.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Всяка вечер преди да заспя имам случайни мисли,които са безмислени ..

    Здравейте. Ще се радвам, ако ми помогнете с това:Аз съм момче на 18г. Всяка нощ, когато се опитвам да заспя,преди да заспя идват мисли, които не искам да мисля.Нямат нищо общо с реалността.Те са случайни, безсмислени и като сънища, но аз съм все още буден и когато започнат, заспивам на момента. Ако не се появят не заспивам или заспивам много трудно. Какво е това?Нормално ли е?Също така през нощта се будя по 1-2 пъти,но мисля,че това е нормално.Ходил съм на невролог,но така и не разбрах какво е това ....тези дни пак ще ходя.Благодаря ви.

  2. #2
    Може да се каже, че е нормално, защото не си първия, нито последния, на когото се случва това. Обаче не може със сигурност да се твърди, за твоя случай. Всеки е различен. Препоръчвам ти да отидеш на психолог, защото каквото се случва в главата свързано с мисли, е, задача за психолог, а не, за невролог. Проблемът, ако има въобще такъв, не е физически, а по скоро психически. Преценявам, според информацията, коята си дал.

    Знаеш ли долу-горе откога ти се случва така?
    По принцип има ли нещо, което да те тревожи през деня или от седмици ?

    Обикновенно такива мисли не са точно безсмислени.
    Като сънища, имаш предвид, че си в полу-будно състояние, през което без воля, мислите ти извират и изчезват, като същевременно, както в сънищата, заедно със тях изникват ментални картини(изображения, все едно фантазираш)?

  3. #3
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    На мен ми се случва нещо подобно, преди да заспя започвам да си мисля разни депресирани и тъпи неща от типа на "Защо съществуваме", "Има ли смисъл да се живее, защо, при положение че всички ще умрем", не виждам смисъл в нищо и те така. Сега и да ги мисля - нищо. Смятам, че е нещо с хормоните, друга причина не виждам.

  4. #4
    anonymous1043668
    Guest
    Не се притеснявай, това е нещо нормално, на мен се случва също. Всеки си е мислил странни неща, въпроси, които нямат отговор и т. н. преди да заспи.Може и да е просто период, изчакай малко и виж какво ще стане. Ако нещо се съмняваш, може да отидеш на психолог...

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    То тази материя не е за невролог по принцип, а за психиатър, или в някои случай за невропсихиатър. А какви са мислите които получаваш? Важно е ппц.
    Пиеш ли много кофеин през деня или някакви други стимуланти? Консумираш ли алкохол преди сън? Някакви психоактивни вещества или лекарства? :P Имаш ли усещането, че си под стрес, напрежение, много натоварен през деня или притеснен? Преживявал ли си наскоро някаква психическа травма?

    Иначе за психолог няма смисъл много много, тъй като в България повечето психолози не са квалифицирани и дори не могат да прилагат различни видове психотерапия. Освен това психологът няма медицинско образование, не е медицинско лице и не може да ти назначи изследвания, нито да постави диагноза или да ти изпише лекарства ;P

    Като цяло ми изглежда напълно безобидно честно казано, ама ако искаш кажи си все пак и мислите какви са, за какво става дума в тях и така.

  6. #6
    Получаваш сигнали отгоре, време е да се събудиш от съня и да се промъкнеш през времевия вакуум в нищото.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    Може да се каже, че е нормално, защото не си първия, нито последния, на когото се случва това. Обаче не може със сигурност да се твърди, за твоя случай. Всеки е различен. Препоръчвам ти да отидеш на психолог, защото каквото се случва в главата свързано с мисли, е, задача за психолог, а не, за невролог. Проблемът, ако има въобще такъв, не е физически, а по скоро психически. Преценявам, според информацията, коята си дал.

    Знаеш ли долу-горе откога ти се случва така?
    По принцип има ли нещо, което да те тревожи през деня или от седмици ?

