.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13

Тема: Кредит?

  1. #1

    Кредит?

    През март имахме сериозен финансов проблем и взехме пари от приятелско семейство с уговорката, че до 6 месеца ще им върнем парите накуп. Децата ни са съученици и вчера се скарали в училище. Синът ми ударил другото дете и жена ми се изпокарала с майка му и баща му. Те веднага и подхвърлили, че си искат веднага парите, които ни заеха. И сега сме много притеснени, защото сумата е 2000 лева, просто се чудим какво да направим. Знаем, че с бърз кредит ще стане най-лесно, но въпросът ми е дали ще ни отпуснат такава сума.

  2. #2
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ами за 2000 лева ще ви проверяват кредитното досие в централния кредитен регистър на БНБ. Vivus имаха сравнително евтинички оферти, но за 2000 лв искат регистрация. https://www.vivus.bg/. Първият кредит до 400 лв е без лихва ако се върне до 30 дни.
    Има един друг сайт за сравнителни оферти: http://www.moitepari.bg/barzi-kredit...U4UJDTazvbA%3d

    При бързите кредити е така положението, ГПР-то ви ще е към 40%.

    Можете обаче да помислите за кредит от банката, където получавате заплатата си. Там ГПР ще е значително по-ниско. Може да ви поискат от НАП годишна данъчна декларация или някакъв тип справка за доходи. Също и семейно състояние.
    Ето тука http://www.moitepari.bg/potrebitelsk...i_krediti.aspx с този калкулатор ще се покажат потребителските кредити. Хубаво е в момента да нямате текуща ипотека или стоки на лизинг и двамата. ;P
    Има и места където може онлайн да кандидатствате.

    Като цяло бързият кредит мисля, че ще ви излезе по-скъп, заради по-високият ГПР. Потребителски кред от някоя банка, особено в тази, където е заплатата ще излезе по-евтин, но ще искат повече доказателства.
    Последно редактирано от dexofen : 07-23-2018 на 15:18

  3. #3
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Такъв тип уговорка е добре да се спазва. Според мен обаче нямате добър финансов контрол и няма начин скоро да съберете 2000 лв накуп. Най-добре е да връщате по малко парички от време на време и така дори да не успеете да ги върнете всичките навреме, другото семейство няма да забележи. С други думи имате възможност малко да протакате, ако е налага. Просто е достатъчно те да виждат, че работите по въпроса. Тая седмица 100 лв, другата пак 100 лв - напълно достатъчно.

    Още не са минали 6 месеца, така че не е наложително да влизате в още по-големи задължения само заради едно спречкване. Както казах, уговорката си е уговорка - хората възприемат такива неща много буквално, и дори след като са ви казали че си искат парите сега, те знаят че са го казали в момент на ярост и няма пак да настояват докато не минат 6 месеца. Ако все пак го направят, значи са идиоти, но пак уговорката си е уговорка. А вие се пробвайте наистина да върнете тия пари, 2000 лв не са чак пък толкова много все пак.

  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    уговорката ако е устна можете и снимка на парите да им покажете
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    уговорката ако е устна можете и снимка на парите да им покажете
    Е ппц не е редно да ги измамят така.

    Но по въпроса за децатаа.... защо сина ви е ударил другото дете, има ли основателна причина? Може би е редно да поговорите на тема за децата, да изчистите спора двете семейства и така да се пооправите. Звучи като поредица от прибързани реакции, които всеки прави, когато е нервен.

  6. #6
    Изпаднали сте в глупава ситуация заради детски сръдни и възрастните да се карат, но явно това не може да се промени. Аз затова отдавна не взимам заеми от приятели, а при нужда тегля кредит от http://www.easycredit.bg/ , вече съм и редовен клиент и ми дават бонус - отстъпка при зареждане на гориво. А относно въпросът ви, ако сте на постоянен трудов договор, няма да имате проблем с такава сума, отпускат доста големи суми.

  7. #7
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Alf_Hitchcock Виж мнението
    През март имахме сериозен финансов проблем и взехме пари от приятелско семейство с уговорката, че до 6 месеца ще им върнем парите накуп. Децата ни са съученици и вчера се скарали в училище. Синът ми ударил другото дете и жена ми се изпокарала с майка му и баща му. Те веднага и подхвърлили, че си искат веднага парите, които ни заеха. И сега сме много притеснени, защото сумата е 2000 лева, просто се чудим какво да направим. Знаем, че с бърз кредит ще стане най-лесно, но въпросът ми е дали ще ни отпуснат такава сума.
    Може и да не го връщаш щото устни уговорки в съда на важат. Ама се приготви за бой с брадви.

    То има една поговорка: "На приятели работа и заеми не давам!"

  8. #8
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    До автора,
    Това семейство на ръка ли ви даде парите или по някакъв банков път, какъвто и да е той? Щот ако е второто, ако се ядосат, ще ви създадат проблеми

  9. #9
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    не се задълбочавай толкова, цялата история е фалшива.

  10. #10
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Цитирай Първоначално написано от hristofor Виж мнението
    Изпаднали сте в глупава ситуация заради детски сръдни и възрастните да се карат, но явно това не може да се промени. Аз затова отдавна не взимам заеми от приятели, а при нужда тегля кредит от http://www.easycredit.bg/ , вече съм и редовен клиент и ми дават бонус - отстъпка при зареждане на гориво. А относно въпросът ви, ако сте на постоянен трудов договор, няма да имате проблем с такава сума, отпускат доста големи суми.
    Ако си редовен клиент на такива обирджии, добре е да се замислиш кое не е наред за да си толкова беден - или приходите ти са малко, или разходите ти са много... или и двете заедно. Ако имаше достатъчно кинти, въобще нямаше да се интересуваш от кредити, бонуси, промоции и тем подобни измишльотини. Но това дето обикаляш из форума и пускаш разни линкове (вероятно срещу жълти стотинки) всъщност е по-жалко.
    Последно редактирано от JDeel : 07-26-2018 на 08:04

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    До автора,
    Това семейство на ръка ли ви даде парите или по някакъв банков път, какъвто и да е той? Щот ако е второто, ако се ядосат, ще ви създадат проблеми
    Добре, след консултации и тн. решихме да изчакаме, понеже на ръка са ни дали парите. Ще им ги върнем до 6 месеца както сме се разбрали. Кофти е когато се случат така нещата и се изпокараш с приятели, но какво да се прави.

  12. #12
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Alf_Hitchcock Виж мнението
    Добре, след консултации и тн. решихме да изчакаме, понеже на ръка са ни дали парите. Ще им ги върнем до 6 месеца както сме се разбрали. Кофти е когато се случат така нещата и се изпокараш с приятели, но какво да се прави.
    Ми вижте за какво са се карали децата. По-важно е тях да оправите, отколкото да мислите за парите сега.

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    че то ясно бе
    сдобрявате децата и всичко остава както си е

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си