.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617

    Рейзър/Екстендър

    здравейте колеги, къде в България мога да намеря удължен USB 3.0 PCI-E Extender над 70см? https://imgur.com/a/ZNf6YuS
    WE ARE NOT ANGELS!

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Това пък какво е ?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    USB кабела вероятно е стандартен, продават се дълги такива по магазините. Из разни компютърни магазинчета се продават и всякакви удължителни захранващи кабели, обаче те обикновено са доста некачествени и понеже пренасят по-големи токове, могат да се случат прегрявания в някоя букса и да се съсипе връзката. Е, зависи от толкова колко гладна е видеокартата и дали ще работи постоянно

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Тва да не би да можеш да си боднеш външа видео карта с него на лаптоп примерно?

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    тук слабо да намериш хора, които се занимават с това
    това е, което намерих, но не съм пазарувал от конкретния сайт/фирма и не мога да гарантирам
    http://borsaplazma.com/Computers/pc-...ro-007-1m.html
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Тва да не би да можеш да си боднеш външа видео карта с него на лаптоп примерно?
    да
    Последно редактирано от nqmamNervi : 10-07-2018 на 19:48

  6. #6
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    ... външа видео карта ...
    Че има ли такова нещо ?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Че има ли такова нещо ?
    в по-стари модели лаптопи беше възможно с директна връзка към дъното на лаптопа да вържеш такава карта (оставяли такива портове на някои модели)
    после изцяло я махнаха тая възможност и съответно не беше възможно
    ама сега като прочетох за какво става въпрос и предположих че пак е възможно заради PCI-E usb
    като цяло не съм мн наясно може и да бъркам нещо :Д нз дали през това usb може да иде достатъчно ток да захрани тая карта особено ако е по-мощна и консумираща

    Ти кво искаше да кажеш с това дали има изобщо такова нещо като външна виео карта? На една карта какво толкова мислиш, че и трябвa
    Последно редактирано от fire_magic : 10-07-2018 на 21:22

  8. #8
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    тук слабо да намериш хора, които се занимават с това
    това е, което намерих, но не съм пазарувал от конкретния сайт/фирма и не мога да гарантирам
    http://borsaplazma.com/Computers/pc-...ro-007-1m.html
    да
    явно знаеш за какво става на въпрос
    рядкост са комплектите с по-дълги кабели. стандартните са 60см и стига само до някъде, а ако искаш по-голям франкенщайн си трябва 1 метър


    мерси JDeel, но удължителя ще преебе потока и няма да нахрани
    WE ARE NOT ANGELS!

  9. #9
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    По принцип има нещо подобно. Аз по едно време си връзвах лаптопа към 3 външни монитора, 2 от които през USB с помощта на едни кутийки, адаптери USB-HDMI (или DVI). Те не са някакви сериозни видеокарти в никакъв случай, даже не знам дали могат да се нарекат "видеокарти", но са достатъчни да визуализират десктопа. Малко ми товареха процесора като пусна някое видео, но той си е слабичък.

    Иначе джаджата за която става въпрос тук се ползва за случаите, когато към една дънна платка трябва да се вържат повече от 2-3 видеокарти. Има дъна, които позволяват 6, 7 и повече видеокарти, само че заради ограничените размери няма как да се наредят отгоре, и затова се закачат на разстояние от дъното. Преди година такова нещо беше доста популярно да се прави, сега не толкова

    USB кабела на тия екстендери се ползва просто като кабел, информацията дето пренася въобще няма нищо общо с USB стандарта. Те са две платки - една малка и една голяма, и просто са решили да ги свържат с такъв кабел, явно 4 жички са достатъчни.

  10. #10
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Преди около 1/2 година си играх с това, за да сглобя първия си майнинг риг. Там дължината на кабела обаче влияе на хешрейта на картите и колкото по-късо, толкова по-добре.

  11. #11
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    JDeel знам за какво говориш, защото имам лаптоп IBM леново от 90те рефърбишд и леко ъпгрейднат. трябваше ми HDMI порт, ама хората в 90те не са чували за такова нещо, така че се сещаш.

    dimitar_ak дължината на USB рейзъра ли намаля хашрейта или дължината на PCI-E екстендъра? и с какви компоненти сглоби първия си франкенщайн?
    WE ARE NOT ANGELS!

  12. #12
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    s0b1esk1, аз конкретно съм ползвал този модел: https://www.comelsoft.com/product/30...konvertor.html В категорията има и по-модерни.

    Дори не съм виждал такива динозаври от 90-тте, но ако имат VGA изход, то изглежда има адаптер и за това: https://www.comelsoft.com/product/15...1280x1024.html

  13. #13
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    точно с този адаптер се справих. картината на външния монитор беше голям зор да се нагласи, защото променяше и резолюцията на лаптопа. фен съм на олд скуул нещата
    WE ARE NOT ANGELS!

  14. #14
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    намерих каквото ми трябваше, благодаря за отделеното време
    п.с. дължината на кабела не влияе на хашрейта ; )
    WE ARE NOT ANGELS!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си