.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29

Тема: Асоциален

  1. #1

    Асоциален

    Здравейте. Аз съм момче на 15г и съм асоциален. Не общувам с никого. Нямам приятели, нито гадже, та дори и семейство. Постоянно стоя сам вкъщи и не излизам навън. Работя в едно магазинче за цигари и алкохол по 6ч на ден и там евентуално си казвам по 10-15 думи с клиентите. Толкова самотен се чувствам, че започнах да пия по 200-300 грама твърд алкохол почти всеки ден. Опитвам се да общувам с хората, но всеки ме отбягва и рядко говоря с някого. На училище също не си говоря с никого и стоя сам на последния чин. Харесвам едно момиче, но и тя ме отбягва по всякакъв начин. Като се прибера от работа играя игри на компютъра по няколко часа и това се повтаря всеки ден. Какво да правя?

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Как свързваш двата края?

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Имаш лс

  4. #4
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Уф... изглеждаш много свястно момче, не си се озлобил, не си го изливаш с агресия, даже търсиш съвет за действие, а не безкрайни философски дискусии (много мъдро, сериозна съм, аз на твоите години какво заблудено дете бях... ), не оставяш впечатление да се възприемаш като жертва ~ което евентуално значи, че осъзнаваш отговорността си да промениш нещата, отново качество на стойностните характери... че и даже пишеш грамотно (в днешния свят все повече започва да прилича на лукс)...
    Колкото и да ти е скапано, ограничи алкохола. На 15 всеки ден с по 300 грама... нищо добро няма да произтече от подобен навик, както сам се сещаш. Погледни го така - сега си в дупка и не намираш нищо, за което да се хванеш, ама предполагам ще ти е интересно да видиш самия себе си след 8-10-15 години. Т.е версията на характера ти, която не зависи от субстанции и която си е взела живота в ръце.
    Пробвал ли си да се заговориш с някого в игрите, където влизаш? Гарантирано имате поне една обща занимавка и ако не станете чак приятели, може би ще се получи поне да се забавлявате, да си пращате разни щуротии и да си говорите някакви неща, които ви вълнуват. Естествено, това не би следвало да ти е единствения отдушник, ама на първо време като че ли звучи приемливо.
    По никакъв начин не искам да ти втълпявам, че нещо в теб не е наред, както казах струваш ми се приятно момче, което обаче трудно намира теми /да кажем... в момента гадая, може изобщо да не е това - и най-вероятно не е/, ама... може би не се отпускаш достатъчно + може би не даваш воля на чувството си за хумор например... и това кара околните да се чувстват напрегнати и да нямат стимул да те поканят на рожден ден, на боулинг или на каквото ще да е? Съвсем не агитирам да ставаш шут или ако по принцип ти е присъщо да си по-скоро наблюдател да си променяш същността само и само да те "харесват". Единствено се опитвам да нацеля нещо, което звучи разумно да провокира такова дръпнато държание от страна на обкръжението ти. Ако е това, предполагам, че няма да ти коства много да се насочиш към по-ведрите регистри.
    Знам ли, сигурно ще е добре да кажеш какво точно имаш предвид под отбягване. Звучи като малоумен въпрос, ама има разлика между това да те режат и дори да не те доизслушват като ги заговориш и това просто да не проявяват инициатива в контакта с теб.
    Ставали ли са някакви интриги, топили ли са те за нещо, карал ли си се с някой, който минава за "популярен" и търсен? Ако да, ето ти потенциалния корен на цялата идиотщина. В този случай грам не ти трябва да се сближаваш с такива и спокойно може да потърсиш начини за нови запознанства извън актуалния социален кръг (фейсбук събития, турнири в твоята страст - онлайн игрите, концерти, курсове, кръжоци...). Да, знам, че като тийнейджъри много хора минават през един... боклучав период и далеч не се държат добре, ама това при някои така и не отминава, а и си има достатъчно същества, които пък не спадат към сивата статистика, така че...
    Много стискам палци сега като почне учебната година всичко да тръгне към по-добро и... абе просто на самотната ера да започне да й се вижда краят.
    Последно редактирано от paradosou : 09-04-2018 на 22:15

