.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 42 от общо 42
  1. #26
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    О, да, със сигурност силиконите, алкохолите, парабените и парфюмите са полезни за косата. Не съм ползвала никога спрей за коса и не съм виждала съставите им, но няма и нужда, за да знам, че това бетониране не е полезно за косата, а за инхалирането пък да не говорим.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  2. #27
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    https://www.livestrong.com/article/7...spray-harmful/
    Първото нещо, което ми излиза като напиша в гугъл hair spray ingredients
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  3. #28
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Относно инхалацията съм го изпитал от първо лице като бях малък и си пръсках в банята пред огледалото, нормалните неща. Но след дълъг период усетих че аз всъщност го дишам това нещо, и от доста време насам го ползвам в една голяма стая на отворена врата и после излизам и почти не вдишвам от изпарянията, по моята логика си остават в стаята, утаяват се някъде си в стаята (по предмети и под) и като минавам с прахосмукачка и чистя прах съответно ги отстранявам заедно с праха при нормалното чистене на апртамента. Втория вариант който най често се случва е да има течение в апратамента (нормално нещо при отворени врати) и по-голямата част си излиза навън, като съответно аз пак се старая да не вдишвам.
    Относно попадането по кожата- мия си лицето просто с вода после евентуално може да сложа малко крем за лице (nivea for men).
    Практикувам го от над 10 години, не мога да кажа че не е безвредно но със сигурност е преживяемо. Предполагам че и доста от химиите които приемам на ден плюс тези от цигарите и храната, та доста от тези химии ги изхвърлям с потта защото тренирам разни неща редовно, и се потя редовно.
    (между другото от едно известно време като чистя с прахосмукачка и бърша прах си слагам маска за прах, ефекта от вдишването на прах е пагубен за организма, ама тя мъдростта идва с годините)
    Последно редактирано от LoadRunner : 08-11-2018 на 21:53

  4. #29
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Относно инхалацията съм го изпитал от първо лице като бях малък и си пръсках в банята пред огледалото, нормалните неща. Но след дълъг период усетих че аз всъщност го дишам това нещо, и от доста време насам го ползвам в една голяма стая на отворена врата и после излизам и почти не вдишвам от изпарянията, по моята логика си остават в стаята, утаяват се някъде си в стаята (по предмети и под) и като минавам с прахосмукачка и чистя прах съответно ги отстранявам заедно с праха при нормалното чистене на апртамента. Втория вариант който най често се случва е да има течение в апратамента (нормално нещо при отворени врати) и по-голямата част си излиза навън, като съответно аз пак се старая да не вдишвам.
    Относно попадането по кожата- мия си лицето просто с вода после евентуално може да сложа малко крем за лице (nivea for men).
    Практикувам го от над 10 години, не мога да кажа че не е безвредно но със сигурност е преживяемо. Предполагам че и доста от химиите които приемам на ден плюс тези от цигарите и храната, та доста от тези химии ги изхвърлям с потта защото тренирам разни неща редовно, и се потя редовно.
    (между другото от едно известно време като чистя с прахосмукачка и бърша прах си слагам маска за прах, ефекта от вдишването на прах е пагубен за организма, ама тя мъдростта идва с годините)
    Ппц, според мен са летливи и не се "утаяват". А и косата не зависи от дядото, споко . Няма чак такива сложни генни зависимости да се скипва цяло поколение. Може да зависи И от него, но не само от него.
    Нивеа мен кремът е хубав, ама няма да свали ако има силикони.
    От цигарите "химикалите" няма да може да излязат с потта.
    Да това за маската е добра идея. Може и с обикновена медицинска. Аз също си слагам, защото от праха мн кашлям после, а и прахосмукачката ни е мн стара и от едната страна смуче, а от другата дими като икарус


    Иначе по въпроса за лака. Вероятно няма да може да се отмие само с вода, тъй като полимерите (гума арабика, поливинил пиролидон и тн напр) са неразтворими във вода. Това чисто теоретично. Но ако е накъсан полимер по някаква технология може да има шанс да се премахне физически.
    Иначе практически, не съм ползвал стилизанти освен сух шампоан и то рядко.

