.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тема: МУ-Варна

  1. #1

    МУ-Варна

    Така, ще кандидатствам след около няколко месеца (дори няма и година), в МУ-Варна, а имам няколко въпроса на които не мога открия отговорите, защото не познавам хора от самият университет. Та ако има учащи там или са запознати с нещата от университета, моля да ми отговорите. Та въпросите са следните:
    01.Кое е по-добре и има ли разлика, м/ду Фармацевт и Помощник-фармацевт?
    02.Какво представлява изпита по Спорт (да, малоумен въпрос)? Просто спорта не ми е силната страна хД
    03.Как се разбира, кои учебници се ползват? Както в училище, влизаш в часа и преподавателя си казва какво изисква, в случая лектора, или ти дават нещо, като лист на който пише всички нужни неща?
    Това са ми като цяло въпросите, и ще съм благодарен на всеки, който може да ми отговори на тях ^^

  2. #2
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Изпита по спорт зависи от спорта, който си избрал. Ако например си избереш плуване, има норматив. Ако си избереш народни танци (което е най-лесното) всички танцувате заедно, госпожата седи и анализира и накрая излизат оценки. По-ниска оценка от 5 на спорт не се пише, дори нищо да не можеш да правиш като хората. Другите спортове са футбол, бокс, волейбол, баскетбол, тенис (искат пръчки за тенис и топки) аеробика, обща физическа подготовка (сложно е да обяснявам защо го има, но е свързано с общата програма на т.н. военни лекари във ВВМУ), както и ветроходство. Ветроходството обаче са мн малки отбори и мисля, че се минава първо платен курс.
    Спортът за Медицина е 2 години, съответно 4 семестъра. Можеш всеки семестър да си избираш нов спорт. Накрая от всеки семестър оценката минава средно аритметично и става 6.... не питай как и защо
    Ако не ти се играе спорт, както на мен, записваш се на народни танци, влачиш се там бавно бавно и накрая най-малко 5 ще ти пишат със сигурност.
    Учебниците... специфично е за всеки предмет. По някои предмети има учебни или протоколни тетрадки, които университетът продава абсолютно нелегално. По други предмети, като латински, се купуват от госпожата, но иначе ги има и в книжарницата.
    По трети предмети като анатомия и цитология, се купуват на черно пак от книжарницата.
    Учебници задължителни в пряк смисъл няма. Има препоръчителна литература. Аз не съм от най-блестящите студенти, но си уча от разни електронни учебници на компа и от лекциите. Всички лекции се качват в една електронна платформа и можеш да си ги видиш по всяко едно време (освен когато професорката по биохимия не си е пила лекарствата и полудее).

    На упражнение се уточняват протоколни тетрадки, учебници, неща подобни. На лекция също, но е по-трудно и неудобно. Учебниците в голяма част за първи и втори курс ги има сканирани. Има предмети по които много трудно се учи от учебник, както биохимия например, тъй като той е един мега смотан и се разминава драстично с програмата.

    М/у помощник фармацевт и магистър фармацевт нищо не мога да ти кажа конкретно, освен че едното е ОКС бакалавър, а другото е магистър и се учи различно дълго време. Тъй като си момче, и за двете ще влезеш много лесно. За магистър фармацевт със сигурност, тъй като между медицина, дентална и фармация, при фармация бала пада най-мощно.

    P.S. Спортовете се провеждат на различни места. Футболът със сигурност не е в уни, шот няма място. Тенисът, ббал, вбал, бокс, нар танци, аеробика са също в уни. Плуването е на майната си във Възраждане и са късни часове късно следобед обикновено.
    Последно редактирано от dexofen : 09-15-2018 на 08:50

  3. #3
    Малееее, благодаря ти мега много ами като цяло съм решил да уча за помощник-фармацевт, защото нямам това време да се подготвям за Химия, тъй като (аз не знаех, разбрах едва преди няколко месеца), уроците започвали от 11 клас, НО аз съм се сетил твърде късно и като цяло това ще ми е решението, иначе ти благодаря МЕГА много ^^

  4. #4
    Врат, влиза се всичко и навсякъде с това време за подготовка, което имаш. Друг въпрос е дали имаш мотивацията и дали това те влече.

  5. #5
    Супер фен Аватара на dexofen
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 016
    Цитирай Първоначално написано от Скорпион Виж мнението
    Врат, влиза се всичко и навсякъде с това време за подготовка, което имаш. Друг въпрос е дали имаш мотивацията и дали това те влече.
    Скорпион е прав. Можеш да влезеш съвсем спокойно фармация без никакъв проблем с тройки дето се вика, само гледай от дипломата поне на имаш по-височка оценка. Виж минималните балове и ще се ориентираш много лесно и бързо. Няма момче, което да не може да влезе фармация като цяло
    https://www.facebook.com/groups/1069084166504402
    Виж тази група, ще ти е полезна за кандидатстването.
    За варна има добри учители по химия. Не се хващай с Деско, сп мен, не е добър на практика. От първа гимназия, учителките двете по химия са готини.
    По биология не вземай магда михайлова, защото е луда.

  6. #6
    Да знам, че мога да вляза и за мен не е и такъв проблем, просто имам си проблеми със стреса, и не искам да се натоварвам допълнително. Един ден по-напред в бъдеще, като реша да уча ще запиша на ново Фармация. Просто не искам да се натоварвам, и за мен реално това е много информация, която трябва да науча, а си знам възможностите. То желанието си го има, ама все пак... искам поне малко почивка, че цели 12 години са ме тормозили

  7. #7
    Ясно, щом го оставяш за после то няма да стане. А и без желание нищо не става. По добре се насочи към нещо към което те влече дори да е някаква простотия.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си