.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Сърбеж след обезкосмяване

    Момче
    След като се обезкосмих в интимните части доста ме сърби. Използвах бикче. Ще спре ли или е просто нещо, с което ще трябва да се свиква?

  2. #2
    Постепенно се свиква, ако ти е за първи път гледай да не се драпаш толкова по мъдете и готово. А другия път за по-лесно, изпозлвай ленти, намазваш, залепяш и после рязко дърпаш, първите 1 до 3 секунди боли много, но после около 1 месец нема да имаш и косъм по дедовия.

  3. #3
    Надявам се да свикна. За лентите съм чувал, че понякога не работят и като дръпнеш космите си остават. Не ми е толкова до болката, ако работят ще изтрая, но като чувам, че не работят? Да не говорим, че може да нямам смелост да дръпна лентата като стигна до топките. Все пак какви ленти бихте ми препоръчали? Цената им каква е и в една опаковка колко материал има, бързо ли свършват?

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от replayyy12345 Виж мнението
    Момче
    След като се обезкосмих в интимните части доста ме сърби. Използвах бикче. Ще спре ли или е просто нещо, с което ще трябва да се свиква?
    След време се свиква и няма да ти прави впечатление, но ако те сърби, намажи се с крем за след бръснене за чувствителна кожа.
    Цитирай Първоначално написано от Kakwo e twa Виж мнението
    ...изпозлвай ленти, намазваш, залепяш и после рязко дърпаш, първите 1 до 3 секунди боли много, но после около 1 месец нема да имаш и косъм по дедовия.
    С тия ленти може да си откъсне топките. Те не са предвидени за там.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #5
    То не е толкова сърбене колкото боцкане, защото излизат по-корави (като брадата). Използвах автършейв някакъв модерен, който не щипе за след бръснене. А като бръсна трябва ли да използвам специална пяна? Защото търках сапун просто... Имам и червени точици, но това трябва да са подкожни косъмчета, нали? Много се надявам да си прав, защото тия гадинки растат всеки час и все повече ми боцкат. Нищо такова нямаше като си минавах мишниците...

  6. #6
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от replayyy12345 Виж мнението
    А като бръсна трябва ли да използвам специална пяна? Защото търках сапун просто...
    По-добре използвай пяна.
    Цитирай Първоначално написано от replayyy12345 Виж мнението
    Имам и червени точици, но това трябва да са подкожни косъмчета, нали?
    Не е задължително. В началото като кожата там не е свикнала на бръснене и лесно се драска. Може да е просто одрано. След време кожата ти ще свикне и няма да се раздразва при бръснене.
    В началото и с лицето ти е било същото.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #7
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от replayyy12345 Виж мнението
    Момче
    След като се обезкосмих в интимните части доста ме сърби. Използвах бикче. Ще спре ли или е просто нещо, с което ще трябва да се свиква?
    Има едни кремове за след депилация, в козметичните магазини на щандовете за депилиращи продукти. Те би трябвало да помогнат. Иначе, аз, щот нямах такоз под ръка и сложих от афтърсъна с алое вера на гарниер и много успокои. Но преди това му гледах състава де, щото всъщност с ножчето стават едни микроскопични разраняваниянца на кожата и ако не внимаваш какво слагаш може към сърбежа да добавим и щипене.

    И също така помисли да си бръснеш тази зона с депилиращ крем, много по-неинвазивно е и по-малко дразни. Само трябва да се внимава и всичко ще е окей, и с него няма как да се порежеш. Не ползвай мъжкия на евелин ли беше, там с един гол батко, щот за нищо не става. В dm имат на тяхната марка и е много добър. Също и на Дева, само гледай да е от бързия, че има един дето се седи 20 минути с него и ти замръзват ташаците

  8. #8
    Това ще го погледна. Има ли разлика между дамските и мъжките? И колко дни държи гладко? Освен че дразни по-малко има ли друга разлика?

  9. #9
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Тия депилиращи кремове може да ти раздразнят кожата още по-лошо.
    Представи си какво ли съдържат, щом карат космите да падат и то не от корен.
    Аз не съм ползвал такива кремове и не бих пробвал.
    По-добре си карай с бръсначката.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #10
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Тия депилиращи кремове може да ти раздразнят кожата още по-лошо.
    Представи си какво ли съдържат, щом карат космите да падат и то не от корен.
    Аз не съм ползвал такива кремове и не бих пробвал.
    По-добре си карай с бръсначката.
    Ноуп, не я дразнят. Поне при мен има по-малко странични ефекти. Не съдържат чак толкова страшни неща. В космите има кератини, това са протеини, сравнително дълги. Кремовете действат като разрушават връзките в самите протеини. Та от там и тази странна миризма специфична на сяра, която се отделя при разграждането на протеините. Иначе съдържат съединения със слабоалкален характер. Ако се прилагат правилно и се спазва времето имат минимални странични ефекти, тъй като нямат време да успеят да действат на кожата.
    Хубаво е преди употреба все пак да се направи един тест някъде по тялото да се види дали няма да има реакция.
    А, и също, много е важно много хубаво да се измие.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Кремовете действат като разрушават връзките в самите протеини.
    Значи правят същото и с кожата!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #12
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Значи правят същото и с кожата!
    Ако правеха същото с кожата, щеше да ти пада и кожата.
    През кожата, колкото и да е чудно, проникват по бавно. Общата площ на космите тризмерно е по-голяма и крема остава върху тях. Досега не съм имал странични ефекти, ако се спазва точно описанието. Ся, ако го държиш вместо 10 минути, 1 час мисля, че е ясно какво ще се получи.
    P.S. Това дето го съберете като остържете космите, не го хвърляйте в кенефа.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от dexofen Виж мнението
    Ако правеха същото с кожата, щеше да ти пада и кожата.
    През кожата, колкото и да е чудно, проникват по бавно. Общата площ на космите тризмерно е по-голяма и крема остава върху тях. Досега не съм имал странични ефекти, ако се спазва точно описанието. Ся, ако го държиш вместо 10 минути, 1 час мисля, че е ясно какво ще се получи.
    Предпочитам да не използвам такива препарати по тялото ми и мисля че така е по-добре.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  14. #14
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Предпочитам да не използвам такива препарати по тялото ми и мисля че така е по-добре.
    Е, то и в сапуна има натриева основа също

  15. #15
    Кожата ми вече значително намаля дразненето, надявам се това да остане така и повече да не се налага да минавам през това. Сега поне мога да се чеша там, преди ме болеше като го правя. Смятам да продължавам с бикче засега. Космичките станаха вече по-дълги и започнаха да боцкат, с това вероятно ще трябва да свиквам. Но се чудя ако ги оставя още малко да пораснат дали ще ми дразнят? Така или иначе ще се бръсна пак все някога, така че ще трябва да свиквам с чувството де. Но следващия път ще използвам по-модерно бикче и специална пяна. Благодаря за съветите!

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си