    Ппц, сори че любопитствам, но какво третираш с кетозала? Себореен дерматит ли?

  5. #30
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    О, да, със сигурност силиконите, алкохолите, парабените и парфюмите са полезни за косата. Не съм ползвала никога спрей за коса и не съм виждала съставите им, но няма и нужда, за да знам, че това бетониране не е полезно за косата, а за инхалирането пък да не говорим.
    Като вляза при моята фризьорка и салона е пълен с кифли и кат наркоман ставам, дишам ли дишам Ама сериозно ппц дразнят леко. Ама аз имам и странно предпочитание за миризми. Напр мн ме кефи аромата на изгорели газове.

  6. #31
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    От цигарите "химикалите" няма да може да излязат с потта.
    Напротив, с потта излизат много химикали от организма, кое, как, защо, колко, чети си в интернет.

    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Иначе по въпроса за лака. Вероятно няма да може да се отмие само с вода
    Ми нали ти казах че така практикувам от десетки години, явно се отмива, може и да си остава малко но не ме бърка.


    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Ппц, сори че любопитствам, но какво третираш с кетозала? Себореен дерматит ли?
    Нищо в момента, преди години имаше нещо, но забравих какво и помня че тоя шампоан подейства светкавично, беше го изписал лекар, май е било пърхот, сега си погледнах корените на косата, нямам ни една прашинка а от седмица не съм се 'кетозалвал.

  7. #32
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Фейспалм, прави ко знаеш. И как ще излязат никотина, катраните и тн... най-обичам да се образовам от интернет.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  8. #33
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Напротив, с потта излизат много химикали от организма, кое, как, защо, колко, чети си в интернет.


    Ми нали ти казах че така практикувам от десетки години, явно се отмива, може и да си остава малко но не ме бърка.



    Нищо в момента, преди години имаше нещо, но забравих какво и помня че тоя шампоан подейства светкавично, беше го изписал лекар, май е било пърхот, сега си погледнах корените на косата, нямам ни една прашинка а от седмица не съм се 'кетозалвал.
    Никотинът не излиза през потта. Катраните пък съвсем. За газовете няма да обсъждаме изобщо.
    През потта излизат други неща. Различни. И през урината също. Но главно са от по-различен тип. Много така грубо казано, ако си хапвал наскоро агнешко, което не е приготвено добре и мирише или пък например по spicy китайска храна ще усетиш специфичен аромат на потта и урината.
    Има едни теории, че кафето (мляното) също повлиява аромата на урината и потта. Ако експериментирам скоро, ще споделя

    Никак обаче не е подходящо да прилагаш кетозал, ако нямаш проблем. Кетозалът съдържа кетоконазол, което е антимикотик. Съответно не е много добра идея да го прилагаш, ако нямаш проблем, защото може след време да не ти действа.
    По принцип кетозал може да се използва и за профилкактика и е описано в листовката по начинът по който ти го слагаш. Обаче ппц в тази горещина е хубаво и друго да има освен толкова рядко да слагаш шампоан.

  9. #34
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Фейспалм, прави ко знаеш. И как ще излязат никотина, катраните и тн... най-обичам да се образовам от интернет.
    ами врачански олигофрен цитирай ми поне къде съм писал че никотина и катрана се освобождава чрез потене? Може би трябва да видим какво обаче имаш предвид по тнт... аз умишлено не съм специфицирал защото:
    В цигарата се съдържат над 4000 химически съединения, 90% от които са токсични и вредни!
    Как става отвеждането на токсините?
    Детоксикацията се осъществява с естественото изхвърляне на „отровите“ чрез черния дроб, бъбреците, червата, белите дробове и кожата.

