.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 42
  1. #1

    Започвам да ревнувам ...

    Здравейте! Аз съм момче на 20 от Пловдив. Уча висше и работя. Вече от 10 месеца имам връзка и то сериозна. С приятелката ми се обичаме много. Та както се разбира от темата нещо започвам да я ревнувам.
    Нека започна историята от самото начало. В началото естествено всичко се разви из фейсбук, писах ,отговори ми, харесахме се и така. Смея да твърдя,че в началото аз не бях привързан така към нея,но след 1-2 месеца вече бях лудо вклюбен в нея.Докато тя още от самото начало. През това време никаква ревност от мен..само от нея. Вече след 4-5 месеца положението леко се промени. Аз започнах да ревнувам заради момче заради, което едва не се разделихме.Докато тя вече спря. Всичко свърши приятно и за двама ни понеже после си поговорихме и разбрахме къде са ни грешките. От тогава може би започнах да ревнувам лекичко. Тука искам да вметна,че предишните ми приятелки са ми изневерявали(говоря за последните ми 2 връзки).Не знам дали това има някакво значение,но може би нещо в мен се отключи пак. Както и да е от тогава не показвам много ревност,не е много,но на моменти я има. Има я главно от момчета,които аз не познавам или от момчета,за които знам ,че преди са я харесвали. Тя ми е казвала,че няма нужда от притеснение. Аз вярвам,че е така. Имаме си доверие. Когато съм с нея, въобще не ми пречи от това кой и пише, и дали, и пише и такива неща, но когато не съм до нея и разбера,че някой от споменатите горе е писал,звъннал и т.н. аз изпитвам лек гняв. И ако не го сдържа може да се скараме. За момента всичко е до нормалните разговори от типа:"Не съм окей с това да ти пишат и ти да им отговаряш" или"Не им сийнвай, не излизай с тях,понеже не ми е приятно".. Няма голямо каране, просто леко се нацупва понякога и всичко се оправя много бързо. Но искам да помоля,да споделите съвети с мен, та да я спра навреме. Няколко въпроса също към вас! Дали съм я задушил по някакъв начин като не и позволявам да излиза с хора,които я харесват и тя е харесвала преди? Дали е нормално това от моя страна ? Благодаря Ви много за отделеното внимание!

  2. #2
    anonymous1043668
    Guest
    Окей е да ревнуваш, но не бива да и се ядосваш за дребни работи, не можеш да я откъсваш от приятелите и и да очакваш, че единственпто момче, с което може да комуникира спокойно си ти. Ако много я задушваш, така ноже и да започне нежеланата от теб изневяра. Просто прави всичко в границите на нормалното

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Окей е да ревнуваш, но не бива да и се ядосваш за дребни работи, не можеш да я откъсваш от приятелите и и да очакваш, че единственпто момче, с което може да комуникира спокойно си ти. Ако много я задушваш, така ноже и да започне нежеланата от теб изневяра. Просто прави всичко в границите на нормалното
    Аз не и забранявам да излиза с момчета. Излиза с такива,които познавам и съм ги опознал добре и знам,че са готини хора. Нямам против това.

  4. #4
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от JustToAsk Виж мнението
    Аз не и забранявам да излиза с момчета. Излиза с такива,които познавам и съм ги опознал добре и знам,че са готини хора. Нямам против това.
    Ами тогава не виждам адекватен аргумент да ревнуваш..

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Ами тогава не виждам адекватен аргумент да ревнуваш..
    Аз ревнувам от това,че хора,които я харесват искат да излизат с нея . Аз не съм окей с това. Може и да греша,но не знам. Пак казвам,че не ревнувам много,но усещам,че започва да се увеличава ревността и затова просто искам съвет как да я спра в зародиш.

  6. #6
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от JustToAsk Виж мнението
    Аз ревнувам от това,че хора,които я харесват искат да излизат с нея . Аз не съм окей с това. Може и да греша,но не знам. Пак казвам,че не ревнувам много,но усещам,че започва да се увеличава ревността и затова просто искам съвет как да я спра в зародиш.
    Ако наистина се харесвате тя няма да ти изневери. Ревноста се спира когато си проениш възприемането на нещата. Пак може да ревнуваш, но не недей да прекаляваш..

