.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 29 от общо 29
  1. #26
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Фузо, пак си чела по диагонал.
    Обобщавам ситуацията.
    1. След трагедията с биологичните му родители - детето за кратък период от време е било настанено при приемни родители в Германия.
    2. Бабата и дядото (лелята и чичото на автора) не са в добро здравословно състояние.
    3. Лелята на детето (другата дъщеря на бабата и дядото (братовчедка на автора)) е била около 18-19 г., и приета в университет. Изразила е готовност след като завърши - да поеме грижите за племенника си.
    4. Авторът е бил помолен от леля си да поеме за кратко грижите за внука им.
    5. Мнозина от останалите, които са писали по темата, са изразили предположение, че лелята на детето (братовчедката на автора) ще се отметне от обещанието си, че ще си намери свой партньор и ще си съзсаде свое семейство.
    6. Следват няколко периодични включвания от автора, в които той споделя какво се е случило, в т.ч. че наистина лелята на детето не се е интересувала от него, но за сметка на това - тя заформила любов с немец, като искали да се установят в Южна Корея. Същевременно авторът развива симпатия и привързаност към детето.
    7. И последно - лелята вече е омъжена за немеца, чакат свое бебе, а същевременно лелята се сеща за своето обещание и се очертава да има съдебни дела за детето.
    8. (Може би) детето следва да отиде при леля си (докато е все още малко), а авторът да понамали работата си, да се огледа за някое стабилно младо момиче и да ѝ направи възможно по-скоро бебе.
    ^ И в тази ситуация не мислиш, че само се гледа кой на кого да пробута детето? Като не могат, просто да не опитват и да го бяха оставили на приемното семейство първоначално, защото детето страда от цялата ситуация

  2. #27
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    ^ И в тази ситуация не мислиш, че само се гледа кой на кого да пробута детето? Като не могат, просто да не опитват и да го бяха оставили на приемното семейство първоначално, защото детето страда от цялата ситуация
    От разказа оставам с впечатление, че детето е най-много на 4-5 години. Абсолютно сигурно не помни биологичните си родители. Не мисля, че помни и приемните си родители. Свикнало е с родителите на автора и с него самия. Не мисля, че детето си дава сметка в каква ситуация се намира - тук авторът може да ме обори. Възможно е детето да страда за кратък период от време, ако отиде при леля си. Възможно е да се обърка от това, че в новото семейство вероятно се говори на немски, език който детето не познава/разбира все още. И най-неприятното, но все още само потенциална възможност - детето да страда за дълъг период от време, ако попадне в ситуация, при която леля му е надценила своите възможности да поднася равно количество любов към племенника си и към биологичното си дете.

  3. #28
    anonymous1043668
    Guest
    И аз разбрах, че детето е малко, дори е наричало автора "тате", но това не значи, че не може да усети, че човека, който се грижи за него не спира да се сменя или хората се редуват, мисълта ми беше, че като не знаят от начало кой да се грижи за него да не са го вземали от приемното семейство.

  4. #29
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    И аз разбрах, че детето е малко, дори е наричало автора "тате", но това не значи, че не може да усети, че човека, който се грижи за него не спира да се сменя или хората се редуват, мисълта ми беше, че като не знаят от начало кой да се грижи за него да не са го вземали от приемното семейство.
    Браво, "добра" идея. И така 2 години по-късно когато вече са наясно кой иска да се грижи за детето - то да не знае и дума на български..

    Ех, тия български студентки... Аз като писах в една друга тема, че изнасяме мацки в чужбина.. Поредната история за това как българска студентка в чужбина се установила и завързала взаимоотношения с чужденец. После що България се топи като население. Щото хиляди момичета ежегодно напускат България, за да учат/следват, а после един не малък процент от тях си остават зад граница и създават семейства предимно с чужденци... За разлика от тях, при момчетата по-голям процент се връщат в Бг след следване. А от тези, които са решили да останат в чужбина, по-голямата част се обвързват с българки, а не с чужденки.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си