.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Question Как да оправим Бъг на екрана на телефона

    Здравейте,
    Пиша тук, за да помоля за помощ по един проблем, който от доста време ме дразни и тревожи.
    Лятото си купих нов телефон- Xiaomi Redmi 5 Plus, но напоследък се случва нещо с екрана му. През цялото време виждам нещо като сянка на клавиатурата ми или на страница, която съм отварял. Не знам до колко ще успея да го обясня, но един вид се виждат сенки на клавиатурата главно докато гледам клип да речем.
    Гледах в Интернет за решение на проблема, но като цяло нищо не намерих, тъй като не знам какъв точно е този проблем.


    Ще бъда много благодарен ако някой знае решение на проблема или поне какъв е този проблем.

    Благодаря ви предварително!

  2. #2
    anonymous1043668
    Guest
    Такъв бъг до сега не бях чувала. Възножно ли е да пратиш снимка? Мисля че има проблем с екрана/дисплея. Най добре го заведи на ремонт..

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Това не е бъг, направо си е дефект. Случва се рано или късно на всички LCD панели.
    Screen burn - потърси сам в интернет.

  4. #4
    Дефект е, ако имаш гаранция, го пращай да ти го сменят.

  5. #5
    Еми, ще трябва да видя, но да... Не е готино.
    Благодаря ви за помощта и бързите отговори :Д

  6. #6
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Ако телефонът е в гаранция, веднага го носи в магазина да ти го сменят или оправят!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #7
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Не е бъг, ако е временно. Моя лаптоп има такъв ефект - когато някакъв образ стои малко повече на екрана (минути, не дори часове), той сякаш се запомня от пикселите и остава за известно време като призрак. Подобно на това как в очите ни се отпечатва слънцето когато погледнем директно към него. След секунди всичко се оправя. Явно е заради технологията на някои дисплеи.

    Някога преди на старите CRT монитори се е случвало образ да се отпечати за постоянно, но за това е трябвало монитора да показва едно и също нещо седмици наред. Точно заради това са измислени скрийнсейвърите - за да променят изображението, за да не се отпечатва десктопа. При съвременните дисплеи обаче това не се случва... поне не за постоянно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си