.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Интимна грижа

    Здравейте! Имам въпрос относно грижата за интимните зони? Използвате ли интимни гелове? (Ако да, колко често?) Хубаво ли е да се ползват или са по-полезни водата и сапунът?

  2. #2
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Wut? Сапун??? Не. Някои гинеколози дори препоръчват използването единствено на вода в тази област, което за мен е крайно аскетично. Ти не пъхаш тези гелове във влагалището си, дейба, че да ти разбърка пх-то и бактериите там.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  3. #3
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Сапунът не е подходящо да се използва за влагалище и изобщо където и да е върху лигавици. Освен това, той има предимно алкален характер, а влагалището киселинен и то с цел. Не е добре да се променя pH-то на влагалището.
    Хубаво е обаче, човек все пак да поизмива тази зона отвън, защото все пак пот, мъртви клетки, миризми и т.н. не са приятни. Пък и може да се развият микроби. Има много гелове за дами (всъщност 99% от интимните гелове са за дами, именно поради това pH на влагалището) които са много нежни и почистват кожата финно. Другият вариант е душгел с балансирано pH, има няколко вида. Но все пак геловете имат и предимства, защото имат и съставки като млечна киселина, пантенол, алое вера и т.н. да хидратират кожата, да я правят еластична и т.н.

    P.S. Аз хубаво говоря за pH, ама авторката може и да не знае какво.
    pH грубо да речем, така, общо казано е показател за това дали нещо е киселинно или алкално. Над 7 са алкални, под 7 - киселинни.

  4. #4
    Не мога, майна! Тука са от професор нагоре!

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ми, не, нищо от професор нагоре няма. Ся, че ти не разбираш какво пише е съвсем отделен въпрос. Ако те интересува нещо, питай.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Ми, не, нищо от професор нагоре няма. Ся, че ти не разбираш какво пише е съвсем отделен въпрос. Ако те интересува нещо, питай.
    Не мисля, че си казал неща, които една средностатистическа жена/момиче да не знае. Просто конкретното не е запознано с елементарни грижи за интимната грижа, затова изглежда срожно.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  7. #7
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Не мисля, че си казал неща, които една средностатистическа жена/момиче да не знае. Просто конкретното не е запознано с елементарни грижи за интимната грижа, затова изглежда срожно.
    Eми евентуално за pH да не знае какво представлява, другите неща жените си ги знаят за влагалището обикновено.

  8. #8
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Пх се учи по химия, в ехееее, не помня кой клас в училище.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  9. #9
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Пх се учи по химия, в ехееее, не помня кой клас в училище.
    Един път в гимназия се учи по-детайлно като отрицателен десетичен логаритъм от концентрацията на водородните катиони. Щом е с логаритми трябва да е 10-11 клас някъде.
    В основно се учи мисля мн накратко споменато 7ми клас, но не съм сиг.

  10. #10
    Права бях!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си