.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    Post Бързо омазняване на косата

    Здравейте,момиче на 15г. съм и косата ми се омазнява много бързо,срам ме е да изляза навън или като ходя на училище и някой ме пита защо ми била мазна косата...чувствам се много зле понякога...пробвала съм с всякакви шампоани ,мия я 2-3 пъти в седмицата ,сега ползвам маската за коса гарниер фруктис ,но и тя не помага много, много. Може ли да ми препоръчате нещо,за да се справя с този проблем?
    Благодаря, предварително!

  2. #2
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Потърси нещо за мазна коса конкретно. Може и мъжко да е. Примерно на нивеа мен онова за мазна коса шампоана.
    Ако не помогне, посети дерматолог.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    И аз ако си мия два пъти в седмицата косата, ще е мазна. Мия я през ден и е ок. Ако си с тънка, фина и права коса като мен - тогава това е обичайно. Къдравите коси обикновено са по-сухи и се омазняват по-трудно. Освен това сега си в пубертета, което също влошава нещата, заради хормоните.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  4. #4
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Пс
    Освен това, ако използваш твърде агресивни шампоани, каквито са масовите и премиваш косата до скърцане, това също ще доведе до повече омазняване, защото мастните жлези ще се опитват да компенсират сухотата и ще произвеждат повече себум. Може да попиташ в някоя аптека за неагресивни шампоани. Те знаят какви съставки да избягват, от мен като съвет - sls.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  5. #5
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Аз не бих ползвала маската временно.
    Ползваш ли балсам? Как го нанасяш?
    Шампоан за мазна коса не знам да препоръчам, но бебешкия на пенатен помня, че изкушаваше леко.

    Аз съм с твърда чуплива коса и я мия 2 пъти в седмицата, и е ок
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  6. #6
    И аз съм с чуплива коса, а особено когато израсте малко повече е навсякъде, но си мия косата през ден, иначе изглежда спластена и не мога да я среша по никакъв начин.
    Имаше период от около месец, в който я миех всеки ден понеже беше по-дълга, накрая просто се подстригах защото не ми издържаха нервите всяка сутрин да отделям по половин час.

  7. #7
    Не ползвам балсам.Моят проблем също е ,че моята коса е много дълга и гъста и става по-трудно ,иначе като шампоан използвам на Loreal Paris -Elseve както и маската за коса.Сега мисля да си скъсявам леко косата
    Благодаря Ви за съветите!

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Добре е да намалиш мазнините (до 1-2 супени лъжици студено пресовани растителни масла на ден) - избягвай всичко, което съдържа мазнини (в това число вафли, крекери, шоколад, и др. подобни снаксове, мазни хлябове и сладкиши, ядки, ястия/манджи с повече мазнини, колбаси, и т.н.).
    Последно редактирано от npp : 08-06-2018 на 11:55

  9. #9
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Аз сега се сетих, опитай с тези мицеларните шампоани, Nivea имат със сигурност, мисля че и Dove също. Те са изключително леки и фини като формула, мисля че нямат и сапуни в тях. И други по-качествени има на Avene и Ducray мисля, и на A-Derma вероятно. И виж на маската какво пише, да не вземеш да се омазняваш с нея точно. Ако през деня стане много мазна, може да ползваш сух шампоан за мазна коса, но не прекалявай, защото запушва порите. И ако го ползваш го разнеси хубаво, че иначе стават едни красоти...
    Диетата с мазнините може и да не е свързана с това. По принцип мазнините с храната няма много сигурни данни да указват силно влияние върху продукцията на омазняване, както и на себум (в случаите с акне).

  10. #10
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Храната направо си няма никакво отношение при продукцията на себум!
    В момента използвам точно този шампоан на Нивеа. Не е с перфектен състав, но аз и не изисквам кой знае колко от един шампоан, само да не вреди.

    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  11. #11
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Храната направо си няма никакво отношение при продукцията на себум!
    В момента използвам точно този шампоан на Нивеа. Не е с перфектен състав, но аз и не изисквам кой знае колко от един шампоан, само да не вреди.

    Добър ми се вижда за по-честа употреба. И аз търся нещо за ежедневна употреба, че ми се налага, а само с вода не става

  12. #12
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не лош в интерес на истината, но има слс и алкохол. За мен не са проблем.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  13. #13
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Не лош в интерес на истината, но има слс и алкохол. За мен не са проблем.
    Е дали ще се намажа или ще го изпия алкохола ко толкоз

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    При някои такива кожни проблеми дори консумацията на захари засилва симптомите. При някои случаи симптомите изглежда (да) се проявяват при определени психосоматични фактори, като например слушане на музика, свирене на музикален инструмент, или друга дейност, при която индивидът се натоварва психически или неговото внимание е някак по такъв начин погълнато от нея. Било е констатирано наличието на различни фактори при различни случаи от този род (т.е. случаи като повишено отделяне на себум, себорея, и т.н.) - определен тип храна (включително с повишено съдържание на мазнини), често или твърде рядко измиване на кожата/косата, измиване със средства, които изсушават кожата или я предразполагат към отделяне на себум, и др. - но всичко това от научна гледна точка (духовната страна на проблемите няма да засягам тук, да не би някои отново да ме обвините в сектантство или др. подобно).