    и така вие двамата сте едни прости олигофрени при които се наблюдава в реално време как единия задава а другия разсъждава- относно клевета.
    Аз затова казах, който иска, както иска да си търси информация, аз вече съм преминал през този процес и не смятам да губя време в ограмотяване на олигофрени. Никотина и катрана не са единствените съставки на цигарите.

  10. #35
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Никак обаче не е подходящо да прилагаш кетозал, ако нямаш проблем. Кетозалът съдържа кетоконазол, което е антимикотик. Съответно не е много добра идея да го прилагаш, ако нямаш проблем, защото може след време да не ти действа.
    По принцип кетозал може да се използва и за профилкактика и е описано в листовката по начинът по който ти го слагаш. Обаче ппц в тази горещина е хубаво и друго да има освен толкова рядко да слагаш шампоан.
    Тук обаче може да си прав, като имам време ще попрочета защото го ползвам изцяло на своя глава.
    Ако се чувстваш знаещ по тоя въпрос, като се занимая с проблема пак ще те питам.
    В нас има достатъчно шампоани, просто аз не ги ползвам, но ще видя кога ще реша този казус.
    Последно редактирано от LoadRunner : 08-12-2018 на 16:14

  11. #36
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Леле, ти си идиот, мой човек. Не го приемай навътре, такива са фактите. Някак си не обичам да чета сайтове тип блиц, които ми дават съвети за здраве. Ти откъде знаеш колко съединения има? Щото аз отворих различни сайтове и видях различни цифри. В такъв случай даклако достоверен е интернет като източник на информация относно здравето? Дадох никотина и катраните като пример, защото ти твърдиш, че могат да се екскретирят с потта, а това не е така. Въобще екскрецията с пот във фармакологията например е нещо незначително и недостатъчно. Ако не вярваш на мен, питай фишката. А когато тези вредни съединения влязат в кръвообращението докато стигнат до екскреция (доколкото това е възможно изобщо) причиняват вреди там откъдето минат. Един прост пример за въглеродния оксид и диоксид, които водят до хиперкапния и хипоксемия, свързват се с хемоглобина, а първият газ си е токсичен. Тая токсичност нанася вреди, пък ти си се поти калкото щеш. Можеш да бъдеш агресивен идиот, колкото си щеш. Поредният пример, че на някои хора просто не си заслужава да си помага, защото вместо да се замислят, ще те заринат с камъни. Ти продължавай да се тровиш с лакове за коса и цигари и си мисли, че ги изхвърляш с потта. Боже.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  12. #37
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    ами врачански олигофрен цитирай ми поне къде съм писал че никотина и катрана се освобождава чрез потене? Може би трябва да видим какво обаче имаш предвид по тнт... аз умишлено не съм специфицирал защото:
    В цигарата се съдържат над 4000 химически съединения, 90% от които са токсични и вредни!
    Как става отвеждането на токсините?
    Детоксикацията се осъществява с естественото изхвърляне на „отровите“ чрез черния дроб, бъбреците, червата, белите дробове и кожата.

    и така вие двамата сте едни прости олигофрени при които се наблюдава в реално време как единия задава а другия разсъждава- относно клевета.
    Аз затова казах, който иска, както иска да си търси информация, аз вече съм преминал през този процес и не смятам да губя време в ограмотяване на олигофрени. Никотина и катрана не са единствените съставки на цигарите.
    Е тази статистика е малко така....да речем популярна.
    Ппц, черният дроб нищо не изхвърля, а обработва. Метаболизира казано научно.

    Не е много подходящо да ми даваш съвети точно по това с което се занимавам. Препоръчвам ти като четеш статии за здравето да четеш от научни източници, или ако ти е трудно и не разбираш, от webmd например, дори уикипедия, ама не българският вариант.

    Иначе наистина ме послушай относно кетоконазола, не прекалявай с употребата му.
    Най-добрата опция е ако си пазиш координатите на предишния дерматолог, предписал кетозала да попиташ какво да правиш. Все пак трябва внимателничко, щото да не излезе пак заболяването.