    Обикновенно такива мисли не са точно безсмислени.
    Като сънища, имаш предвид, че си в полу-будно състояние, през което без воля, мислите ти извират и изчезват, като същевременно, както в сънищата, заедно със тях изникват ментални картини(изображения, все едно фантазираш)?
    Здравейте.Ами тези мисли просто не искам да ги мисля..сякаш сами излизат от нищото и така продължават докато не заспя.От някъде година ми се случва това,но като цяло не ми пречи.Просто леко се притеснявам,защото преди не помня да съм имал такива работи..

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Не се притеснявай, това е нещо нормално, на мен се случва също. Всеки си е мислил странни неща, въпроси, които нямат отговор и т. н. преди да заспи.Може и да е просто период, изчакай малко и виж какво ще стане. Ако нещо се съмняваш, може да отидеш на психолог...
    Като цяло не ми пречи,но просто се притесних на момента....

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    То тази материя не е за невролог по принцип, а за психиатър, или в някои случай за невропсихиатър. А какви са мислите които получаваш? Важно е ппц.
    Пиеш ли много кофеин през деня или някакви други стимуланти? Консумираш ли алкохол преди сън? Някакви психоактивни вещества или лекарства? :P Имаш ли усещането, че си под стрес, напрежение, много натоварен през деня или притеснен? Преживявал ли си наскоро някаква психическа травма?

    Иначе за психолог няма смисъл много много, тъй като в България повечето психолози не са квалифицирани и дори не могат да прилагат различни видове психотерапия. Освен това психологът няма медицинско образование, не е медицинско лице и не може да ти назначи изследвания, нито да постави диагноза или да ти изпише лекарства ;P

    Като цяло ми изглежда напълно безобидно честно казано, ама ако искаш кажи си все пак и мислите какви са, за какво става дума в тях и така.
    Мислите,които получавам са напълно несвързани неща.Нямат нищо общо и е така-излизат от нищото...Примерно когато вече съм на път да заспя и започнат да се появяват мислите са примерно представявам си някаква птица как лети,после изведнъж говоря с някого ит.н...напълно безмислени.Не пия кафе,нито алкохол,имал съм периоди от по 1-2 седмици,когато вечер преди да заспя ми е леко напрегнато,но сега всичко е ок.За психическата травма..незнам,но когато отидох на невролог поради този странен проблем,той ме прати на ЯМР и ми откриха микроаденом на хипофизата....03мм,направихм хормонални изследвания и всичко е в норма.Та не мисля,че този аденом причинява това,защото и преди това ми се случваха тези мисли.А като се замисля това започна,след като започнах да тренирам-около година по-късно и то,защото тогавав бях чел колко е важен съня,а бях много зарибен и се опитвах да заспя,да се напраягам да заспя,да се ядосвам,когато не мога да заспя и т.н,а то се оказа,че просто си бях развалил режима през лятото и е напълно нормално,като почне даскалото да не съм свикнал да лягам и ставам рано....,и това стана само защото бях чел,че съня е в основата на бодибилдинга..не казвам,че не е така,но сега всичко си е ок..не се напрягам за такива работи и все още си тренирам...д*ба колко съм бил шантав

