.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Thumbs up Искам да се събера с бившата и не мога да продължа напред?!

    Здравейте,
    живота е толкова странно нещо, регистирам съм тук от толкова много години. Чел съм сигурно стотоици такива теми и честно да си кажа, никога не съм разбирал драмите и хората в тях.
    Докато не се стигна до момента в които обикнах едно момиче.
    Да това е поредната банална история за момче и момиче които се "харесват", "обичат" може би?

    Първото нещо на което не мога да си отговоря вече почти една година е, заслужава ли си цялата тази болка, какъв е смисъла да обичаш, да се отдадеш и да те предадат? Кому е нужно цялата тази драма и проблеми.

    Историята е следната:
    Започнах се с едно момиче харесах я, заговорихме се покрай общите ни познати. Излизахме няколко пъти, след това в удобен момент направих крачката и я целунах и за мен тогава беше магическа целувка, целувка която ще помня цял живот. Първата ни целувка, нищо слециално, но за мен е уникален спомен.
    В началото всичко вървеше чудестно. Но с времето нещата се усложниха, започнахме да се караме за някакви неща и то защото и двамата сме инати и не можеше да се сдържим. Тя обичаше да ми натяква за някакви отминали събития, аз обичам да си спомням позитивните неща. Не, че винаги сме се карали просто споменавам, нормално е от време на време всеки се кара, не че е преминавало в бои или нещо грозно.
    С това момиче направих неща които не съм правил с никой друг. Сбъднах и нейни и мои мечти. Чувствах се на върха и бях най-щастливия. За мен това беше любовта на живота ми, никога не бях се влюбвал, никога не бях обичал. Споделяхме чувствата си. Разкрих си душата пред нея, разкажах и целият ми личен живот неща които дори и майка ми и най-добирия ми приятел не знаят. Доверих и се изцяло въпреки, че съм ревнив. Повярвах си, че е моя, говорехме си за апартамент, сватба, деца всичко. Аз винаги съм искал и тя. Даже по едно и също време горе-долу.
    Всичко изглеждаше наред. Разбирахме се, допълвахме се.
    Аз отделих обаче прекалено много време от живота си за нея. Всеки ден след работа. Всяка свободна минута или и звънях или и пишех или бяхме заедно. След толкова време и размисли видях грешките си. Явно съм я пристискал с прекалено много присъстие през деня. Тя много се дразнеше от това.
    Тъжно ми е защото се раздадох изцяло така както се раздваш за човек от семейството. Винаги когато съм имал съм деля с нея или съм купувал за нея. За да я зарадвам за да е щастлива никога не съм правил нещо с цел после да и кажа направих това сега ти направи нещо за мен. Всичко е било безкористно.
    С две думи за мен тя беше част от семейството.
    Бяхме заедно повече от 3 години. Последните месеци не се разбирахме понеже тя искаше много да пътуваме да се разхождаме, докато аз събирах пари за апартамент за обзавеждане за да има къде да живеем. Бях и обещал да изчакаме още малко и след като приключим с обзавеждането ще харчим само за почивки и т.н.
    Виждах как се озлобява, започва да ми прави напук, да не се държи добре с мен, яд я беше и според мен завиждаше, че обзавеждам както на мен ми харесва. Аз просто исках да взема апартамент, кола, да обзаведа с най-необходимите неща и след това да правим каквото си искаме. Аз не съм богат, даже обратното, всичко е изкарано с много труд.
    Проблема ми беше, че исках да и помогна да е по-добър човек, стимулирах я да учи (не беше завършила магистратурата още) да ходи на курсове за езици. Исках да и помогна да си намери по-добре платена работа за да може като излезе по майчиство да и плащат повече. Бях мислил за децската стая отатък за сватбата за предложението за брак.
    Аз съм от тези романтици които приготвят свещи и някакви изненади, правят масажи и всякакви релаксиращи неща за да може пратньорката ми да е щастлива и отпусната. Но на нея не и стигаше това тя си беше наумила, че нещата не са наред.
    Към края започнахме често да се караме и не се разбирахме.
    Толкова ме е яд всичко беше толкова добре. Просто трябваше да изнесем да живеем заедно, да си намери по-добра работа, да и предложа, да се оженим и да имаме бебе.
    Не съм я ревнувал въпреки, че съм много ревнив.
    Но изведнъж започна да закъсмява за срещите ни с часове по едно и също време. Толкова и вярвах. Изобщо не можеш да си представя, че може да е с друг ...
    Един ден просто ми се обади и каза да не я търся повече и че излиза с друг.
    Оказа, се че се виждат от известно време.
    И просто ей така ме захвърли на страна и очакваше да спра да я търся защото вече не и изнася.
    След всичко което сме имали заедно, след всичко което съм споделилм след всичко което съм направил за нея за мен това не е редно.
    Как може да се живее така.
    Сега тя е щастлива с него.
    А аз цяла една година не знам какво да правя.
    Първо и пишех, звънях.
    Плачех постоянно.
    После се примирих за малко.
    После започнах да я обиждам сам пред огледалото.
    Сънувах я.
    Мислех си всеки ден за нея.
    Чувствам се използван и захвърлен.
    Досега не ми се е случвало.
    Една година и не знам на къде да поема.
    Липсва ми.
    В главата ми останаха само хуабавите моменти.
    От раздялата до сега, преоцених всичко, приятели, познати, себе си.
    Открих много грешки в миналото които съм бил прекалено незрял за да не допусна.
    Не казвам, че съм се променил драстично, но в мен се разгаля промяната.
    Вече знам какво трябва да правя, как да се грижа за момиче. Какво не трябва да правя.
    Разбрах си грешките.
    И адски много ми липсва.
    Мисля, че все още я обичам.
    Не мога да разбера липсва ли ми или още я обичам или изпитвам призвързаност.

