.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1

    МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ!! ПРИТЕСНЯВАМ СЕ ЗА ЗДРАВЕТО СИ!!!!

    Преди да започна искам да кажа, че съм почти на 13 и извърших голяма глупост, за която много съжалявам. Моля Ви не ме съдете, а ми помогнете. Имам нужда от помощ! Днес бях решил да си свия цигара (не от тютюн, а от нещо безвредно... предпочитам да не споменавам какво точно), защото бях любопитен и исках само да пробвам. Обаче я бях свил от лист от тетрадка, а вместо филтър ползвах памук който бях направил на малко топче. Като бях направил вече "цигарата" я запалих и си дръпнах. Тогава осъзнах, че съм допуснал огромна грешка. Когато си дръпнах (май) глътнах леко запалена пепел от хартията. Изведнъж почуствах лек пламък в устата си. Видях нещо, като леки изгаряния по езика ми (или поне така мисля), също имах чувството, че съм си изгорил гърлото. Правих си гаргарга с вода около 3-4 мин. Реших да не мисля за това и излязох навън. Само, че не мога да го забравя. Имам чувството, че се положението се влошава... или пък аз си втълпявам. Моля Ви кажете ми, дали е сериозно или не. Надявам се да не е и да не трябва да казвам на родителите ми. Не мога правя нищо нито да ям, нито да спя (в момента е 3:30am), защото много се притеснявам. Какво да правя??!!

  2. #2
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не можеш да ядеш, щото имаш дискомфорт или се притесняваш? Имаш ли някакви лезии в устата? Какво чувстваш в момента, че се случва там?
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  3. #3
    Не мога да ям много, защото се притеснявам. Вчера от вереме на време изплюват някви малки жълти неща, а днес като се събудих гърлото ми беше възпалено, все едно имам грип. Горе долу се успокоих, но не напълно

  4. #4
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Хм, не мисля, че има нещо притеснително, но все пак послушай интуицията си, ако смяташ, че си за лекар.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  5. #5
    Хахаха ами като не можеш да свиващ карай друг да ти свива или си взимай готови просто
    Иначе опасност за здравето ти няма, но кофти работа все пак

  6. #6
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ако ни кажеш с какво е била пълна цигарата ще имаме малко по-голям успех.
    Съдейки по това, че казваш, че е безвредно, вероятно си я пълнил с чай или друга листна маса. Можеш ли пред едно огледало с фенерче да погледнеш максималко дълбоко в гърлото и да търсиш за бели петна, жълтеникави петна или зачервени области. Като преглъщаш какво е усещането? Какви са тези малки жълти неща дет си изплювал, обясни малко какво представляват.

    За сега смятам че просто си изгорил леко лигавицата на места, но ппц има риск от инфекция. Провери и отговори нещата, дето те питах и ще видим. Може и да разминеш доктора. Ама за вс случай де провери тези.

  7. #7
    Благодаря за голяма заинтересованост, dexofen. Не ми се искаше да казвам с какво е пълна, но щом се налага.... Беше пълна с захар (знам пълна глупост). Доколкото видях нямам бели или жълтеникави петна по гърлото. Имам малко леко зачервена област (нещо като рана или следа от изгаряне) на небцето. Усещането като преглъщам си е нормално, а относно тези малки жълти неща дето използвах - може и да са били от храна не съм сигурен. Не мога да обясня какво точно представляват... незнам мисля, че не са от голямо значение.

    Иначе положението се е нормализирало. Първите дни ме болят гърлото - вече не (само съвсем малко и то рядко, също мисля съвсем леко ми е зачервено гърлото). Следите от изгаряне на езика почти са се заличили. Само някъде към третия ден ми се беше надул леко венеца от вътрешната страна на устата над един зъб, но това отмина за ден.

    Когато писах в форума бях много притеснен и даже мисля, че имах сърцебиене. Сега съм много по-спокоен и осъзнавам, че не е станало нещо кой знае какво. За да се уверя, че ми няма нищо продължавам да чета отговорите. За всеки случай мисля да отида на парна баня... Опитах се да отговоря на въпросите максимално точно. Дано да е така. Чакам отговор!

  8. #8
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Хубаво е, че каза, че е захар. Захарта като изгаря има много задушлив аромат и пушек. Аз даже не знаех, че става със захар. Ама ако толкова много ти се пуши в OLX има едни мини вейпчета за по 10тина лева. Запечатани са и са към 400-600 дръпки с различни вкусове. Като свърши го фърляш. Става за опитня така, пък и не са лоши, ползвал съм две три такива, готини са. :P

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Ако нямаш усещане за недостиг на въздух, тогава проблемът ти вероятно не е сериозен - преживял си нещо, което хиляди жертви на пожари са преживявали и са оцелявали (и те са вдишвали дим, сажди, пламтящи частици и въздух нагрят до високи температури). Плюс това ако си вдишал само веднъж от импровизираната цигара, не е толкова страшно колкото случаите на хора, които са вдишвали въздуха от силен пожар доста повече пъти и пак са оцелявали.

  10. #10
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    Ако нямаш усещане за недостиг на въздух, тогава проблемът ти вероятно не е сериозен - преживял си нещо, което хиляди жертви на пожари са преживявали и са оцелявали (и те са вдишвали дим, сажди, пламтящи частици и въздух нагрят до високи температури). Плюс това ако си вдишал само веднъж от импровизираната цигара, не е толкова страшно колкото случаите на хора, които са вдишвали въздуха от силен пожар доста повече пъти и пак са оцелявали.
    При пожари от този тип за който ти говориш, обикновено при смъртните случаи причината за смърта е задушаване от отровни газове, напр. въглероден диоксид, въглероден оксид, както и други, специфични за пожарите вещества (много трагично се получава при химически пожари или при пожари на различни бои, лакове и т.н. Преди време имаше един запален кораб на военните, при който боята изгаряше и отделяше силно отровни газове).
    Захарта като изгаря отделя само въглероден диоксид и вода, няма особено отровни съединения, освен CO2. Самата миризма обаче е много задушлива и неприятна. Тя и не изгаря напълно ппц. Ама дотука спирам, че ако продължа да обяснявам как да изгори напълно ще стане криминално.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не, обясни, че ми стана интересно. Не си спомням да съм учила конкретно за захарта и изгарянето й някога :д. Смис, при мбс не съм срещала такива случаи :д
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  12. #12
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Не, обясни, че ми стана интересно. Не си спомням да съм учила конкретно за захарта и изгарянето й някога :д. Смис, при мбс не съм срещала такива случаи :д
    Аз за димки говорех Не за изгаряне на тялото със захар. Захарта като изгаря остават в пепелта още съединения, кетони, дръндули и т.н. За да изгори един вид напълно я смесване с едно нещо ********** и после я носиме на мача, палиме я, окъдяваме махалата и ушев ни хващат.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си