.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 42
  1. #1
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016

    Cool Какви продукти ползвате за баня за къпане?


    и отзиви ест

    Аз ползвам за тяло Nivea Men Deep и Cottage men с мента и лайм. За коса - Nivea Men Anti dandruff cool menthol

  2. #2
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    99% от нещата ми за къпане са Dove. Тестват на животни и имат джънк, но са единствените, които ми понасят. Каквото и да ползвам като шампоан, балсам, сапун и душ-гел, с какъвто и аромат да е, ми действа добре - не ми изсушава, не се изпъпчвам, не ме сърби. Понякога се случва да ползвам някакви неща на Балеа - харесвам им основно професионалната част от нещата за коса, а и са евтини и не тестват ама доста бързо ми втръсват.
    Виж, нешата за лице са ми по-интересни - там редовно пробвам нещо ново, сменям неща и а-у. В момента съм с гел за всякакъв вид кожа на лицето от марката на Лили, мисля че беше с лайка, ексфолианта ми беше орифлейм ама свърши и трябва да взема нов някакъв. Като цяло на орифлейм нещата за измиване на лице ме кефят бая, хималая ми беше харесал гела в зелено за нормална и суха кожа, има един английски гел за лице от ТТ маркет, за който умирам ама последно го нямаше в магазина. Всъщност, всичко за суха кожа ми е добре на муцуната.
    квак

  3. #3
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    99% от нещата ми за къпане са Dove. Тестват на животни и имат джънк, но са единствените, които ми понасят. Каквото и да ползвам като шампоан, балсам, сапун и душ-гел, с какъвто и аромат да е, ми действа добре - не ми изсушава, не се изпъпчвам, не ме сърби. Понякога се случва да ползвам някакви неща на Балеа - харесвам им основно професионалната част от нещата за коса, а и са евтини и не тестват ама доста бързо ми втръсват.
    Виж, нешата за лице са ми по-интересни - там редовно пробвам нещо ново, сменям неща и а-у. В момента съм с гел за всякакъв вид кожа на лицето от марката на Лили, мисля че беше с лайка, ексфолианта ми беше орифлейм ама свърши и трябва да взема нов някакъв. Като цяло на орифлейм нещата за измиване на лице ме кефят бая, хималая ми беше харесал гела в зелено за нормална и суха кожа, има един английски гел за лице от ТТ маркет, за който умирам ама последно го нямаше в магазина. Всъщност, всичко за суха кожа ми е добре на муцуната.
    Аз нещо не ме кефи миризмата на Dove за мъже. Мирише ми на възрастен доцент по физика.
    Балеа харесвам серията против акне, soft and clear, измивния им гел им е прозрачен и мн евтин и бърз за употреба. Имат хубави и сравнително евтини маски за лице.
    Иначе аз пропуснах за лице да кажа с какво се мия-
    като се къпя ползвам на Garnier гела за лице с активен въглен (неслучайно като се къпя, иначе ако само се мия, изсъхва на различни места, много трудно се отмива, особено от брадата, излизам с него и ме питат в коя мина работя )
    Иначе за ежедневието ползвам точно на balea soft and clear гела със салицилова киселина и бисаболол. Много е лек и прозрачен.
    Скоро ще си взема на Нивея нещо, че на гарниер гела ми почти свърши. Мисля Nivea Men deep или sensitive

    От душ пяната на Нивеа съм мн доволен, въпр че е дамска е перфектна за пътувания и за по-екстремни ситуации на къпане.

  4. #4
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Да, маските на балеа са готяни - и за лице, и за коса. Ама един измивен си бях вземала техен, който беше блестящ и миришеше на нещо кофти - мисля, че ми блъскаше на гел/акрил за нокти, та ми беше неприятен даже да го доизразходя.
    А, а пък за маските за лице на балеа (не знам само аз ли съм) - бях вземала няколко пъти сашенца от черната отлепяща и беше бая добра, после си купих пълноразмерната и НИЩО общо. Сашето е някаква гъста такава, приятна, мирише хубаво, не се стича от мен; пълноразмерната е една мътна и кървава - разделя се, мирише на спирт, разтича се, всичките ми домашни дрехи са черни, понякога не изсъхва добре и не вади нищо от порите.
    Наскоро пробвах някаква кутийка като кутийка от мед в заведенията, от тези на балеа пак, за през нощта се слага и на др ден отмиваш. Омг, прекрасна е! А и ми стигна за 3-4 мазания, включително и по тялото. Действа ми много успокояващо на някакви раздразнения или на ухапано от комар, заглажда и хидратира. Идеална просто! Трябва да си взема още от нея ама само в сашенца, дори и да са я пуснали пълноразмерна.
    квак