  13. #38
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Относно химичния състав и токсичността на цигарения дим има написана мн добра глава в една книга How Tobacco Smoke Causes Disease: The Biology and Behavioral Basis for Smoking-Attributable Disease: A Report of the Surgeon General. Източникът е много авторитетен. От 2010 е вярно, но е мн хубава.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK53014/

    Достъпът е свободен през сайта по-горе на националната мед. библеотека на САЩ, имаше я преди време и в замунда се търкаляше на pdf свалена.

    Ето и цялаата книжка
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK53017/

    P.S. в един по-горен пост препоръчах четене на статии от webmd и тн че искам да добавя и medscape.
    Последно редактирано от dexofen : 08-12-2018 на 23:39

  14. #39
    Форумна Сектантка! Мега фен Аватара на dream1707
    Регистриран на
    Feb 2010
    Мнения
    4 319
    Да си призная честно никога не съм разбирала особено много от този тип козметика. Просто ползвам неща, които ми попаднат и съм забелязала, че ми действат добре... пък какво има в тях си нямам идея.
    Винаги в банята имам поне няколко различни шампоана, които сменям периодично, защото задържа ли се дълго с един и спира да ми влияе добре. Или поне аз така си въобразявам. В момента имам Loreal Sensi Balance, който приятеля ми си купи, но аз ползвам и един с активен въглен (май Carbo detox) на Bielenda. Маска на Hair Jazz, която ползвам веднъж в седмицата, защото е с масло от Ший и иначе омазнява (но много си я харесвам). В дните, когато не я ползвам, ползвам балсам.. Green Pharmacy мисля. Обикновено ползвам душ гел, но когато приятеля ми е решил да го изцърка целия на едно къпане, за да мирише на ягодки, ми се налага да ползвам сапун на Dove. Sebamed и Гинексид за знаете къде. Ексфолирам се с кафе и се мажа с бебешко олио, когато си бръсна краката. Май това е всичко.. не съм особено капризна.

  15. #40
    В банята използвам:
    -Като шампоани най-добре са ми действали един на Balea с овес, на Гарниер с мед, и може би на Schauma с кокосовата вода. Косата ми много бързо се омазнява и е много третирана, но с тези шампоани забравих за омазняването най-вече!
    -След шампоана нанасям балсам-само този на Balea с овес отново, от всички други, които съм пробвала просто ми излиза пърхот или допълнително омазняване...
    -След балсама слагам и маска, която е с маслина на марката Nature Revive течно злато, една уникална маска, която наистина ми помага, след баня косата ми е толкова мека, блестяща, не се омазнява бързо и съм наистина много доволна! Българска марка е. Използвах и една с витамини от AVON, но за жалост я спряха.
    -Душ геловете на Nivea и L'angellica са ми просто любими! Остават кожата ми мека, хидратирана и някакво топло приятно усещане. Използвала съм душ-геловете на Avon и Oriflame, но за жалост единственото хубааво в тях е миризмата им по време на баня.
    -Ексфолиант за тяло/скраб използвам само на Velnea от Lily, мирише на сладки бонбонки И прави кожата наистина мека, но я изсушава
    -За лице използвам маска с арган и глина от Avon, също след баня си го ексфолирам със сода за хляб, а устните си ексфолирам със захар и мед

    Сигурна съм, че забравям нещо.. Ама какво е не знам

  16. #41
    Всякакви.Но си правя домашни маски.

  17. #42
    Освен всичко се старая поне един път в седмицата да си правя скраб на тялото. Така открих великолепните скрабове за тяло на Letique. Със силата на естествени съставки с иновативните формули ексфолират нежно кожата и да я подготвят за последващи антицелулитни процедури.
    Последно редактирано от petia_hadzhidimitrova : 11-22-2022 на 09:50

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си