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Ако наистина се харесвате тя няма да ти изневери. Ревноста се спира когато си проениш възприемането на нещата. Пак може да ревнуваш, но не недей да прекаляваш..
    Прав си. Но смятам просто да я изкореня тази ревност. Понеже лично на мен ми е много неприятна. В сравнение с предишните връзки,които съм имал тук мога да кажа,че се справям най-добре с ревността. Имам явно подобрение .Почти я няма. Явно просто си набивам филм. Благодаря ти FuzzyDesertPaw за мнението. Най-важното,което каза и което и аз си мислех е че просто трябва да си промениш разбирането на нещата.

  8. #8
    Абе я се стегни, кой си ти че да и правиш забележки и проблеми че сийнвала!!! Или отговаряла на някой, който ти не познаваш. Разбира се, че е задушаващо и ограничаващо. Не може да проектираш чувства и страхове от старите си връзки върху новата. Един човек ако реши да изневерява, забележки и спорове не само че няма да го спрат, ами ще го предизвикат да направи именно това.
    Ревността не е хубава, не е полезна и определено не е нужна в една връзка. Връзката се крепи на доверие и разбирателство и ако те липсват, по-добре не се занимавайте един с друг.
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  9. #9
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от JustToAsk Виж мнението
    Аз не и забранявам да излиза с момчета. Излиза с такива,които познавам и съм ги опознал добре и знам,че са готини хора. Нямам против това.
    Голяма грешка! А тя дали щеше да е също толкова cool с теб, ако ти излизаше с някакви курви, било то и уж "проверени".
    В си представи аналогичната ситуация. Пише ти някаква и ти хоп пред нея да тръгвнеш да си уреждаш я срещичка, я нещо друго...! Или пък тайнствено не си отговориш на съобщението и тя да те пита "кой ти пише?" и ти "Ааа, нищо, тва е никой"...
    Тия дето й пишат, да знаеш, че й пишат тъкмо щото не ги интересува, че ходи с някой. (Нека тук да си спестите псведоинтелектуалниченето с това как трябвало да се дава "свобда".) Да си смени статуса на обвързана и да си махне курвенските снимки! Това те съветвам, ако искаш да имате здрав връзка. Та вие едва сега прохождате в отношенията си (буквално първите месеци не се броят за нищо сериозно) и тая си пише и излиза с някакви чепове! Ама хич не е хубава тая работа!
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Абе я се стегни, кой си ти че да и правиш забележки и проблеми че сийнвала!!!
    Приятелят й е това, бе Уили! Ква по-адекватна причина от това тая парантия да спре да си пише с някакви чепове. Не може да ме убедите в тва, че като ви пишат мъже, които по принцип не се интересуват от тва да си пият бирата точно с вас или пък не са ви писали от 20 години, как те милите оууу са останали без никакви приятели, с които да излязат на разходка и че сега са се сетили за вашето искрено приятеслво, което за да не се позабравите трябва да бъде опреснено с виждане на 4 очи...
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-29-2018 на 11:41

