.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 39
  1. #1

    Бременна ли съм?!

    Здравейте! През последната седмица четох в интернет и се информирах по въпроса дали е възможно да съм бременна... И така, последният ми цикъл беше на 19-ти юли, а според календарчето овулацията е била на 2-ри август. Очаквам менструацията си на 16-ти... На 4-ти август правих за пръв път секс... Дори ми е трудно да възприема случилото се като секс, бяхме без презерватив, момчето си го вкара не много навътре... Не усетих болка, по-скоро леко напрежение.. Затова си мисля, че все още не съм дефлорирана... Нямаше и кръв. Той се изпразни много набързо, но не в мен... Много се уплаших, че може да е станала белята, затова през последната седмица изчетох какво ли не... Освен това, преди два-три дни се появиха странни симптоми: парене и лека болка при уриниране, затова реших да отида на лекар. Гледаха ме 3 пъти на видеозон, пуснаха ми изследвания, в началото се усъмниха за цистит, възпаление на яйчниците и т.н., но не откриха нищо. Аз се поуспокоих, но същата вечер четох, че дори с кръвни изследвания и на видеозон все още е прекалено рано да се види, ако има нещо (не знаех, че кръвният тест за бременност се различава от обикновеното взимане на кръв от пръстчето в лаборатория). Освен това, коремът ми е ужасно подут, други оплаквания обаче нямам... Знам, че това, което направихме беше грешка, и се моля да не си платим скъпо за нея.. ДРУГИЯ ПЪТ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ПРЕЗЕРВАТИВ! ПРОСТО МИ БЕШЕ ЗА ПРЪВ ПЪТ, НЕ СЪМ И ПРЕДПОЛАГАЛА, ЧЕ НЕЩАТА МОГАТ ДА СТИГНАТ ДОТУК!!! Какво мислите? Възможно ли е да съм бременна?
    Последно редактирано от Eloizzz : 08-14-2018 на 12:20

  2. #2
    Цитирай Първоначално написано от Скорпион Виж мнението
    Възможно е да си проста.
    Нека попитаме специалистите. Те курвите от тоя форум знаят повече от лекарите дето са учили 8-10 години за това.
    (обещавам пред себе си, че повече няма да отварям тоя форум)
    Какъв ти е проблема? Като нямаш какво съществено да кажеш, просто не пиши...

  3. #3
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ми от мензис-календари не разбирам, но иначе сигурно може и да се е случило. Също е мн възможно да си докопала някаква полово предавана болест/инфекция.
    Как изобщо ти мина през ума да правиш първия си път вагинален секс без кондом? А момчето мозък няма ли... аз не бих го правил на негово място, особено като се има предвид, че си била девствена ще бъде твърде отвратително.
    P.S. На колко си, че досега само от пръста ти са ти вземали кръв в лаборатория?

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Ми от мензис-календари не разбирам, но иначе сигурно може и да се е случило. Също е мн възможно да си докопала някаква полово предавана болест/инфекция.
    Как изобщо ти мина през ума да правиш първия си път вагинален секс без кондом? А момчето мозък няма ли... аз не бих го правил на негово място, особено като се има предвид, че си била девствена ще бъде твърде отвратително.
    P.S. На колко си, че досега само от пръста ти са ти вземали кръв в лаборатория?
    На 17. Не съм боледувала сериозно от нищо досега.

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Eloizzz Виж мнението
    На 17. Не съм боледувала сериозно от нищо досега.
    Отиди при гинеколога си на преглед и му сподели случилото се

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Ми от мензис-календари не разбирам, но иначе сигурно може и да се е случило. Също е мн възможно да си докопала някаква полово предавана болест/инфекция.
    Как изобщо ти мина през ума да правиш първия си път вагинален секс без кондом? А момчето мозък няма ли... аз не бих го правил на негово място, особено като се има предвид, че си била девствена ще бъде твърде отвратително.
    P.S. На колко си, че досега само от пръста ти са ти вземали кръв в лаборатория?
    Значи втория може да е без презерватив?!
    Аз си мисля, че не си бременна, няма как просто.