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Да, маските на балеа са готяни - и за лице, и за коса. Ама един измивен си бях вземала техен, който беше блестящ и миришеше на нещо кофти - мисля, че ми блъскаше на гел/акрил за нокти, та ми беше неприятен даже да го доизразходя.
    А, а пък за маските за лице на балеа (не знам само аз ли съм) - бях вземала няколко пъти сашенца от черната отлепяща и беше бая добра, после си купих пълноразмерната и НИЩО общо. Сашето е някаква гъста такава, приятна, мирише хубаво, не се стича от мен; пълноразмерната е една мътна и кървава - разделя се, мирише на спирт, разтича се, всичките ми домашни дрехи са черни, понякога не изсъхва добре и не вади нищо от порите.
    Наскоро пробвах някаква кутийка като кутийка от мед в заведенията, от тези на балеа пак, за през нощта се слага и на др ден отмиваш. Омг, прекрасна е! А и ми стигна за 3-4 мазания, включително и по тялото. Действа ми много успокояващо на някакви раздразнения или на ухапано от комар, заглажда и хидратира. Идеална просто! Трябва да си взема още от нея ама само в сашенца, дори и да са я пуснали пълноразмерна.
    Мярнах това за през нощта онзи ден ама не знаех какво е и не го опитах, ама ще ки взема ако ми попадне. Черната отлепящата е яка, другата дето е като кърпичка не я харесвам. Като цяло не съм голям фен на кърпичките тбх. Много са ми лигави, дори на гарниер. Тази в кутийката като мед, как се казва, какъв цвят е кутийката
    Аз си взех една зелена опитах с матча, лайм и пепел от лава. 3 минутна дълбокопочистваща. Готина беше, доста мек станах
    Взел съм и една почистваща за смаляване на пори със салицилова киселина, но не съм опитал още. Reinigende maske klart die Haut mit weisser Tonerde und Zink.
    Ниш не разбирам от немски, някаква бяла кал и цинк май.

    Нивеа отлепващата също е готина. Преди време продавах от алиекспрес едни черни отлепващи в пакетчета, много евтини и пак вършеха работа. Пилатен се казваха.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Ми аз много харесвам тази маска, както ще видите:



    И гледам никога да не оставам след нея. Ползвам я след всяко миене на косата, тоест през ден, за да почисти кожата добре от балсама или маската за коса , че и шампоана, които съм ползвала, защото не са хубави за кожата и запушват порите. Преди като че ли ми действаше по-добре, убиваше пъпчиците, щипеше ми, сега не точно. Но ще продължа да си я ползвам, защото съотношението цена:качество е перфектно. Не мога да повярвам как нещо толкова евтино има толкова добър състав. Останалата грижа може би ще опиша друг път, че е дълга и широка.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  7. #7
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Ми аз много харесвам тази маска, както ще видите:



    И гледам никога да не оставам след нея. Ползвам я след всяко миене на косата, тоест през ден, за да почисти кожата добре от балсама или маската за коса , че и шампоана, които съм ползвала, защото не са хубави за кожата и запушват порите. Преди като че ли ми действаше по-добре, убиваше пъпчиците, щипеше ми, сега не точно. Но ще продължа да си я ползвам, защото съотношението цена:качество е перфектно. Не мога да повярвам как нещо толкова евтино има толкова добър състав. Останалата грижа може би ще опиша друг път, че е дълга и широка.
    Ихааа, бая си се заредила. А на бг отзад какво пише на стикера? Щот от на немски нещо не разбирам, ама съдейки по картинката си мисля нещо за кал от мъртво море например?
    dm имат доста качествени продукти, и аз много очуден останах. И те и лили са ми любими места за продукти за лична хигиена. В елитис самото посещение е нехигиенично, поне в моя град

  8. #8
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Ами, много не помня какво имаше в синята, но е при сашенцата. Такава птозрачна кутийка като от мед, както казах, със ярко син целуфан отгоре, в ярко синя кутийка е сложена, самата маска вътре е синьо-прозрачна. Нарисувано беше нещо отгоре, за да имитира корейски/японски неща. Трябва да я пробваш, защото е безбожно чудесна, поне за мен, и както казах - ми заглажда, успокоява, хидратира... В дни, в които ми е дошла малко изпитата вода много ми съживява лицето. <3 Само хубаво мога да кажа за нея, наистина. <3
    Ива, да, тая дето си показала е много готина също, но и на мен ми щипе малко, та избягвам да я купувам, плюс че има други видове, където пак изчистват, а не ми щипят. Въобще неща, където щипят, не ми харесват. Единствено от щипещите неща си харесвам хиалуроновата киселина - доста ми е приятна на лицето.
    квак