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Абе я се стегни, кой си ти че да и правиш забележки и проблеми че сийнвала!!! Или отговаряла на някой, който ти не познаваш. Разбира се, че е задушаващо и ограничаващо. Не може да проектираш чувства и страхове от старите си връзки върху новата. Един човек ако реши да изневерява, забележки и спорове не само че няма да го спрат, ами ще го предизвикат да направи именно това.
    Ревността не е хубава, не е полезна и определено не е нужна в една връзка. Връзката се крепи на доверие и разбирателство и ако те липсват, по-добре не се занимавайте един с друг.
    Интересно мнение. В разрез с това,което ми трябваше. Аз не съм човек,който забранява,вика или каквото и да е без причина(не съм го правил).Нито съм и се извиквал,нито съм и забранявал нещо, а в най-нормален тон съм казвал:"Хей скъпа виж това не ми стана приятно като го направи", "Не ми стана приятно като излезе с него,понеже знаеш,че те харесва все още". Някъде да съм казал:"Аз ти забранявам това и това. Ти няма да ходиш там ,там и там". Не е така. Доверие не липсва,напротив.Говорим си,споделяме и всякакви проблеми,свързани пряко или непряко с нас ги решаваме. Все пак ти благодаря за мнението.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Голяма грешка! А тя дали щеше да е също толкова cool с теб, ако ти излизаше с някакви курви, било то и уж "проверени".
    В си представи аналогичната ситуация. Пише ти някаква и ти хоп пред нея да тръгвнеш да си уреждаш я срещичка, я нещо друго...! Или пък тайнствено не си отговориш на съобщението и тя да те пита "кой ти пише?" и ти "Ааа, нищо, тва е никой"...
    Тия дето й пишат, да знаеш, че й пишат тъкмо щото не ги интересува, че ходи с някой. (Нека тук да си спестите псведоинтелектуалниченето с това как трябвало да се дава "свобда".) Да си смени статуса на обвързана и да си махне курвенските снимки! Това те съветвам, ако искаш да имате здрав връзка. Та вие едва сега прохождате в отношенията си (буквално първите месеци не се броят за нищо сериозно) и тая си пише и излиза с някакви чепове! Ама хич не е хубава тая работа!
    Ами аз с момичета не излизам.Само мъжка компания. Ако излизам с нейните приятелки,но пък и тя е там в същото време. Общувам с момичета разбира се,но да излизам сам с момиче - твърдо не. Доколкото тези момчета,с които излиза са нейни и мои приятели(обвързани още повече) и не виждам лошо.

  12. #12
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от JustToAsk Виж мнението
    Доколкото тези момчета,с които излиза са нейни и мои приятели(обвързани още повече) и не виждам лошо.
    Еми хубаво, носи си розовите очила, но да знаеш, че си бил предупреден.
    Такова нещо като "само приятели" няма независимо дали са ви "общи, споделени, обвързани" и каквито още се сетиш да ги опишеш. Ако излизат заедно докато ти не си там вече има проблем.
    Ти си знаеш, аз само ти казвам...

  13. #13
    Ревността е прогресивна болест, която почва с “не говори с този и онзи” и се стига до “ само аз и ти сме си достатъчни, забрави за приятели и роднини”
    Ако тя е решила че иска друг или ако е от тия със слабите ангели дето им е трудно да казват не в дадени ситуации, няма значение дали ще се цупиш или викаш или ще правиш скандали, резултата ще е един и същ. Не можеш да я следиш постоянно и не можеш да я превъзпитаваш цупейки се
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Ревността е прогресивна болест, която почва с “не говори с този и онзи” и се стига до “ само аз и ти сме си достатъчни, забрави за приятели и роднини”
    Ако тя е решила че иска друг или ако е от тия със слабите ангели дето им е трудно да казват не в дадени ситуации, няма значение дали ще се цупиш или викаш или ще правиш скандали, резултата ще е един и същ. Не можеш да я следиш постоянно и не можеш да я превъзпитаваш цупейки се
    Никой не я превъзпитава. Става дума за разбиране. Тя ме разбира,както и аз нея.. И двамата правим компромиси спрямо някакви неща. Нали знаеш всеки си има недостатъци.Никой не е перфектен. Не е от тия "със слабите ангели",ако има нещо ще си го каже.Както казах затова си споделяме и тя е споделяла подобни неща с мен, не за ревност,но принципът е същият. Важното е да има разбиране. Не мога да я следя,но и не искам да го правя. Всичко е до това дали и вярвам или не. Важното е да и дам любовта,която заслужава и да не и липсва нищо. Все пак тя е избрала мен, а не онези!

  15. #15
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    предполагам нищо не ти пречи и ти да си пишеш и излизаш с приятелки?
    WE ARE NOT ANGELS!

