.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Болки кръста

    Здравейте! Преди една седмица докато тренирах във фитнеса, на едно от упражненията ме "сецна" кръста. Изведнъж просто ме прониза остра болка в кръста и тръгна по нерва надолу по кръка. Предполагам, че е ишиас, защото предната вечер спах на отворен прозорец, развит и гол до кръста. Още имам болка и натягане в кръста, която отшумява само като се натопля с гореща вода. Може ли да ме посъветвате какво да правя в тази ситуация, още не ми се тръгва по доктори.

  2. #2
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ми то хубаво не ти се тръгва по доктори ама ще ти се наложи. Не за друго, а просто да се види дали всичко е окей и няма нещо по-сериозно и за да не се появи същото нещо след време пак. Пък и доктора ще ти изпише разни обезболяващи, които доста ефективно ще потиснат болката ти. Нищо страшно като цяло няма да стане, освен това ако си здравноосигурен няма да ти излезе кой знае какви пари.

  3. #3
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Аз от отдавна имам подобен проблем, само че в горната част на гърба. Доста пъти ме е боляло с дни след като се завъртя по особен начин. Сега от време на време се "простирам" на един лост, така че гърба ми да се разтегне. Имам и една наклонена лежанка, на нея се опъвам така надолу с главата. Принципно има и такива специални уреди дето можеш да висиш надолу с главата. Както има и разни упражнения за разтягане... на който както му харесва. При мен има добър ефект мога да кажа. Просто от време на време се отпускай на някой лост, няма да ти навреди. И внимавай с тежестите, че наистина гръбнака при някои хора е по-крехък, а не искаш да си усложняваш живота повече от това.

    Това дето казваш с горещата вода... аз веднъж пробвах със студена и ми мина веднага. На следващия път пробвах същото и след това не можех да се помръдна 2 дена. Значи температурата дава някакъв ефект, само че идея си нямам какъв. Обаче от тогава всеки път в банята си редувам топла и студена вода и не ми пука, явно съм се калил
    Последно редактирано от JDeel : 07-23-2018 на 17:17

  4. #4
    Значи, на първо време трябва да си вземеш някакви противовъзпалителни, препоръчвам https://aptekamedea.bg/deksofen-sash...-khimi-v1.html А, после да отидеш на лекар и да му обясниш какъв е проблема, за да може да ти помогне. На мен ми звучи като ишиас, което не е много приятно, но поне се лекува. Късмет!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си