  10. #10
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Ivan02bg Виж мнението
    Мислите,които получавам са напълно несвързани неща.Нямат нищо общо и е така-излизат от нищото...Примерно когато вече съм на път да заспя и започнат да се появяват мислите са примерно представявам си някаква птица как лети,после изведнъж говоря с някого ит.н...напълно безмислени.Не пия кафе,нито алкохол,имал съм периоди от по 1-2 седмици,когато вечер преди да заспя ми е леко напрегнато,но сега всичко е ок.За психическата травма..незнам,но когато отидох на невролог поради този странен проблем,той ме прати на ЯМР и ми откриха микроаденом на хипофизата....03мм,направихм хормонални изследвания и всичко е в норма.Та не мисля,че този аденом причинява това,защото и преди това ми се случваха тези мисли.А като се замисля това започна,след като започнах да тренирам-около година по-късно и то,защото тогавав бях чел колко е важен съня,а бях много зарибен и се опитвах да заспя,да се напраягам да заспя,да се ядосвам,когато не мога да заспя и т.н,а то се оказа,че просто си бях развалил режима през лятото и е напълно нормално,като почне даскалото да не съм свикнал да лягам и ставам рано....,и това стана само защото бях чел,че съня е в основата на бодибилдинга..не казвам,че не е така,но сега всичко си е ок..не се напрягам за такива работи и все още си тренирам...д*ба колко съм бил шантав
    Ами това с аденома малко променя ситуацията.
    Отново смятам, случаят е за невролог/невропсихиатър/психиатър, в зависимост накъде ще се развият нещата. Ако не е от аденомът, а е обикновено разстройство на съня, психиатър много лесно ще ти го коригира и със сравнително малко странични ефекти.
    Много е важно, че спомена за аденома, тъй като все пак е съпътстващо заболяване, та в този смисъл не вземей никакви лекарства или хранителни добавки, дори за сън, ако не си се консултирал с лекар предварително.
    В София конкретно например, вероятно и в другите градове, има лаборатории по изследване на съня и нарушенията на съня и могат да проведат високо-специализирани изследвания, за да определят от какво се получава и как да те лекуват. :P
    Иначе, в тази ситуация, психологът няма много какво да прави.
    Последно редактирано от dexofen : 08-26-2018 на 20:55 Причина: форума лагва

  11. #11
    Относно непълния отговор по-горе:направих изледвания и всичко е ок и не мисля,че е от това....всичко започна преди няколко месеца...

  12. #12
    Също така преди да почне това,бях започнал да тренирам и четох колко е важен съня и т.н. и тъй като бях много зарибен започнах да се насилвам да спя..попринцип миналото лято си бях развалил режима на сън и лягах към 2-3 и изведнъж започнах да се мъча да заспя в 11 и както знаете като се прецака режима на сън е трудно пак да се пооправи..и така като се въртя до 3 само се ядосвах и т.н....Сега всичко е ок и нямам такива проблеми,не се ядосвам за такива неща...д*ба и откаченият съм бил

  13. #13
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Най-вероятно ти няма нищо!
    Просто си още млад и чувствителен.
    Казват му „поток на съзнанието“ и тези, които успяват да го „хващат“, правят високо изкуство от това. Типичен пример е Бъроуз в „Голия обяд“:

    „„.....Точно от сироп за кашлица…
    Хиляди дроги щурмуват кристалните клиники, сготвят и изяждат хероина и коката…
    Във варовиковата пещера срещнах човек с главата на медуза в кутия за шапки и казах:
    — Бъди внимателен! — на Митничаря… Замръзна завинаги с ръка на сантиметър от двойното дъно…
    — Многобройни фрактури — казва маститият лекар… — Много съм техничен…
    Биеща на очи туберкулоза върлува под портали, хлъзгави от храчки…““

    Или Керуак, който на един дъх „в потока“ пише „По пътя“ :

    .... „„За миг изживях онова състояние на екстаз, за което вечно бях копнял, прекрачих решително във времето към извънвременните сенки, стъписах се пред уязвимостта на тленното царство, усетих смъртта по петите, която те мушка да тичаш нататък — призрак, задъхан от собствения си бяг, — и се блъснах в жицата, а от нея се разлетяха ангели, за да изчезнат в свещената бездна на несътворената празнота, където мощни и неразгадаеми излъчвания образуват ослепително яркото абсолютно съзнание и сред магичен небесен рояк се разтварят като лотоси безброй приказни светове. Разнесе се неописуем тътен, не просто бучене в ушите ми, а кънтеж от всички посоки, който не напомня на ни един от познатите ни звуци. Разбрах, че съм умирал и съм се прераждал безброй пъти, но нямам спомен за това, защото преходите от живот към смърт и обратно към живот са така лесни за духа, магически превъплъщения, без усилия, както милионите заспивания и пробуждания, изцяло непреднамерени, несъзнателни.““

    Иначе служи мозъка да систематизира инфото от деня и да фиксира важното в паметови следи. За да не му пречи съзнанието, му пуска филм един вид

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си