.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 25
  1. #1

    Кучето ми пишка навсякъде

    Здравейте!
    Имам английски кокер шпаньол - Чара, родена на 26-ти март, 2018, т.е. е на 4 месеца и малко. Извеждам я от около месец насам по 2-3 пъти на ден, като се старая всяк разходка да е по минимум 30-40 минути. Вкъщи се старая да я науча да пишка в банята още откакто я взехме - когато беше на 1 месец. Пробвах с награждаване, с пелени, вестници и какво ли не. Карам и се, когато направи беля, но без успех. Редовно пикае по леглата и диваните. Не знам какво да правя вече. Моля ви за помощ и съвети, наистина се отчайвам!

  2. #2
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Да няма някакъв проблем с уринирането? Води ли я на ветеринар?
    Един фр научи дворното си куче да не пикае в къщата му, ама при тебе няма как да се получи с този метод

  3. #3
    Може би това ще помогне. http://www.hera.bg/s.php?n=1553

  4. #4
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    По-скоро я извеждай по 4 пъти за 20-25 минути. Сутрин, обед, следобед и вечер. Малка е все пак, нормално да се изцежда навсякъде. С времето ще се научи, следи къде пикае и ако тръгне по мебелите й дръпни ушите, скарай й се. Мислила ли си за памперси?

  5. #5
    Кокер ли е, забрави да го научиш да не пикае у вас. Прави го, не защото му се пикае, а за да се наложи и да отмъсти като го оставяте само.
    Имам кокер на 8 години, 2 пъти завърши от кучешко училише и още си прави каквото си иска
    Кастрирайте я, някои казват че помагало и ставали по-спокойни

    Едит: разрови се и прочети за странностите на породата
    Последно редактирано от HollyGolightly : 08-17-2018 на 13:18
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  6. #6
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    А ако човек пишка на същото място дето се е изпикало кучето, то няма ли да спре?

  7. #7
    ^мда, викаш за да не се изпикае кучето до крака на масата, изпикай се ти
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  8. #8
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    ^мда, викаш за да не се изпикае кучето до крака на масата, изпикай се ти
    ем по-малко мирише, пък и си е мойто
    То ше е редно и в леглото да си се изпишка човек да се подсигури срещу кучът

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    ем по-малко мирише, пък и си е мойто
    То ше е редно и в леглото да си се изпишка човек да се подсигури срещу кучът
    Мда, жалко е обаче когато и хората без кучета го правят това …
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  10. #10
    anonymous1043668
    Guest
    Не се притеснявай кучето е още малко със постоянство и с воля ще се научи...

    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Мда, жалко е обаче когато и хората без кучета го правят това …
    Пази боже

  11. #11
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Моя приятелка имаше стаф, като го взе на 2-3 месеца и тя пишкаше навсякъде. Та това, което тя направи е да постеле вестници на определеното място и всеки път като ги сменяше, оставаше най-отгоре по един напишкан, за да може кученцето да подуши къде и да си върши работата там, при нея се получи, пробвай и ти.
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  12. #12
    ^и какво, резултатът е пак същия, кучето пак пикае вкъщи, просто само на едно място
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  13. #13

  14. #14
    Супер фен Аватара на bijou
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    UK
    Мнения
    1 044
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    ^и какво, резултатът е пак същия, кучето пак пикае вкъщи, просто само на едно място
    Авторката цели да я научи да пишка в банята, не въобще да не пишка вкъщи.

    К'во се заяждаш?
    When other little girls wanted to be ballet dancers I kind of wanted to be a vampire.

    Time to die.

  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    А ако човек пишка на същото място дето се е изпикало кучето, то няма ли да спре?
    подкрепям
    прави го, за да маркира територия
    единственият начин да го спреш е да демонстрираш доминантност и да "маркираш" върху неговата територия
    така ще разбере къде му е мястото
    Сизър Милан би се гордял с теб

  16. #16
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    подкрепям
    прави го, за да маркира територия
    единственият начин да го спреш е да демонстрираш доминантност и да "маркираш" върху неговата територия
    така ще разбере къде му е мястото
    Сизър Милан би се гордял с теб
    Само лошото е че къщата ще ухае разкошно в продължение на месеци И някои влиза, усеща миризмата...и пита куче ли имате и собственика примерно вика, а не, тва съм аз

  17. #17
    Мда, първо се съревновавате за територия, след това почвате да се хапете, накрая се карате кой е изял повече кучешка храна
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  18. #18
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Мда, първо се съревновавате за територия, след това почвате да се хапете, накрая се карате кой е изял повече кучешка храна
    М то кат нескуик такоз, гранули Онези дето са като яхния може да са по-вкусни нз

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    М то кат нескуик такоз, гранули Онези дето са като яхния може да са по-вкусни нз
    Предполагам, че са, понеже моето чудовище тях предпочита
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  20. #20
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Предполагам, че са, понеже моето чудовище тях предпочита
    Аз си носех няколко седмици в раницата котешки пастет няколко консерви на промоция от била, че като мярна някоя яка котка да я нахраня. И сядам аз на една пейка, отварям пастета да и го дам, ми то мяза баш на евтиния пастет за хора, и по миризма и по консистенция Ама котката си го изяде облиза кутийката

  21. #21
    Почти съм сигурна, че състава е напълно един и същ виж за вкус не мога да гарантирам
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  22. #22
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Почти съм сигурна, че състава е напълно един и същ виж за вкус не мога да гарантирам
    Ся прочитайки пак заглавието се сетих за уринотерапията на Гала и се зачудих с урина от куче дали става

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Ся прочитайки пак заглавието се сетих за уринотерапията на Гала и се зачудих с урина от куче дали става
    Не съм запозната с тази терапия и съм почти сигурна, че не искам да се запознавам с нея
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  24. #24
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Не съм запозната с тази терапия и съм почти сигурна, че не искам да се запознавам с нея
    Не бе, като бира вечер. Ама не е бира. И не е и вечер. Урина е, прясно издоена, топла, сутрешна на гладно. Отиам да повърна, brb

  25. #25
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си