.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Брак с друговерец

    Здравейте,

    имам един много странен въпрос, който може би ще разгневи доста хора, но наистина ми е много важно да знам как стоят нещата. Извинявам се предварително ако с въпросът си обидя някого. От 5 години съм с приятелят си който е египтянин. Нещата започнаха да стават доста сериозни, започнахме да говорим за брак и деца. Аз съм православна християнка и никога не бих изоставила своята религия и не бих направила нещо, което да е против нея. Въпросът, който ме вълнува е, пише ли някъде в Библията за брак с друговерец и заклеймява ли се като грешно от нашата религия? Чела съм само за неверници, но не и за друговерци. Моля отговорите, който ще се пишат да са от хора, които наистина са запознати. Благодаря предварително! 

  2. #2
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    свършиха идеите на троловете вече...
    WE ARE NOT ANGELS!

  3. #3
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Като толкова си тачиш измислената религия, как така не знаеш какво пише в библията за брака с друговерец?
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ШЕСТИ ВСЕЛЕНСКИ СЪБОР
    Правило 72
    Не е позволено на православен мъж да се съединява в брак с еретичка, нито на православна жена - с еретик мъж; а ако се окаже, че някой е извършил подобно нещо, бракът да се счита несъществуващ и незаконното съжителство да се разтрогва, понеже не трябва да се съединява вълк с овца и с Христовия дял - съдбата на грешниците.


    ПП: трябва и той да стане православен.
    Последно редактирано от defender : 10-18-2018 на 13:12

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от ivanka2221 Виж мнението
    Здравейте,

    имам един много странен въпрос, който може би ще разгневи доста хора, но наистина ми е много важно да знам как стоят нещата. Извинявам се предварително ако с въпросът си обидя някого. От 5 години съм с приятелят си който е египтянин. Нещата започнаха да стават доста сериозни, започнахме да говорим за брак и деца. Аз съм православна християнка и никога не бих изоставила своята религия и не бих направила нещо, което да е против нея. Въпросът, който ме вълнува е, пише ли някъде в Библията за брак с друговерец и заклеймява ли се като грешно от нашата религия? Чела съм само за неверници, но не и за друговерци. Моля отговорите, който ще се пишат да са от хора, които наистина са запознати. Благодаря предварително! 
    Ако Бог го имаше, нямаше маймуната да се учи да чупи орехи с камък и да прави секс за удоволствие, сиреч да еволюира! Ако приемем твоето вярване, че ще те накаже заради любовта ти към човек от друга религия извършвайки "грях", защо не накаже Боко Тиквата за четирите откраднати милиарда от всички нас? Особено след като осмата заповед е "Не кради!!!". На твоят бог не му пука за връзката ти с друговереца. Той просто след "сътворението" на света се е оттеглил на сянка и се е отдал на гуляйство, лочейки амброзия с душици като Хитлер и Сталин! Гледай си живота и не позволявай на някого, на когото не му пука за теб (ако изобщо го има) да ти разваля бъдещото семейство. Както каза епископът в "Небесно царство": "Нека приемем исляма, пък после ще се молим за опрощение!". Гледай си земният живот, пък ако след него има друг, тогава му мисли. Успех с Мохамед Салах.

  6. #6
    Християните не са разделени изначално, прочее и бракът между различните християни не е проблемен, доколкото църквата не го направи такъв. Мохамеданите обаче изповядват друга, не толкова чужда, но все пак различна религия.
    Често ще видиш хора и от двете вероизповедания, които се облягат върху една и съща теософия, което малко или много елиминира различията.

    Църквата няма да ти позволи, разбира се, пък и защо ти е да сключваш брак в християнски смисъл с нехристиянин?
    Ако толкова неотстъпваш от православието, по една или друга неясни мене причини, как пък не ти достига пиететът за целомъдрието, което иначе всеки християнин би се гордял да запази?
    Разбирам, ако поддържаш различен, наистина различен ще да е, прочит на християнството, но православието не е съвместимо с това, което предполагаш.

  7. #7
    В днешно време това е често срещано явление и щом държите един на друг произхода и религията не играят никакъв фактор

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    "Чела съм само за неверници, но не и за друговерци."

    Всички друговерци автоматично се причисляват за неверници също.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си