела да се резне и да се оправи от някой с елементарни електротехнически познания. Новото захранване какво е, има ли поне марка?

  17. #17
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Абе най-добре да си вземе един нов лаптоп и готово. И без това този прилича да е от времето на баба ми. Не че е лош де, здрав, як е, ама ако не работи на строеш или да го носи в много стар раздрънкан камион не виждам смисъл от тази тухла.
    Иначе едва ли ще я убие тока, течаш след трансформатора в зарядното. Ама все пак да не опитва де.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си