  7. #7
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Marinela_D Виж мнението
    Значи втория може да е без презерватив?!
    Аз си мисля, че не си бременна, няма как просто.
    Е то тя щом на първия не е ползвала, едва ли и на втория ще ползва
    P.S. Нещо масово чувам напоследък, че в някои държави, малко по на изток от нас, нещо много често си изплаквали кондомите и ги ползвали повторно, че производителите пуснали надписи, че са за еднократна употреба

  8. #8
    Разберете, че няма значение дали ще ти е 1ви, 2ри или 100тен път, винаги има опасност от бременност ако не се ползва презерватив или друго противозачатъчно средство, както и има огромна опасност от STDs.
    Освен това няма как да имаш каквито и да било симптоми толкова рано, то дори няма достатъчно HCG да покаже позитивен тест
    Ако не ти е дошло до една седмица, направи си тест и виж какво ще покаже, все още е рано, да не говорим и че след първия път е много вероятно да ти се размести цикъла.
    Имаш очевидно интернет, нямаше да е лошо да си набавиш информация на тази тема преди да правите каквото и да било, а не след дъжд качулка да питаш по форумите дали не си бременна
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  9. #9
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Всъщност чхг може да покаже позитивизъм да вметна.
    Този сексуален контакт, който се описва е минимален и несъпътстван от еякулация. Вероятността за забременяване е твърде ниска. Симптомите, които се описват са подобни на цистит или на друга евентуално лека (надявам се) инфекция в следствие на разраняване на нежната и чувствителна лигавица на влагалището, която не е свикнала на чужди тела вътре, лол. По-скоро се притеснявай от венерически болести, отколкото бременност. Всъщност за съжаление доста от венерическите болести протичат леко, дори безсимптомно при нас жените така че, да.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Всъщност чхг може да покаже позитивизъм да вметна.
    Този сексуален контакт, който се описва е минимален и несъпътстван от еякулация. Вероятността за забременяване е твърде ниска. Симптомите, които се описват са подобни на цистит или на друга евентуално лека (надявам се) инфекция в следствие на разраняване на нежната и чувствителна лигавица на влагалището, която не е свикнала на чужди тела вътре, лол. По-скоро се притеснявай от венерически болести, отколкото бременност. Всъщност за съжаление доста от венерическите болести протичат леко, дори безсимптомно при нас жените така че, да.
    Закъснява ми вече с 2 дни и наистина започнах да се притеснявам...

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Разберете, че няма значение дали ще ти е 1ви, 2ри или 100тен път, винаги има опасност от бременност ако не се ползва презерватив или друго противозачатъчно средство, както и има огромна опасност от STDs.
    Освен това няма как да имаш каквито и да било симптоми толкова рано, то дори няма достатъчно HCG да покаже позитивен тест
    Ако не ти е дошло до една седмица, направи си тест и виж какво ще покаже, все още е рано, да не говорим и че след първия път е много вероятно да ти се размести цикъла.
    Имаш очевидно интернет, нямаше да е лошо да си набавиш информация на тази тема преди да правите каквото и да било, а не след дъжд качулка да питаш по форумите дали не си бременна
    Може ли да обясниш малко повече за разместването на цикъла, защото търсих в интернет и не намерих нищо съществено по въпроса.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Разместване на цикъла?! Няма такава корелация. Още повече след някакъв мижав сексуален контакт. Редовният полов живот би могъл да окаже дори благоприятно влияние върху редовността и качеството на менструалния цикъл.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  13. #13
    И как по точно? Бих желал научна обосновка на твърдението ви.

  14. #14

  15. #15
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от Скорпион Виж мнението
    И как по точно? Бих желал научна обосновка на твърдението ви.
    Можете да поитате ендокринолог или гинеколог за най-точно обяснение, но позвавам достатъчно от втория вид и именно от тях имам тази информация. Сексът сам по себе си на биохимично ниво е mess. Благодарение на него се отделят хормони като окситоцина например, също и серотонин и какво ли още не, които от своя страна влияят положително на ментално ниво. Стимулират се жлезите с вътрешна секреция, отговорни за цикъла на жената.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  16. #16
    Изобщо наясно ли си с действието на тези два хормона. Хормона на щастието не се отделя само при ебане. За прогестерона знаеш ли?

  17. #17
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от Скорпион Виж мнението
    Изобщо наясно ли си с действието на тези два хормона. Хормона на щастието не се отделя само при ебане. За прогестерона знаеш ли?
    Вижте, наясно съм вероятно много по-добре от вас с хормоните, ситнеза, функциите, референтните им стойности и тн. Дадох ви пример за хормони, синтезирани благодарение на половия акт. Вашето отношение към секса или по-точно липсата на такова е личен проблем, който вероятно също касае проблем от вътрешно естество. Отделя се не само серотонин, но и разви медиатори, ендорфини, адреналини, норадреналини, пролактин и общо взето се повишава активността на организма. Прогестеронът е един от женските стероидни хормони, отговорен за менструалния цикъл, овулацията, настъпването и задържането на бременността и тн. Той няма пряко въздействие от половият акт, а косвено.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  18. #18

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Е то тя щом на първия не е ползвала, едва ли и на втория ще ползва
    P.S. Нещо масово чувам напоследък, че в някои държави, малко по на изток от нас, нещо много често си изплаквали кондомите и ги ползвали повторно, че производителите пуснали надписи, че са за еднократна употреба
    Логиката ти е желязна

  20. #20
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    И аз бих желал.
    Редовният полов живот води до загуба на мозъчните клетки, ето защо съм толкова умен
    Няма такова нещо. То по принцип винаги има загуба на мозъчни клетки.