    Та от научна гледна точка, не е лошо да се консумира малко количество качествени мазнини (като например студено пресовани растителни масла или риба), но е добре да се избягват храни с повишено съдържание на мазнини. Най-добре е първо да се направи преглед/изследване за установяване на точната причина за омазняването.

  15. #15
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    При някои такива кожни проблеми дори консумацията на захари засилва симптомите. При някои случаи симптомите изглежда (да) се проявяват при определени психосоматични фактори, като например слушане на музика, свирене на музикален инструмент, или друга дейност, при която индивидът се натоварва психически или неговото внимание е някак по такъв начин погълнато от нея. Било е констатирано наличието на различни фактори при различни случаи от този род (т.е. случаи като повишено отделяне на себум, себорея, и т.н.) - определен тип храна (включително с повишено съдържание на мазнини), често или твърде рядко измиване на кожата/косата, измиване със средства, които изсушават кожата или я предразполагат към отделяне на себум, и др. - но всичко това от научна гледна точка (духовната страна на проблемите няма да засягам тук, да не би някои отново да ме обвините в сектантство или др. подобно).

    Та от научна гледна точка, не е лошо да се консумира малко количество качествени мазнини (като например студено пресовани растителни масла или риба), но е добре да се избягват храни с повишено съдържание на мазнини. Най-добре е първо да се направи преглед/изследване за установяване на точната причина за омазняването.
    За консумацията и количеството на консумираните мазнини си съвсем прав. Например зехтинът екста върджин е студено пресован, затова междудругото запазва и силния си маслинов аромат. Аз също не съм фен на мазнините. Но съвсем наскоро бе оборена теорията, че хранителният режим има връзка с отделянето на себум. Тя се основаваше главно на въглехидрати и мазнини, но беше отхвърлена като безпочвена.
    За стреса си прав. Хиперизсушаването води до отделяне на повече себум (подобен механизъм е и като имаш киселини и глътнеш малко сода бикарбонат - временно окей, после още по-силен ефект)
    Можело значи да пишеш нормално, без да вкараш библията и господ в играта.
    Последно редактирано от dexofen : 08-06-2018 на 21:59

  16. #16
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Аз съм по-скоро склонна да вярвам във връзката между въглехидратите и себореята отколкото мазнините, защото знаем, че повишената кръвна захар, повишава инсулина и от там нататък може да се стигне до диабет (например една от причините за поликистоза на яйчниците е инсулинова резистентност) и това да корелира с другите хормони. Стресът определено е фактор. Кортизолът, който се отделя от надбъбречната жлеза е ценен в някои ситуации, но никога полезен за кожата. Стресът сам по себе си повлиява хомеостазата на другите хормони в организма, а знаем, че при жената те са много, много сложни и буквално всеки ден са различни.
    Последно редактирано от Ivaaaaa : 08-07-2018 на 06:29
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Да ви кажа честно не съм сигурен какви симптоми кога са се проявявали и кога не или при какви фактори и при какви не, защото и самият аз съм констатирал странни случки и ситуации, които не отговарят на онова, което е представено в учебниците и дебелите книги. Казвам "(дори) и самият аз", защото вече са били констатирани заболявания с фантомна симптоматика и неясни причини. Дори мога да кажа с пълна увереност, че нищо от света на елементарните градивни частици (такива като атомите) не играе само по себе си когато става въпрос за движение и стечение на нещата. Опазил ни Бог!

  18. #18
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    Да ви кажа честно не съм сигурен какви симптоми кога са се проявявали и кога не или при какви фактори и при какви не, защото и самият аз съм констатирал странни случки и ситуации, които не отговарят на онова, което е представено в учебниците и дебелите книги. Казвам "(дори) и самият аз", защото вече са били констатирани заболявания с фантомна симптоматика и неясни причини. Дори мога да кажа с пълна увереност, че нищо от света на елементарните градивни частици (такива като атомите) не играе само по себе си когато става въпрос за движение и стечение на нещата. Опазил ни Бог!
    Дай пример с нещо подобно странно като отклонение, интересно ми е в коя област се е получило. Област не като географски смисъл де.
    Какви фантомни симптоматики, какви чудеса, момичето просто има по-мазна коса... Страхотен много рядък феномен.
    Не играе роля, ама играе. Тези елементарни частици не ги направлява Господ. Фактори за тяхното движение има много, освен чистата рандомизация. Давам пример: не помня къде точно постнах едно видео, можем ли да un-микснем течност смесена със сладкарски оцветител. Не можем в случая, ако течността е вода. Освен съвсем рандъм смесване, породено от дифузия и брауново движение, от значение са и температурата, плътноста на течностите (ако боята е течност) и други физични фактори.
    Можем обаче така да смесим течност с боя и да успеем да ги un-микснем при определени фактори, стараейки се да минимизираме рандомизацията до степен да няма.

  19. #19
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Поприцип, знам че колкото по-честно миеш косата, толкова по-склонна е към омазняване или увреждане.
    Като бях на твойте години и моята се омазняваше адски бързо, сега вече не - та може и да е от хормони, пубертет.
    Пробвай да се миеш само с шампоан или ако държиш на балсам, слагай го само в крайщата на косата.
    Маската според мен няма да ти помогне за обезмазняването.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си