.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Счупен пръст

    Здравейте, преди 2 дни паднах от колелото правейки трикове и се е оказало, че средния и безименния пръст на лявата ми ръка са пострадали. В деня на инцидента тези два пръста почти не ме боляха, но на следващия ден започнаха да ме болят, когато ги мърдам. Не са подути и мога да ги свивам както всеки друг пръст, но щом започна ме болят. Счупени ли са според вас?

  2. #2
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ами не би трябвало да са счупени, вероятно са натъртени ставите, може и нещо да има пукнато. Отиди на ортопед, той ще те прати на рентген за снимка и ще стане ясно. Може и да има някаква микротравма на някой лигамент.

  3. #3
    Не вярвам да са счупени, щом няма оток. По-вероятно е да си си "набил" ставите. Но да, за по-сигурно иди на ортопед, че ако наиситна има някакво счупване и зарастне накриво после ще береш големи ядове.

  4. #4
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Имаш ли спомен или някаква идея как точно си ги ударил, в какво положение са били по време на удара?

  5. #5
    Ако те е страх да идеш на доктор да провериш, по-добре питай родителите ти дали изглеждат счупени, отколкото група непознати във форум, които дори не могат да ти видят пръстите. Да, може да са счупени, може и просто натъртени, а може и абсолютно нищо да ти няма
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  6. #6
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Ако те е страх да идеш на доктор да провериш, по-добре питай родителите ти дали изглеждат счупени, отколкото група непознати във форум, които дори не могат да ти видят пръстите. Да, може да са счупени, може и просто натъртени, а може и абсолютно нищо да ти няма
    Е то може възрастно да е момчето Не е казало на колко е. Все пак тука за addiction към памперси пишат, ние за един пръст се чудим. И то слава богу, че няма снимки. Щото тука ако имаше ок. Ами при памперсите?

  7. #7
    На 14 съм и не искам нашите да разбират понеже ми казаха, че ще съжалявам заради това колело, и ако са счупени най-вероятно ще ми го вземат. Варианта, който обмислям е сам да ида на рентген, а ако са счупени да зарастват сами, почти сигурен съм, че не са криви.

  8. #8
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от schupeniq Виж мнението
    На 14 съм и не искам нашите да разбират понеже ми казаха, че ще съжалявам заради това колело, и ако са счупени най-вероятно ще ми го вземат. Варианта, който обмислям е сам да ида на рентген, а ако са счупени да зарастват сами, почти сигурен съм, че не са криви.
    Отиди на лекар с вашите човек,това все пак са ръцете ти,дори и ако ти вземат колелото,ще ти го върнат,нали те са давали пари за него...

  9. #9
    Родителите само говорят, на тях най-много им пука за здравето ти, не се тревожи. Всички сме правили простотии, два пъти съм си чупил ръката в нечия глава

  10. #10
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    На 14 няма как сам да отидеш. Освен това рационално погледнато едва ли са счупени и едвали ще ти вземат колелето. А ако е нещо сериозно и не отидеш на лекар и те разберат, тогава вече със сигурност и колелето ще ти вземат, може и други неща да има.
    Другият вариант е ако толкова ужасно много те е страх да не разберат да измислиш нещичко да ги поизлъжеш, примерно кажи че си удрял боксова круша или си паднал по някакъв много интересен и странен начин.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    лигамент.

    Кой курс си?
    Според мен не е счупено. Ако беше, вероятно щеше да ревеш от болка най-малкото.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  12. #12
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението

    Кой курс си?
    Според мен не е счупено. Ако беше, вероятно щеше да ревеш от болка най-малкото.
    Като те гледам каква си докторка... Дано никога не ти се отдаде възможност да поставяш диагнози.
    Не е задължително счупен пръст да боли.
    Авторът да отиде на рентген.

  13. #13
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението

    Кой курс си?
    Според мен не е счупено. Ако беше, вероятно щеше да ревеш от болка най-малкото.
    Трети, защо питаш Чак ся загрях какво имаш на профилната снимка

    Авторът наистина да отиде на лекар, да не чака, щото после да няма тема "Пръстът ми зарастна накриво. Какво да направя, за да го оправя. "

    Нищо няма да ти направят лошо вашите, ама ако разберат, че ти е имало нещо и не си им казал, ще стане лошо. А ако е счупен ще разберат

  14. #14
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Как какво? Неврохирург търси корпус калозум :д
    Как ще е счупен пръста на детето, няма оточност и болка, ама за по-сигурно да направи снимка, въпреки че един добър ортопед само с едно пипване би разбрал.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  15. #15
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Как какво? Неврохирург търси корпус калозум :д
    Как ще е счупен пръста на детето, няма оточност и болка, ама за по-сигурно да направи снимка, въпреки че един добър ортопед само с едно пипване би разбрал.
    Ти кой курс си Добра си по ЦНС явно

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си