.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Question Самостоятелен живот

    Искам да ви попитам понеже съм на 16г има ли някакъв начин да живея сам на квартира например отделен от родителите ми, защото вече сам се издържам и не искам да живея с тях, не се чувствам добре с тях?

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Много хубаво!
    Интересното е как се "издържаш сам", като си на 16?
    Какво работиш като си на 16?
    Каква заплата изкарваш като си на 16?
    Сигурно си сервитьор, чистач и мияч на чинии в някое заведение или продавач в някой магазин или на пазара .
    В състояние ли си с тези пари да си плащаш наем, храна, сметки и т.н.?
    Живял ли си някога сам, поне за една седмица за да видиш какво е и дали ще можеш да се справяш?

    П.С. Не учиш ли все още?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    На домашно обучение съм тази година вземам средно а относно това какво работя барман съм в едно заведение 650лв изкарвам достатъчно са за сам човек

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Значи не учиш.

    Цитирай Първоначално написано от bureto25 Виж мнението
    ...барман съм в едно заведение 650лв изкарвам достатъчно са за сам човек


    Къде ще живееш?
    Колко ти е наема или живееш в собствено жилище?
    На 16 години имаш ли собствено жилище ?
    След като си платиш наема, колко пари ще ти остават за храна и сметки ?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #5
    Еми 200лв наем и остават 450 за сметките и храната + нямам 18 години по закон родителите ми дават пари също

  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Авторе, не знам в какво положение си, но моят съвет е да опиташ да се разбереш с вашите. В общия случай те ти мислят доброто и са едни от малкото хора в живота, на които можеш да разчиташ. Иначе това дали ще можеш да свързваш двата края зависи от това къде живееш. 650 лв за по-големите градове са малко и ще ти е трудно, но ако си в по-малък град, ще ти стигат. Но веднъж поел по този път - надали ще се върнеш. Ще трябва да бачкаш, за да се издържаш. Не знам дали смяташ да следваш висше, но като караш нощни смени това няма да направи подготовката ти за кандидатстване по-лесна. А защо искаш да се изнесеш от вас? Толкова ли са неразбрани вашите? Пробвал ли си да говориш с тях и да се разберете като големи хора?

  7. #7
    nqmamNervi те се карат всеки ден крещят чупят разни работи понякога и се бият. Аз като бях на 11-12 също ме биха заради някаква си оценка например или защото съм си използвал телефона а не можело. Пия лекарства за нерви от време на време, защото не го издържам това вече от години е така и се побърквам.

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от bureto25 Виж мнението
    nqmamNervi те се карат всеки ден крещят чупят разни работи понякога и се бият. Аз като бях на 11-12 също ме биха заради някаква си оценка например или защото съм си използвал телефона а не можело. Пия лекарства за нерви от време на време, защото не го издържам това вече от години е така и се побърквам.
    баси
    Сега разбирам. Надявам се, че вече не те бият. Вариант ти е да прекарваш колкото се може по-малко време вкъщи поне докато направиш 18. Защото, за да сключиш договор за наем, ти искат разрешение от родител (ако всичко е законно). Просто гледай да не се застояваш вкъщи - от даскало на работа, може да учиш в някоя библиотека, да се запишеш на спорт или нещо от сорта. Ако трябва при някой приятел стой. Лекарствата за нерви ги спри, защото ще ти докарат по-сериозни проблеми.

  9. #9
    Не ме защото съм доста по-голям от тях на външен вид и ще им е трудно вече. Всеки път когато са в нас гледам да изляза навън дори и сам. За лекарствата не знам ще се опитам, по понякога много се изнервям и няма как.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от bureto25 Виж мнението
    Еми 200лв наем...
    Какъв е тоя наем за 200 лв?!
    Това да не е в някое мазе или на село ?
    Цитирай Първоначално написано от bureto25 Виж мнението
    ...защото вече сам се издържам ...
    Цитирай Първоначално написано от bureto25 Виж мнението
    ...родителите ми дават пари също

    Цитирай Първоначално написано от bureto25 Виж мнението
    Не ме защото съм доста по-голям от тях на външен вид и ще им е трудно вече.
    Почни ти да ги биеш тогава.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  11. #11
    Ми не съм от особено голям град по толкова са тук нормалните наеми на жилище

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си