    Какво да правя хора?
    Тя е щастлива с другия (или така си мисля)
    Има ли смисъл да я търся сега или за в бъдеще?
    Не знам как да продължа напред.
    Как да се доверя на друго момиче ами ако пак сме заедно 1-2-3-4-5 години и тя по същия начин си тръгне?
    Според Вас как мога да процедирам?
    Дали да и пиша и да и кажа направо или просто да искам да се видим.
    Тя така и не ми даде шанс да се сбогуваме както хората, само с един разговор по телефона и това беше.
    В галвата ми всеки ден се появява нов сценарий как я виждам и се заговаряме и т.н.
    Не знам какво да правя помогнете ми моля ВИ!

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    И ти и аз знаем, че няма смисъл да я търсиш. Нека приемем, че си решил да напишеш този пост с цел да ти олекне.
    1 година е минала, мисля че е време да спреш да я мислиш толкова. Щом нещата са се развили по този начин, значи тя със сигурност не е човекът, който искаш до себе си.
    Време ти е да рестартираш по някакъв начин, да започнеш отначало.

  3. #3
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    Тя обичаше да ми натяква за някакви отминали събития, аз обичам да си спомням позитивните неща.
    Това е сериозно и не съм сигурна, че може да се промени. По принцип може, разбира се... за целта обаче човекът трябва да е наясно, че действа деструктивно и трябва да иска да насочи нещата в ново направление. А и колкото и в момента да ти се струва, че я искаш, изобщо не съм сигурна дали ще си щастлив години да бъдеш с човек, който натяква и при всеки спор без колебание те замеря с компромати от скрина.
    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    Явно съм я пристискал с прекалено много присъстие през деня. Тя много се дразнеше от това.
    Хах, това ми напомня за историята на най-добрата ми приятелка и едно момче, което много искаше да се получи между тях. Обикновено момичетата се дразнят на присъствието ти, когато не са влюбени в теб, когато не си им отвял мозъка и когато с 2 думи тръпката не е достатъчна. Съществува и друг вариант, разбира се - харесвала те е истински, обаче си действал много рутинно. Примерно всяка вечер чуване в определен час, може да си й държал сметка защо не ти вдига, да си се интересувал "какво толкова прави"...Ако е така, в някакъв момент гаранция е станало напрягащо.

