.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1

    Избор на университет за Информатика/Компютърни Науки/Програмиране... (НБУ или СУ)

    Здравейте, тази година ще завършвам средно образование (предполагам с отличен успех) и ми предстои кандидатстване. Ориентирал съм се към IT сферата, програмирането и информатиката и ми е трудно да избера университет с тези специалности. В момента съм се спрял на Нов Български Университет със специалност Информатика и на ФМИ към Софийски Университет със специалност Компютърни Науки или Софтуерно Инженерство. Лично аз предпочитам НБУ, защото мисля, че е модерен и либерален университет с добра материална база, мога да завърша и втора специалност, има шанс да взема пълна стипендия (поне за първата година) и университетът ми харесва като цяло. Чувал съм и лоши неща от вида, че там може да завършиш и без да учиш, но това не ме касае много, тъй като аз съм решен да уча. Цените също не ми харесват, но както казах се стремя към стипендия. А за СУ мисля, че е най-престижният университет в България. Притеснява ме, дали в НБУ ще получа добро образование и подготовка в тази специалност.
    МОЛЯ всеки, който има някакво мнение за НБУ, за СУ, за ТУ и за тази тема като цяло да се включи! Може да ми препоръчате и други университети с тези специалности.
    Благодаря за помощта! ))
    Последно редактирано от darker : 09-15-2018 на 20:47

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Влез във ФМИ и ще излезеш машинка : )

  3. #3
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    В НБУ и СУ доколкото знам се учи много здраво математика, казвали са ми го хора от Софтуни (А защо не пробваш там?). В Софтуни получаваш сертификати от взети изпити по курсове, които се гледат при кандидатстване за работа. Ако съм прав, можеш да учиш хем в Софтуни, хем в СУ, НБУ и тн. Няма нужда да чакаш да завършиш, за да се запишеш за някой курс.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си