    Цитирай Първоначално написано от Скорпион Виж мнението
    Изобщо наясно ли си с действието на тези два хормона. Хормона на щастието не се отделя само при ебане. За прогестерона знаеш ли?
    Начиии, като чуя някой да вика на серотонина хормон на щастието и ми стига. От там нататък няма нужда да чета колко знае за серотонина.

    Прогестерона не се отделя по време на секс.
    Отделянето на едни хормони много често предизвиква отделянето на още няколко и тяхното отделяне предизвиква отделянето на още няколко. Много често хормоните са в зависими системи.
    Но при секс главно се отделят пролактин, окситоцин (и мъжете ги имаме също), адреналин, ендорфини, фенилетиламин --> допамин, тестостерон и разбира се и серотонин. И до тука беше лесната част. От тук нататъка става страхотен бъркоч.

    Серотонин отделяме постоянно, използваме го за мн неща, не е само "хормон на щастието".

  21. #21
    Не видях, че iva ми е отговорила. Ставаше въпрос за хормони и благоприятно им влияние върху редовността и качеството на менструалния цикъл. Серотонина е известен още под името хормона на щастието(нз дали си бил на лекции по биохимия). Това, че съм го нарекъл по този начин не означава, че това му е единствената фукция. Така, че не ми се напичай. Аз материала си го знам(до някакво ниво). Физиологичните ефекти на окситоцина са повишава възбудимостта на маточната мускулатура в края на бременността за да се улесни самото раждане и повишаване тонуса на изходните каналчета на млечните жлези след раждането(за лактацията).
    Попитах въпроси относно едно твърдение- отговорите не бяха добри. Научен труд да се цитира( за менструация-секс-хормони връзката) Както и да е.

  22. #22
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Ми, не, окситоцин не се екскретира само тогава. Можеш да попиташ гинеколозите. Аз не съм такава, но всеки един ще ме подкрепи.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  23. #23
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Скорпион Виж мнението
    Не видях, че iva ми е отговорила. Ставаше въпрос за хормони и благоприятно им влияние върху редовността и качеството на менструалния цикъл. Серотонина е известен още под името хормона на щастието(нз дали си бил на лекции по биохимия). Това, че съм го нарекъл по този начин не означава, че това му е единствената фукция. Така, че не ми се напичай. Аз материала си го знам(до някакво ниво). Физиологичните ефекти на окситоцина са повишава възбудимостта на маточната мускулатура в края на бременността за да се улесни самото раждане и повишаване тонуса на изходните каналчета на млечните жлези след раждането(за лактацията).
    Попитах въпроси относно едно твърдение- отговорите не бяха добри. Научен труд да се цитира( за менструация-секс-хормони връзката) Както и да е.
    Начии, биохимията е наука за структурата на веществата главно и за процесите които протичат от химична гледна точка. Функциите им се изучават от други науки. На серотонина конкретно най-вече от психиатрия и неврология. Отиди кажи на един психиатър, че серотонина е хормонът на щастието да видиш как ще се разсмее. Това е тривиално име. Серотонинът е невромедиатор, участва в много, много, много, много процеси, вкл. в регулация на апетит, сън, болка и т.н. Не случайно при много силни болки понякога се дават инхибитори на обратното захващане на серотонина в комбинация с болкоуспокояващи.
    Ппц на лекции по бх не ходят повече от 5-10 души от общо 200.
    Окситоцинът, както казах, има и функции при мъжете - емоционално обвързване и т.н. При жената подпомага и зарастването на разкъсвания и малки рани в след раждането също.

    Какъв научен труд точно искаш кажи и ще ти го цитирам до половин час, няма проблем

  24. #24
    По биохимия се изучава всичко(пътища на химичните вещества, функции, а дори и патологии при липса на даден ензим, витамин, хормон) ако си бил попаднал на точния човек. Физиологията е най пряко свързана с нея. Цитирай ми това с емоционалното обвързване, че ми стана интересно. Не, че има общо с това, което питах.

  25. #25
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Ми окситоцин се отделя и докато се гушкате дори, бе, мен.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си