.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Възможно ли е да съм гей?

    Здравейте хора. Пише ви момче на 23 години, което е много объркано и уплашено. Зная, че не е тук мястото да питам такива въпроси и че не можете да ми помогнете реално, но съм супер самотен и няма с кого да говоря и към кого да се обърна, а и съм много уплашен.. Така аз мисля, че може да съм гей и това ме съсипва от вътре, защото не ми се иска да съм такъв и може би и затова се мъча и ми е трудно, защото не искам да се приема.. Преди харесвах мацки, имал съм гаджета и любови, трепети, както всички други хора.. Но преживях и много отхвърляния и разочарования и това някак си мисля, че ми се отрази и ме промени.. Няма да изпадам в подробности, но вече започнах да мисля за мъже и все по-малко за жени... и се чувствам ужасно..

  2. #2
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Ами, не е много трудно да разбереш.
    Опитай с момиче, виж как става, харесва ли ти, до колко ти харесва, възбуждаш ли се, влюбваш ли се и т.н.
    После опитай с момче същото. Важно е и двата представителя в началото като ги подбираш да са равностойни, т.е. ако си избереш жена на 73 е очевидно, че не става, схващаш нали.
    Сега си объркан, щото имаш смесени чувства и към двата пола, които са били в начало персонализирани, после са се деперсонализирали и тва малко е усложнило ситуацията.
    Важно е къде и ще си търсиш запознанствата... има недобри опции понякога в по-популярните сайтове.
    И за двата случая важи Tinder. За момчета може да ползваш също boy.bg и grindr. За момичета повечето популярни сайтове ще ти свършат работа, само внимавай момичето да няма и адамова ябълка накрая Ако не си в БГ, а в чужбина, има и други сайтове и приложения, пиши ми ЛС, ще ти ги кажа.
    Ако и на двете имаш положителен резултат - то си бисексуален. С бисексуалността има няколко вариянта, може да е на равно, може и да се класифицира като MSM - men who have sex with men (има и WSW но това е др). Може после след опитите да разгледаш Скалата на Кинси и по нея да се ориентираш, тя е за MSM. Ппц не харесвам особено неговиге теории, но скалата не е лоша, просто като ориентир, че има различни версии. Все пак е много стара, над 60 годишна е вече, но от гледна точка на това, че няма чисто черно и чисто бяло дава добра информация.
    По-долу ще ти я драсна набързо от уикипедия.

    --------------------------------------
    Степен Описание
    0 Изключително хетеросексуален тип активност.
    1 Предимно хетеросексуален тип активност, с инцидентна хомосексуална активност.
    2 Предимно хетеросексуален тип активност, с честа хомосексуална активност .
    3 Хетеросексуален и хомосексуален тип активност, разпределени по равно.
    4 Предимно хомосексуален тип активност, с честа хетеросексуална активност.
    5 Предимно хомосексуален тип активност, с инцидентна хетеросексуална активност.
    6 Изключително хомосексуален тип активност.
    X Асексуален тип активност.
    -------------------------------------------

    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...BD%D1%81%D0%B8

    Та това може да ти служи като доказателство, че ако си бисексуален може да не е 50/50 предпочитанието.

    Btw много ми прилича на една предишна тема от форума, та да те предупредя от сега, че никак не е изключено да почнат да ти пишат простотии няколко души от форума. Имай си едно наум. Ако забележиш нещо подобно, на всяко мнение има един триъгълен бутон с удивителен знак в ляво под името на автора. Използвай го

  3. #3
    Проблемът е напълно психологически, убеден съм. Имаш патология на сексуалните влечения и ОКР (обсесивно-компулсивно разстройство) с обсесивни страхове за сексуалната ориентация. Трябва ти консултация с психолог, а не тъпи съвети, каквито ти е дал индивидът по-горе. Въобще дори не му чети коментара. Това е от мен.
    “Животът е за всеки, но не е еднакъв за всеки.” - И. Трайков

  4. #4
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Шок Виж мнението
    Проблемът е напълно психологически, убеден съм. Имаш патология на сексуалните влечения и ОКР (обсесивно-компулсивно разстройство) с обсесивни страхове за сексуалната ориентация. Трябва ти консултация с психолог, а не тъпи съвети, каквито ти е дал индивидът по-горе. Въобще дори не му чети коментара. Това е от мен.
    Къде пък видя ОКР??? Има някакво притеснение по-скоро... въобще няма данни за ОКР, нито черти за ОКР. ОКР има изключително характерен вид, който с нищо не може да се обърка. И по принцип пациентите с ОКР ги пращаме на психиатър, щото като отидат на психолог, завършил психология задочно в НБУ става чудно просто...
    За ОКР трябва да имаме обсесия и компулсия. Да речем, че притеснението за сексуалната ориентация е обсесията, то тогава кое е компулсията?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си