  9. #9
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Някой има ли идея що депилиращите кремове на Вийт са мн по-скъпи от да речем на Дева? Марката ясно, окей. Ама 5 пъти разлика в цената е бая
    За една специфична област ги ползвам... и се чудя да не би на veet да са мноооого по добри нещо? На евелин ли как се казва там нз съм опитвал мъжкия депилиращ ама никак не работи добре и има много странна миризма.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    На мен ми харесва този розовия на дева за чувствителна кожа. На вийт лентичките действително са по-добри от останалите, но крема не мисля. Препоръчвам ти го.
    И да, от кал и тази маска. Има и цинк. Мързи ме да отида до банята да прочета :д
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  11. #11
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    На мен ми харесва този розовия на дева за чувствителна кожа. На вийт лентичките действително са по-добри от останалите, но крема не мисля. Препоръчвам ти го.
    И да, от кал и тази маска. Има и цинк. Мързи ме да отида до банята да прочета :д
    В момента зеления на дева ползвам. Въпреки че мирише на бензин, пак е по-добре от ножче и порязване "някъде"
    В тези кремове има нещо интересно, защото като реагират с алуминиево фолио дълго време и посиняват

  12. #12
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не съм ползвала досега депилатоар, който да не миреше зле. Винаги съм си милела, че е даради уреята в тях.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  13. #13
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Не съм ползвала досега депилатоар, който да не миреше зле. Винаги съм си милела, че е даради уреята в тях.
    Уреята не е ли без аромат и цвят в чист химичен вид? Евентуално леко на амоняк.

    Ахааа, ето каква била причината.
    https://health.howstuffworks.com/ski...eams-smell.htm
    Последно редактирано от dexofen : 08-10-2018 на 22:13

  14. #14
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Тео+вода по няколко пъти на ден.

  15. #15
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Тео+вода по няколко пъти на ден.
    И на косата ли Тео? Аз не знам бтв тяхната гама, какви неща имат. Знам само за сапуни.

  16. #16
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Уреята не е ли без аромат и цвят в чист химичен вид? Евентуално леко на амоняк.

    Ахааа, ето каква била причината.
    https://health.howstuffworks.com/ski...eams-smell.htm
    Същата статия прочетох. Чувала съм, че повечето хидратиращи кремове с урея(?) миришат гадно и оттам тази асоциация ми остана.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  17. #17
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Същата статия прочетох. Чувала съм, че повечето хидратиращи кремове с урея(?) миришат гадно и оттам тази асоциация ми остана.
    И аз си мислех така, ама се сетих за едни опити за извличане на урея от урина. С изпаряване, после филтрация и т.н. че от там помня че не миришише. Урината обаче докато се вари, за да се изпари мирише мега зле.

    Eто който иска да си направи Home made уреа и домашен увонител с урина
    https://www.youtube.com/watch?v=sfldS5hqWYA

  18. #18
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    И на косата ли Тео? Аз не знам бтв тяхната гама, какви неща имат. Знам само за сапуни.
    Косата я къпя всеки ден само с вода и веднъж на седмица, две с Кетозал

  19. #19
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Косата я къпя всеки ден само с вода и веднъж на седмица, две с Кетозал
    Ааа ясно, разбирам. И аз имах подобен проблем, ама ползвах на ducray и едно в една бутилка със синя капачка, не помня вече името. Ох майко като се сетя дюкретата как воняяят особено по-специалните ....

  20. #20
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    И какво правиш с това да си миеш косата само с вода? Нищо. Даже може да й навредиш. Добре, че си мъж и не си личи какво става.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  21. #21
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    И какво правиш с това да си миеш косата само с вода? Нищо. Даже може да й навредиш. Добре, че си мъж и не си личи какво става.
    Амм то мъж ли еее? Аз не го познавах. Сега като се замисля тва отчасти обяснява и защо точно кетозал на химакс фарма
    Хич не я харесвам тази фирма, парацетамолът им и аналгинът им са като тебешир да пиеш

    При нас мъжете също си личи ппц. Учудвам се как не му става мазна, ппц при такива заболявания гъбични става мазна.

  22. #22
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    И какво правиш с това да си миеш косата само с вода? Нищо. Даже може да й навредиш. Добре, че си мъж и не си личи какво става.
    Примерно си махам лака за коса който съм сложил за деня и си стои цял ден. А на сутринта съм смачкан и трябва малко да се приведе в ред, така че има нужда да се почне на чисто. Как ще не си личи, на мен нищо ми няма на косата ама не знам да има разлика в мъжките и женските коси.

  23. #23
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Слагаш лак и отмиваш само с вода? :ооо
    Защото при вас постоянното подстригване не позволява да се види реално колко си увреждате косата, защото докато това стане, вече сте махнали започналото увреждане с нова здрава коса.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  24. #24
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Ами да, отмива се, щом го практикувам вече толкова години. Косата ми си стои все гъста да чукна на дърво, ама и да не чукам това си е ген, и баща ми на 50+ косата си му е на мястото, макар че не знам дали точно от бащата зависи косата, май беше от дядото (и двамата ми дядовци са били плешиви а аз нямам индикации за нещо подобно)

  25. #25
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Между другото в лаковете има доста витамини които всъщност подхранват, а свойството на лака да "запечатва" пази косата от атмосферните условия, и съответно косата има малък допир с околността :д и не знам кое би я направило "болна" както казваш ти....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си