.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 53
  1. #1

    Добър ли е този креатин ?

    Здравейте, искам да попитам - този креатин монохидрат добър ли е , че мисля да си взимам , но се чудя на коя марка , но специално се интересувам от този , защото е на промоция точно сега- дали е 100 % чист без примеси - http://www.silabg.com/bg/147-OPTIMUM...ne-Powder.html

  2. #2
    Креатин като креатин.. който и да вземеш на по известните марки - разлика няма.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    купувай го докато е намален

    приема се по 5г, или една лъжичка, т.е. ще тва са ти 60 дози. Не прави зареждаща, юслес е

  4. #4
    А гледам, че доста хора го взимат 2 х 5 гр. , т.е един път 5 гр преди тренировка и един път 5 гр. след, за да се натрупа по-бързо в тялото. Така по-бърз ли е ефекта и има ли смисъл, щото така за 1 месец ще го изпиеш като е 300 гр. може би ще подейства по-бързо ?

  5. #5
    Супер фен Аватара на tochko
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 394
    Аз също ще взимам креатин на есен, та попрочетох малко за добавката.
    В една статия пишеше, че преди тренировка приемът на монохидрат е безполезен, тоест не то дава повече в тренировката. Креатинът не е pre-train проудукт и натрупването му зависело по-скоро от количеството което се събира дневно. Напълно не се изключва възстановяването, но най-добре било сутрин-след трен.
    Ако се насочиш към 10 гр дневно в поддържаща фаза не знам дали няма да е твърде много. В повечето проучвания които разгледах поддържащите фази са дори по 3 грама а не по 5 (след зареждането разбира се с към 20 гр дневно).
    Също така искам да чуя мнения от по-опитните с монохидрата, колко седмици е добре да продължи приема без зареждане. Ситуацията ми е близка до тази на авторът: ще разполагам с 250-300 грама монохидрат, към 50-60 приема. Разпределено по седмици става за 7 седмици минимум, като не знам дали с повече от 4 няма да ми навреди. Колебая се защото мои приятели са били с по 4 седмици поддържане при доста сериозни тежести.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    точко, кво лафиш бе, мен?! Как по дяволите ще ти навреди

    Като съм пил креатин, всеки път си взимах 500 грама и проблема беше, че към края на опаковката креатина си променяше вкуса, смисл не знам дали имаше влага в опаковката или нещо друго, но ставаше по-гаден и спирах да го пия. Затова викам, че е по-добре тази от 300 гр, защото ще си го изпиеш без да се промени.

    Зареждащата фаза принципно са доказали, че е безполезна. Идеята е дали искаш да вярваш на новите проучвания, или на старите.

    Повечето pre-workout-и имат 3 грама креатин. Четох, че е по-добре да се приема след тренировка, за да се възстанови "баланса" на креатин в тялото.

    Най-важното е да се приемат по 5г дневно всеки ден, другото са подробности.

  7. #7
    Сутрин разтваряш 5g креатин в cappy pulpy 330 ml. И след тренировка пак 5g в такъв сок от 330ml. Или ако не искаш в сок го пий с вода ама е препоръчително е да се разтваря в 330Ml.

  8. #8
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    що да е препоръчително в 330? И защо капи пълпи, дето е най-гадния сок? :Д :Д

  9. #9
    Бе на който с каквото му е вкусно, виждал съм с какво ли не да го пият, иначе за грамажите всички, които познавам да го взимат, го пият в поне 500 мл течност (най-често вода) разтворен.. Аз питах просто за марката, защото не знаех дали е качествена, един искаше да ме набута както Rakshy каза, с 500 гр, ама и аз прецених, че ще е много, да го пия 3 месеца, и ми даде цена 40 и няколко лева, което си е доста, затова попитах за този от 20 лв. Едно, че е по-евтин, второ, че спокойно може да се изпие за 7-8 седмици, за креатин знам, че не е много препоръчително да го оставяш, взимаш и го пиеш, докато свърши

  10. #10
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    За да си спокоен, преди няколко часа си поръчах същия

    На Амикс 500гр опаковката е 20 лева :Д или пък беше 22, няква незначителна сума над 20.

  11. #11
    Супер фен Аватара на tochko
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 394
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    точко, кво лафиш бе, мен?! Как по дяволите ще ти навреди

    Като съм пил креатин, всеки път си взимах 500 грама и проблема беше, че към края на опаковката креатина си променяше вкуса, смисл не знам дали имаше влага в опаковката или нещо друго, но ставаше по-гаден и спирах да го пия. Затова викам, че е по-добре тази от 300 гр, защото ще си го изпиеш без да се промени.

    Зареждащата фаза принципно са доказали, че е безполезна. Идеята е дали искаш да вярваш на новите проучвания, или на старите.

