.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Question Какво ще кажете. [Дълго обяснение!]

    Здравейте, Teenproblem общност!
    Първата ми тема тук!

    Два часа днес по програмиране с езика C# (си шарп).
    Първия час имаме да направим функция която да изважда текст написан от клиента. Госпожата преписва функцията на дъската от един лист и не обяснява нищо - кое какво е.
    Аз: Може ли да пуснете интернета.
    Г-жата: Защо?
    Аз: Да слушам музика.
    Госпожата пуска интернета и започвам да преписвам по моя си начин (имайки на предвид че нищо не знам за този език освен, че е подобен на няколко други които съм използвал), пиша декларирането на променливите в началото (тъка съм свинал с другите езици). След като промених функцията я компилирах (за да може да се изпълни като програма) и видях няколко грешки. Викам си "Ех този език не е като PHP или PAWN." Тогава преписах целия код от дъската, пак компилирах и този път тръгна. Изпробвах я и всичко е добре. От края на стаята едно момиче се обръща към госпожата и я пита за нещо което не чух добре.
    Г-жата: Преписвайте кода защото ще го изтъркам в края на часа.
    Аз вече съм готов с преписа и показваме (аз и съседа ми(работим по двама на станция)) крайния резултат. (Програмата изисква име и фамилия. Накрая показва съобщение от сорта на. Здравейте Гошо Колев.)
    Г-жата: Браво!
    Минава се малко време и ми става скучно. Решавам да доукрася задачата добавяйки и английски език. Показваме пак на госпожата а тя отвръща с "добре". Съученикът ми от другата станция има няколо грешки в кода си и не може да компилира програмата си (Да я направи изпълнима). Казва на госпожата. Тя поглежда кода му и му казва: "Ами всичко си е наред не знам какво е грешното".
    Реших да отида да видя дали мога да помогна. По запънах се на няколко тъпи греши защото и аз не ги видях в началото. Компилатора си показва къде точно са грешките и ги обяснява. (Компилатора е на английски език.) Намерих ги и оправихме програмата. Компилирахме я и тя тръгна.
    Първия час свърши. Започва втория.
    Новата задача е събиране на две числа. Този път другарчето ми я преписва от дъската. Компилира я. Поакзваме на госпожата и пак: "Браво!". Минават се около 10 мин. Става ми скучно и решавам отново да украся задачата която другарчето ми преписа от дъската. Реших този път вместо само със събиране да може и да се изважда умножава и дели. Когато избираш кои числа да зададеш да избереш и знакът.
    Направих програмата с малко помощ от другарчето ми. Има една логическа функция която показва, че търся ако нещо е равно на едно или същото нещо е равно на друго то изпълни това. (решихме за умножение да дадем два знака които могат да се ползват x или *) (If(Symbol == "*" ИЛИ(||) Symbol == "x") //Изпълни нещо). Не бях сигурен дали знакът за ИЛИ в този език е като другите защото досега синтакиса на езика е подобен на тези споменати в началото. Пробвам с думичката "OR". При компилация се показва грешка. Пробвам със знака "||", показва се грешка. Реших да видя как се пише "ИЛИ" на този език в интернет. Оказа се, че е със знака който съм пробвал по-горе ("||"). Компилирам отново и този път без грешка. Чудя се аз: " А ся де к'во стана? Що по -рано даде грешка а сега не!?" Изпробваме програмата и тя изглежда, че работи като пушка. Показваме на госпожата и тя отново "Браво!"
    Съседът от другата станция(С) пак има проблеми с кода, госпожата отива да види какво става.
    С: Вижте го Гошо. Той какви функции прави, а пък аз няколко грешки не мога да открия. (в това време с другарчето ми добавяме да се показва грешка когато се дели на 0).
    Г-жата към С: Ах, аз го видях да копира кодове от интернет.
    Аз към г-жата: Не е вярно сам си го написах.
    Г-жата: Не си, не лъжи! Видях те. (вероятно е видяла как търся как се пише ИЛИ в C#)
    Аз: Добре тогава докажете го!
    Госпожата сяда на нейната станция да види историята на браузара от моята станция.
    Започва тя да търси от менютата от страни и от горе, не успява да намери как да отвори прозорчето с историята.
    Аз: Да ви помогна ли? (В същото време използвам команда с клавишите (CTRL + H))
    Тя: Ах ето сега.
    Тръгва да търси в историята и след 2 секунди става и казва: "Аз кво ще се занимавам с тебе, видх те как преписваш и това е".
    Аз: Не съм преписвал, сам си го направих.
    Г-жата: Стана от станцията и ядосано казва нещо от сорта: "Ти, няма как от небето да изкараш програма и да работи." (Не запомних добре, но ме упрекваше че немога да измисля подобна програма сам. Вероятно просто не ми вярва. Нищо, че досега когато сме карали часове с нея все съм показвал, че ми е хоби да програмирам).
    Госпожата стана от станцията си и тръгна към друг съучиник в дъното на стаята казвайки: "Другия път, на теб ще дам специална задача."
    Аз: Добре да видим.

    В крайна сметка се указва, че не можеш да знаеш повече от учителя си. Казвам това защото тя досега не е показала с действията си, че може да направи това което аз направих. Поне аз не съм видял. Чудя се аз как се програмира без да знаеш английски (до сега също не е поазвала, че знае). Понеже повечето, ако не и всички програмни езици които използват компилатори са на английски и синтаксът им също е на английски.

    Вашето мнение?

    ПС: Съжалявам, че е малко дълго и за граматическите грешки. Не съм много добър по Български.

  2. #2

  3. #3
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Моето мнение е, че си неграмотник и извението ти в края на текста за такива елементарни граматически грешки грам не струва!
    А мнението ми за учителката ти е, че е бездарна и затова ви тегавее. Защото ще станете програмисти, а тя ще си стои на учителската заплата цял живот.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Мнение за какво? Че програмираш, а не знаеш толкова прост и лесен език, базиран на Java?
    Мнение за учител който преподава на 5-6 паралелки с по 20 човека, а не може да обяснява какво се случва с кода.

    Програмирането ми е хоби. Не съм толкова задълбочен в него.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Моето мнение е, че си неграмотник и извението ти в края на текста за такива елементарни граматически грешки грам не струва!
    Не го крия!

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А мнението ми за учителката ти е, че е бездарна и затова ви тегавее. Защото ще станете програмисти, а тя ще си стои на учителската заплата цял живот.
    Има нещо вярно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си