  5. #5
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    А, и е добра идея да се захванеш с нещо, което те надъхва и те кара да се чувстваш жив. Фитнес, плуване, уроци по програмиране /ако ти е интересно и би се занимавал и в бъдеще със сферата... както и ако има как да си ги позволиш/, все едно. Не толкова с цел нови хора, колкото за да спадне поне до някаква степен чувството за циклене, да имаш фокус и да знаеш, че каквото и да става със социалните ти контакти, ти си си ти и съществуват неща, които искрено те вълнуват.
    Това се надявам да не прозвучи демотивиращо, целта е точно обратната, ама... и без друго в живота си имаме достатъчно малко смислени контакти, т.е същества, с които наистина наистина си даваме нещо. Знам, че на 15, че и на 25 на човек му се излиза и иска ако не някакви супер дълбоки приятелства, то поне приятна компания, смях и щури преживявания, обаче... ще се учудиш колко много хора, ако им вземеш заведенията, алкохола и да речем картите, няма да имат въображение какво да правят с времето си. Естествено, не е някаква аксиома, с малко късмет и с правилното подбиране на среда се появяват страшно свежи попадения, на които и въздуха да им изсмучеш, пак ще измислят с какво да си занимават съзнанието, обаче да, не надценявай компаниите. В общия случай далеч не си изпуснал нещо уау, а и си само на 15...
    Последно редактирано от paradosou : 09-04-2018 на 22:31

  6. #6
    FuzzyDesertPaw прерязвал съм си ги два пъти но не умрях само в болница бях и там се оправих

  7. #7
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от speedi Виж мнението
    FuzzyDesertPaw прерязвал съм си ги два пъти но не умрях само в болница бях и там се оправих������
    И аз го правя. Честито, намери съмишленик..

  8. #8
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Тая тема започна да става много мрачна.

  9. #9
    Аз съм болен човек. Аз съм зъл човек.
    Животът е асоциален.

  10. #10
    anonymous1043668
    Guest
    Тъй като модераторите са много умни,сметнаха че моя пост кара авторът да се самонаранява и затова го изтриха..

  11. #11
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от speedi Виж мнението
    Здравейте. Аз съм момче на 15г и съм асоциален. Не общувам с никого. Нямам приятели, нито гадже, та дори и семейство.
    Къде е семейството ти?
    Те знаят ли че пиеш всеки ден?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #12
    Живея сам и не съм сигурен, но може да са разбрали от някъде

  13. #13
    Стига си се занимаваш с глупости и си намери занимание.
    Как очакваш някой да иска да общува с теб като пиеш и си режеш вените? Освен от съжаление, друга причина не виждам
    Намери си хоби, развий интересите си и останалото ще дойде
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  14. #14
    HollyGolightly почти никой не знае за това + да не забравяме колко от тийнейджърите пият

  15. #15
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от HollyGolightly Виж мнението
    Стига си се занимаваш с глупости и си намери занимание.
    Как очакваш някой да иска да общува с теб като пиеш и си режеш вените? Освен от съжаление, друга причина не виждам
    Намери си хоби, развий интересите си и останалото ще дойде
    Холи не разбираш ли? Това е реакция от липсата на комуникация със други хора. В такива случаи човек смята, че нещо не е наред с него и избива на агресия, не изкарвай момчето като некъв психопат..

  16. #16
    абсолютно е така, но може би наистина нещо в мен не е наред
    Последно редактирано от ivanznikolov : 11-16-2021 на 10:14

  17. #17
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Споко, ние ще бъдем твоите най-добри приятели от тук нататък.

  18. #18
    Не те разбрах

  19. #19
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Не виждам друг проблем, освен алкохола. Излизанията, приятелите, забавленията и другите "нормални" неща отнемат време, което може да се използва за много по- полезни дейности.

    P. S. Обемът на течностите се измерва в литри, не в килограми.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  20. #20
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от speedi Виж мнението
    FuzzyDesertPaw абсолютно е така, но може би наистина нещо в мен не е наред
    Не е проблема в теб. Виж, когато се появява това нещо, където се появява самонараняване, вече става дума за депресия. Мисля, че не е толкова към хората, не се правя на психолог да поставям диагностики, но мисля че страдаш от депресия...