    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    тя искаше много да пътуваме да се разхождаме, докато аз събирах пари за апартамент за обзавеждане за да има къде да живеем. Бях и обещал да изчакаме още малко и след като приключим с обзавеждането ще харчим само за почивки и т.н.
    Виждах как се озлобява, започва да ми прави напук, да не се държи добре с мен, яд я беше
    Такива реакции не предвещават нищо добро. Не знам, за мен е голяма черна точка в нейния актив... Ти не си действал егоистично, т.е тотално без да се съобразяваш с желанията й, напротив, правел си всичко, за да сте заедно, за да живеете на едно по-уютно място... Отчел си, че тя иска пътувания и повече забавление и си бил готов да й го дадеш. Тя обаче е искала всичко сега, веднага, и от своя страна не е отразила, че ти пък предпочиташ първо да осигуриш някакъв минимум. Единственото оправдание би могло да бъде, че цялата история се е проточила и мадамата е започнала да не ти вярва, т.е може да й се е сторило, че ще отлагаш безкрайно, маскирайки това зад на пръв поглед трогващ мотив. Оправдание обаче не е точната дума. В смисъл пак не би трябвало да се държи кучкенски, камоли пък да се озлобява, както ти казваш. Айде бе, като толкова иска почивки, да научи език /примерно/, в колцентровете изкарват брутални пари, тогава ще можете и за ремонти да отделяте, и до Австралия да отидете... Отново - помисли си дали искаш може би най-съществената връзка в живота ти да е с някой, който действа самосиндикално и не го интересуват твоите планове и приоритети. В края на краищата пък ако толкова е искала да пътува и е виждала, че ти си ориентиран повече към създаване на семейство в най-кратки срокове, можела е да ти каже, че се разминавате генерално във вижданията си и до там...
    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    исках да и помогна да е по-добър човек, стимулирах я да учи (не беше завършила магистратурата още) да ходи на курсове за езици. Исках да и помогна да си намери по-добре платена работа за да може като излезе по майчиство да и плащат повече.
    Хрумвало ли ти е, че тя може би никога не е била ентусиазирана колкото теб за сериозните неща от типа на общ апартамент и деца? Не казвам, че непременно е така. Само ти го давам като алтернатива. Другото, което е - това да е по-добър човек и да изкарва повече са 2 доооста различни неща. Да не отклонявам темата - ясно, че си правил всичко с най-добри намерения, ама тя може да го е усещала като натиск, като досадно задължение, да не е била сигурна занимава ли й се наистина, има ли някаква реална полза от тези квалификации и т.н. Може от един момент нататък да е решила, че не я приемаш каквато е и че искаш да я направиш нещо различно от онова, което съдържа същността й. Клише, ама всеки се движи със собствен ритъм на развитие и определено може да го накараш да се чувства достатъчно зле, ако натискаш да е в твоята орбита и да прави нещата по твоя начин. Не агитирам към връзки, в които цари очевиден застой и нищо смислено не се случва в никакъв случай! Страхотно е да се стимулирате взаимно, да ви се случват нови неща и да сте си вдъхновение един на друг - и на работа, и навсякъде. Само че това не би следвало да става с постоянно подбутване. Как точно е окей да се случва не мога да ти кажа, ама регулярния спам, ако това си правил, не е оптималното.
    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    Аз съм от тези романтици които приготвят свещи и някакви изненади, правят масажи и всякакви релаксиращи неща за да може пратньорката ми да е щастлива и отпусната. Но на нея не и стигаше това тя си беше наумила, че нещата не са наред.
    Доста мацки само си мечтаят за романтичен мъж. Така де, може да са във връзка, да обичат там техния си човек, да ценят страшно много от качествата му, ама от време на време да им липсва щипка глезотия. Така че имаш едно нелошо предимство пред по-обраните откъм емоция/идеи/романтика мъже. А това, което описваш, че тя е правила, е въпрос на нагласа. Безапелационно. Някои избират да се съсредоточат върху готините жестове, които си правил, върху всяка неочаквано разбрана реакция, с която си ги изненадал, върху това, че ще вдигнеш костенурка от пътя, за да не я прегази тир... Други са жестоко в матрицата на негативизма и като твоята девойка натякват някакви минали скандали + предпочитат да се самонавиват колко непълноценна е връзката им, понеже си забравил да изтръскаш пепелника и понеже "На Мария поне от време на време й пишат стихове, а на мен какво ми пишат?!"... Такъв майнсет е доста сериозна бариера за преодоляване. И както и горе казах, надмогването се случва само ако се стремиш към него - и пак не е лесно. Вкопчил си се в спомена за хубавите ви моменти и ти убягва, че по-скоро няма да си щастлив с нея дългосрочно - ако и двамата не дадете по нещо от себе си...което, както във всяка връзка, е доста условно. Т.е не е математика и нито ще го предскажеш адекватно, нито е нужно да се напрягаш за сценарии "Ако А, то Б".