    Повечето pre-workout-и имат 3 грама креатин. Четох, че е по-добре да се приема след тренировка, за да се възстанови "баланса" на креатин в тялото.

    Най-важното е да се приемат по 5г дневно всеки ден, другото са подробности.
    Е да, но все пак....
    Смяташ, че едни 7-8 седмици прием са си добре за 3-4 пъти седмично щанги+ 1-2 тренировки техника или борба (седмично) ??
    Смятам да пия само 5 грама след тренировка + Whey

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    що да е препоръчително в 330? И защо капи пълпи, дето е най-гадния сок? :Д :Д
    Така креатина е добре да се смеси със храни с алкален характер или сок с алкален характер. Алкализирането на портокаловия сок е много голямо. Затова с портокаловия сок има по-голям ефект. Не е задължително с пълпито но имам предвид, че с портокалов сок има по голям ефект тъй като е с по-голямо алкализиране.

  13. #13
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Добре е да пиеш до 5 грама на ден около 30 дни. След това 2-3 седмици или месец почивка и сетне може да се повтори.

    Монохидратът е трудно разтворим във вода, почти неразтворим. Тъй че в бибитайма се препоръчваше да се изсипе лъжичката с креатин в устата и сетне да се пие течност. Иначе голяма част от креатина може да остане като утайка на дъното на съда в който разтваряте. И на практика ще изпиете само малка част от него.

    Закс е писал за алкалиите. Когато се взема креатин монохидрат, част от него се свързва с киселините на стомашния сок и не се усвоява. Затова се препоръчват алкални вещества или креалкалин (креатин с добавени алкали, но е неоправдано скъпо да се взема само заради това).
    Освен това е за предпочитане да не вземате креатина съвсем на гладен стомах за да не дразни, а по време на хранене или по-добре непосредствено преди храненето.

    Креатина се натрупва с времето. Затова вземате 5 грама и просто чакате седмица-две докато се натрупа. Тогава има максимален ефект. Обаче не е необходимо да се натоварвате с големи дози, защото мускулите засмукват колкото им трябва и не можете да надвишите количеството, което се усвоява.

  14. #14
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Цитирай Първоначално написано от tochko Виж мнението
    Е да, но все пак....
    Смяташ, че едни 7-8 седмици прием са си добре за 3-4 пъти седмично щанги+ 1-2 тренировки техника или борба (седмично) ??
    Смятам да пия само 5 грама след тренировка + Whey
    не разбрах въпроса

  15. #15
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Цитирай Първоначално написано от ZackS Виж мнението
    Така креатина е добре да се смеси със храни с алкален характер или сок с алкален характер. Алкализирането на портокаловия сок е много голямо. Затова с портокаловия сок има по-голям ефект. Не е задължително с пълпито но имам предвид, че с портокалов сок има по голям ефект тъй като е с по-голямо алкализиране.
    така се говореше, но по новите стандарти, ако можем така да ги наречем, няма значение в какво е стига да са си 5гр дневно и да не се изпуска прием, защото работи с натрупване.


    Другите форми на креатин, които уж са по-добри, наистина в някои случаи се усвояват по-добре, но това зависи от човека.
    На пазара има 4-5 вида креатин и никой не е по-добър от другите, единствената разлика е, че монохидратчето си е само креатин, докато другите са вързани с нещо. Ако някой не е доволен от някоя формула трябва да пробва и останалите, защото проблема може да е някъде в храносмилателната му с-ма.


    А да, и аз така си пия добавките - директно в устата и заливаш обилно с вода.

  16. #16
    Супер фен Аватара на tochko
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 394
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    не разбрах въпроса
    Ще тренирам и пия креатин и уей по описания начин. Просто нз дали ще е наред всичко с 50 дневния прием на монохидрата, защо щом е безвреден се пие 30 дни с почивка след това?

  17. #17
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Цитирай Първоначално написано от tochko Виж мнението
    Ще тренирам и пия креатин и уей по описания начин. Просто нз дали ще е наред всичко с 50 дневния прием на монохидрата, защо щом е безвреден се пие 30 дни с почивка след това?
    щото хората са глупави. И го приемат като някъв адския PED (performance enhancing drug). Нещата, които вредят на тялото се пият на цикли. С креатина не е така, защото не е обвързан с няква чувствителност. Или го имаш или го нямаш.

    Главната идея, която са имали с тия цикли е да се усети сякаш няква разлика с и без и тялото да не се адаптира. Има смисъл, но е отхвърлено отдавна.

    Креатина е една от най-добре проучените добавки и е време да разберем как и защо действа, а не да седим на стари "познания".

  18. #18
    anonymous708973
    Guest
    Обяснете ми моля - ще чета и в ббтийм, като ми остане време - защо е важен тоя креатин?
    Аз не съм запозната, но доколкото знам той не бууства по никакъв начин издръжливост или възстановяване, тренировъчни постижения, а просто натрупва вода в мускулите и те изглеждат по-големи, нали? Простете за лаишкото обяснение.

