.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    Проблеми със съня...

    Здравейте мисля че имам един доста сериозен проблем от известно време може би месец не мога да се наспя нормално вечер лягам към 12 часа и не мога да заспя въртя се до 5 6 и няколко пъти ми се е случвало въобще да не усепя да заспя и не лягам странното е че дори и когато не успея да си легна на вечерта пак не ми се спи и мога да изкарам до 2 3 постоянно съм в движение не употребявам наркотици не прекалявам с кофейна през деня не получавам някакви стресови ситуации не съм под напрежение на 20 години съм и не искам да посегам към преспивателни защото е прекалено рано и са много вредни. Ще съм изключително благодарен ако някой успее да ми даде някакъв съвет как да заспивам вечер.

  2. #2
    Здравей! Разкажи малко за ежедневието си, какво работиш, студент ли си, как са нещата в семейството. Тия неща са важни в подобни ситуации

  3. #3
    Не ми звучи като инсомния, по-скоро си си оплескал режима. Казват, че физическата активност през деня помага, така че пробвай да се измориш яко с нещо през деня, играй баскетбол, спукай се от фитнес, плувай.

  4. #4
    Мараба, Пабло!
    Преди време имах такъв период от 3 месеца, в които спането буквално беше Ад, защото го нямаше. Въртяха се в леглото като диво прасе в картофи, е няма заспиване, брат. Събуждам се схванат, ала бала. Реших накрая да си закупя нов и хубав матрак, след известно спестяване, си купих, и с ръка на сърцето мога да кажа, че оттогава проблеми нямам. Не знам дали точно този матрак ще избереш, на сайта има и други, но определено е вариант. Късмет и не забравяй, че сънят е здраве, а то е най-важно.
    Последно редактирано от Rengur : 08-15-2018 на 08:13 Причина: Реклама.

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от P.Escobar Виж мнението
    Здравейте мисля че имам един доста сериозен проблем от известно време може би месец не мога да се наспя нормално вечер лягам към 12 часа и не мога да заспя въртя се до 5 6 и няколко пъти ми се е случвало въобще да не усепя да заспя и не лягам странното е че дори и когато не успея да си легна на вечерта пак не ми се спи и мога да изкарам до 2 3 постоянно съм в движение не употребявам наркотици не прекалявам с кофейна през деня не получавам някакви стресови ситуации не съм под напрежение на 20 години съм и не искам да посегам към преспивателни защото е прекалено рано и са много вредни. Ще съм изключително благодарен ако някой успее да ми даде някакъв съвет как да заспивам вечер.

    Нямаш нужда от психотропни приспивателни засега. Атаракса дето са ти препоръчали Е САМО по лекарско предписание, така че не си прави експерименти с него.
    Имаш ли някакви притеснения нещо, тревожност, депресия? Ядеш ли храна непосредствено преди сън? Пиеш ли някакви лекарства и ако да - какви са те? (от това зависи каква добавка за сън е подходящо да пиеш)

    Като най-подходящо според мен е хранителната добавка без лекарско предписание Мелатонин. Според мен на Jamieson е най-хубава, но е и по-скъпичка.
    Има и други също, но от тези имам добър опит. Хубавото е, че са със забавено освобождаване и ще те държи заспал нощта. Сутринта няма ефектите на сънотворно, като отпуснатост и т.н. и безопасно. Ппц не е хубаво да се приема с кофеин около приема на мелатонина, тъй като кофеина има данни, че повишава бионаличността на мелатонин в организма.

    Опитай с тях, ако няма ефект се консултирай със семейния си лекар, тъй като той може да ти изпише нещо по лекарско предписание или да даде по-добра хранителна добавка според случая.

    P.S. Не е желателна прекомерната употреба на алкохолни продукти при безсъние. Въпреки че имат седативен ефект, то те участват в множество взаимодействия и като цяло не влияят добре от физиологична гледна точка на съня.

    Авторе, кажи ни дали имаш и други проблеми, както и дали пиеш лекарства и/или добавки някъде, че да коригираме нещо ако трябва. И не пипай този атаракс ако нямаш лекарско предписание.




    Цитирай Първоначално написано от Mortal Виж мнението
    1. Увеличи алкохола - помага на 100%
    2. Атаракс - не е вредно, а те унася доволно, съня ти е спокоен.
    3. Смени матрака, както каза колегата над мен.