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Еми хубаво, носи си розовите очила, но да знаеш, че си бил предупреден.
    Такова нещо като "само приятели" няма независимо дали са ви "общи, споделени, обвързани" и каквито още се сетиш да ги опишеш. Ако излизат заедно докато ти не си там вече има проблем.
    Ти си знаеш, аз само ти казвам...
    Не нося розови очила. Мисля разумно просто. Не смятам ,че има проблем да излезе с компания(приятели) от момчета и момичета,когато аз не съм с нея. Явно имаме различни разбирания. Аз не я връзвам на каишка,както HollyGolightly си мисли,че го правя.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от s0b1esk1 Виж мнението
    предполагам нищо не ти пречи и ти да си пишеш и излизаш с приятелки?
    Не ми пречи,но кажи ми защо да си пиша с непознати момичета, пък и да ми пишат аз въобще не ги отразявам. Няма смисъл да си губя времето с тях.

  18. #18
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Аз не виждам нищо нармално в това да излиза с някакви дето й пишат. Ма различни хора, различен морал.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Аз не виждам нищо нармално в това да излиза с някакви дето й пишат. Ма различни хора, различен морал.
    Тя с непознати не излиза. Смисъл такъв излиза с такива,които знам и тя знае,че още я харесват. Казва ми,че няма от какво да се притеснявам. Вярвам и. Но като знам,че този,човек и пише:"Още те харесвам. Постоянно мисля за теб" и знаеш какво е чувството преполагам. Някак не ми се струва правилно, но това е мое мнение. Просто и казвам,че не ми е станало приятно като го е направила.

  20. #20
    В случая не става дума за това дали нейното държание е морално или не. Темата започна като запитване за неговата ревност. Авторът не искал да я превъзпитава, ама ще я учи иначе на морал.
    И всъщност ти откъде знаеш че тя сийнва, влизаш и в профила и ѝ гледаш кореспонденцията ли?
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    В случая не става дума за това дали нейното държание е морално или не. Темата започна като запитване за неговата ревност. Авторът не искал да я превъзпитава, ама ще я учи иначе на морал.
    И всъщност ти откъде знаеш че тя сийнва, влизаш и в профила и ѝ гледаш кореспонденцията ли?
    Да,гледаме си чатовете. Не крием нищо.Както тя гледа моите,така и аз нейните. Нямаме никакъв проблем с това. Дори на моменти се смеем и шегуваме.

  22. #22
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от JustToAsk Виж мнението
    Тя с непознати не излиза. Смисъл такъв излиза с такива,които знам и тя знае,че още я харесват. Казва ми,че няма от какво да се притеснявам. Вярвам и. Но като знам,че този,човек и пише:"Още те харесвам. Постоянно мисля за теб" и знаеш какво е чувството преполагам. Някак не ми се струва правилно, но това е мое мнение. Просто и казвам,че не ми е станало приятно като го е направила.
    Мисля, че каквото и да изписа по-горе опитвайки се по един или по друг начин да опонираш, че не си задръстен, а си "вижте ме колко съм либерален, просто малко ревнив", достатъчно красноречиво задраска в тези няколко реда написани току що от теб и описа себе си с тях като един влюбен балък. Няма нищо лошо в това да се влюбиш, само по себе си е хубаво, но си балък, защото е с неправилния човек. Тази госпожица очевидно обича игрите с бивши и настоящи съдейки по нещо, което съвсем конкретно ни избоде очите "Смисъл такъв излиза с такива,които знам и тя знае,че още я харесват". И ти си балък, че вярваш колко уникален си за нея щом тя няма нищо против да излиза насаме с някакви дето искат да й го сложат. Това е равносилно на това, че тази нагла госпожичка дори насилствено те кара да получи твоето одобрение, което в крайна сметка не е одобрение "Някак не ми се струва правилно... не ми е станало приятно като го е направила.", но за мастията няма значение. Ти си влюбен до балъщина. Ти си й кученцето в чантичка. Тя си хойка наляво надясно. Ти междуврменно балъчееш и пускаш теми в тийнпроблем, за да намериш утеха в непознати (а тя в това време си излиза "познати", с които уж те е запознала и при това положение видиш ли, ти никак нямаш право да й държиш сметка за това или да я ревнуваш). След някой друг месец ще пускаш тема дали е нормално тоя и оня да й подаряват цветя и други подаръци и тя да ти обяснява "просто си пишем"...
    Цитирай Първоначално написано от JustToAsk Виж мнението
    Да,гледаме си чатовете. Не крием нищо.Както тя гледа моите,така и аз нейните. Нямаме никакъв проблем с това. Дори на моменти се смеем и шегуваме.
    Гледате, гледате ама, ако някой й прати снимка на кура си едва ли ще ти го покаже. А ти и без това нямаш с коя да си пишеш. По-горе каза, че твоите приятели са само кочове. Ама на тая й е позволено повече мъже да има за приятели от колкото жени. И ти в това сляпо вярваш, че е съвсем невинно съвпадение. Горката, повече се разбира с мъже от колкото с жени...
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-29-2018 на 13:42