  21. #21
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Последно имаш ли или нямаш семейство?
    Яко сдухан ми изглеждаш, вземи започни нещо да спортуваш, намери си някой приятел, че положението е трагично. Ако и това не помогне пробвай да си смениш средата. Не знам какво друго очакваш да ти кажем.

  22. #22
    Казвам ти живея сам и почти не се виждам с тях

  23. #23
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Между "нямам приятели, нито гадже, та даже и семейство" и "живея сам и почти не се виждам с тях" има огромна разлика.

  24. #24
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от speedi Виж мнението
    Здравейте. Аз съм момче на 15г и съм асоциален. Не общувам с никого. Нямам приятели, нито гадже, та дори и семейство. Постоянно стоя сам вкъщи и не излизам навън. Работя в едно магазинче за цигари и алкохол по 6ч на ден и там евентуално си казвам по 10-15 думи с клиентите. Толкова самотен се чувствам, че започнах да пия по 200-300 грама твърд алкохол почти всеки ден. Опитвам се да общувам с хората, но всеки ме отбягва и рядко говоря с някого. На училище също не си говоря с никого и стоя сам на последния чин. Харесвам едно момиче, но и тя ме отбягва по всякакъв начин. Като се прибера от работа играя игри на компютъра по няколко часа и това се повтаря всеки ден. Какво да правя?
    Ами виж сега, като цяло има хора, на които им харесва да са асоциални. Познавам такива, съвсем нормални са си, така им харесва, и т.н. При теб обаче е по-различна ситуацията тъй като на теб на практика не ти е приятно.
    На 15 си, тъкмо влизаш в пубертета и често се развиват такива неща, особено при момчетата. Това с твърдия алкохол не е добре, опитай се да го спреш, тъй като е особено рисков за теб. Освен това си и определено суициден, алкохолът никак ама никак не е подходящо да го приемаш.
    Това което мога да те посъветвам е:

    1. Да посетиш психиатър, тъй като опитите за самоубийство са сериозен проблем, а и звучиш депресиран. Нищо страшно няма да стане, няма да те затварят в болница и т.н., бъди напълно спокоен. Ще протече много спокоен и приятелски разговор, ще обсъдите някои неща и той вероятно ще ти изпише медикаменти, които ще повлияят твоите усещания и ще намалят депресивните симптоми и суицидното желание. *От изключителна важност е при психиатър да си сам, а не с родител. От опит го казвам, в подобни ситуации пациентите много се притесняват да споделят всичко, а понякога има мънички детайли, които са важни. * P.S. Ако ми кажеш откъде си, мога евентуално да ти препоръчам психиатър.
    2. Да намалиш алкохола до степен да го спреш. Той засилва депресивните симптоми с времето, не е съвместим с медикаменти от типа на антидепресанти и никак не е подходящ за суицидни хора.
    3. Какви игри играеш? Ако имат социална функция (чат, разговор), използвай я. Това е общ интерес между теб и други хора и от него можеш да си изградиш приятни връзки за социализация.
    4. Мислил ли си да стриймваш игрите си в нета? Дори да не си много добър, пак може да бъдеш популярен и интересен.
    5. Потърси си приятели по социални платформи от такъв тип, чатове тип Omegle (там почти никой не остана нормален за съжаление).
    6. Казваш, че си лежал в болница за прерязването на вените, тогава консултира ли се с психиатър и приемал ли си и приемаш ли в момента някакви лекарства (това е много важно, тъй като не е желателно да се комбинират лекарства, действащи върху ЦНС с алкохол).
    7. Виж си кутията, имаш лично съобщение от мен.

  25. #25
    Necrologist ти какво очакваш, че нямам нито един човек от рода ми който да е жив ли? Почти не се сещам за хора които на 15 живеят сами и не се виждат с техните. Това не е семейство. Никога не са се грижели за мен и не мога да разчитам на тях и за най-малкото нещо.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си