    Като цяло намали стреса в ежедневието, не че на 20 можеш да се стресираш, но при мен това беше главния проблем. С алкохол не е готино всеки ден (готино е ама, трябва да се работи адекватно). Атаракса ми идваше, като дар божи. Матрак бих сменил, но сега като свалих напрежението и спя като пън. Дори на пода мога да заспя...

    Поздрави!

    Edit: Увеличи физическото натоварване - като за начало спорт, но не преди лягане. Избягвай и късните вечери...
    Забранено е даването на съвети с лекарства по лекарско предписание във форума! Да не говорим за психотропни лекарства! Абсолютно недопустимо!!!
    Изобщо този съвет е изключително опасен, не може да препоръчваш на някого да комбинира психолептици с алкохол!!! Ще го убиваш ли какво???
    Последно редактирано от Rengur : 08-15-2018 на 08:15 Причина: Реклама.

  6. #6
    Не работя и не уча занимавам се със продажби на коли проблеми в семейството ми нямам.

  7. #7
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от P.Escobar Виж мнението
    Не работя и не уча занимавам се със продажби на коли проблеми в семейството ми нямам.
    А приятна ли е обстановката ти за спане, чист въздух, ниска температура, тишина, удобна възглавница и матрак?
    Най-ефективно ще е сякаш да опиташ с Мелатонин. Проветрявай си стаята преди да легнеш да спиш, пускай си нещо в леглото да те онася, примерно филмче някакво или сериал и гледай да е по-хладно в стаята. На горещо се спи трудно. Сложи си хубави чаршафи, прясно изпрани да миришат на хубаво и си виж матрака и възглавницата дали са ти удобни
    Има още едно нещо, което лично на мен много ми помага преди сън и то е в леглото да си .... таковаш една, сеш се нали?

  8. #8
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от P.Escobar Виж мнението
    Не работя и не уча занимавам се със продажби на коли проблеми в семейството ми нямам.
    Спри амфетите и ще се оправиш.
    Последно редактирано от Rengur : 08-15-2018 на 08:16 Причина: Обиди.

  9. #9
    "Спри амфетите и ще се оправиш."


    Приятел аз ако взимах амфетамин нямаше да пиша по форумите ������
    Последно редактирано от Rengur : 08-15-2018 на 08:19

  10. #10
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Пабло, въобще не ми говори на приятел.
    И като имаш проблеми със съня вместо да си пред екрана в 2:55 AM въри се пробвай да поспиш.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    А приятна ли е обстановката ти за спане, чист въздух, ниска температура, тишина, удобна възглавница и матрак?
    Най-ефективно ще е сякаш да опиташ с Мелатонин. Проветрявай си стаята преди да легнеш да спиш, пускай си нещо в леглото да те онася, примерно филмче някакво или сериал и гледай да е по-хладно в стаята. На горещо се спи трудно. Сложи си хубави чаршафи, прясно изпрани да миришат на хубаво и си виж матрака и възглавницата дали са ти удобни
    Има още едно нещо, което лично на мен много ми помага преди сън и то е в леглото да си .... таковаш една, сеш се нали?
    Всичко е точно мисля че не е от възглавницата и матрака защото тази вечер приятелката ми искаше да спим у тях и пак същата история не заспивам ще пробвам мелатонин.

  12. #12
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от P.Escobar Виж мнението
    Всичко е точно мисля че не е от възглавницата и матрака защото тази вечер приятелката ми искаше да спим у тях и пак същата история не заспивам ще пробвам мелатонин.
    Може да опиташ и с разни билки, ама... не очаквай супер ефект. Маточина, лайка, такива неща.
    А и валериан може също. Мента, глог и валериан. (въпр че звучи пенсионерско и аз го пия от време на време )

  13. #13
    Приятел, като се прибереш там у вас вечерта, пийни една ракийка, ако трябва 2, удари едно ебане на жената след това и би трябвало да те отпусне до толкова, че да си заспиш без проблем

  14. #14
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от rakiqsekavecher Виж мнението
    Приятел, като се прибереш там у вас вечерта, пийни една ракийка, ако трябва 2, удари едно ебане на жената след това и би трябвало да те отпусне до толкова, че да си заспиш без проблем
    И след няколко години чернодробна цироза.
    Втората част съм съгласен обаче. Ппц сексът е изморително нещо и много хубаво се спи след секс Пък и честно казано, по-приятен фитнес от този няма

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си