  19. #19
    Аз лично докато пиех креатин увеличих с 30% тежестите. Иначе тая вода къде ти пълни мускулите 50% 60% ги изкарваш в тоалетната. Като спрях да го пия почнах да се потя супер много защото по този начин се изкарва водата . Та искам да кажа че тая вода се изкарва Ако си момиче и искаш да пиеш креатин по-добре е за момичетата Cre-Alkalyn а и той не пълни толкова с вода .

  20. #20
    Супер фен Аватара на tochko
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 394
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Обяснете ми моля - ще чета и в ббтийм, като ми остане време - защо е важен тоя креатин?
    Аз не съм запозната, но доколкото знам той не бууства по никакъв начин издръжливост или възстановяване, тренировъчни постижения, а просто натрупва вода в мускулите и те изглеждат по-големи, нали? Простете за лаишкото обяснение.

    Аминокиселината се препочита доста защото образува съединения които "презареждат" АТФ молекулите след разпад (аденозин трифосфат е основната молекула която подсигурява клетките с енергия и след това се разлага до дифосфат и накрая до монофосфат) и енергийните им връзки. В резултата на това мускулните влакна по бързо refresh-ват и са готови за още и още в рамките на секунди. Това повишава издържливостта и силата във влакната. Смята се благодарение на повечето АТФ след тренировка възстановяването е по-добро и катаболизмът се свежда до минимум.
    В статиите, че задръжката на вода от монохидрата е малка, а такава задръжка според мен има при всяко качване. Събирал съм мнения за добавката след спирането и, и се смята че ефектът се губи едва когато спреш да тренираш за дълъг период от време.
    Ако бъркам някой да ме поправи.

  21. #21
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Ееееми, к'во прави креатина?

    Както точко е написал - помага на АТФ да стигне до нужното място. Така ти се увеличава силата и издръжливостта. Не е като да си на нещо "забранено", но има разлика. Хубавото е, че те кара да пиеш повече вода (не знам защо, но е така ) и си сигурен, че си хидратиран (нещо ме кара да си мисля, че половината заслуга трябва да бъде дадена на водата). Когато спреш креатина и естествено намалиш приема на вода, въпреки че аз до 1 месец след като спра да го пия пак съм на по-голям прием на вода, просто щото съм свикнал, се очаква да спатъхнеш (deflation). Каквото си постигнал докато го пиеш си остава, разбира се.

    Аз докато го пия нямам някъв изродски скок в силата, просто има разлика от по 5кг примерно и се чувствам много по-добре.
    Един приятел като го взе от измъчена лежанка на 60 след 1 седмица трескаше серия на 70 и дори направи 3ка на 80. Дали това се дължеше на креатина, на водата или на психологически фактори - не знам, но резултата си беше там.

  22. #22
    При един мой приятел същото, за няколко седмици от 7-8 повторения на 50 на лежанката отиде на 80 няколко повторения. Така че креатина действа ако се приема редовно не може да си кажеш ей ся ше бутна 130 и да ги буташ само с психика . Трябва си и някъв подсилвател. Аз от него се навих да си взема креатин, като му видях резултатите .

  23. #23
    anonymous708973
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Rakshy Виж мнението
    Аз докато го пия нямам някъв изродски скок в силата, просто има разлика от по 5кг примерно и се чувствам много по-добре.
    Един приятел като го взе от измъчена лежанка на 60 след 1 седмица трескаше серия на 70 и дори направи 3ка на 80. Дали това се дължеше на креатина, на водата или на психологически фактори - не знам, но резултата си беше там.
    Психически е. Качвала съм 20 килограма на упражнения в рамките на 2 тренировки.

    Абе, какви такива слаботелесни приятели имате? 80 лежанка...? Не го казвам с лоши чувства, знаете, че съм поддръжничка на идеята, че тежестта като чисто не означава нищо, ама все пак 80 не са ли малко за максимум?

  24. #24
    Супер фен Аватара на tochko
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 394
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Психически е. Качвала съм 20 килограма на упражнения в рамките на 2 тренировки.

    Абе, какви такива слаботелесни приятели имате? 80 лежанка...? Не го казвам с лоши чувства, знаете, че съм поддръжничка на идеята, че тежестта като чисто не означава нищо, ама все пак 80 не са ли малко за максимум?
    Какво мислите за лег от 75 по 12 повторения?

  25. #25
    anonymous708973
    Guest
    Добре ми се виждат, но не съм запозната с лежанка като цяло. Имай предвид, че говорих само за максимум. Стана ми интересно, че 80 кила се изтъкват, исках да си сверя часовника, така да се каже.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си