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Мисля, че каквото и да изписа по-горе опитвайки се по един или по друг начин да опонираш, че не си задръстен, а си "вижте ме колко съм либерален, просто малко ревнив", достатъчно красноречиво задраска в тези няколко реда написани току що от теб и описа себе си с тях като един влюбен балък. Няма нищо лошо в това да се влюбиш, само по себе си е хубаво, но си балък, защото е с неправилния човек. Тази госпожица очевидно обича игрите с бивши и настоящи съдейки по нещо, което съвсем конкретно ни избоде очите "Смисъл такъв излиза с такива,които знам и тя знае,че още я харесват". И ти си балък, че вярваш колко уникален си за нея щом тя няма нищо против да излиза насаме с някакви дето искат да й го сложат. Това е равносилно на това, че тази нагла госпожичка дори насилствено те кара да получи твоето одобрение, което в крайна сметка не е одобрение "Някак не ми се струва правилно... не ми е станало приятно като го е направила.", но за мастията няма значение. Ти си влюбен до балъщина. Ти си й кученцето в чантичка. Тя си хойка наляво надясно. Ти междуврменно балъчееш и пускаш теми в тийнпроблем, за да намериш утеха в непознати (а тя в това време си излиза "познати", с които уж те е запознала и при това положение видиш ли, ти никак нямаш право да й държиш сметка за това или да я ревнуваш). След някой друг месец ще пускаш тема дали е нормално тоя и оня да й подаряват цветя и други подаръци и тя да ти обяснява "просто си пишем"...

    Гледате, гледате ама, ако някой й прати снимка на кура си едва ли ще ти го покаже. А ти и без това нямаш с коя да си пишеш. По-горе каза, че твоите приятели са само кочове. Ама на тая й е позволено повече мъже да има за приятели от колкото жени. И ти в това сляпо вярваш, че е съвсем невинно съвпадение. Горката, повече се разбира с мъже от колкото с жени...
    Всичко е до човек. Ти не я познаваш така както аз. Може и да съм балък и да си прав за всичко. Може и да не си. Или половинчата работа. Със сигурност не си играе с мен. Тук поне можеш да ми повярваш,ако желаеш де. Защото съм сигурен. Има неща за които си прав, като например,че трябва малко да се съобразява повече с кого излиза!

  24. #24
    Тогава защо пусна темата като си толкова сигурен че не си играе с теб, както и че реално по твои думи ти не я ревнуваш, а просто си споделяш с нея своите чувства и тревоги, а тя дори не ги отразява?
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  25. #25
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Гледате, гледате ама, ако някой й прати снимка на кура си едва ли ще ти го покаже. А ти и без това нямаш с коя да си пишеш. По-горе каза, че твоите приятели са само кочове. Ама на тая й е позволено повече мъже да има за приятели от колкото жени. И ти в това сляпо вярваш, че е съвсем невинно съвпадение. Горката, повече се разбира с мъже от колкото с жени...
    Стига си му набивал излишни филми. На автора му предлагам да се отпусне малко и да си живее живота, а не да се опитва да контролира този на половинката си.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си