    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    Един ден просто ми се обади и каза да не я търся повече и че излиза с друг.
    Оказа, се че се виждат от известно време.
    Мхм, да. Достоен завършек на връзка на 3 години... После откъде тръгвали шегите, че жените са като маймунки, които не пускат един клон, докато не хванат следващия... Дали можеш да разчиташ за реално сериозни ситуации на човек като нея? Не мисля. Ти си направи изводите да я гониш ли... За мен ти е толкова важна просто защото си вложил от себе си много и защото очевидно имаш тенденция да виждаш предимно хубавото.
    Последно редактирано от paradosou : 09-06-2018 на 00:27

  4. #4
    @ paradosou

    Леле, не мога да изкажа с благодарност отделеното време от Вас и милите думи. Определено разсъжденията Ви са доста правелни според мен.

    Добре, да кажем, че няма да я преследвам и т.н.
    Имате ли някакво решение на проблема.
    Как да я забравя. Как да спра да мисля за нея. Вкопчил съм се в мисълта за нея и усещам как това ми вреди на живота и на общуването ми с хората като цяло.
    Има ли останали свестни жени или са вече заети и останаха само тези с изкуствените цици и устни ...

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    Как да я забравя. Как да спра да мисля за нея. Вкопчил съм се в мисълта за нея и усещам как това ми вреди на живота и на общуването ми с хората като цяло.
    Сам трябва да си отговориш, ние не те познаваме.
    А това последното за жените ще се направя, че не съм го прочел.

  6. #6
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    как да я забравиш ли? к*рви, бело и бързи коли.
    резервния вариант ти е: друга жена.
    в краен случай: много работа и много спорт.
    не се отчайвай
    WE ARE NOT ANGELS!

  7. #7
    Супер фен Аватара на GuardianAngel
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    ain't no love in the heart of the city
    Мнения
    1 416
    Здравей ! Първо ще ти кажа да не съжаляваш за нея,някои хора идват в живота ни за да разбереме какво НЕ искаме да имаме в живота си.Щом така е станало ,значи така е правилно.Твоят човек може да те чака зад ъгъла..човек който е израстнал на твоето ниво и ще те разбира и обича и приема такъв какъвто си.Просто как да ти кажа понякога човека срещу теб иска повече емоция,иска повече повече разтърстващи преживявания ,да няма рутина...но тези силни неща са по често срещани само в началото,после обичта става зряла и тогава се замества и спокойствие ,доверие ,разбиране и прочие.Тя просто не е била готова за себеотдаване както ти,мислела си е че тръпката ще бъде по дълга...Но ти сам разбираш ,че да си устроиш живота изисква работа ,усърдие и доста лишения..които не всеки е готов да направи.Разбираш ли на някои хора им е трудно да живеят по различно от колкото само за себе си..да на думи уж всичко разбират и се съгласяват,но на действия ги няма никакви.Щом те е оставила толкова лесно значи не си е струвало,затова недей да съжаляваш.Пожелавам ти да намериш момиче което не е готованка и да ти помогне заедно да изградите дом и семейство !
    Дреме ми на крилата кво мислите за мен !

  8. #8
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    Открих много грешки в миналото които съм бил прекалено незрял за да не допусна.
    Човек, никакви грешки не са равнопоставени на изневярата на тази мръсна мастия:

    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    Един ден просто ми се обади и каза да не я търся повече и че излиза с друг.
    Оказа, се че се виждат от известно време.
    Било е от извесно време, значи не ти го е казала своевременно. Вероятно е даже да е правила секс в един и същи ден и с двама ви. Нека си я взима онзи, ако му изнася. Тя и без това е парцал.

    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    И просто ей така ме захвърли на страна и очакваше да спра да я търся защото вече не и изнася.
    Не се чувсвай захврърлен. Тя по-добре, че се е разкарала. Разбрал си я каква е, а с такава ли мастия си представяше да правиш семейство?

    Цитирай Първоначално написано от allmovies Виж мнението
    След всичко което сме имали заедно, след всичко което съм споделилм след всичко което съм направил за нея за мен това не е редно.
    За в бъдеще никога не се престаравай!
    И любов с нова любов се забравя! Една година е минала пич, толкова ли си невърврежен, че да не намериш някоя друга девойка? Направи си хубава прическа, снимай се и се и си инсталирай някое приложение за запознанства и почвай да вършееш.

  9. #9
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Човек, никакви грешки не са равнопоставени на изневярата на тази мръсна мастия
    Ще те изпапкам бе, сладуран злобен.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си